Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προγραμμα προβολων Μαϊου


  • This topic is locked This topic is locked
138 replies to this topic

#31 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 12 May 2008 - 23:05

Με καλυψες.Ηταν απλα απο τα χειροτερα πραγματα που εχω δει,αν οχι το χειροτερο:oo:
Οποιος διαβαζει αυτα τα posts και δεν το εχει δει,ας κανει μια χαρη στον εαυτο του,να μην το δει:riiight:


Συγνώμη αλλά λίγο τα παίρνω (the good way :) ).....πόσοι μα πόσοι απο εσάς βλέπατε τη ταινία και όχι τα πρόσωπα των διπλανών σας? Μιλάμε για ΑΨΟΓΗ ταινία στο είδος της, οι βίαιες σκηνές πολύ καλοτοποθετημένες, καλή μουσική, ωραία γραφικά (μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για 25 κάπου χρόνια πριν. παρόλα αυτά αισθητικά έδενε πολύ καλά).

Για το σενάριο, μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για τη τελευταία ταινία που εξηγεί το τελευταίο κεφάλαιο μιάς ολόκληρης σειράς και άλλης μίας ταινίας. Λογικό είναι να μην το πιάσανε όσοι δεν είχαν ασχοληθεί.

Respect to Amon λέμε!
Posted Image
Posted Image

#32 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 12 May 2008 - 23:44

ωραία γραφικά (μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για 25 κάπου χρόνια πριν. παρόλα αυτά αισθητικά έδενε πολύ καλά)

Correct me if i'm wrong,αλλα αυτο δεν ειδαμε?Για ταινια του 2000 δεν μιλαμε?
Τωρα για την αισθητικη μην το σχολιασω,θα ξεφυγουμε παρα πολυ:bike:

#33 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 12 May 2008 - 23:44

Με καλυψες.Ηταν απλα απο τα χειροτερα πραγματα που εχω δει,αν οχι το χειροτερο:oo:
Οποιος διαβαζει αυτα τα posts και δεν το εχει δει,ας κανει μια χαρη στον εαυτο του,να μην το δει:riiight:

Χεχε!Ξέρεις ότι μόλις φέρατε το αντίθετο αποτέλεσμα μαζί με την
Glastenen:hahaha:...
Παιδιά no hard feelings με αυτά που άκουσα η περιέργεια πάτησε κόκκινα!!
Spoiler:

Στην τελική δεν νομίζω να είμαι ο μόνος που τον έπιασε η περιέργεια.
Θα το δω γιατί θέλω να σχηματίσω κι εγώ άποψη...:nosey:
Posted Image

#34 Mercyful

Mercyful

    Dark Wizard

  • Members
  • 42 posts

Posted 13 May 2008 - 00:15

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση .....
Αν καποίος είχε δεί τη σειρά θα καταλάβαινε πιο πολλά '
(πραγματά που θεωρουνταί αυτονόητα (λόγω της διάρκειας του Ova δεν εξηγηθηκέ σχεδόν τιποτά)).
Η ταινια ήταν βεβαίως για τους λάτρεις του GORE και πιο συγκεκριμένα για τους fan της ΥΨΗΣΤΗΣ τέχνης του GOU NAGAI.
Aπλά a film to LOVE or to HATE.
TAKE YOUR PICK !!
Mαζί σου RED PYRAMID !! (αν και θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο).
Posted Image

#35 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 13 May 2008 - 01:33

Correct me if i'm wrong,αλλα αυτο δεν ειδαμε?Για ταινια του 2000 δεν μιλαμε?
Τωρα για την αισθητικη μην το σχολιασω,θα ξεφυγουμε παρα πολυ:bike:


:oo:Ο μάι γοδ! Οκ, now you got me, το θυμώμουνα λάθος και έχεις δίκιο. Και πάλι πάντως, τα γραφικά του τα γουστάρω πολύ, ελάχιστα πράγματα θα ήθελα περρισσότερο (περρισσότερη βία και πιο λεπτομεριακή, καλύτερα σκηνικά στο φόντο, κτλ).

mercyful, glad we agree ^^
Posted Image

#36 Tamaki

Tamaki

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 posts

Posted 13 May 2008 - 02:31

Αν κάποιος είναι μαυροκόκκινος δαίμονας και έχει κίτρινα μάτια η αισθητική με κάνει να κλαίω.. όχι από συγκίνηση.
Τι υπονοούμενα είναι αυτά Πυραμιδούλη??

