Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Champions League


  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#76 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 06 May 2008 - 23:32

Εγώ υποστηρίζω Liverpool, και συχαίνομαι συνήθως την Man
αλλά φέτος όπως και να το κάνουμε έχει παίξει το καλύτερο ποδοσφαιρο για μένα και αξιζει να το πάρει, αυτό!1


#77 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 07 May 2008 - 07:23

εσένα αρχίζω να σε συμπαθώ... μετά από αυτές τις δηλώσεις

#78 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 07 May 2008 - 09:18

και εκτός αυτού μου την σπάνε η φασιστο ομάδες τύπου τσέλσι....

αυτο πως το συμπερανες παλι? :nosey:
Posted Image

#79 otakusan7

otakusan7

    Anime Amateur

  • Members
  • 82 posts

Posted 07 May 2008 - 09:46

ποιο το φασίστο??? δεν το έκρυψε ποτέ... όλοι οι skinhead του λονδίνου chelsea ήταν και είναι... καλά είσαι chelsea και δεν ξέρεις τις ρίζες της... μέχρι και ο ύμνος της μέχρι της αρχές 90 ήταν ένα "εμετικό" skinhead τραγούδι... πες μου ότι δεν έχεις διαβάσει και football factory... τουλάχιστον δες την ταινία.... σε λίγο θα μου πε΄ςι δεν ξέρεις ότι το σύμβολο των γυναικών skinhead λέγεται chelsea...Hate Symbols: Chelsea - From A Visual Database of Extremist Symbols, Logos and Tattoos... δεν λέω ότι όλοι οι skinheads είναι φασίστες αλλά οι πλειονότητα...
πάρε και ένα βιντεάκι... να δεις τα πουλάκια μου να χουν πάθει αγκύλωση όλα στο δεξί χέρι...
Spoiler:

Posted ImagePosted ImagePosted Image


#80 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 07 May 2008 - 14:43

ποιο το φασίστο??? δεν το έκρυψε ποτέ... όλοι οι skinhead του λονδίνου chelsea ήταν και είναι... καλά είσαι chelsea και δεν ξέρεις τις ρίζες της... μέχρι και ο ύμνος της μέχρι της αρχές 90 ήταν ένα "εμετικό" skinhead τραγούδι... πες μου ότι δεν έχεις διαβάσει και football factory... τουλάχιστον δες την ταινία.... σε λίγο θα μου πε΄ςι δεν ξέρεις ότι το σύμβολο των γυναικών skinhead λέγεται chelsea...Hate Symbols: Chelsea - From A Visual Database of Extremist Symbols, Logos and Tattoos... δεν λέω ότι όλοι οι skinheads είναι φασίστες αλλά οι πλειονότητα...
πάρε και ένα βιντεάκι... να δεις τα πουλάκια μου να χουν πάθει αγκύλωση όλα στο δεξί χέρι...

Spoiler:

σιγα το πραγμα... ολες οι ομαδες εχουν μεσα στους κυκλους τους συνδεσμους με διαφορετικες πολιτικες αποχρωσεις. Εδω στον ΠΑΟΚ εχουμε εθνικιστικους συνδεσμους (Μακεδονες & Βορειοι(Northerners)) οπως εχουμε και αναρχικης κατευθυνσης. Απλα επειδη σε ομαδες οπως η Lazio και Chelsea οι αναλογοι εθνικιστικοι συνδεσμοι (Irriducibili και Headhunters αντιστοιχα) ειναι διασημοι λογω της δρασης τους, εχει δωθει η εντυπωση οτι ολη η ομαδα αντιπροσωπευει ενα συγκεκριμενο πολιτικο ρευμα, κατι που δεν ισχυει απαραιτητα. Αλλωστε για ποδοσφαιρο μιλαμε οχι κομματα.
Posted Image

#81 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 08 May 2008 - 17:20

βασικα και εγω σιχαινομαι την Chelsea λογω φιλοσοφιας στην μπαλα που παιζει. πιο πολυ ιταλικη ομαδα θυμιζει. τεσπα, γενικα δεν με πολυενδιαφερει το ποδοσφαιρο, αν επαιζε η Liverpool, ισως να καθομουν να δω τον αγωνα, αλλα τωρα, πολυ χλωμο. μονο αν ερθει προς τα εδω κανας φιλος

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#82 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 14 May 2008 - 22:37

Μόλις είδα τον τελικό του UEFA ε ντάξ δεν είναι ποδόσφαιρο αυτό που παίζει η Rangers σκατά στη μούρη της

#83 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 14 May 2008 - 22:40

κ ομως αποκλειστηκαμε απο αυτους...
ελεος!

#84 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 14 May 2008 - 22:48

+1 rebelos. Δεν εχω κανενα προβλημα να μην παιζει μια ομαδα για τα γκολ. Συγκεκριμενα, πιστευω οτι αθλητισμος ειναι, ο σκοπος ειναι η νικη και ειναι υγιες.

Αλλα αν παιζεις με καμια προοπτικη να βαλεις γκολ εξ αρχης, εισαι αρρωστος. Εντελως.

Posted Image


#85 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 15 May 2008 - 12:53

Η Rangers έπαιξε το χειροτερο αντι-ποδοσφαιρο που έχω δει στη ζωη μου και είχε και απιστευτο φαρδος σε όλους τους αγωνες. Ποσο πια τύχη όμως? {και για άλλη μια φορά αποδεικνυεται το ποσο μικροτερο ειναι το Uefa σε σχεση με το Champions League.}
Πανάξια κυπελλούχος παντως η Zenit.

Posted Image


#86 Hatake Kakashi

Hatake Kakashi

    Anime Professional

  • Members
  • 985 posts

Posted 15 May 2008 - 13:24

Η Rangers πηγε να παρει το UEFA με συνταγη Rehagel σε χειροτερη εκδοση,
Η Zenit απο τεχνικης πλευρας ηταν πολυ ανωτερη,ο αγωνας μπορει να μην ηταν καλος αλλα για μενα ειχε μεγαλο ενδιαφερον ηθελα να δω πως θα παιξει η Zenit γιατι ηταν η πρωτη φορα που εκεινη επρεπε να ειχε το πανω χερι και να πιεζει απο την αρχη,αντιθετα με τους προηγουμενος αγωνες που επαιζε μονο κοντρα.
τεσπα

Αντε να δουμε και τον τελικο του champions

GLORY GLORY FOR UNITED!!!!!!!!!!!!!

#87 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 15 May 2008 - 13:32

Εγω στον τελικο του Champions League θελω να χασει η Chelsea, αλλα παρ' ολ' αυτα, υπαρχει και μια πιθανοτητα να το παρει η Chelsea και να το χαρω.
Spoiler:

Posted Image


#88 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 15 May 2008 - 13:43

Μόλις είδα τον τελικό του UEFA ε ντάξ δεν είναι ποδόσφαιρο αυτό που παίζει η Rangers σκατά στη μούρη της


στρατιγικη του γνωστου αντι-ποδοσφαιρου ειναι αυτο βρε ρεμπελε.
πως πηραμε το γιουρο εμεις;(τοτε ηταν καλα; )
πως πηρε το μουντιαλ η ιταλια;
η ουσια ειναι το αποτελεσμα και οι τιτλοι.
αν εχτες ειχε παει η κατασταση στα πεναλτνι και το ειχαν σηκωσει οι Σκοτσεζοι, δεν θα θυμωσουν μετα απο χρονια το πως το σηκωσε, αλλα το οτι μετα απο 35 χρονια ξαναφεραν το κηπελλο στην Σκοτια.
Posted Image

#89 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 15 May 2008 - 14:13

@keethaharesh
Οχι ακριβως. ?Ακομα κι οταν πηραμε εμεις το euro ειχαμε μια υποτυπωδη επιθεση. Οι rangers δεν ειχαν...

Posted Image


#90 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 15 May 2008 - 16:17

οι ρεητζερς δεν το σηκωσαν...
Posted Image