Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 2nd of May @ Cofix <3


  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#106 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 May 2008 - 15:44

εγώ βασικά να κάνω μια ερώτηση .. εσείς από το "κοσεπλαυ" όλοι έχετε έρθει ποτε σε meeting τou anime.gr?

σε αυτό που είπε ο από πάνω εμενα μου έκανε εντύπωση που είδα καινούριες φάτσες αυτή τη φορα

#107 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 03 May 2008 - 15:45

[aoshi] βαλε καμια

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#108 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 May 2008 - 16:13

barba
AnimePlanet Forums ~ Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Aoshi's Photos! Japan, Anime & Cosplay Event @ Cofix!

#109 Sh1n!g@mi

Sh1n!g@mi

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 03 May 2008 - 17:02

το παρτυ πραγματικα πολυ καλο...το χθεσινο ηταν πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο... ειδικα οι στολες ....ολες ηταν εξαισιες...παιδια μπραβο...δεν πηγε χαμενος ο κοπος..!!!!!!

#110 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 03 May 2008 - 17:03

aaaah! ήταν πολύ όμορφα χτές!!! καλά τα παιδιά που ντύνονται κάθε φορά με εντυπωσιάζουν ακόμα περισσότερο!!! ^^
που είναι ο Γιάννης με τις πικς? :)
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#111 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 03 May 2008 - 17:06

απο δευτερα ειπε.....

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#112 ChaosTheory

ChaosTheory

    Metrosexual my @$$

  • Members
  • 32 posts

Posted 03 May 2008 - 17:08

Λοιποοον...να μαι και γω...Ωραία περασαμε στο παρτυ...sweet φαση ήταν...
Αλλα...το βλέμα των περαστικών και των οδηγών καθώς έβλεπαν ένα schoolgirl και τον Edward Elric να περπατάνε στην Τσιμισκή..=FREEAAKINGG PRICELESS!
Έχω εδώ λίγες πικς από το πάρτυ αλλά έβγαλα μόνο απτην δική μας παρεούλα για να θυμόμαστε πόσο ρεζίλι ήμασταν :)..Έχω και μερικές ακόμα όπως π.χ.Μία π είμαστε μαζί με την Ναντια αλλά μάλλον θα τις ανεβάσω μετά..

αααα και κάτι ακομηη!LONG LIVE Adventurer and all custom made cosplays:P


Here are the pics...


Spoiler:

IPosted ImagePARAMORE

#113 poldo

poldo

    nani?nani?

  • Members
  • 109 posts

Posted 03 May 2008 - 23:13

ετυχε να μουν θεσ. οταν ειδα την αφισα και θυμηθηκα το event περασα μια βολτα μιας και ημουν με το amore στο noodle bar πιο διπλα (ετρωγα σουπα καλοκαιριατικα πονεμενη ιστορια:deadga6:) αλλα ειχε απειρο κοσμο και δεν μπορεσα να βρω καπου να κατσω ετσι την εκανα για κατι σε πιο παρακμη :bahhh:
Posted Image

#114 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 04 May 2008 - 08:33

Αλλα...το βλέμα των περαστικών και των οδηγών καθώς έβλεπαν ένα schoolgirl και τον Edward Elric να περπατάνε στην Τσιμισκή..=FREEAAKINGG PRICELESS!

LOOOOL!:hahaha::hahaha::hahaha:

αααα και κάτι ακομηη!LONG LIVE Adventurer and all custom made cosplays:P
Ένα παράδοξο...Ούτε ο ίδιος δεν ξέρει τι σκέφτεται...Φανταστείτε!

Αισχιστα ψευδη! Βεβαιως και ξερω τι σκεφτομαι! Σκεφτομαι τροπους για να εφευρω μια νεα μαθηματικη φορμουλα που θα μου επιτρεψει επιτελους να μαθω τι σκεφτομαι:oo: Οσο για τα cosplay, αναμεσα στις τοσες αξιοζηλευτες και επαγγελματικες δουλειες που με μερακι παρουσιαζουν τοσα μελη (εσυ με τον LastQuincy, οι Bleach-αδες, oι Haruhαδες κτλ) προσπαθω κι εγω να δειξω οτι ακομα και τα προχειρα cosplay κανουν δουλεια... για καποιον λογο βεβαια η επιτυχια του κινηματος μου ειναι υπο αμφισβητηση! :P


Όχι για να είμαι ειλικρινής εγώ ντύθηκα Yoruichi,απλά δε φορούσα όλη την ώρα αυτό το πορτοκαλί που φοράει γιάτί έκανε αφόρητη ζέστη.Δεν είχαμε δυο Soi Fong,μία ήταν,απλά επείδή ήμασταν και οι δύο με τα ξώπλατα μπορεί να μας μπέρδεψαν ^^


Και ναι, καταφερε τελικα να μπει και αυτη στο forum, και εβαλε ενα username τοσο τεραστιο που μονο για να το διαβασεις σου δενεται η γλωσσα:oo:

Εμενα παντως μου φανηκατε πολυ διαφορετικες, ειδικα λογω κορμοστασιας (δε λεω "υψους" γιατι η SakuSuki θα με γδαρει :P ) και γλωσσας σωματος - εσυ ειχες το "ηγεμονικο" υφος της Yoruichi ενω η SakuSuki ειχε το πολεμικο μενος της Sui Fong. Κοινως φεροσασταν γαντι για τους ρολους σας ;)

on the contrary my friend . I posted them both!!!

I take that back... You are indeed worthy. Especially with Konata as your guide!
Posted Image

#115 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 04 May 2008 - 08:48

Αισχιστα ψευδη! Βεβαιως και ξερω τι σκεφτομαι! Σκεφτομαι τροπους για να εφευρω μια νεα μαθηματικη φορμουλα που θα μου επιτρεψει επιτελους να μαθω τι σκεφτομαι:oo: Οσο για τα cosplay, αναμεσα στις τοσες αξιοζηλευτες και επαγγελματικες δουλειες που με μερακι παρουσιαζουν τοσα μελη (εσυ με τον LastQuincy, οι Bleach-αδες, oι Haruhαδες κτλ) προσπαθω κι εγω να δειξω οτι ακομα και τα προχειρα cosplay κανουν δουλεια... για καποιον λογο βεβαια η επιτυχια του κινηματος μου ειναι υπο αμφισβητηση! :P



Χαχαχα μαθηματική φόρμουλαα!!!:hahaha: ξέχασες τους Χαρλεάδες!! :P Φυσικά και κάνουν δουλειά!! ;) Αν και εγώ βέβαια σε πέρασα στην αρχή για τον Terry Boggard αλλά μετά θυμήθηκα ποιον έκανες!! Πολύ καλή δουλειά αγαπητέ μου!!
Συγχαρητηρια!!! Ο μυστικός φωτογράφος ξαναχτύπησε και αυτη τη φορά!!! Χεχεχε!!! Ντύσου next time απο το SpeedGrapher!!! :) ;)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#116 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 04 May 2008 - 12:45

Να 'μαι κι εγώ...Που δεν τραβηξα την προσοχή κανενός μια που ήμουν μια τελείως casual Rukia< με το φορεμα που διαλεξα να φορεσω (αυτο που φοραγε οταν την πηραν πισω στο Soul Society οι Byakuya και Renji) μαλλον περασα απαρατηρητη...Αλλα θα μου πεις, τη μισή ώρα ήμουν εξαφανισμένη με το boyfriend και την αλλη μισή προσπαθουσαν να αποφύγω το Γιαννη και τη φωτογραφική του...Χ3 Αχτι με εχει αυτος ο ανθρωπος...^^

Η μικρή μου Imouto η Yoruichi μαζί με τις καλές μου Soi Fon και Yachiru εκλεψαν την παράσταση, ε? Αχ, τι χιλιομετρα περπάτησα για να βρουμε τις γκέτες της Imouto μου...χ3

Λοιπον, εμενα μου αρεσε παρα πολυ, αλλα απο μουσικη δεν καταλαβα και πολλα πραγματα αυτη τη φορα...Τρελαθηκα με το Redemption του Gackt ομως, και η αδελφη μου μολις ακουσε NEWS ηρθε και με glompiase κανονικά. Το μονο μου παρπαπονο ειναι που δεν παιχτηκε Hyde η τουλαχιστον L'arc en Ciel (εκτος αν βαλατε τα μισαωρα που ελειπα...)...

Εγω βεβαια ημουν με την αλλη Rukia, τον Kakashi, τον Ogichi, την Konan και τη Hiyori κοντα στο παρκο του Λευκου απο το απογευμα και καναμε photoshoot με καλυτερο φωτισμο (nya nya nya). Οι δικες μου φωτο θ'ανεβουν απο Δευτερα απογευμα στο KanashimiRaven on deviantART οποτε οποιος ενδιαφερεται, ο δρομος ανοιχτος κ τα σκυλια δεμενα Χ3
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#117 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 May 2008 - 12:49

ωραια ηταν ειχε πιο λιγο κοσμο και ηταν πιο ανετα.

#118 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 04 May 2008 - 15:56

^^

Να μαι κι εγώ χΔ

Για ακόμη μια φορά περάσαμε πολύ ωραία νομιζω ^^ αν και κάθε φορά ζηλεύω το fun του πάνω ορόφου και μου ρχεται να παρατήσω το pc και να έρθω πάνω :P

Αυτή την φορά τα cosplay πράγματι ήταν ακόμη πιο προσεγμένα και εντυπωσιακά, φοβερή δουλειά από όλα τα παιδιά which made me so so happy ^^.

Κάποιοι κλασικοί θαμώνες δεν μπόρεσαν να παρεβρεθούν λόγω των ημερών, οπότε ήμασταν πιο άνετα αυτή την φορά (γι αυτούς που παραπονιούνται για την πολυκοσμία τις άλλες φορές, χιχι). Η ημερομηνία επελέγη ακριβώς γιατί μετα τις διακοπές όλοι αρχίζουν το διάβασμα για εξετάσεις κτλ κτλ οπότε καταλαβαίνετε ^^

Φωτογραφιες εχουμε ανεβασει στο προφιλ μας στο myspace, οταν τις ετοιμασουμε ολες θα τις ανεβασω κι εδω. ^^

Once again ευχαριστούμε όλους όσους συμμετείχαν στο παρτυ με τον εναν η τον αλλο τροπο . Otsukaresama deshita!~

p.s. L'arc en ciel βαλαμε το Drink it Down PV συγκεκριμενα ^^. Ισως είχες φυγει εκεινη την ωρα.:)

#119 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 May 2008 - 16:03

και η βλακια ηταν οτι μολις εχθες ξαναεφυγε ο G.I. Joe


ο G.I. Joe ειμαι εγω?

anyway δεν υπαρχει περιπτωση να χασω αλλο party... Αντε ολοι καλοπερνατε βλεπω!:oo:
Posted Image

#120 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 05 May 2008 - 00:23

Επιτέλους βρήκα το κουράγιο να ποστάρω σε αυτό το θέμα. Με έχει φάει η αϋπνία εδώ και δυο μέρες (όχι ότι δεν είχα χρόνο για ύπνο, αλλά απλά δεν με έπιανε) και δεν είχα τις απαραίτητες δυνάμεις για κανένα post. Γι'αυτό τον λόγο ποστάρω και τώρα στα δύο anime forums το ίδιο post :).Οι εντυπώσεις μου από το party ήταν καλές, αν εξαιρέσω την ζέστη που είχε πάνω, με αποτέλεσμα από την ξηρασία, ακόμα και τώρα να είναι "βαριά" η φωνή μου (όχι δεν έχω τέτοια φωνή για όσους με άκουσαν :P),κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω κάτι αρνητικό. Είχε πλάκα που γνώρισα νέα άτομα.
Πέρα από τον Adventurer που απορώ πως δεν βαρέθηκε να βγάζει φωτογραφίες ασταμάτητα όλη την ώρα, τον NTG που το σπαθί του δεν είχε "στεγνώσει" καλά, την Videl, καθώς και κάποια άλλα παιδιά που δεν ξέρω/θυμάμαι αν έχουν κάποιο nickname ή αν είναι γραμμένοι σε κάποιο forum που γνώριζα ήδη από νωρίτερα, χάρηκα που γνώρισα παιδιά όπως την MitHuNa που αρνιόταν, μάταια φυσικά, ότι ντύθηκε cosplay (Annie μην ξεχάσεις τις φωτογραφίες που λέγαμε please :)),τον Mr Ayu-Mania που με κατατόπισε πλήρως για την ειδικότητα του στα japanese idols και την υπάρχουσα lolicon crisis του πάρτι (:P) και τον phm που είναι από τα καλύτερα παιδιά! Την επόμενη μέρα έτυχε και τα είπαμε καλύτερα και με τον Uchiha Sasuke (τι το βρίζεις το παιδί βρε Aoshi :P) συζητώντας φιλοσοφικά θέματα όπως "Γιατί καπνίζω;" (όχι εγώ :P) και XcensoredX (εδώ επιλέγεις αν θα το κάνεις poll όπως είπες :)),την kappa whose pouty face is chibi overkill XD, τον roricofan που το ξέρω ήδη από την αρχή των αιώνων (η αξιολόγηση σου για τα FF,Chrono & Eureka Seven ήταν άκυρες ότι και να λες :P) και ένα άλλο πολύ καλό παιδί που μου διαφεύγει το nickname του και ήταν και στο party την προηγούμενη μέρα (αν το δεις αυτό θύμισε το μου :)).
Επίσης περιστασιακά κάποια στιγμή είδα και τους [Aoshi], I_am_Neji, Erisabetsu (all during the party) & BarbasSs (the next day), αλλά δεν τα είπαμε και πολύ δυστυχώς.
Αν ξέχασα να αναφέρω κάποιο άτομο που τα είπαμε χίλια συγνώμη :)
Ελπίζω την επόμενη φορά να γνωρίσω και τους υπόλοιπους. Για τα cosplay τι να πω. Απλά τέλεια. Προσωπικό highlight ήταν όλοι/όλες που ντύθηκαν χαρακτήρες από το Bleach. Πάντως πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε κλέψει την παράσταση όλο το Haruhi Team με το Hare Hare Yukai για να τους καταγράψει και ο Adventurer που πραγματικά πρέπει να γέμισε τις μισές και πάνω λήψεις του με τις Haruhi Girls (α ρε Γιάννη stalker XD).Δεν πρόσεξα αν οι προσπάθειες του Θόδωρου-sensei απέδωσαν στο τέλος και πέτυχε το εγχείρημα :P. Εντωμεταξύ μου ήρθε η όρεξη και ήδη σκέφτομαι να δοκιμάσω και εγώ κάτι για cosplay την επόμενη φορά. Κάτι πρώτες ιδέες που μου ήρθαν όμως θέλουν δουλειά από πολλές απόψεις .Θα δούμε σε τι θα καταλήξω τελικά.
Περιμένω κιόλας το επόμενο. Απ’ ότι δείχνουν οι ημερομηνίες, κάθε δύο μήνες δεν γίνετε περίπου;


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail