Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Manga στα ελληνικά από την Anubis


  • Please log in to reply
873 replies to this topic

#61 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 March 2008 - 21:44

Όταν βγάλουν και 20th Century Boys, ξυπνήστε με. :gn2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#62 dbzgtaf

dbzgtaf

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 17 March 2008 - 22:00

που το πουλανε και ποσα chapters ειναι ?γιατι δεν νομιζω οτι 9,90 εινε για παραπανω απο 10 chapters
Posted Image

#63 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 17 March 2008 - 22:08

Ρε συ Κenny γιατι εισαι αρνητικος?Με κατι τετοια δεν θα μπουμε στον σωστο δρομο σαν χωρα?(καταλαβαινετε τι εννοω)

#64 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 17 March 2008 - 22:54

Βασικά ποιος είναι ο σωστός δρόμος; :nosey: Το θέμα είναι ότι μην περιμένετε κάποια στιγμή να γίνουν διάσημα τα manga και να έχει πάρα πολλούς τίτλους μεταφρασμένους στα ελληνικά. Θα έχει μόνο τους ποιο δημοφιλείς. Αν πετύχει το γλυκό και δεν σταματήσουν δηλαδή :sigh2:
phmava.php

#65 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 17 March 2008 - 23:03

Ε καλα ποτε δεν ειπα οτι με μια μεταφραση one piece η naruto θα σωθουμε.Αλλα κοιτα σαν πρωτη φαση ας γινουνε λιγο πιο ευρεος γνωστα.Και ποτε δεν ξερεις μια μερα μπορει να βρισκουμε τα παντα στα ελληνικα :blingeye2:(με αυτην την ελπιδα κοιμησου:bahhh:)

#66 EarlCainHargreaves

EarlCainHargreaves

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 18 March 2008 - 00:26

Άτσα εξελίξεις!!!
Άντε να δούμε και άλλα μεταφρασμένα έχω τελειοποιήσει τα αγγλικά μου και κοντεύω να ξεχάσω τα ελληνικά μου!
Posted Image
Cain is always back!!!
:wis:

#67 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 18 March 2008 - 01:18

Παιδια.....Παιδια χαλαρωστε ποσο θα το κρατισουν (αντε κανα χρονο το μεγιστο) μετα θα το σταματισουν τς τς τς τς κατευθειαν να ξεχασουμε που ζουμε....Ελλαδαρα ρεεεεε!!!!!!

Εαν παο στην comics cave στην θεσσαλονικη θα το εχει δλδ?????
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#68 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 18 March 2008 - 13:46

Ωραιότατα νέα!!:congrats: Θα το πάρω χίλια τα εκατό!

Και παιδιά, ας ΜΗΝ είμαστε αχάριστοι. Δημοφιλές manga στα Ελληνικά, με κρατημένο το right-to-left, τόμος ολόκληρος, τιμή πιο φτηνή από τα εισαγόμενα takoubons και έχουμε και παράπονο; Είναι μια υπέροχη αρχή και εύχομαι τα καλύτερα στην Anubis, η οποία απ'ότι φαίνεται τό'χει βάλει σκοπό να φέρει τα anime/manga στην Ελλάδα. Ο δρόμος είναι πολύς αλλά αν δεν τους υποστηρίξουμε εμείς, τότε ποιός; Γενικά τσατίζομαι με αυτή τη συμπεριφορά μερικών, να έρχεται μια καλή προσπάθεια και να τη θάβουν επειδή, λένε απαξιούν.:df13952b: Ετούτοι γεράσανε ήδη!!!!

Όχι, δεν θα είναι κάτι που θα φέρει τα πάνω κάτω, αλλά η αρχή έγινε. Είναι κάτι νέο και δεν υπάρχει τίποτε πιο τρομακτικό από μια νέα ιδέα. Πρέπει να βρει οπαδούς.

