Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Όταν η Teachan ανακάλυψε το DeviantArt


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 13 May 2008 - 16:23

Λοιπόοοοοον...! Μιας και έκοψα ότι μπορώ να δείξω fanart εδώ, πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να το κάνω.



Κάποια πράγματα που πρέπει να λάβετε υπ'όψιν:

1.Το fanart μου σχετίζεται με την εκάστοτε τρέλα μου, γι'αυτό μη με αρχίσετε με "ζωργάφισε και τίποτε άλλο" όταν βλέπετε ένα θέμα να επαναλαμβάνεται συνέχεια. Θα αγνοηθείτε.

2. Το fanart μου έχει shipping. Οποιος έχει σοβαρό πρόβλημα με ζευγαράκια, sexualized characters κ.τ.λ., να η πόρτα, από εκεί.

3. Να έχετε πάντα στο μυαλό ότι δουλεύω με μολύβι, χαρτί και τα ξερά μου. Γι'αυτό μόνο lineart-like εδώ, χρωματισμός γιοκ.

4. Το fanart με αστερίσκο (*) έχει τολμηρό περιεχόμενο (λιγάκι). Μη με κυνηγάτε μετα. Επίσης, θα έχουν και φίλτρο. Αν δε μπορείτε να το δείτε επειδή το απαγορεύει το DA, πάτε "download".

5. Όλα μου τα σχέδια μπορούν να βρεθούν στον λογαριασμό μου στο DeviantArt, http://darkslover.deviantart.com/ Καλοδεχούμενοι να ρίξετε ένα βλέφαρο.

Τέλος, να βλέπω σχόλια!:try:


Sleeping Beauty
Tifa Style
*Dream Love
Winter Love
Battle Mode
*Crucified
Dark Lolita
Summer Time 1
Summer Time 2
1.000 Hits

Και ένα WIP (Work In Progress) Όταν το τελειώσω θα κάνω πάρτι! (Μού'χει φάει τη ζωή!)
WIP

Posted Image


#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 May 2008 - 16:32

:OMG3::OMG3::OMG3:

EFFIN' AWESOME!

Ντάξει, έχεις μια ψιλο-πόρωση με την Seras, αλλά who cares, right? You rock. :riiight:

PS.: Γίνεται το μολύβι να έχει τόση ακρίβεια; :if: Πάω να φάω τα μολύβια μου. Τώρα. :unlucky:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 13 May 2008 - 16:39

Yatta! Πρώτο σχόλιο από τον παππού!!:hahaha:

Arigatou, νά'σαι καλά.:congrats: Όσο αναφορά το θέμα, σύντομα θα έχω και D.Gray-man (Yamiiiii...!) Οπότε αναμείνατε!


Και ναι, το μολύβι μπορεί να έχει τόση ακρίβεια. Το κόλπο; Αργά-αργά και σταθερό χέρι. Ε, 10 χρόνια δεν πήγανε στράφι...!

Posted Image


#4 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 13 May 2008 - 16:52

dude...you've become awesome since high school!:oo:
*pokes you to finish the WIP*

#5 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 13 May 2008 - 17:04

Ρε ολο ζευγαρακια και βλακειες,ζωγραφισε και τιποτ'αλλο...επισης μερικα χρωματα στην ζωη δεν βλαπτουν..

Τελος,σκεψου και λιγο τα μικρα παιδακια του site που δεν ξερουν να δαβαζουν και πατανε πανω στα link σου...με μια κινηση κοιτα τι εκανες..

Εγω λεω καλυτερα να παει για lock το thread γιατι δεν βλεπω καμια σκοπιμοτητα...

....

....

Εννοειται πως κανω πλακα!!

Καλα τι εγινε εκρηξη ταλεντου onee-san??

Το χες παντα μεσα σου και ηταν ανεκφραστο ή προσφατα εμαθες να ζωγραφιζεις ετσι??

Μπραβω παντως...πολυ καλη δουλεια..

Καλη συνεχεια!!!

(μαυρισε με το ποντικι τον χωρο απο πανω απο δω...:D)


#6 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 13 May 2008 - 17:42

Φοβερές δουλειές. ο.ο

I'll be watching joo

LfNX0dh.png


#7 DeathGuard

DeathGuard

    Πολύ 日本語 ρε παιδί μου...

  • Members
  • 207 posts

Posted 13 May 2008 - 20:26

Είσαι θεά!!Αλλά ξεκόλα από το Hellsing ;)
Intelligence is nothing without wisdom...

#8 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 13 May 2008 - 20:41

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

dude...you've become awesome since high school!:oo:


Ρε ξεχασιάρα, τα περισσότερα σου τα έχω δείξει!:hahaha:

Είσαι θεά!!Αλλά ξεκόλα από το Hellsing ;)


Ποτέ των ποτών!!!:8): To Hellsing we are dedicated!:hero:

Spoiler:

Edited by Teachan, 13 May 2008 - 20:56.
Ειρωνίες...

Posted Image


#9 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 13 May 2008 - 21:33

Μην τους ακούς Teachan το Hellsing είναι θρησκεία :hahaha:
και τα σκίτσα σου είναι απίστευτα :wooi2:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#10 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 May 2008 - 21:39

Spoiler:

Πλάκα-πλάκα, αν κάνεις κάτι το ίδιο εντυπωσιακό με Asuka από NGE, θα έρθω να σου φιλήσω ταπεινά τις πατούσες. Βέβαια κάνε ό,τι εσύ αγαπάς. :congrats:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#11 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 13 May 2008 - 21:45

Με Rei συμβιβάζεσαι; Γιατί έχω ένα μισοτελειωμένο σκίτσο της... με κιμονό.:congrats:

Megi (καρδούλα) σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Posted Image


#12 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 May 2008 - 21:55

Με Rei συμβιβάζεσαι; Γιατί έχω ένα μισοτελειωμένο σκίτσο της... με κιμονό.:congrats:

Βλέπω τον Six Winged Angel και τον Hajime Saito να σου ανάβουν λαμπάδα για να το τελειώσεις. :hahaha:

As for me... I'm not that much of a Rei fan... :emptyonexg1: but I guess a Rei is fine, too. :bleh:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#13 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 13 May 2008 - 21:56

Βλέπω τον Six Winged Angel και τον Hajime Saito να σου ανάβουν λαμπάδα για να το τελειώσεις. :hahaha:


qft

LfNX0dh.png


#14 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 13 May 2008 - 23:10

Δεν μπορουσα παρα να απαντησω κ εγω με τη σειρα μου!! Τρομεραα~ ολα τους!

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#15 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 13 May 2008 - 23:32

Να πω κάτι:congrats:? Η τέχνη δεν θέλει θυσίες και ούτε να κόψεις κάτι επειδή είναι ακατάλληλο έξαλλου στο Deviantart ότι είναι για ανήλικους(δηλαδή γυμνό:nbleed:)δεν μπορι να τα δει κάποιος που δεν έχει γραφτή και είναι κατο από τα 18. Για το χρώμα τώρα...ποιο δύσκολο είναι να το ζωγραφίσεις χωρείς χρώμα παρά να το χρωματίσεις. Αυτάααα γίνετε να σε βάλω στο friend list στο deviantart:kawaii:?