Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Iron Man movie


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: Σας αρεσε ?? (45 member(s) have cast votes)

Σας αρεσε ??

  1. Πολυ (22 votes [48.89%])

    Percentage of vote: 48.89%

  2. Αρκετα (16 votes [35.56%])

    Percentage of vote: 35.56%

  3. Καθολου (7 votes [15.56%])

    Percentage of vote: 15.56%

Vote Guests cannot vote

#16 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 14 May 2008 - 10:16

ΥΓ: Υπάρχουν μερικοί που θα πουν "μα ήταν Αμερικανιά".Εγώ απάντω "δεν με νοιάζει" (στην συγκεκριμένη ταινία ).
ΥΓ2: Επειδή προσέχουμε για να έχουμε : Μην ξεχάσετε την σκηνή μετά τα credits. Την έχασα αλλά την έμαθα. Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά σίγουρα θα κεντρίσει το ενδιαφέρον των Marvel fans....

Kοιτα...ηταν τρελη Αμερικανια και γενικα αυτη η προπαγανδα μου την σπαει σε ολα τα ΜARVEL ,DC κ.λ.π ειδικα εγω που δεν ηξερα το στορι στην αρχη ειχα μεινει!
Μετα βεβαια ξεκαθαρισαν ''καπως'' τα πραγματα.

Spoiler:


Γραφεις σε κανα σποιλερ τι ηταν αυτη η σκηνη μετα τα credits να μαθουμε και μεις.:congrats:

Edited by sgouver, 14 May 2008 - 10:22.


#17 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 14 May 2008 - 10:37

Πάντως ένας φίλος μου κινητή εγκυκλοπέδια της Marvel μου είπε ότι τον έχουν στην μπούκα οι Marvel fans γιατι απ'ότι κατάλαβα μου είπε ότι πρόδωσε κάπιους με αποτέλεσμα να πεθάνουν πολλοί άνθρωποι!Παρ'όλα αυτά όμως όταν είδε την ταινία τον λάτρεψε!

#18 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 14 May 2008 - 12:40

από την στιγμή που ο Tony Stark δεν είναι αλκοολικός και να τον δείχνει να παλεύει με τον αλκοολισμό κλπ. κάτι λείπει από τον Iron Man. Λείπει ένα μεγάλο μέρος της ιστορίας του Tony Stark...

#19 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 14 May 2008 - 13:16

από την στιγμή που ο Tony Stark δεν είναι αλκοολικός και να τον δείχνει να παλεύει με τον αλκοολισμό κλπ. κάτι λείπει από τον Iron Man. Λείπει ένα μεγάλο μέρος της ιστορίας του Tony Stark...

Στο sequel απο οτι διαβασα αυτο θα δειξουν.
Οσο για την κρυφη σκηνη που λετε οσοι δεν την ειδατε μπορειτε να κανετε κλικ εδω:
Yupi TV - H Κρυφή Σκηνή του Iron Man

Spoiler:

Posted Image



#20 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 14 May 2008 - 20:11

Δν τρελάθηκα κι' όλας. Πάντως πέρασα ευχάριστα την ώρα μου :)

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#21 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 14 May 2008 - 20:41

Αντε να βγει και 2ο.
Posted Image

#22 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 14 May 2008 - 20:45

Αντε να βγει και 2ο.


Πολυ βιαστικα πας....:hahaha:



#23 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 19 May 2008 - 01:06

Σε καλή ποιότητα σχετικά θα το βρεις σε greektracker πάντως.

Όσο αφορά την ταινία την είδα και εγώ, ήταν αμερικανιά ακριβώς όπως το περίμενα αλλά τουλάχιστον βλεπόταν και ήταν και αρκετά διασκεδαστική ως σύνολο. Μια "καλή" αμερικανιά τουλάχιστον. Πάλι καλά γιατί όταν πήγα cinema περίμενα κάτι χειρότερο. ^^

Σε γενικές γραμμές κάτι άνω του μετρίου αλλά τίποτα το τρομερό. ^^ overrated στο imdb όπως και όλες οι φετεινές ταινίες. :)

Πάντως πράγματι ο πρωταγωνιστής παίζει αρκετά πειστά τον ρόλο του.

#24 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 19 May 2008 - 01:24

το δευτερο προγραμματισμενο για το 2010. πολυ καλη η ταινια, τρελη προπαγανδα, οντως ελειπε το προβλημα του αλκοολισμου, τον ρολο που επαιζε η Paltrow θα μπορουσε να τον παιζει καποια αλλη ( αν και οφειλω να ομολογησω οτι αυτη τη φορα ειχε ενα χρωμα το παιξιμο της και ηταν ανεκτη, αλλα αφησε γενικα πολυ καλες εντυπωσεις. τουλαχιστο νεγω την ευχαριστηθηκα παρα πολυ.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#25 Velsharoon

Velsharoon

    ~Computer God~

  • Members
  • 0 posts

Posted 19 May 2008 - 16:26

e dn itan kai teleia i tainia alla blepotan...

egw protimw to forbidden kingdom pantws :P
--------------Velsharoon Aka Velsh-----------------
Posted Image

#26 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 19 May 2008 - 16:51

Αν κ ειχα δει την ταινια στη πρωτη προβολη,δεν εγραψα την αποψη μου τοτε :P Ψηφισα "αρκετα" επειδη απλα αλλες μεταφορες απο κομικ μ'αρεσαν περισσοτερο. Ειχε γελιο,δραση κλπ (+ ενοχλητικους που γελουσαν συνεχεια κ σε σημεια που δεν χρειαζοταν).
Συνολικα ηταν αρκετα καλη κ ελπιζω κ η επομενη να ειναι το ιδιο καλη. Βεβαια κατι ακουγεται οτι θα βγαλουν ακομα 2 (δλδ το πανε για τριλογια).Τα εφε ηταν προσεγμενα , οι ηθοποιοι μια χαρα ταιριαξαν. Ελπιζω τωρα στον Robert Downey Jr. να δωσουν το 40% της αμοιβης που του αντιστοιχει,μιας κ ειχα διαβασει οτι τα ειχαν κρατήσει για να μην παρει καμια εξαρτησιογόνα ουσια.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#27 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 19 May 2008 - 17:09

ααα ωραία!θα τη δω λοιπόν και θα "ρίξω" ενα comment!:D

#28 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 19 May 2008 - 19:26

Κι εμένα μου άρεσε αρκετά η ταινία. Περίμενα χειρότερα πράγματα να δω αλλά τελικά ήταν καλή μεταφορά κόμικ και ο Robert Downey Jr. ήταν όλα τα λεφτά!
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#29 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 19 May 2008 - 22:03

γιατι πρεζακι ειναι????????


Ε,μπορεις να το πες κι ετσι...ειναι γνωστος γιατι χρησιμοποιει τετοια...μου φαινετε πρεπει να χει παει για απεξαρτηση(αυτο ειναι το σωστο ονομα??) 1-2 φορες...

#30 Manbearpig

Manbearpig

    You wanna get high?

  • Members
  • 87 posts

Posted 20 May 2008 - 00:32

Ε,μπορεις να το πες κι ετσι...ειναι γνωστος γιατι χρησιμοποιει τετοια...μου φαινετε πρεπει να χει παει για απεξαρτηση(αυτο ειναι το σωστο ονομα??) 1-2 φορες...

Σωστά το λές...
Posted Image