Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Formula 1


  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#91 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 18 August 2011 - 00:59

I miss Kimi Raikkonen. The king of spa *_*


2bbd14fc.jpg


#92 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 18 August 2011 - 01:49

Το Σπα είναι πιστεύω πάντα από τα highlights της σαιζόν. Βροχή στην μισή πίστα, έξοδοι, προσπεράσματα. Της τρελής. <3

Opinions so far για φέτος? Το πρωί θα ποστάρω το δικό μου "mini-review":)
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#93 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 18 August 2011 - 09:15

I miss Kimi Raikkonen too. Ομολογουμένος είναι ο αγαπημένος μου οδηγός ή μαλλον ήταν.

Η γνώμη μου για φέτος λέει Vettel αλλά ακόμα πιστεύω ότι Alonso και Hamilton δεν έχουν πει την τελευταία τους λέξη :hehe:
Posted Image

#94 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 18 August 2011 - 15:22

Ο Φέτελ (ή μάλλον η Red Bull) τα πάει πολύ καλά φέτος, αλλά έχει τα λάθη λόγω έλλειψης εμπειρίας, ειδικά στο βρεγμένο (περιέργως, η πρώτη του νίκη ήταν στην βρεγμένη Monza).

Ο Χάμιλτον (GO LEWIS GO LEWIS!) πιστεύω ότι, αν ανεβάσει και αυτός, και κυρίως η McLaren τον πήχη μπορεί μέχρι και να διεκδικήσει πρωτάθλημα. Το ίδιο και ο Αλόνσο, αλλά αυτόν δεν τον πάω. :P
Η McLaren και η Ferrari έχουν μια μεγάλη διαφορά, που πιστεύω θα μετρήσει. Στην McLaren, ο Hamilton και ο Button έχουν την ίδια σχεδόν μεταχείριση, με μια ελαφρά κλίση υπέρ του Hamilton (όντας προηγείται και στο πρωτάθλημα), ενώ η Ferrari έχει τον Massa καθαρά σαν No. 2, με τα ανάλογα αποτελέσματα στην ψυχολογία του.

Με δεδομένο το διάλλειμα μέχρι το Σπα, θα κριθούν πολλά την επόμενη Κυριακή. Προγνωστικά δεν κάνω για κανέναν λόγο, μιας και είναι, well, SPA.

Φέτος βλέπω με ευχαρίστηση ότι οι ομάδες πέρνουν ρίσκα με τις στρατηγικές, σε αντίθεση με άλλες χρονιές. Αυτό, σε συνδυασμό με τα περισσότερα προσπεράσματα (λόγω DRS και, λιγότερο, KERS), μας έχει δώσει μερικούς ΠΟΛΥ καλούς αγώνες, ειδικά όταν τους συγκρίνουμε με την προηγούμενη δεκαετία.
Ντάξι, δεν είναι 70's-80's, που έβλεπες τα άπειρα, αλλά δεν ξαναγυρνάνε αυτές οι εποχές. Τουλάχιστον δεν είναι ο ύπνος που απλά έκαναν κύκλους γύρω από την πίστα, με τον πρώτο να είναι μέχρι και γύρο μπροστά από τον δεύτερο :P
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#95 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 19 August 2011 - 10:26

Συμφωνώ μαζί σου και προσθέτω ως Ferrarikos οτι ο Massa πρέπει σιγά σιγά να την κάνει από την ομάδα γιατί δεν τραβάει πλέον. Στη θέση του εγώ θα ήθελα Raikkonen αλλά δύσκολα γυρνάει :if: οπότε θα αρκεστώ σε κάποιον άλλον, δεν ξέρω ποιός θα είναι αυτός, οποιοσδήποτε αρκεί να γίνει ανανέωση στην ομάδα. Το ίδιο ισχύει και για τη διοίκηση, ο δεύτερος που πρέπει να πάρει πόδι είναι ο Domenicalli και το λέω αυτό επειδή οι μισές και παραπάνω στρατηγικές του είναι :thumbdown:. Που είσαι Ζαν Τοντ :nanana:

#96 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 19 August 2011 - 13:37

Συμφωνώ μαζί σου και προσθέτω ως Ferrarikos οτι ο Massa πρέπει σιγά σιγά να την κάνει από την ομάδα γιατί δεν τραβάει πλέον. Στη θέση του εγώ θα ήθελα Raikkonen αλλά δύσκολα γυρνάει :if: οπότε θα αρκεστώ σε κάποιον άλλον, δεν ξέρω ποιός θα είναι αυτός, οποιοσδήποτε αρκεί να γίνει ανανέωση στην ομάδα. Το ίδιο ισχύει και για τη διοίκηση, ο δεύτερος που πρέπει να πάρει πόδι είναι ο Domenicalli και το λέω αυτό επειδή οι μισές και παραπάνω στρατηγικές του είναι :thumbdown:. Που είσαι Ζαν Τοντ :nanana:


Ο Massa δεν πιστεύω ότι δεν τραβάει ο ίδιος, αλλά ότι η ομάδα δεν τον αφήνει τόσο πολύ. Όντως, δεν είναι σε επίπεδο Alonso, αλλά έχει δείξει καλά δείγματα. Το θέμα με την Ferrari είναι ότι δεν δίνει συχνά την ευκαιρία σε ψιλοrookie, και προτιμάει έμπειρους οδηγούς.
Ότι οι στρατηγικές του Domenicali είναι sub-par φαίνεται. Ακόμα και η μαγεία του Brawn όμως δεν βοηθάει την Mercedes πολύ. Το θέμα είναι ότι βλέπουμε αγώνες, και το διασκεδάζουμε. Πέραν τούτου, ας νικήσουν οι καλύτεροι.
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#97 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 19 August 2011 - 14:03

