Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μαγειρική και anime


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#16 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 15 April 2008 - 20:40

δεν ξερω τι λετε εσεις, παντος εγω οταν βλεπω να τρωνε σε ανιμε ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ!!!!

#17 Lilia20

Lilia20

    Want a cookie? ^^

  • Members
  • 48 posts

Posted 28 September 2008 - 12:40

Μέσα απο το Naruto γνωρισα την αγαπη της ζωης μου!!!!:if:

:wooi2:RAMEN!!!:wooi2:

Attached Files


:joyful:Yoshaaaa!! ;333

#18 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 28 September 2008 - 14:03

Εμένα για κάποιο σατανικό λόγο μου έχει μείνει το τραγουδάκι της Chyio chan απο το Azumanga Daioh στην ξεκάρφωτη σκηνή που μαγείρευε. Κάθε φορά που μαγειρεύω αυτό τραγουδάω. :hahaha:
μάλλον γι αυτό κανένας δεν με βοηθάει στο μαγείρεμα :emptyonexg1:
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#19 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 28 September 2008 - 18:58

το μονο που μου ερχεται στο μυαλο και δεν το εχετε ειδη αναφερει ειναι η μαγειρικη του brok στα pokemon :)

qzMHWHd.png


#20 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 28 September 2008 - 19:39

Η αληθεια ειναι κι εγω οταν βλεπω να εχουν τα bento τους και ολα τα υπολοιπα που τρωνε με πιανει κι εμενα μια αναγκη για φαγητο. Και ερχομαι στο επιμαχο θεμα...Κανενα καλο μαγαζι με ιαπωνεζικη κουζινα προς Νοτια Προαστια Αθηνων ξερει κανεις για να παμε να δοκιμασουμε κι εμεις???:Blissfull:


Αν και η αληθεια ειναι πως οταν τους βλεπω αυτους με τις γαριδουλες τους και τα χαρωπα χταποδακια τους παραγγελνω κατι σουβλακια....Ευτυχως που με τις προπονησεις διατηρουμαι σε φορμα...:ballumad::wis:
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#21 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 02 December 2008 - 17:35

Και να μην ξεχναμε και τον L που ολη την ωρα ετρωγε κεικ και επινε τσαι...σχεδον σε ολα τα ανιμε καποισ εχει μια ιδιαιτερη προτιμιση σε καποιο φαγυτοPosted Image
Posted Image

#22 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 02 December 2008 - 17:44

Καπαμαρου...Ο καλυτερος.Του αρεσε η μακαροναδα παρα πολυ και ειχε ενα στομαχι σαν του luffy.
Posted Image

#23 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 December 2008 - 17:55

αυτοί έτρωγαν δεν μαγείρευαν.

#24 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 20 June 2012 - 16:51

Aν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και anime που το κεντρικό τους σενάριο έχει να κάνει με μαγειρική. Δεν έχω δει κάποιο απλά κάπου κάτι πήρε το μάτι μου.Μην τα ξεχνάμε και αυτά

#25 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 June 2012 - 23:09

δειτε εδω εισαγωγη να σας κοψει λορδα

Youtube Video


#26 Frozen

Frozen

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 08 July 2012 - 23:12

Εχω και εγω ενα κολλημα με το φαγητο στα anime, αφου παντα φαινονται πιο τελεια +_+. Σχεδον σε ολα τα anime θα υπαρχει καποιος/καποια/κατι να δειξουν και να σου ανοιξουν την ορεξη. Ειχα φτιαξει λιγο καιρο πριν μια λιστα με manga ομως, που ειχαν σαν κυριως θεμα τους την μαγειρικη, επισης υπαρχουν ολοκληρα blogs αφιερωμενα στο anime φαγητο. Σας κερναω σουφλε: :P
Spoiler:

Posted Image

#27 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 07 August 2012 - 18:56

και τελικά το μεγάλο μυστήριο παραμένει...υπάρχει anime με κεντρικό θέμα την μαγειρική;
κανείς δεν θα το μάθει...θα πεθάνουμε με αυτή την αγωνία

#28 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 07 August 2012 - 23:22

και τελικά το μεγάλο μυστήριο παραμένει...υπάρχει anime με κεντρικό θέμα την μαγειρική;
κανείς δεν θα το μάθει...θα πεθάνουμε με αυτή την αγωνία


Αν υπαρχει θέλω να το δω

#29 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 August 2012 - 23:30

Υπάρχουν αρκετά μαγειρικά manga, αλλά σχεδόν κανένα μαγειρικό anime. Ο λόγος; Η τομή των συνόλων "άτομα που βλέπουν anime" και "άτομα που μαγειρεύουν" έχει πολύ λίγα μέλη. Not a strong market.

Δείτε Astro Fighter Sunred.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#30 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 07 August 2012 - 23:33

To Toriko είναι ένα ωραίο manga που ασχολείται με τη μαγειρική.

Spoiler: