Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Kigeki (Comedy)


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#16 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 April 2008 - 16:04

One of the best, double thumbs up. :drink:
rsrGbGx.gif

#17 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 April 2008 - 16:20

....I can still hear him laughing in the night...
Posted Image

#18 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 13 April 2008 - 21:31

καλά ε, ειν' φοβερή ταινία!!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#19 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 16 April 2008 - 13:23

Νομίζω ότι ήταν απο τα καλύτερα (υπερβολικά) μικρού μήκους anime καθώς μέσα σε ελάχιστο χρόνο αρχίζει και τελειώνει μια ιστορία απολύτως γεμάτη.

#20 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 18 April 2008 - 12:38

Υπέροχο...αν και με πολλά ερωτήματα, είμαι ενθουσιασμένος. Ενα Must see..

#21 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 April 2008 - 14:53

To Ave MAria ως μουσικό background ήταν ανατριχιαστικό...Ένα πραγματικά πολύ ωραίο μαύρο παραμύθι δωσμένο με μια πινελιά αγνότητας, βιαιότητας,έντονης αντιπαράθεσης των δυο ηρώων αλλά ταυτόχρονα και ακριβέστατης ομοιότητας. Μέσα σε 10 λεπτά παρακολουθούμε το πέρασμα απο την αθώα και παιδική ηλικία στη ξαφνική ωρίμανση και σκληρότητα του πραγματικού κόσμου και ζωής 'οπως αυτή αποτυπώνεται μέσα από τον πόλεμο. φαίνεται ολοκάθαρα η ανθρώπινη αδυναμία στην προσαρμογή της απώλειας αγαπημένων προσώπων και ξυπνά μέσα στη πρωταγωνίστρια η ανάγκη να ζητήσει τη βοήθεια από κάτι ανώτερο, κάτι το υπερφυσικό(!?). Ο δημιουργός κάνει άμεση νύξη στον μεσαίωνα, στα μαύρα χρόνια όπου το διάβασμα θεωρούνταν κατακριτέο και η αντίδραση του αποτυπώνεται μέσα απο τον ''Black Swordsman'' o οποίος δεν έχει όνομα καθώς ο καθένας απο εμάς γίνεται ένας 'Black Swordsman'' και μπορεί να αντισταθεί στους "Άγγλους της εποχής μας"

Μη το χάσετε είναι πραγματικά πανεμόρφο όσο και σκοτεινό

#22 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 22 April 2008 - 14:34

Το είδα και γω χθες. Απλά τέλειο, μου άρεσε πάρα πολύ και δε θα φανταζόμουν ποτέ ότι σε 10 λεπτά χωράνε τόσα πολλά. Και δεν ήταν μόνο το περιεχόμενο καλό, αλλά και η μουσική και το σχέδιο, το οποίο ητάν διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Το προτίνω σε όλους.

#23 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 22 April 2008 - 15:35

πολλυ ωραιο review~
Good Job~
παιζει να ειναι κ homemade...
πρωτον εχει πολλες εικονες παρα animation
2ον οταν μιλανε, σε καποιες φασεις το στομα δν πηγαινε καθολου με το talking~..αλλα αν ειναι homemade πιστευω ακομα καλυτερα...Πολλη παραξενη ιστοριουλα κ τρομερο λεγειν....
10/10 το short anime~
Posted Image

#24 Rei Ayanami

Rei Ayanami

    Going MAD

  • Members
  • 28 posts

Posted 23 April 2008 - 20:46

Πραγματικά πολύ καλό. Βλέποντάς το 2 φορές σερί, το φχαριστήθηκα. Επίσης, νομίζω πως είναι το μοναδικό ανιμέ που έχω δει, με τόσο μικρή διάρκεια!! Παραταύτα, δεν έχει τίποτα να φοβηθεί, από μεγάλες παραγωγές και μεγαλύτερης χρονικής διάρκειας ταινίες.......

*για τους λάτρες του Short Film Festival
Animate my world..

#25 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 24 April 2008 - 10:38

Πάρα πάρα πολύ καλό! Απλά τέλειο! Ενα μικρό αριστούργημα!

#26 Angel of dream

Angel of dream

    Live Your Dreams!!!!

  • Members
  • 54 posts

Posted 24 April 2008 - 10:42

Ειναι τελεια ταινια μου αρεσε πολυ να και ηταν μονο λιγα λεπτα τα εδειχνε ολα τοσο ωραια!!:blingeye2:
Posted Image

#27 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 29 April 2008 - 20:07

Πρέπει να είναι υπέροχο και καθηλωτικό
Συγχαρητήρια έχεις μηπως σε τέτοιο μήκος ή και λίγο μεγαλύερα άλλε ταινίες ωραίες (ρομάντζο,νοσταλγία,αγάπη) ?

#28 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 30 April 2008 - 14:06

Το είδα ε'ιναι απύθμενο συγχαρητήρια σε αγγίζει πραγματικά αλλ ακαι η μουσική υπόκρουση ήταν το κάτι αλλό

ΜΠΡΑΒΟ !!!!

#29 SystemPirate

SystemPirate

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 21 May 2008 - 11:18

Το μονο που δε μου αρεσε ειναι ο σχεδιασμος των χαρακτηρων.

#30 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 23 May 2008 - 09:15

Παιδιά δεν το βρίσκω πουθενά. Το link που έχει βάλει ο glastenen μου γράφει ότι δεν είναι έγκυρο. Όποιος το έχει παρακαλώ να δώσει ένα link.
Ωραίο review.
Posted Image