Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Iron Man movie


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: Σας αρεσε ?? (45 member(s) have cast votes)

Σας αρεσε ??

  1. Πολυ (22 votes [48.89%])

    Percentage of vote: 48.89%

  2. Αρκετα (16 votes [35.56%])

    Percentage of vote: 35.56%

  3. Καθολου (7 votes [15.56%])

    Percentage of vote: 15.56%

Vote Guests cannot vote

#1 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 13 May 2008 - 22:38

Πηγα και ειδα τις προαλες την καινουργια ταινια IRON MAN

Posted Image

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΙ!

ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ Μ'ΕΠΙΤΥΧΙΜΕΝΟ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΑΡΚΕΤΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙ) .
ΕΠΕΙΣΗΣ Ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!

ΕΝΑ MUST ΓΙΑ ΤΟΥΣ ANIME FAN :df13952b:

Edited by sgouver, 14 May 2008 - 10:21.


#2 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 13 May 2008 - 22:43

Δεν το χω δει αλλα σχεδιαζω να παω το συντομοτερο δυνατον..

δεν ειναι για πλακα που η ταινια εσπασε τα ταμεια με διαφορα απο τις ανταγωνιστριες...

Ο Robert Downey Jr ειναι εδω και κατι χρονια απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους(μαζι με Johnny Depp και Edward Norton) και η Gwyneth Paltrow ομοιως...

Δεν ημουν πολυ φαν του κομικ αλλα μολις ειδα το trailer της ταινιας(το πρωτο πρωτο που ηταν μαζι με το transformers) εμεινα,πραγματικα τα εφε ειναι απιθανα και ο συνδιασμος με τις πλακες του Downey μοιαζει ωραιος...

Αλλες αποψεις συντομα οταν την δω:wis:

#3 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 13 May 2008 - 22:45

Πολυ καλη ταινια!Με κρατησε μεχρι και την τελευταια στιγμη
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#4 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 13 May 2008 - 22:48

Τα τρειλερ ειναι παραπλανητικα.
Ουτε κι εγω την εχω δει για να πω εντυπωσεις αλλα το μονο που με χαλαει ειναι αυτη η Paltrow, απλα δεν ταιριαζει (sorry Zoro)...
Αλλα ελπιζω να ειναι καλο, οχι σαν την απαισια ταινια Superman....



#5 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 13 May 2008 - 22:51

αλλα το μονο που με χαλαει ειναι αυτη η Paltrow, απλα δεν ταιριαζει (sorry Zoro)...


Never Mind:wis:

Απλα μου φαινετε οτι παιζει ψιλοαστειο ρολο(χωρις να ειμαι σιγουρος) και την θεωρω αρκετα καλη σαν κωμικο την Paltrow...

#6 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 13 May 2008 - 23:17

ΔΗΛΑΔΗ μονο σε μενα δεν αρεσε η ταινια...μονο η ερμηνεια του Downey κατι εσωσε...

#7 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 14 May 2008 - 00:12

Εβλεπα τον Iron Man παλιοτερα σε μια σειρα που εβαζε στο STAR αν θυμαμαι καλα (μαζι με τις σειρες Hulk και Fantastic Four) κι ετσι ηξερα περιπου τo κλιμα. Παντως αυτο που περιμενω πια σε καθε ταινια της Marvel ειναι η ξεκαρφωτη cameo εμφανιση του Stan Lee.:hahaha:

#8 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 14 May 2008 - 00:32

Πολύ καλή ταινία κατά την γνώμη μου (κοινώς τα έσπασε).
Την θεωρώ την καλύτερη ταινία-μεταφορά από comic που έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία χρόνια (πολλά χρόνια - Βλ. *Σημ. ).Μάλλον θα φταίει ότι είναι αυτοχρηματοδοτούμενη από την Marvel και η παραγωγή έχει κάνει καλή δουλειά.Σίγουρα είναι παράδειγμα προς μίμηση για αυτούς που σκοπεύουν να κάνουν άλλες μεταφορές.

Βέβαια τα προβλήματά της τα έχει. Θεωρώ ότι το action στοιχείο είναι λίγο (για τους σκληροπυρηνικούς) γιατί η ταινία κυρίως εμβαθαίνει πίσω από το στόρυ της δημιουργίας του Iron Man. Επίσης θεωρώ την φάση με τον κεντρικό "κακό" κάπως lame, αλλά γούστα είναι αυτά.

Αν κάποιος απογοητευτεί θα είναι μάλλον κυρίως των παραπάνω.Το αν ακόλουθεί κατά γράμμα το στόρυ του comic δεν το ξέρω πάντως σίγουρα θεωρώ ότι σε γενικές γραμμές η ταινία αξίζει.
Παρότι δεν μου άρεσε ποτέ ο Iron Man την ευχαριστήθηκα και εκτός αυτού βγαίνοντας από το σινεμα ήμουν σε μια φάση "φέρτε μου ότι Iron Man έχετε να το δώ/διαβάσω".


@Korkofilaki
Εννοείται πως ο αρχοντάς Lee (ο οποίος άσχετο αλλά τελευταία δουλέυει ένα manga με τον mangaka του Shaman King και ένα anime με το Bones Studio) κάνει πάντα το cameo του με τον πιο κορυφαίο τρόπο....Πιστεύω είναι το μόνο κοινό που έχουν οι Marvel Heroes movies μεταξύ τους, το οποίο όμως τα σπάει...



ΥΓ: Υπάρχουν μερικοί που θα πουν "μα ήταν Αμερικανιά".Εγώ απάντω "δεν με νοιάζει" (στην συγκεκριμένη ταινία :bleh:).
ΥΓ2: Επειδή προσέχουμε για να έχουμε : Μην ξεχάσετε την σκηνή μετά τα credits. Την έχασα αλλά την έμαθα. Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά σίγουρα θα κεντρίσει το ενδιαφέρον των Marvel fans....


*Σημ.: Εντάξη ίσως εξαιρέσω το Batman Begins που όμως μου αρεσε περισσότερο όταν το ξαναείδα σπίτι μου παρά στο cinema-τι να πείτε....
Επίσης το Transformers μου άρεσε πάρα πολυ αλλά δεν το βάζω με τις υπόλοιπες χαζομεταφορές.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#9 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 14 May 2008 - 00:43

ΥΓ2: Επειδή προσέχουμε για να έχουμε : Μην ξεχάσετε την σκηνή μετά τα credits. Την έχασα αλλά την έμαθα. Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά σίγουρα θα κεντρίσει το ενδιαφέρον των Marvel fans....


Ναι λεει στον Τονυ οτι ειναι πια μελος μια ομαδας υπερηρωων.
Μαλλον εννοει αυτο

The Avengers (film series) - Wikipedia, the free encyclopedia

Posted Image



#10 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 14 May 2008 - 00:46

*Σημ.: Εντάξη ίσως εξαιρέσω το Batman Begins που όμως μου αρεσε περισσότερο όταν το ξαναείδα σπίτι μου παρά στο cinema-τι να πείτε....
Επίσης το Transformers μου άρεσε πάρα πολυ αλλά δεν το βάζω με τις υπόλοιπες χαζομεταφορές.


Don't forget Sin City,300...

#11 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 14 May 2008 - 01:01

@Zoro
Αν και βγαίνω off-topic θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου απλά σημειώνω οτι και τα συγκεκριμένα τα βγάζω εκτός κυρίως γιατί δεν είναι υπερ-ηρωϊκά comic.
Το "εν μέρη" το λέω γιατί έιμαι από τους λίγους (στον κόσμο; ) που δεν βγήκα ευχαρηστημένος από τους 300 (ίσως βέβαια αν την ξαναδώ στο σπίτι να μου αρέσει...).Το Sin City από την άλλη με ξετρέλανε αλλά κάποιοι Miller fans την κατηγόρησαν ότι ξέφηγε κάπως από το feeling του comic.Εγώ την σκηνοθεσία πάντως την βρήκα καλή.

@lord
Αυτό εννοώ αλλά λέει καλύτερα να το βλέπεις καπάκι με την Ironomanίλα της ταινία παρά να το διαβάζεις αργότερα...

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#12 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 14 May 2008 - 01:07

Παντως το εχουν σχεδιασει μια χαρα στη Marvel.
Με μια πρωτη ματια περιμενουμε 7 ταινιες την επομενη τριετια.

Ασχετο ξερεις κανεις αμα υπαρχει thread σχετικα με αμερικανικα comics στο site?
Αν οχι αμα θελει καποιος ας το κανει.

Υ.σχετικα με την κρυμενη σκηνη
Spoiler:

Edited by lordofblues, 14 May 2008 - 01:14.

Posted Image



#13 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 14 May 2008 - 01:19

Καλή για χάζεμα, μιας και δεν απαιτεί σκέψη. Κατά τα άλλα γεμάτη σεναριακές φάβες. Ας πούμε, που βρέθηκαν τα σχέδια του πρωτοτύπου που έφτιαξε στο Αφγανιστάν ξαφνικά. Στον κ... του τα είχε τα σχέδια? Έλεος...

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#14 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 14 May 2008 - 01:41

Καλή για χάζεμα, μιας και δεν απαιτεί σκέψη. Κατά τα άλλα γεμάτη σεναριακές φάβες. Ας πούμε, που βρέθηκαν τα σχέδια του πρωτοτύπου που έφτιαξε στο Αφγανιστάν ξαφνικά. Στον κ... του τα είχε τα σχέδια? Έλεος...


Θα πω ό,τι έλεγα σε όλη τη διάρκεια της ταινίας σε ένα φίλο:
"Κατασκεύασε το πρώτο του κύκλωμα στα 4!!!!"
Spoiler:

Μια ταινία σαν όλες τις άλλες με υπερήρωες. Απλά για να περάσει η ώρα...

Posted Image


#15 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 14 May 2008 - 03:13

Aπλα θεικη και τπτ παραπανω.
Posted Image