Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tattoo - Piercing [Art Or Crap?]


  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#76 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 05 June 2008 - 22:24

liiiips ομως να προσέχεις αμα στο ταίρι σ αρέσουν τα δαγκώματακια.... μπορεί να έχετε ατυχήματα ... με μπόλικο αίμα κ πόνο :emptyonexg1:
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#77 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 06 June 2008 - 11:06

Tatoo:Art!!!!!
Piercing: Piece Of Crap!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#78 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 04 August 2008 - 23:28

σκουλαρικι μου αρεσει και θα κανω η στο αυτι η στο φρυδι.

τωρα για τατουαζ δεν το νομιζω γιατι δεν το ξεφορτονεσαι ευκολα και εχει καταντησει κατι το πολυ συνηθισμενο. αν ομως εκανα ποτε θα εκανα ενα δρακο στανταρ.
Posted Image

#79 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 08 August 2008 - 02:03

απο tattoo θελω κατι σε yakusa στιλ εννοω δαιμονες, σαμουραι, δρακους ιαπωνικου στιλ tattoo αλλα δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι τετοιο στην θεσ/νικη

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#80 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 08 August 2008 - 12:40

αχεμ... στη Ναβαρίνου... σχεδόν εκεί δίπλα που τρώγαμε [έτρωγα] κρέπες... έχει τατουατζίδικα και πιστεύω τα έχουνε εύκολα κάτι τέτοια σχέδια

#81 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 08 August 2008 - 12:55

εγω εχω 13 piercings εκ των οποιων τα 3 ειναι stretching 1,6cm τα 2 και 8mm το ενα (σε διαμετρο)
και 1 στη μυτη
γενικα μ αρεσουν παρα πολυ κ θελω να κανω τουλαχιστον αλλα 4
ειναι το "ονειρο" μου απο τοτε που ημουνα 5!

tatoo δεν εχω κανενα αλλα θα κανω (καααποτε) ενα με quote απο alice in wonderland (που ειναι το αγαπημενο μου παραμυθι-βιβλιο) που θα λεει "we're all mad here"
pics απο τα piercings μου δυσυχως δεν εχω (ακομα)


γενικα παντως τα piercing δεν τα θεωρω art
τα tatoo απο την αλλη ναι :)
και μαλιστα ειναι πολυ πιο δυσκολα απο πχ την απλη ζωγραφικη σε χαρτι
και καλος ζωγραφος να εισαι, θελει πολυ εξασκηση για να καταφερεις να κανεις tatoo

Edited by Anelis, 08 August 2008 - 13:00.

Posted Image


#82 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 08 August 2008 - 14:06

αχεμ... στη Ναβαρίνου... σχεδόν εκεί δίπλα που τρώγαμε [έτρωγα] κρέπες... έχει τατουατζίδικα και πιστεύω τα έχουνε εύκολα κάτι τέτοια σχέδια

ναι βρε ξερω εχει του φουστη τα τατουατζιδικα στην ναυαρινου και εκει γυρω αλλα δεν ξερω αν κανουν καλη δουλεια στο ειδος που θελω...
ειναι και μεγαλουτσικο αυτο που σκευτομαι να κανω...

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#83 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 08 August 2008 - 17:39

ναι βρε ξερω εχει του φουστη τα τατουατζιδικα στην ναυαρινου και εκει γυρω αλλα δεν ξερω αν κανουν καλη δουλεια στο ειδος που θελω...
ειναι και μεγαλουτσικο αυτο που σκευτομαι να κανω...[/quote]

πανε στο tatooland (αμα δεν εχεις παει ηδη)οπως καταιβαινεις την Ναυαρινου στο 2-3 αριστερα μολις μπεις στο μαγαζι κοιτα πανω δεξια εχει δυο τρια σχεδια που ειναι δυο σαμουραδικες πανωπλιες και γινονται σε ολη την πλατη
Posted Image
Posted Image

#84 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 09 August 2008 - 11:53

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμηση η κάτι τέτοιο.. Nico tatoo ασυζητητή για tatoos! Ο τύπος έχει σπουδάσει (εξωτερικό) στην κυριολεξία την τέχνη και οι συνεργάτες του τα σπάνε.. Δεν λέω και οι άλλοι είναι καλοί.. εξαρτάται, τι θέλουμε να κάνουμε... Έμαθα πως στα piercing έχουν πολλές αποτυχίες so αποφάσισα να τρυπhθώ στο tatooland.. Αυτά όσον αφορά την Σαλονίκη..

ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ... όσα μέρη δεν θεωρείτε φιλόξενα και να προσέχετε- βλέπετε την καθαριότητα ακόμα και αν έχετε αποφασίσει να κάνετε κάτι στο συγκεκριμένο μαγαζί.. Εξάλλου αυτή είναι η δουλειά τους... (Είναι σαν να αγοράζεις πατάτες κ να μην σου κάθετε καλά κάτι και να την αφήνεις πίσω).. Δεν νομίζω να θιχτούν και πολύ... Τρυπάνε και βάφουν 10δες κόσμο την ημέρα...

Το tattoo μπορώ να πω πως είναι τέχνη... Το piercing όχι... Αλλα για κάποιους σε μεγάλο βαθμό είναι διακόσμηση..

Εχω 3 στ'αυτια κ ένα πάνω απο το πιγούνι.. δεν ξέρω ορολογίες..

Αμα θέλεις πραγματικά κάνεις εύκολο είναι και ανώδυνο πλέον:wooi2:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#85 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 09 August 2008 - 16:16

Tatoo:Art!!!!!
Piercing: Piece Of Crap!!!


θα συμφωνησω καθετα...

ακυρο αλλα εχω ακουσει οτι η τρυπα στη γλωσσα οταν την εχεις με σκουλαρικι πολυ καιρο δεν κλινει και μετα αν δεν τη θες αλλο εχεις αναγκαστηκα μια τρυπα στη γλωσσα σου!!!!
(μετα το φαι πρεπει να παιρνεις μια οδοντογλυφιδα και να καθαριζεις τη τρυπα)μπλιαχ

επισης το φρυδι σε αυτους που εχουν τρυπα σε αυτο μπορει να χαλαρωσει/πεσει!!

εγω εχω (κλασσικα) 3 τρυπες στα αυτια!!!

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#86 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 09 August 2008 - 17:48

να καθαριζεις την γλωσσα με οδοντογλυφιδα η εστω κατι αλλο???:oo:ελεος. και να χαλαρωσει το φρυδι και να κρεμεται σαν να πω μην τι????:oo: μαλλον θα αρχισω να το ξανασκεφτομαι για να κανω στο φρυδι.:uhh:
Posted Image

#87 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 09 August 2008 - 18:19

[quote] Originally Posted by GkLoc Posted Image
Tatoo:Art!!!!!
Piercing: Piece Of Crap!!!
[/quote]

[quote]
[quote name='endless_inspiration']θα συμφωνησω καθετα...

quote]
[/quote]

what?

θα διαφωνησω καθετα! xDD
ως προς το piercing εμενα μ'αρεσει

#88 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 09 August 2008 - 19:16

Λοιπόν ας πω και εγώ τι γνώμη μου.

Τα tatto μου αρέσουν (αν και δεν νομίζω να κάνω κανένα). Το piercing πάλι δεν μου αρέσει

καθόλου..... Ειδικά στη γλώσσα.

Edited by tsintori, 10 August 2008 - 16:32.

Posted Image

#89 Aris

Aris

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 10 August 2008 - 02:02

Η δερματοστιξία (tattoo) ,όπως κάθε είδος ζωγραφικής , είναι μια τέχνη .Kάτι που την
κάνει μεγαλύτερη τέχνη από μόνο μια απλή ζωγραφιά είναι η επιλογή της θέσης όπου
θα γίνει η δερματοστιξία .Η επιλογή της θέσης αφήνει το περηθόριο να το αναδίξης διαφορετικά .
Όσον αφορά τα σκουλαρίκια (piercing) ,ποιο απλά, μονο στην γλώσσα αξίζει -πραγματικά- να κανείς εάν είσαι άντρας .Αν πάλι δεν είσαι άντρας πάνε τρυπίσου όπου θες.







Sorry if i have mistakes.

#90 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 10 August 2008 - 14:08

Παρολου που τα Tattoo μου αρέσουν πάρα πολύ δεν θα εκανα για τον απλούστατο λόγο επειδι θα το βαριομουνα μετά από κάποια χρονιά και μετά δεν θα μπορούσα να το βγαλο...
Σκουλαρίκια...χμμμ ίσος να έβαζα κάποια 2-3 δεν ξερό θα δω όταν θα μου περισεβουν λεφτά για ξενοδοχείο(απο χιμονα και μετα:hahaha:)επιδι αν με δούνε με σκουλαρίκια οι γονείς μου θα κιμαμε εξω:emptyonexg1:
Posted Image