Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Όταν η Teachan ανακάλυψε το DeviantArt


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#16 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 14 May 2008 - 07:12

ναι η αληθεια ειναι πως το χρωμα ειναι πολυ πιο ευκολο..γιατι σκιαγραφεις πχ.τις τσαλακες στα ρουχα κλπ...ενω χωρις χρωμα πρεπει να κανεις γραμμες γραμμες γραμμες...τα σχεδια δεν παιζει να γιναν κανενα στο χερι...και αν γιναν-γιατι διακρινω μπλε γραμμες...να φαναστω οτι περνας 6-7 προσχεδια για να φτασεις σε τετοιο σταδιο...υπεροχα ολα...απλα θαθελα να δω περισοτερο οχι ετοιμους χαρακτηρες αλλα δικους σου...και επισης σε τρισδιαστατο περιβαλλον-εννοω να φαινεται ΚΑΘΑΡΑ το ποδι πολυ πισω το χερι πολυ μπροστα,η υπερβολη ειναι μανγκα!!!!!!!)
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#17 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 14 May 2008 - 12:59

γίνετε να σε βάλω στο friend list στο deviantart:kawaii:?


Όχι, ρε δε γίνεται!!!:erk:


Πλάκα κάνω! Ναι, όρμα!

ναι η αληθεια ειναι πως το χρωμα ειναι πολυ πιο ευκολο..γιατι σκιαγραφεις πχ.τις τσαλακες στα ρουχα κλπ...ενω χωρις χρωμα πρεπει να κανεις γραμμες γραμμες γραμμες...


Να σου πω, γι'αυτό και το προτιμώ από το χρωματισμό. Είναι μια πρόκληση παραπάνω. Μου αρέσει τρομερά να βλέπω καθαρές γραμμές. Έχω ψώρα με το ασπρόμαυρο, μυνήστε με...


τα σχεδια δεν παιζει να γιναν κανενα στο χερι...και αν γιναν-γιατι διακρινω μπλε γραμμες...να φαναστω οτι περνας 6-7 προσχεδια για να φτασεις σε τετοιο σταδιο...


Αυτό δεν το έπιασα. 1ον, ναι όλα στο χέρι έγιναν. 2ον, μπλε γραμμες;; Πού;; Το μόνο από ψηφιακή επεξεργασία που έχουν αυτά τα σχέδια είναι από την πολύ καλή κυρία που τα σκανάρει στο μαγαζί που τα πηγαίνω. Δεν έχω πιάσει ποτέ photoshop, αλλά κάτι κάνει για να κάνει τις γραμμές του μολυβιού εντελώς μαύρες και το χαρτί εντελώς άσπρο. Και αυτό είναι όλο.


απλα θαθελα να δω περισοτερο οχι ετοιμους χαρακτηρες αλλα δικους σου...και επισης σε τρισδιαστατο περιβαλλον-εννοω να φαινεται ΚΑΘΑΡΑ το ποδι πολυ πισω το χερι πολυ μπροστα,η υπερβολη ειναι μανγκα!!!!!!!)


Εννοείς OC (Original Characters); Για την ώρα όχι, έχω άλλα κολλήματα. Στο μέλλον οψόμεθα. Και το δεύτερο που λες, μάλλον εννοείς σε γωνία. Και αυτό στο μέλλον.

Posted Image


#18 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 14 May 2008 - 13:08

Όχι, ρε δε γίνεται!!!:erk:


Πλάκα κάνω! Ναι, όρμα!



Να σου πω, γι'αυτό και το προτιμώ από το χρωματισμό. Είναι μια πρόκληση παραπάνω. Μου αρέσει τρομερά να βλέπω καθαρές γραμμές. Έχω ψώρα με το ασπρόμαυρο, μυνήστε με...




Αυτό δεν το έπιασα. 1ον, ναι όλα στο χέρι έγιναν. 2ον, μπλε γραμμες;; Πού;; Το μόνο από ψηφιακή επεξεργασία που έχουν αυτά τα σχέδια είναι από την πολύ καλή κυρία που τα σκανάρει στο μαγαζί που τα πηγαίνω. Δεν έχω πιάσει ποτέ photoshop, αλλά κάτι κάνει για να κάνει τις γραμμές του μολυβιού εντελώς μαύρες και το χαρτί εντελώς άσπρο. Και αυτό είναι όλο.




Εννοείς OC (Original Characters); Για την ώρα όχι, έχω άλλα κολλήματα. Στο μέλλον οψόμεθα. Και το δεύτερο που λες, μάλλον εννοείς σε γωνία. Και αυτό στο μέλλον.


ελεος παρεξηγηθην...και γω εναντι στο χρωμα ειμαι...οσο για το μπλε ναι μλκια του λαπτοπ μην αγχεσαι οπως παρατηρω και δω το μαυρο βγαινει σε μπλε βαθυ γιαυτο παραξενευτηκα...και οταν εννοουσα επεξεργασια εννοω,αμα κανεις κανα προσχειο κλπ...
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#19 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 14 May 2008 - 13:14

Α! Ε, τώρα μάλιστα, καταλαβαίνω...!

Και από προσχέδια, κανα-δύο. Περισσότερο πέφτει σβήσιμο τρελλό!:hahaha:

Edited by Teachan, 14 May 2008 - 13:15.
Quote σβήστηκε, ακριβώς από πάνω είναι...

Posted Image


#20 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 14 May 2008 - 13:27

πολυ ωραιες ζωγραφιες .
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#21 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 May 2008 - 14:10

Originally Posted by Teachan Posted Image
Όχι, ρε δε γίνεται!!!Posted Image

:emptyonexg1::unlucky:

#22 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 14 May 2008 - 14:44

Awesome work nee-san!:congrats:Ειδικό comment:summer time 1-inspired!!!


Spoiler:

Ε,καλά όχι κι έτσι!Σκέφτηκες όμως ποτέ το speed grapher π.χ.?Άμα έπιαναν τα χέρια μου από αυτό θα σχεδίαζα.Όμως όταν παω να ζωγραφίσω γάτα και μου βγαίνει γαιδαρος που να ασχοληθώ και με speed grapher...:emptyonexg1:
Posted Image

#23 Ody

Ody

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 14 May 2008 - 17:16

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχουμε δει στο Fan art section. Απλά απίστευτα :nod:

#24 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 15 May 2008 - 12:24

Originally Posted by Teachan Posted Image
Όχι, ρε δε γίνεται!!!Posted Image

:emptyonexg1::unlucky:


Πλάκα έκανα, ρε χαζέ! Για μαύρισε με το ποντίκι σε εκείνο το post...!

Kαι ευχαριστώ πολύ τα άλλα παιδιά για τα σχόλιά τους!

Posted Image


#25 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 15 May 2008 - 12:36

πολυ καλες δουλειες μπραβο σου...
σκευτικες ποτε να τις χροματισεις?

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#26 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 15 May 2008 - 13:07

Πλάκα έκανα, ρε χαζέ! Για μαύρισε με το ποντίκι σε εκείνο το post...!


Σ'αρεσε το κολπο μου βλεπω^^(ηδη ειναι η 2η φορα που το χρησιμοποιεις μου φαινετε)

Παντως μιας και διαβαζεις και Berserk τωρα πια(και ειναι ενα απο τα τοπ μου),δεν ζωγραφιζεις και καναν Gatsu ή Zodd(ή και τους 2 σε vs)??(περαν απο Hellsing,δεν σου λεω να το κοψεις..)

Πιστευω θα εκανες φοβερη δουλεια:drink:

#27 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 15 May 2008 - 13:46

Πλάκα έκανα, ρε χαζέ! Για μαύρισε με το ποντίκι σε εκείνο το post...!


:oo::oo::emptyonexg1: Πως την πατισα ετσι?:emptyonexg1:

#28 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 17 May 2008 - 20:55

Επειδή ο φίλος μου ο Zoro καίγεται για μια απάντηση:

Παντως μιας και διαβαζεις και Berserk τωρα πια(και ειναι ενα απο τα τοπ μου),δεν ζωγραφιζεις και καναν Gatsu ή Zodd(ή και τους 2 σε vs)??(περαν απο Hellsing,δεν σου λεω να το κοψεις..)

Πιστευω θα εκανες φοβερη δουλεια:drink:


Πρώτον, ευχαριστώ για την πίστη που μου δείχνεις! Τώρα για την ίδια την ερώτηση, Berserk δεν έχω σκεφτεί να ζωγραφήσω ποτέ, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν πιστεύω ότι θα βγει ωραίο, επειδή το σχέδιο του ίδιου του manga δε φτάνεται! Αν προσπαθήσω να ζωγραφήσω κανέναν απ'αυτούς... Ωχ, αμάν!!:oo: Και θα ωχρειά μπροστά στο αυθεντικό (καλά, αυτό εννοείται!) και θα μου πέσουν τα δάχτυλα. Προς το παρόν, λέω να αποφύγω Berserk, μέχρι να αποκτήσω κι εγώ περισσότερη εμπειρία. Χίλια συγγνώμη, φίλε!

____________


Τώρα, ένα μικρούλι update, για να μη "μουχλιάσει" το topic!

Δύο WIP που δεν έβαλα πριν, γιατί ντρεπόμουνα... :unlucky: Για όσους ΔΕ διαβάζουν το manga του Hellsing, το δεύτερο είναι spoiler, προσοχή!

WIP 2
*WIP 3


Και τώρα: στο DeviantArt, πολλοί έχουν ζητήσει να χρωματίσουν τα σκίτσα μου. Τί καλά παιδιά! :congrats:

Όλα μπορούν να βρεθούν σε αυτή τη συλλογή: Darkslover's deviantART Favourites

Αλλά αυτά δεν είναι εξ'ολοκλήρου έργα δικά μου πλέον, να το θυμάστε. Give them some credit!:wis:

Posted Image


#29 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 17 May 2008 - 21:04

Επειδή ο φίλος μου ο Zoro καίγεται για μια απάντηση:



Πρώτον, ευχαριστώ για την πίστη που μου δείχνεις! Τώρα για την ίδια την ερώτηση, Berserk δεν έχω σκεφτεί να ζωγραφήσω ποτέ, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν πιστεύω ότι θα βγει ωραίο, επειδή το σχέδιο του ίδιου του manga δε φτάνεται! Αν προσπαθήσω να ζωγραφήσω κανέναν απ'αυτούς... Ωχ, αμάν!!:oo: Και θα ωχρειά μπροστά στο αυθεντικό (καλά, αυτό εννοείται!) και θα μου πέσουν τα δάχτυλα. Προς το παρόν, λέω να αποφύγω Berserk, μέχρι να αποκτήσω κι εγώ περισσότερη εμπειρία. Χίλια συγγνώμη, φίλε!


Άμα εσένα θα σου πέσουν τα δάχτυλα εγώ τι να πω:terror2: :emptyonexg1:??? Είναι μια πρόκληση παντός αν είναι τόσο δύσκολο το σχέδιο(δεν το έχω δει ακόμα το Berserk:emptyonexg1:)...μπορείς εσύ να προπόνησε και όταν θα είσαι έτυμη να μας δήξεις κάποιο σχέδιο:kawaii:.

#30 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 17 May 2008 - 21:44

Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:

great work..
θελω το wip.