Ο Massa δεν πιστεύω ότι δεν τραβάει ο ίδιος, αλλά ότι η ομάδα δεν τον αφήνει τόσο πολύ. Όντως, δεν είναι σε επίπεδο Alonso, αλλά έχει δείξει καλά δείγματα. Το θέμα με την Ferrari είναι ότι δεν δίνει συχνά την ευκαιρία σε ψιλοrookie, και προτιμάει έμπειρους οδηγούς.
Ότι οι στρατηγικές του Domenicali είναι sub-par φαίνεται. Ακόμα και η μαγεία του Brawn όμως δεν βοηθάει την Mercedes πολύ. Το θέμα είναι ότι βλέπουμε αγώνες, και το διασκεδάζουμε. Πέραν τούτου, ας νικήσουν οι καλύτεροι.


Και όμως εγώ λέω οτι ο Massa δεν τραβάει άλλο. Μέτα το ατύχημα στην Ουγγαρία έχει γίνει άλλος άνθρωπος, αρκείται πλέον στην 6η θέση :canthelp:

#98 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 19 August 2011 - 17:22

Μέτα το ατύχημα στην Ουγγαρία έχει γίνει άλλος άνθρωπος.


Αυτό. Ίσως έχει χάσει την αυτοπεποίθηση που είχε πριν, δεν παίρνει ρίσκα που θα έσωζαν την εικόνα του, και λογικά το βλέπει και ο ίδιος. Είναι κρίμα πάντως, είναι καλός οδηγός.
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#99 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 27 August 2011 - 15:48

Χάος στα δοκιμαστικά στο Σπα! 4 οδηγοί δεν πήραν εκκίνηση ενώ ο Bruno Senna με την πρώτη εμφάνιση του φέτος (με Renault) κατετάγη 7ος!!! Και παρόλο τον πανικό ο Vettel πάλι πήρε pole position :madtodeath:! Έχουν σπάσει τα νεύρα μου! Και οτι μέχρι και το Q2 τα στατιστικά έλεγαν Webber :if:. Πρόβλεψή μου για την αυριανή εκκίνηση (εννοείται χωρίς βροχή) Vettel-Hamilton κόντρα από την αρχή μέχρι το τέλος και o Alonso καμια 3-4 θέσεις πάνω. Αν βρέξει όλα είναι ανοιχτά (και αν κρίνω από τα στατιστικά μερικών στη βροχή) ακόμη και ο Senna μπορεί και να νικήσει :P

Α ρε Serperoth τι τραβάμε με αυτή τη γερμανική κατοχή του Vettel στη Formula1

#100 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 27 August 2011 - 19:00

Καλά όταν βρέξει δεν βάζω κανένα στοίχημα. Αν όλα πάνε όπως τα βλέπω (με μαγική ασπίδα κατά της βροχής) πιστέυω ο Hamilton μπορεί να περάσει τον Vettel (αν δεν γρασώσει στην εκκίνηση).
Τώρα με βροχή, τις ίδιες πιθανότητες έχει και ο Massa και ο Chandhok (τρέχει αυτός? Δεν ξέρω καν) :P
Κρίμα για τον Μιχαλάκη πάντως, στην 20η του επέτειο δεν άξιζε.
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#101 mitsos

mitsos

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 27 August 2011 - 19:56

Δεν παιζει να βρεξει αυριο αλλα ποιος ξερει στο σπα ολα γινονται,δεν πιστευω οτι εχουν ολοι πιθανοτητες στη βροχη,ποσο μαλλον ο senna πoυ αναφερατε,τα ιδια @@@ με το ρωσσο ειναι,(με τα λεφτα κανουν τα παντα)αν ηταν εδω ο κουμπιτσας πρωτος θα ηταν και οχι 7ος.
Οσο για τον ΜΑΣΣΑ η λογικη και ο zan tod λενε οτι δεν φευγει ευκολα απο την φερραρι.
Ετσι και βρεξει παιζει να δουμε παλι το button βαθρο,φυσικα μαζι με alonso και hamilton.

#102 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 27 August 2011 - 21:06

Ετσι και βρεξει παιζει να δουμε παλι το button βαθρο,φυσικα μαζι με alonso και hamilton.


Ποτέ δε ξέρεις, αλλά με βροχή και εγώ αυτούς τους 3 περιμένω βάθρο (μιας που η Red Bull πατώνει συνήθως στη βροχή)
Posted Image

#103 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 August 2011 - 00:06

Γιατί τέτοιο μίσος για τον Γερμανό? xD

#104 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 28 August 2011 - 00:17

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω, αλλά μου τη δίνει επειδή στο 90% των νικών του δεν είχε αντίπαλο και έτρεχε ουσιαστικά μόνος του!(βέβαια αυτό είναι η μαγκιά θα μου πείτε)αλλά και πάλι αν ο νικητής του πρωταθλήματος ή έστω του αγώνα δε δώσει επική μάχη για μένα δεν είναι πρωταθλητής

#105 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 28 August 2011 - 16:36

Vettel νικητής στο Σπα με ένα-δύο Red Bull. Καταστροφή για Hamilton. Καταπληκτικός Michael Schumacher