Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tattoo - Piercing [Art Or Crap?]


  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#61 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 22 May 2008 - 18:19

εγω εχω ενα σκουλαρικι στο αριστερο αυτι, κατι που παντα ηθελα να κανω. απο εκει και περα, το piercing δεν με πολυενδιαφερει. δεν με τραβαει. βεβαια εκτος και αν ο αλλος-αλλη εχουν εξαιρετικα πολλα ( σε σημειο να κατανταει σιχαμενο) δεν με ενοχλει στον οταν το βλεπω.
ακομα, το tatoo, το θεωρω δικοπο μαχαιρι, κα ιμε πολυ μεγαλη δυσκολια θα εκανα. δεν θελω να σημαδεψω το σωμα μου, ( παραειναι απολλωνιο ), με κατι το οποιο μετα δεν θα φευγει ( ναι ξερω οτι γινεται με λειζερ, αλλα δεν μου περισσευουν τα λεφτα ). και κυριως δεν εχω δει τιποτα ακομα που να πω οτι ναι αυτο θα το ηθελα για τατουαζ.
η ιδεα του Fuzznuts για trust-betrayel βεβαια ακουγεται πολυ ελκυστικη. αν και με την ποσοτητα τριχας που υπαρχει, μαλλον αντιαισθητικο θα ειναι. οποτε...

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#62 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 22 May 2008 - 18:28

Piercing&Tattoo, απο Σεπτεμβριο-Οκτωβριο μεχρι και Απριλιο...οι λεγομενοι ζεστοι μηνες στην Ελλαδα δεν ενδεικνυνται για τετοια, γιατι στην περιπτωση του τατουαζ, δεν πρεπει να ιδρωνεις, δεν πρεπει να το δει ηλιος για καμποσο καιρο, δεν πρεπει να βρεχεται απο νερο αμφιβολου καθαριοτητας, και γενικα, περναει περιπου ενας μηνας στον οποιο την περιοχη του τατουαζ την φροντιζεις οπως μια πληγη, γιατι πληγη ειναι. Αλοιφη αντιβιωτικη, καθαρισμα και πλυσιμο με ειδικο σαπουνι κτλ κτλ..τωρα το piercing, δεδομενου του οτι ειναι κι αυτο μια πληγη για κανα μηνα, παλι δεν ενδεικνυται να το εκθετεις σε θαλασσινο νερο, για να αποφευγεται η περιπτωση μολυνσης...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#63 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 22 May 2008 - 18:36

εγω απο οτι ξερω το θαλασσινο νερο δεν πειραζει το piercing αλλα αντιθετως βοηθαει στην επουλωση του, αρκει να ειναι καθαρο. δλδ να μην ειναι κανενας θερμαικος αλλα δεν ειναι αναγκη να ειναι και σε καμια ξεχασμενη παραλια του ινδικου ωκεανου
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#64 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 22 May 2008 - 18:36

Yeah!Nice thread!Εγώ θέλω να κάνω ένα απλό κρικάκι στο αριστερό αυτί(ψηλά):head:

προς το παρόν δεν έχω όμως καταφέρει να παρω την..."αδεια"...:uhh:
pffffff


:if:

θα κανα στις ρογες για να χω κατι να ασχολουμε:drink:




:hahaha::hahaha:έτσι:hahaha::hahaha:

Edited by Fingolfin, 28 May 2008 - 22:58.
double posts merged


#65 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 22 May 2008 - 18:48

εγω απο οτι ξερω το θαλασσινο νερο δεν πειραζει το piercing αλλα αντιθετως βοηθαει στην επουλωση του, αρκει να ειναι καθαρο. δλδ να μην ειναι κανενας θερμαικος αλλα δεν ειναι αναγκη να ειναι και σε καμια ξεχασμενη παραλια του ινδικου ωκεανου


Ξερεις πολλες παραλιες που το νερο να ειναι πεντακαθαρο ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο?Παντως ναι...το αλατονερο βοηθαει στην επουλωση χωρις να καιει το δερμα οπως το οινοπνευμα...ειδικα αν πας να κανεις την τρυπα σε επαγγελματιες, θα σου πουν απο μονοι τους να βαζεις αλατονερο και οχι οινοπνευμα, αλλα θα θελει συχνο καθαρισμα το σκουλαρικι γιατι πιανει αλατα και το καθιστουν δυσκινητο ειδικα αν ειναι σε κανενα αφτι που θελει καθε 5 λεπτα γυρισμα για να μην κολλησει...αλλα meh...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#66 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 22 May 2008 - 19:08

Ξερεις πολλες παραλιες που το νερο να ειναι πεντακαθαρο ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο?