#69 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 18 March 2008 - 13:57

Και παιδιά, ας ΜΗΝ είμαστε αχάριστοι. Δημοφιλές manga στα Ελληνικά, με κρατημένο το right-to-left, τόμος ολόκληρος, τιμή πιο φτηνή από τα εισαγόμενα takoubons και έχουμε και παράπονο; Είναι μια υπέροχη αρχή και εύχομαι τα καλύτερα στην Anubis, η οποία απ'ότι φαίνεται τό'χει βάλει σκοπό να φέρει τα anime/manga στην Ελλάδα. Ο δρόμος είναι πολύς αλλά αν δεν τους υποστηρίξουμε εμείς, τότε ποιός; Γενικά τσατίζομαι με αυτή τη συμπεριφορά μερικών, να έρχεται μια καλή προσπάθεια και να τη θάβουν επειδή, λένε απαξιούν.:df13952b: Ετούτοι γεράσανε ήδη!!!!

Αυτό πήγαινε για μένα. Τι ωραίο κοπλιμέντο να σε λένε στριμμένο γέρο! :congrats:

Σοβαρά τώρα: Σε καμία περίπτωση δεν τους εύχομαι αποτυχία. Τους εύχομαι όμως να βγάλουν γρήγορα και πιο σοβαρά manga (πχ MPD Psycho, Monster...). Όχι τίποτα άλλο, αλλά το Naruto manga δεν βοηθάει στο να αποδείξουμε αυτό που θέλουμε να αποδείξουμε στην ελληνική κοινωνία, ότι δηλαδή τα manga και τα anime δεν είναι μόνο για παιδιά.

Και ναι, όσο κι αν τους εύχομαι να επιτύχουν, δεν πρόκειται να τους στηρίξω αγοράζοντας Naruto. Απαξιώ, όπως είπες. :nosey:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#70 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 18 March 2008 - 14:05

Αυτό πήγαινε για μένα. Τι ωραίο κοπλιμέντο να σε λένε στριμμένο γέρο! :congrats:

[...] Τους εύχομαι να βγάλουν γρήγορα και πιο σοβαρά manga (πχ MPD Psycho). Όχι τίποτα άλλο, αλλά αυτό το manga δεν βοηθάει στο να αποδείξουμε αυτό που θέλουμε να αποδείξουμε στην ελληνική κοινωνία, ότι δηλαδή τα manga και τα anime δεν είναι μόνο για παιδιά.


Αυτά τα λένε πρώτα! Αν ήξερα ότι είσαι μαζόχας, θα σε έλουζα! (Έχω ένα στόμα...)
:hahaha:


Κοίτα, εξυπακουόταν ότι θα έφερναν ένα εμπορικό manga, για να πιάσουν κοινό, ώστε να συνεχιστεί η προσπάθεια περεταίρω. Με τη διασημότητά του, το Naruto ήταν η ιδανική επιλογή.

Αν και πιο λογικό θα ήταν να έφερναν το One Piece, μιας και έχει δείξει η τηλεόραση. Φίλες μου, κορίτσια, που δεν είχαν καμία επαφή με anime, μου έλεγαν στο λύκειο ότι το έβλεπαν (Ντρέηκ) και τους άρεσε πολύ. Yessir!:congrats:

#71 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 19 March 2008 - 07:21

Παιδιά πήρε κανείς τον τόμο στα χέρια του??

#72 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 19 March 2008 - 09:26

Λοιπόν μπράβο στην Anubis που το έβγαλε στα Ελληνικά τον πρώτο τόμο του Ναρούτο.Επίσης ελπίζω να μην το βγάλει κανείς στο Internet για να μπορεί να το κατεβάζει ο οποιοσδήποτε ΔΩΡΕΑΝ. Να στηρίξουμε την προσπάθεια τους για να συνεχίσουν να βγάζουν και άλλα τεύχη και από άλλες σειρές (Bleach anyone). Φτηνό είναι στο κάτω κάτω (αν έχει 9,90Ε δηλαδή)

#73 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 19 March 2008 - 13:14

Είναι μια αρχή , για να δούμε και το αποτέλεσμα...

#74 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 19 March 2008 - 13:58

Μου φαίνεται δεν έβγαλαν μόνο το Naruto... Είναι και το Shaman King και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι.

#75 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 19 March 2008 - 14:26

Εμένα μου φαίνεται δεν έβγαλαν κανένα γιατί εξακολουθώ να μην το βρίσκω πουθενά...

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png