Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Half-done anime


  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#16 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 26 September 2007 - 23:49

Εγω θα ηθελα να δω απο αυτα που ξερω τα hajime no ippo elfen lied hellsing
Hunter x Hunter ,tenjou tenge το κανονικο οχι αυτη τη βλακεια που ειναι το ανιμε

#17 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 27 September 2007 - 00:04

το claymore βλεπω να συνεχιζει μετα απο κανα 1 ή 2 χρονια επειδι το manga εγινε εβδομαδιαιο εκτος αμα βαλουν ακυρο τελος δεν ειδα ακομα το 26

#18 Celahir

Celahir

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 27 September 2007 - 01:51

Για μένα τα black lagoon κ mushishi. Δεν θα λεγα να ολοκληρωθούν αφού κ τα δύο αποτελούνται απο αυτόνομες ιστορίες χωρις καμια κεντρική αλλά κ τα δύο με αφησανε παρακαλωντας για κι αλλο:nanteee: κ αφού κ στα δύο το manga συνεχίζεται όσο ζω ελπίζω:blingeye2:

#19 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 27 September 2007 - 19:42

black lagoon και tsubasa cronicle με αφησαν μα..κα με την κακη εννοια.
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#20 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 27 September 2007 - 20:52

εκτος απο kenshin προφανως και μερικα που εχουν ηδη αναφερθει θα ηθελα να δω και το flame of recca.ενταξει δεν ειναι και κανα μαστερπις αλλα παρ'ολ'αυτα το ανιμε σταματησε εκει που ξεκινουσε το ζουμι της υποθεσης
περιμενω και το school rumble
αυτα πανω κατω
Posted Image

#21 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 28 September 2007 - 20:31

Elfen Lied αν και ίσως χάλαγε στη συνέχεια οπότε καλά είναι.

Berserk

Hellsing

Αναθεματισμένη GONZO, διαμάντια πιάνεις, σκ@τ@ γίνονται.


QFFT

Πολύ περισσότερα anime θα ήθελα να σταματήσουν... νωρίτερα όμως, αντιθέτως, π.χ. Death Note -_-
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 September 2007 - 20:39

Πολύ περισσότερα anime θα ήθελα να σταματήσουν... νωρίτερα όμως, αντιθέτως, π.χ. Death Note -_-

Κι όμως, εγώ πιστεύω ότι το συγκεκριμένο anime πραγματικά απογειώνεται από το 27 επεισόδιο και μετά. Γούστα είναι αυτά, βέβαια. :)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 28 September 2007 - 21:37

3 anime θέλω πραγματικά να συνεχιστούν...
-Tenjou Tenge (μα που το έκοψαν οι μαλ.....?)
-Berserk (αλλά με καλύτερο animation)
-GantZ (το 2ο καλύτερο manga για μένα(το 1ο εννοείται οτι είναι το berserk))!

Μακάρι να συνεχιστούν αν και δεν το κόβω...Πάντως πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί τα κόβουν αφού έχουν επιτυχία και ειδικά το Tenjou Tenge!
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#24 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 29 September 2007 - 14:19

Κι όμως, εγώ πιστεύω ότι το συγκεκριμένο anime πραγματικά απογειώνεται από το 27 επεισόδιο και μετά. Γούστα είναι αυτά, βέβαια. :)


Εξαρτάται τι εννοείς. Πιστεύω πως αντικειμενικά κάνει κοιλιά και μετά ξανανεβαίνει κάπως χωρίς να ξαναφτάνει στο επίπεδο που είχε αρχικά όμως. Με αυτή την έννοια όντως μετά το 27 είναι καλύτερο απ' ότι στο 19 κάπου που αρχίζει να γίνεται ελεεινό.

:wis:

οφ-τοπικ-μοντ σουιτς οφ
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#25 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 30 September 2007 - 02:58

Θα ήθελα να συνεχιστούν τα εξής anime: Inuyasha, Gakuen Alice, Ouran High School Host Club, Fruits Basket, Rozen Maiden, Black Blood Brothers, Full Metal Panic & Zombie Loan. Θα ήθελα να δω και τη συνέχεια του Claymore, αλλά με τις αλλαγές που έκαναν θα χρειαστεί remake των τελευταίων επεισοδίων που να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο manga.

#26 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 30 September 2007 - 04:23

Το Full Metal Panic σίγουρα θα έχει συνέχεια, απλά όχι φέτος, στο κοντινό μέλλον πάντως. Την καθυστερούν γιατί τώρα έχουν αφομοιωθεί στο νέο blockbuster Suzumiya -________-

Επίσης τα rumors λένε πως το Rozen Maiden θα έχει συνέχεια.
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#27 jaken23

jaken23

    邪剣23

  • Members
  • 125 posts

Posted 30 September 2007 - 08:21

Ήθελα να δω τη συνέχεια του 12kokki, αλλά μου πέρασε. Θα πάρω όλα τα βιβλία και θα τ' αρχίσω απ' το μηδέν.

#28 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 30 September 2007 - 10:12

Εγω ενα θα σας πω...BASARA δηλαδη μια τετοια σειρα(μιλαμε για ανιμε).....και δεν συνεχιστηκε....
και αν θυμαμαι καλα το psychic academy...και το candidate for goddess

#29 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 30 September 2007 - 11:33

Βerserk and only Berserk(it's simply the best)



Posted Image






#30 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 30 September 2007 - 12:18

Το Full Metal Panic σίγουρα θα έχει συνέχεια, απλά όχι φέτος, στο κοντινό μέλλον πάντως. Την καθυστερούν γιατί τώρα έχουν αφομοιωθεί στο νέο blockbuster Suzumiya -________-

Λίγα τα υπονοούμενα για την ποιότητα της Haruhi!! :dwarf:

Ήθελα να δω τη συνέχεια του 12kokki, αλλά μου πέρασε. Θα πάρω όλα τα βιβλία και θα τ' αρχίσω απ' το μηδέν.

Όπα, συνάδελφος. Επειδή εμένα όμως δεν μου πέρασε (και νομίζω τα βιβλία ακόμα δεν έχουν μεταφραστεί στα αγγλικά), εξακολουθώ να ελπίζω (μάταια, ίσως) σε συνέχεια του anime. Εννοείται ότι αν βγουν όλοι οι τόμοι στα αγγλικά, ή εν τω μεταξύ έχω μάθει καλά ιαπωνικά, θα πάρω κι εγώ τα βιβλία.

Εγω ενα θα σας πω...BASARA δηλαδη μια τετοια σειρα(μιλαμε για ανιμε).....και δεν συνεχιστηκε....

Σωστός ο παίκτης. Άλλο ένα anime που κόπηκε άδοξα. :deadga6:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||