μα αυτο σ λεω
δεν ειναι αναγκη να ειναι πεντακαθαρο
μια μεση παραλια καλη ειναι
ειναι σαν να εχεις κοπει στο ξυρισμα π.χ. και να μη μπαινεις στη θαλασσα για να μη μολυνθει....
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#67 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 22 May 2008 - 19:30

Yeah!Nice thread!Εγώ θέλω να κάνω ένα απλό κρικάκι στο αριστερό αυτί(ψηλά):head:


Well, αυτο εχω γω.


Η συνεισφορα μου στο thread:P

Posted Image


#68 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 22 May 2008 - 19:36

μα αυτο σ λεω
δεν ειναι αναγκη να ειναι πεντακαθαρο
μια μεση παραλια καλη ειναι
ειναι σαν να εχεις κοπει στο ξυρισμα π.χ. και να μη μπαινεις στη θαλασσα για να μη μολυνθει....


Ναι, αλλα αν μολυνθει το κοψιμο απο το ξυρισμα, βαζεις απλα μια αλοιφουλα και περιμενεις να περασει..(ασε που τα κοψιματα κλεινουν σε χρονο dt απο μονα τους...εχω κοψει εγω φετες στα ποδια μου...και μεσα σε λιγη ωρα εχουν κανει καπαλο) οταν ομως εχεις σκασει ενα 50αρι για ενα piercing, το λιγοτερο ετσι..και οχι για τρυπα στ'αφτι...τοτε το σκεφτεσαι αν πρεπει να το ταλαιπωρησεις ή οχι....
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#69 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 23 May 2008 - 10:32

εγω θελω να κανω αλλα ειμαι αλεργικος...οποτε μλκια...αλλα σιγουρα μετα απο το αυτια και την γλωσσα θα κανα στις ρογες για να χω κατι να ασχολουμε:drink:


Τιτάνιο!! Αποκλείεται να είσαι αλεργικός!! Είναι το πλέον Βιοσυμβατό! Το βάζουμε και σε εμφυτεύματα μέσα στο οστό! Εκτοσ κ αν φοβάσαι τις τρύπες ;) και σε πιάνει αλεργία :orly:
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#70 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 posts

Posted 24 May 2008 - 18:10

Εγώ εχω τρια σκουλαρίκια(δύο στο ένα αυτι και ένα στο άλλο)και σκεύτομαι να κανς οποσδήποτε ακόμα ένα στο αυτί που εχω τα άλλα δύο8).Γενικά μου αρέσουν και τα σκουλαρίκια και τα tatoo αρκεί να μην ειναι υπερβολικά...:wooi2:
Στο μέλλον οποσδήποτε 8α ήθελα να κάνω κι ένα tatoo που να ταιριάζει απόλυτα στη προσωπικότητά μου!Προς το παρόν μου αρκουν αυτά που έχω:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


#71 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 28 May 2008 - 22:35

ααα το καλοκαίρι θα κάνω χέναα!

ναι ναι, ξέρω, ξέρω σιγά τα αυγά θα μου πείτε.. Αλλά και αυτό ωραίο δείχνει άσε που μέχρι να το βαρεθώ θα έχει φύγει. Είναι πολύ καλή λύση και τα χένα για όσους είναι αναποφάσιστοι με το θέμα των Τατου.
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#72 Manbearpig

Manbearpig

    You wanna get high?

  • Members
  • 87 posts

Posted 28 May 2008 - 23:55

Εγώ έχω ήδη 3 στο αριστερό (1 ψηλά,2 χαμηλά) και λέω να συνεχίσω...Άλλη μία στο αριστερό και μετά βλέπουμε για το δεξί
Posted Image

#73 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 29 May 2008 - 11:02

εγω θα ηθελα να κανω τουλαχιστον ενα ακομα
αλλα δε ξερω που
ειμαι μεταξι :
τραγος (μπαρα)
μυτη (κρικος)
χειλος (κρικος)
γλωσσα (μπαρα)

αλλα δε ξερω που
ειμαι μεταξι μυτης και στοματος κυριως
αλλα μαλλον δε θα κανω πουθενα επειδη μετα δε θα ξαναδω το φως του ηλιου :P
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#74 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 May 2008 - 11:06

lips !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#75 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 29 May 2008 - 17:01

The Lips part is the best! i have to agree...αλλά όπουδήποτε αλλού είναι ewww(εννοώ πως δεν θα έκανα εγώ :P)
Posted Image