Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Γιατί τα Anime είναι έτσι όπως είναι


  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#121 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 08 June 2008 - 11:29

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ 5 ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΑΡΚΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΙΣΧΥΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΣΟ. ΜΟΛΙΣ ΑΧΡΗΣΤΕΥΘΗΚΑΝΕ 10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ. ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΒΡΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ, THE END.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ DOWNLOAD ΣΕ ΜΟΡΦΗ WORD.

KAI ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

#122 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,266 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 June 2008 - 20:19

και δε τα βαζεις να ξεμπερδευεις;


μη πω πως απαγορευτηκαν καποια επεισοδια του South Park στην Ιαπωνια αλλα και σειρες οπως και η Jungle Kurobe λογω ρατσισμου. καθε χωρα εχει τα τερτιπια της

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2483

#123 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 09 June 2008 - 08:22

Απλά θα τα κατεβάσετε όλα να τα έχετε ούτως ή άλλως, ας το πηδήξουμε το τελευταίο κεφάλαιο. Αλλαγές μου λέτε στην πορεία. Ότι ήταν να μου διορθώσετε, πιστεύω ότι το είπατε. Αν είναι , να μου πείτε να προσθέσω τίποτα που παρέλειψα να το βάλω.

Και να πει κάτι και κάποιος άλλος πέρα από τον L και τον Kenny!

Και μη ξεχνάτε να μου πείτε πως να το κατεβάσω.

Edited by roriconfan, 16 June 2008 - 10:40.


#124 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 June 2008 - 10:48

Και ιδού!!!!
Όλο το κείμενο σε μορφή word να το κατεβάσετε να το χαίρεστε όπως θέλετε.
Παρακαλώ μόνο λίγο σεβασμό προς τα πνευματικά δικαιώματα.
Θα το κάνω update αν χρειάζεται κάθε 6 μήνες.
Είστε ελεύθεροι να κάνετε σχόλια (μη ψοφήσει και το θέμα).
Προειδοποίηση, είναι 80ΜΒ (είναι σε μεγάλη ανάλυση οι εικόνες) οπότε υπομονή με το κατέβασμα.

(edit: Το λινκ για το κείμενο μεταφέρθηκε στην επόμενη σελίδα)

Edited by roriconfan, 20 August 2008 - 00:22.


#125 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 18 June 2008 - 12:09

Τελικά το ανέβασες μετά από τόσα χρόνια και εδώ ε:drink:;Το μόνο ερώτημα που έχω είναι γιατί τόσο αργα εφόσων τότε που μου το έδωσες ήταν πάνω κάτω πλήρης:joyful:;


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#126 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 18 June 2008 - 12:56

Ήθελα να την κάνω πιο πλήρης με σχόλια αλλωνών. Κάτι που εσύ δεν έκανες. Μόνο το ότι καίγανε τα βιβλία ήταν καλό είπες και τελείωσε.

#127 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 18 June 2008 - 13:31

Α σε παρακαλώ.Είπα και ότι έχεις απωθημένα με τους Ιάπωνες και ότι τους παρουσιάζεις σαν εξωγήινους και με διεστραμμένη ψυχολογικά αποβλακωτική ανατροφή, επειδή χάσανε τον WWII λες και ενσωματώθηκε αυτό το γεγονός μόνιμα στο DNA τους:smokingg:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#128 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 18 June 2008 - 22:34

Στο DNA όχι αλλά ότι τους έχει γίνει βίωμα, αληθεύει. Κάτι σαν το μίσος μας για την Τουρκία είναι.

#129 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 26 June 2008 - 12:54

Άντε ρε παιδιά, ένα σχολιάκι δε θα κάνει κανείς;

#130 scrooge1991

scrooge1991

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 12 July 2008 - 18:19

Αυτή η εικόνα στο post του Cassiel είναι πολύ ωραία. Δε μου αρέσουν τα anime και μάλλον γι' αυτό μου άρεσε η εικόνα, επειδή είναι πλάτη οι κοπελιές και δε φαίνονται πρόσωπα. Το φόντο είναι ωραίο, τόσο μαγευτικό και αληθινό που θα έλεγε κανείς ότι είναι Disney. Πάντως η εικόνα αυτή είναι πολύ ωραία. Μου δημιουργεί εντυπώσεις, που μάλλον δε προκειται να δω αν παρακολουθήσω την συγκεκριμένη ταινία, γιατί οι ήρωες θα έχουν τεράστια μάτια και πολύχρωμα μαλλιά και θα είναι λες και έβαλαν το δάχτυλο στην πρίζα! Κατά τα άλλα ήσυχα.

Edited by scrooge1991, 13 July 2008 - 00:49.


#131 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 12 July 2008 - 18:28

Γι’ αυτό και τα Anime έχουνε όλων των ειδών θέματα, όχι μόνο διδακτικά, ψυχαγωγικά και πολιτικά ορθά.
Κάθε Ιάπωνας ανεξαρτήτου ηλικίας και φύλου μπορεί να βρει κάτι που να ταιριάζει στα γούστα του. Υπάρχουν Anime για όλα τα θέματα που μπορείς να φανταστείς (και για ότι δε μπορείς !).
.

Aυτο ειναι το πιο ωραιο στα ανιμε.

scrougr1991@
Μας δουλευεις?Αφου δεν σαρεσουν και τα υποτιμας συνεχεια τα ανιμε τι ηρθες σε αυτο το φορουμ?Και αν θες να ξερεις οι Ιαπωνες φτιαχνουν πολυ ωραιο φοντο στα ανιμε πηγαινε να δεις το ef a tale of memories.
Spoiler:


#132 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 12 July 2008 - 18:28

Με πρόλαβες animesuki.
Go home, you cartoon lover. We dig Japanese stuff here.

#133 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 12 July 2008 - 19:03

Ρεεεεεεεεεε. Εγώ σου είπα να έρθεις εδώ για να δεις ότι τα anime δεν είναι μόνο έτσι όπως τα βλέπεις εσύ και τώρα πας να το καταστρέψεις.
Gomen παιδιά άμα ήξερα ότι θα έλεγε τα ίδια και εδώ δεν θα το έλεγα καθόλου.

Ontopic Πολύ καλός ο οδηγός.
Posted Image

#134 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 12 July 2008 - 19:12

On topic, ένας λόγος που αντιπαθώ τα cartoon είναι που όλοι όσοι τα προτιμούνε από τα anime, χάνουνε το νόημα και απλά λένε "ΟΥ! ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ!" σαν κωλο-πουριτανοί / παπάδες / γεροντοκόρες / κολλημένοι σε ψευτο-ιδανικά και χαριτωμένα ζωάκια που μιλάνε σε έναν κόσμο που πάντα το καλό νικάει και οι κακοί είναι άσχημοι και ηλίθιοι.

#135 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 14 July 2008 - 08:53

Δεν τα προτιμούν από τα anime.Απλά ποτέ δεν γνώρισαν τα anime και ότι και να λένε ούτε cartoon παρακολουθούν πλέον πιστεύω στην συντριπτική πλειοψηφία τους:drink:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail