Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

My manga style


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 May 2008 - 11:02

Επειδή σχολιάζω τα σχεδία από δω και εκεί λέγοντας δεν μου άρεσε αυτό και το ένα και το άλλο:canthelp:...είπα να ανεβάσω κόπια σχεδία μου(όσα έχω σκαναρι). Έτσι ώστε να μπορούν να με σχολιάζουν και οι άλλοι:thatsit:. Ήθελα το πρώτο που θα ανέβαζα να είναι ένα σχέδιο του Kakashi-sensei αλλά ακόμα ψαχνό τι θα κανί(λογικά θα διαβάζει το αγαπημένο του βιβλιαράκι:hihi2:). Λοιπόν το gallery μου στο deviantart και τα σχόλια σας που πρέπει να βελτιωθώ(νομίζω πως χιάζετε παντού:unlucky:)

#2 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 14 May 2008 - 11:11

κοιτα...σε σχεση με αλλους που κανουν καλο χρωματισμο...εχεις φαντασια...ειναι κατι..απλα δεν μπορεις ακομα να το μεταδωσεις και να το σκιαγραφησεις στο χαρτι...δεν σε ξεκιναω πανε δες κανα σωμα κλπ κλπ...
δες μια εικονα...απο κανα μανγκα..αντεγραψε,στειλτα...προσπαθησε σιγα σιγα να αφομοιωσεις της απλες και ταυτοχρονα υπερβολικες στασεις των χαρακτηρων...εχεις φαντασια...το καλυτερο οπλο...και το ταλεντο>>εξασκηση λοιπον
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#3 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 14 May 2008 - 11:27

E,Οκ μπορεις να κανεις πολυ καλη δουλεια στο μελον...Δουλεψε περισσοτερο και θα βελτιωθεις:wooi2:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#4 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 22 May 2008 - 10:53

Να και κάτι πρόσφατο που έφτιαξα...αυτό είναι η κοκκινοσκουφίτσα αλλά σε λίγο ποιο anime έκδοση. Βασικά την έχω φτιάξη για μια ταινιούλα μικρού μήκους που μας έχει βάλη σαν εργασία η καθηγήτρια αλλά αμφιβάλω αν θα καταφέρω να κάνω καν το animatic...

Posted Image

[FONT="]Παντός πως σας φαίνετε? [/FONT]

#5 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 22 May 2008 - 16:34

hmmm,μ αρέσει:thumbup: (ιδιαίτερα τα χέρια)Πιστεύω όμως οτι αν ήταν πιο "αέρινο" το φόρεμα θα ήταν καλύτερο(ίσως και να φαινόταν και ύφασμα πίσω απ τα πόδια)!

& last one:το πρόσωπο θέλει λίγη δουλειά,όχι οτι είναι άσχημο αλλα θέλει λιγο...:thatsit:

#6 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 01 June 2008 - 11:13

Ωραία να και το πρώτο μου αν και μισοτελειωμένο:emptyonexg1: fan art
του
Sexy no jutsu:nbleed:
Ελπίζω λέει κάτι...τώρα το χρωματίζω αλλά έχοντας υπόψη μου ότι έκανα 1 ώρα(με το καταραμένο ποντίκι:if:) και αυτό μονό και μονό για να περιγράψω της γραμμές από το αρχικό σχέδιο που μου πίρε 20-30 λεπτά να κάνω(σκεπτόμουν την στάση:blurah5:)
Posted Image

#7 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 02 June 2008 - 02:34

Ωραία να και το πρώτο μου αν και μισοτελειωμένο:emptyonexg1: fan art
του
Sexy no jutsu:nbleed:
Ελπίζω λέει κάτι...τώρα το χρωματίζω αλλά έχοντας υπόψη μου ότι έκανα 1 ώρα(με το καταραμένο ποντίκι:if:) και αυτό μονό και μονό για να περιγράψω της γραμμές από το αρχικό σχέδιο που μου πίρε 20-30 λεπτά να κάνω(σκεπτόμουν την στάση:blurah5:)

αχαχαχαχα θεικο...σου προτεινω η σταση του σωματος ναναι πιο ελευθερη,ειναι καπως σφηγμενη..αλλα ειναι θεικο:congrats::congrats:
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#8 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 02 June 2008 - 14:02

αχαχαχαχα θεικο...σου προτεινω η σταση του σωματος ναναι πιο ελευθερη,ειναι καπως σφηγμενη..αλλα ειναι θεικο:congrats::congrats:


Έχεις δίκιο λίγο σφιγμένη είναι:emptyonexg1: (μάλλον επειδή παίρνει μάτι ο Ero-senin:hahaha::hahaha::hahaha:)...ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια:wooi2:! Να δω πόσες μέρες θα μου πάρει για να το χρωματίσω σωστά...καμία εβδομάδα το κόβω:emptyonexg1:
Posted Image

#9 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 03 June 2008 - 10:27

κ μόνο οτι το έκανες με ποντίκι... wow... απίστευτο!! :oo:

#10 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 05 June 2008 - 14:08

Παιδια καπιο σχολιο? Κατι...τοσο χαλια ειναι που δεν λετε την γνομι σας:oo:...ολο και ολο 4 ατομα τα εχουν σχολιασι:emptyonexg1:
Posted Image

#11 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 June 2008 - 17:11

Η κοκκινοσκουφιτσα μου αρεσει παρα πολυ!!! Μοιαζει τοσο αθωα και τοσο χαριτωμενη(και ας ξερουμε οτι αυτη την εστησε στον κακο τον λυκο).... Το Sexy no jutsu μου φαινεται παρα πολυ καλη δουλεια αν σκεφτεις πως εγινε με το ποντικι (χαρα στο κουραγιο σου!!!).Λιγο την σταση του σωματος να προσεξεις και την συνεχεια των γραμμων (πχ τις καμπυλες) αλλα ολα μπορουν να γινουν με εξασκηση....

#12 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 05 June 2008 - 17:17

Αργισες λιγακι :bleh:...Ξερω οτι η στασι του σοματος ειναι ψιλο χαλια αλλα τι να κανω δεν ειχα καπιο μοντελο μπροστα μου διστιχος:unlucky: αλλα υποσχομαι οτι τα επομενα που θα ανεβασω θα ειναι καλιτερα:hero:!!!
Posted Image

#13 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 June 2008 - 17:23

Ρε κοιμομουν...... Διαβαζα κιολας και αν και το εχω ανοιχτο το Pc δεν το κοιταω.....Το σημαντικο ειναι το απαντησα σωστα???XD

#14 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 06 June 2008 - 18:42

εγώ περιμένω το εγχρωμο Sexy no jutsu xD

#15 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 06 June 2008 - 19:02

Αυριο θα το τελιοσω...εχω μινι ολοι την βδομαδα στο χρομα του δερματος (σχολι εργασιες ξερετε...).
Posted Image