Spoiler:

Το τέλος πάντως.. epic μέτσαλ.. :hahaha:


Και το Hellsing με έκανε και γέλασα πάλι! Πολύ καλό ήταν!!!
Μάλλον θα χάσω το επόμενο.. :(

Spoiler:




#37 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 13 May 2008 - 07:27

Χωρίς να έχω δει την υπόλοιπη σειρά, το βρήκα πολύ καλό όπως είπα και παραπάνω. Όχι για το αίμα, αλλά σεναριακά. Άφηνε πολλά κενά για όποιον δεν ήξερε την υπόθεση, και σε έκανε να ανρωτίεσαι. Το τέλος ήταν όλα τα λεφτά. Τέλειο. Το μόνο ενοχλητικό ήταν οι άκυροι υπότιτλοι, που γράφανε ότι να ναι.



#38 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 May 2008 - 07:49

Είναι ίσως η μόνη φορά που συμφωνούμε σε κάτι με τον Red Pyramid, βγάλτε τα συμπεράσματα μόνοι σας :hahaha:

Από 'κει και πέρα, όποιος θέλει να καταλάβει περισσότερα θα του πρότεινα να δει την original σειρά Devilman.

E5VV38U.jpg


#39 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 13 May 2008 - 07:59

ρε πάπια γι'αυτό γκρεμίστηκε ο φούρνος στη γειτονιά μου και δυο μέρες τώρα δεν έχει ψωμί;;;

βρήκες ώρα και εσύ να συμφωνήσεις με τον πυραμίδα... εμάς μας σκέφτηκες καθόλου;

#40 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 13 May 2008 - 08:07

Glanstenen, λυπάμαι αλλά το Amon είναι αριστούργημα. Αν δεν σου αρέσει υπάρχει και το Angel Sanctuary.


σορρυ κιόλα, but you brought it upon yourself:

"Δε χρειάζεται να το διαβάσεις. Απαιτείται ένα άλφα επίπεδο ωριμότητας"

as eloquently quoted by Katan-sama:nod:

Spoiler:

Posted Image


#41 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 13 May 2008 - 14:09

Είναι ίσως η μόνη φορά που συμφωνούμε σε κάτι με τον Red Pyramid, βγάλτε τα συμπεράσματα μόνοι σας :hahaha:

Από 'κει και πέρα, όποιος θέλει να καταλάβει περισσότερα θα του πρότεινα να δει την original σειρά Devilman.


Έτσι ρε πάπια, πέστα, μας έχει φάει η (υπερ)ωριμότητα εδώ:borednn9:

Όπως και να έχει την προβολή την επόμενη λόγο ταξιδιού θα τη χάσω, οπότε να περάσετε καλά και να το ευχαριστηθείτε, τόσο το Bloodlust όσο και το Hellsing είναι υψηλού επιπέδου προσπάθειες και αξίζουν τουλάχιστον έστω και λίγη προσοχή.
Posted Image

#42 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 May 2008 - 10:21

Αν πω ότι δεν έχω δει καμία ταινία από αυτές και ότι εκτός από το Hellsing και Gundam (που τα έχω μονό ακουστά) δεν έχω δει:hot:...θα πρέπει να το αναπληρώσω !!!Άμα βρω χρόνο και βρω που είναι το Nosotros στα Εξάρχεια:emptyonexg1:

#43 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 14 May 2008 - 10:30

Εύκολο είναι, δίπλα ακριβώς στη πλατεία εξαρχείων, Θεμιστοκλέους 66. Αν δεν σου κάνει αυτό, είναι δίπλα απο το σουβλατζίδικο Κάβουρας (εκείνο με τα ''καλά'' σουβλάκια).
Posted Image

#44 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 May 2008 - 11:20

ανεβαίνεις στον 2ο όροφο κατά τις 21.00 τις Κυριακές και βλέπεις κάτι ανιμοκαμένους να παλεύουν με ένα λαπτοπ... αυτοί είμαστε

#45 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 14 May 2008 - 11:48

Συγκεκριμενα η τυπισσα που ερχεται πανικοβλητη και ξεμαλλιαρα ακολουθουμενη απο εναν ψηλο, ειμαι εγω, και ο Spawn_I...ή αλλιως οπως μας ξερεις -Sinamorata-MydyingBride...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm