Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προγραμμα προβολων Μαϊου


  • This topic is locked This topic is locked
138 replies to this topic

#16 HellasVagabond

HellasVagabond

    Anime Fan

  • Members
  • 191 posts

Posted 04 May 2008 - 17:53

Αν κάποιος (π.χ. εγώ) έχει δει ελάχιστο Gundam, μπορεί να παρακολουθήσει την ταινία, ή είναι συνέχεια κάποιας από τις σειρές; Περιέχει σπόιλερ για τη σειρά; Συγνώμη που ρωτάω εδώ, αλλά σκέφτηκα ότι μπορεί να έχουν και άλλοι τον ίδιο προβληματισμό.



Δεν θα πω πως σαν επιλογη το StarGazer λεει αλλα αποψεις ειναι αυτες...
Ειναι σχετικα ασχετο με τα αλλα Gundam.

#17 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 05 May 2008 - 00:16

Στο vampire hunter θα φροντίσω να μαι απο τις 9 εκεί ώστε να γνωρλισο και κανέναν :orly:

#18 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 May 2008 - 16:57

Το πρόγραμμα στο πρώτο Post έφαγε ένα ξεγυρισμένο edit με links για το κάθε Anime. Επίσης είχαμε ξεχάσει να αναφέρουμε πως σαν 2ο μέρος θα παιχτούν και τα 4 επεισόδια Hellsing Ultimate που έχουν βγει :stubborn:.


Χθες είδαμε κανονικά το πρώτο επεισόδιο. Όποιος δεν το έχει δει, ας κάνει μία χάρη στον εαυτό του και ας το δει, για να παρακολουθήσει τα επόμενα στην μεγάλη οθόνη.

E5VV38U.jpg


#19 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 06 May 2008 - 15:01

Λοιπόν, το Gundam ειλικρινά δεν το έπιασα αλλά είχε ωραίο σκίτσο και αν δεν είχα ακούσει τόσα αρνητικά για το πόσο περίπλοκη είναι η σειρά θα το έβλεπα με τη μία.
Το Hellsing το είχα δεί και παραμένει το ίδιο υπέροχο και εκτός σπιτιού. Κατά τα άλλα, δυστηχώς δεν καθήσαμε καθόλου μετά, ελπίζουμε να το κάνουμε την επόμενη φορά.

Η επόμενη προβολή θα είναι τρέλα με Devilman και Hellsing. Μέχρι τότε, in the name of the lord, AMEN!
Posted Image

#20 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 06 May 2008 - 15:12

Λοιπόν, το Gundam ειλικρινά δεν το έπιασα αλλά είχε ωραίο σκίτσο και αν δεν είχα ακούσει τόσα αρνητικά για το πόσο περίπλοκη είναι η σειρά θα το έβλεπα με τη μία.
Το Hellsing το είχα δεί και παραμένει το ίδιο υπέροχο και εκτός σπιτιού. Κατά τα άλλα, δυστηχώς δεν καθήσαμε καθόλου μετά, ελπίζουμε να το κάνουμε την επόμενη φορά.

Η επόμενη προβολή θα είναι τρέλα με Devilman και Hellsing. Μέχρι τότε, in the name of the lord, AMEN!

Καλά δεν είναι και τόσο περίπλοκο πια, κάτσε δες το.
Στο Hellsing δεν μου άρεσε που η κοπέλα μπόρεσε να κοιταχτεί στον καθρέφτ αφού είχε γίνει βρυκόλακας. Όταν είδα να τον παίρνει στα χέρια της, περίμενα να κοιτάξει μέσα και να μην έχει είδωλο. Και γω πάντως ήθελα να κάτσουμε μετά. Next time



#21 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 12 May 2008 - 08:50

Και ναι κυρίες και κύριοι, χτες χαράμισα 52 λεπτά απ' τη ζωή μου για να δω το Amon...τι συγκλονιστική εμπειρία λέμε...ακόμα σατανίζομαι!!!:burningbe3:
(ναι, από χτες δεν έχω σταματήσει, καταλαβαίνετε)

Posted Image


#22 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 12 May 2008 - 09:33

μα γιατί;;; τι είχε;

τι έχει να πει ο πυραμίδας επί τούτου;

#23 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 12 May 2008 - 10:08

να σου πω τι είχε,
είχε κάτι άσχημους που τρώγανε παιδάκια/σφάζανε κόσμο/βιάζανε κοπέλες/γκρέμιζαν το σύμπαν (όχι, δεν ήταν χεντάι, όταν ήταν μικρό φιλοδοξούσε αλλά η μοίρα το οδήγησε αλλού),
συγκλονιστικό κάρακτερ ντηβέλοπμεντ του πρωταγωνιστή που μας άφησε άφωνους με τους μετασωκρατικούς φιλοσοφικούς προβληματισμούς του και τα ηθικοπλαστικά του διδάγματα,
κακομοιριασμένο σπλάττερ του τύπου "κόβει η μάνα μου τα φιλετάκια στην κουζίνα και βρώμισε το σπίτι αίμα και σπέρμα",
και μια απροσδιόριστη αίσθηση του ότι αυτό που βλέπεις γεννήθηκε από iq κάτω του μετρίου, με σοβαρές και επείγουσες ανάγκες για ψυχοθεραπεία, σεξ και μαθήματα αισθητικής.


:fromabove:

Posted Image


#24 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 12 May 2008 - 12:21

να σου πω τι είχε,
είχε κάτι άσχημους που τρώγανε παιδάκια/σφάζανε κόσμο/βιάζανε κοπέλες/γκρέμιζαν το σύμπαν (όχι, δεν ήταν χεντάι, όταν ήταν μικρό φιλοδοξούσε αλλά η μοίρα το οδήγησε αλλού),
συγκλονιστικό κάρακτερ ντηβέλοπμεντ του πρωταγωνιστή που μας άφησε άφωνους με τους μετασωκρατικούς φιλοσοφικούς προβληματισμούς του και τα ηθικοπλαστικά του διδάγματα,
κακομοιριασμένο σπλάττερ του τύπου "κόβει η μάνα μου τα φιλετάκια στην κουζίνα και βρώμισε το σπίτι αίμα και σπέρμα",
και μια απροσδιόριστη αίσθηση του ότι αυτό που βλέπεις γεννήθηκε από iq κάτω του μετρίου, με σοβαρές και επείγουσες ανάγκες για ψυχοθεραπεία, σεξ και μαθήματα αισθητικής.


:fromabove:



έμπειρο review ^^

Πάλι καλά την άλλη βδομάδα έχει Vampire Hunter

#25 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 12 May 2008 - 12:35

Εμένα πάντως μου άρεσε περισσότερο από το Hellsing.



#26 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 12 May 2008 - 12:47

Εμένα πάντως μου άρεσε περισσότερο από το Hellsing.



ντροπη!!!!

#27 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 12 May 2008 - 15:33

μα γιατί;;; τι είχε;

τι έχει να πει ο πυραμίδας επί τούτου;


Ο πυραμίδας το είχε δεί και το ευχαριστήθηκε ξανά, αν και δεν καταλαβαίνει γιατί τόσος πανικός για λίγο αίμα.

Glanstenen, λυπάμαι αλλά το Amon είναι αριστούργημα. Αν δεν σου αρέσει υπάρχει και το Angel Sanctuary. :P :hahaha::congrats::orly: με αυτο να δείς πως σατανίζομαι:emptyonexg1:

Και το Hellsing συνεχίζει εκπληκτικά, πραγματικά το OVA σκίζουν.

Ντροπή η έλλειψη αρκετών ατόμων που είναι οι συνήθεις ύποπτοι της παρέας. Κατά τα άλλα όμως το ευχαριστηθήκαμε, τόσο με το σουβλάκι όσο και με ποτάκι μετά. Αναμένουμε την επόμενη φορά.
Posted Image

#28 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 12 May 2008 - 16:49

Κι εμένα, πρέπει να πω, πως το Amon με άφησε :confused:. Ειδικά το τέλος (ακριβώς πάνω που είπα αποκλείεται να τελειώνει εδώ, χεχε). Sorry pyramid...

Το Hellsing, πάντως, το λατρεύω. Μπορεί με το ζόρι να έχει υπόθεση πέρα της εντελώς βασικής για να έρθει το action αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι & ένα από τα αγαπημένα μου anime (& η σειρά & τα Ultimate, & το manga). Kewl & stylized. :twisted:
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#29 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 12 May 2008 - 20:19

Ο πυραμίδας το είχε δεί και το ευχαριστήθηκε ξανά, αν και δεν καταλαβαίνει γιατί τόσος πανικός για λίγο αίμα.

Glanstenen, λυπάμαι αλλά το Amon είναι αριστούργημα. Αν δεν σου αρέσει υπάρχει και το Angel Sanctuary. :P :hahaha::congrats::orly: με αυτο να δείς πως σατανίζομαι:emptyonexg1:

Και το Hellsing συνεχίζει εκπληκτικά, πραγματικά το OVA σκίζουν.

Ντροπή η έλλειψη αρκετών ατόμων που είναι οι συνήθεις ύποπτοι της παρέας. Κατά τα άλλα όμως το ευχαριστηθήκαμε, τόσο με το σουβλάκι όσο και με ποτάκι μετά. Αναμένουμε την επόμενη φορά.



LAwL..Δεν βλεπόταν με τη καμία. Οικτρό ήταν

#30 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 12 May 2008 - 22:47

Οικτρό ήταν

Με καλυψες.Ηταν απλα απο τα χειροτερα πραγματα που εχω δει,αν οχι το χειροτερο:oo:
Οποιος διαβαζει αυτα τα posts και δεν το εχει δει,ας κανει μια χαρη στον εαυτο του,να μην το δει:riiight: