Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

D.Gray-man


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#46 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 22 March 2009 - 02:26

Πάντως αυτη τη στιγμή έχει στην ερτ οπότε το σάββατο βράδυ είναι σίγουρο

#47 dysdaimona

dysdaimona

    i don't want a title

  • Members
  • 53 posts

Posted 22 March 2009 - 18:17

Χθες το έβλεπα και εγώ πρώτη φορά και στις πληροφορίες προγράμματος έλεγε ότι απο 14 Μαρτίου (και μάλλον μέχρι να ολοκληρωθεί...) θα το δείχνει κάθε σάββατο βράδυ από τη 1 μεχρι τις 3+30. Επειδή στην αρχή του thread ζητήθηκε να τα γράψουμε σε torrent αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να συνδέσω την τηλεόραση μου με το pc (hdmi η tv, vga to pc, καλώδιο πανάκριβο) αν υπάρχει κάποιος να προτείνει κάπως ευχαρίστως! :D

Και κάτι άλλο δεν μοιάζει αρκετά με το fma στην υπόθεση?

#48 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 22 March 2009 - 18:35

Και κάτι άλλο δεν μοιάζει αρκετά με το fma στην υπόθεση?

Μπα δεν θα το λεγα. Μία τέτοια αίσθηση μου έδωσε αλλά όχι λόγω της υπόθεσης. Τα μόνα κοινά που βρήκα είναι το χέρι και οι υπερδυνάμεις που τα περισσότερα shounen έχουν.

Σημαντικό
Έχετε υπόψιν ότι το D-Gray.man έχει βάλει filler από τα πρώτα ακόμη επεισόδια σε αντίθεση με άλλα anime. Ειδικά μην απογοητευτείτε με το lulubell arc. H 2η season δεν έχει filler και είναι όλο το "ζουμί". Βέβαια δεν ξέρω αν θα την βάλει στην tv μελλοντικά.

Posted Image

Posted Image


#49 dysdaimona

dysdaimona

    i don't want a title

  • Members
  • 53 posts

Posted 22 March 2009 - 18:53

Ναι μπορεί να είναι και έτσι γιατί μόλις χθές το είδα για πρώτη φορά και ούτε είχε τύχει να το ξανακούσω αλλά μου έωσε την αίσθηση ότι μοιάζει γιατι
[για το fma]
Spoiler:

Spoiler:


#50 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 March 2009 - 14:16

τελικά το παίζει η όχι;?

#51 donjuan

donjuan

    ...

  • Members
  • 15 posts

Posted 25 March 2009 - 14:45

ναι...καθε σαββατο 1 με 3 και μιση

#52 Karahol

Karahol

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 25 March 2009 - 16:46

Άντε να δούμε πως θα βγει κι αυτό. Ελπίζω να είναι καλύτερη προσπάθεια από το FMA.

#53 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 March 2009 - 17:44

το μεσημέρι η τα ξημερώματα;

#54 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 25 March 2009 - 17:53

Τα ξημερώματα.:erk:

Posted Image

Posted Image


#55 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 25 March 2009 - 18:13

μια ερωτηση!αληθευει οτι λογω υγειας του δημιουργου δεν θα συνεχιστουν τα ανιμε του d grayman?εχω δει μεχρι και το 103(final).απο κει και περα ομως τι γινεται;
Μπορει να με διαφωτισει κανεις;

Παντος το θεωρρω ενα απο τα πιο τοπ ανιμε που εχουν βγει και λογω υποθεσης και τεχνικα ειναι πολυ καλοφτιαγμενο αλλα επισης και στη ροη του ειναι πολυ πετυχιμενο στα ανιμε.Ξεκιναει εξελισσεται και κορυφωνει χωρις να κανει κοιλια οπως το Ναρουτο,Μπλιτς.

μου την εσπασε που με κρεμασε ομως

αν παντος ξερεται κατι
TASUKETEEEEEEEEEEEEEEEEEE KUREEEEEEEEEEEEEEEE
KORE DE OWARI DA!!

#56 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 25 March 2009 - 18:26

μια ερωτηση!αληθευει οτι λογω υγειας του δημιουργου δεν θα συνεχιστουν τα ανιμε του d grayman?εχω δει μεχρι και το 103(final).απο κει και περα ομως τι γινεται;
Μπορει να με διαφωτισει κανεις;

Παντος το θεωρρω ενα απο τα πιο τοπ ανιμε που εχουν βγει και λογω υποθεσης και τεχνικα ειναι πολυ καλοφτιαγμενο αλλα επισης και στη ροη του ειναι πολυ πετυχιμενο στα ανιμε.Ξεκιναει εξελισσεται και κορυφωνει χωρις να κανει κοιλια οπως το Ναρουτο,Μπλιτς.

μου την εσπασε που με κρεμασε ομως

αν παντος ξερεται κατι
TASUKETEEEEEEEEEEEEEEEEEE KUREEEEEEEEEEEEEEEE

Αυτά έχουν συζητηθεί ήδη εδώ και στο thread του manga.
Το anime τελειώνει στο 103 (και έχει κάποια filler πριν το 51). Η υπόθεση συνεχίζεται στο manga. Η mangaka γενικά όλο κάτι παθαίνει και το manga σταμάτησε αρκετές φορές. Τώρα ξεκίνησε πάλι. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερο από τα γνωστά 3 shounen.

Posted Image

Posted Image


#57 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 25 March 2009 - 18:48

Αυτά έχουν συζητηθεί ήδη εδώ και στο thread του manga.
Το anime τελειώνει στο 103 (και έχει κάποια filler πριν το 51). Η υπόθεση συνεχίζεται στο manga. Η mangaka γενικά όλο κάτι παθαίνει και το manga σταμάτησε αρκετές φορές. Τώρα ξεκίνησε πάλι. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερο από τα γνωστά 3 shounen.


...ηλεικρινα δεν ξερω τι να πω.
θενξ παντος για τις πληροφοριες

ξενερωσα απιστευτα:(
ειναι απο τα αγαπημενα ανημε
KORE DE OWARI DA!!

#58 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 26 March 2009 - 03:11

Ναι μπορεί να είναι και έτσι γιατί μόλις χθές το είδα για πρώτη φορά και ούτε είχε τύχει να το ξανακούσω αλλά μου έωσε την αίσθηση ότι μοιάζει γιατι
[για το fma]

Spoiler:

Spoiler:



Εγκληματικό post detected


Καμιά σχέση, για κανένα λόγο.

#59 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 29 March 2009 - 01:39

τωρα που γραφω το ποστ δηλαδη 1.30 πετυχα ενα ανιμε στο σινε +ξερει κανεις πιο ειναι?το διαφημησαν καθολου?

#60 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 29 March 2009 - 01:54

Ναι, το έχουμε ξανά αναφέρει. Το D.Gray-man.

Posted Image

Posted Image