Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Κυκλοφορούν οι anime σειρές σε DVDs στην Ελλάδα;


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#31 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 23 March 2008 - 14:42

Δεν έχουν πάρει δικαιώματα διανομής από τον δημιουργό = είναι παράνομα.

Όχι που θα ξέφευγε αυτό απο την παρανομία της Ελλάδας είναι χιχ χι χι χι χι χιιιι
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#32 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 24 March 2008 - 15:25

Στο βιντεοκλάμπ που πηγαίνω εγώ πάντος δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρω γιατί αν ζητήσεις dvd πρέπει να τους πεις την ελληνική μετάφραση....
(Αν και χάρις τον dante ίσως να βρω κάτι....:))

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#33 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 25 March 2008 - 11:00

Online shopping FTW!
Noir Complete Collection DVD (Hyb) (Thinpak)
Get a prepaid people!:drink:
Εγώ το έκανα και βρήκα την υγεία μου! :wis:



prepaid απο που???? τεσπα τη σειρα την εχω ολη πλεον και απο δω και περα τα βρισκω ολα στο νετ..LONG LIVE THE TORRENTS!!!!:hero:
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#34 nikus

nikus

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 01 April 2008 - 02:31

Γειά,
ψάνεις κάτι ιδιαιτέρως ή απλά θέλεις να δοκιμάσεις το είδος;
Ρωτάω γιατί σε μορφή που παίζει σε computer υπάρχει αρκετό υλικό σε διάφορες κατηγορίες anime. Και μιά που είσαι από το Βόλο, το Casablanka έχει κατά τη γνώμη μου την καλύτερη συλλογή σε DVD μιά που η ιδιοκτήτρια του είναι fan. Η πληροφορία που σου δίνω είναι αρκετά παλία αλλά ... κάλιο παλία παρά ποτέ....

#35 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 29 May 2008 - 09:39

Οντως..Πηγα στο Casablanka και εχει μια αρκετα ικανοποιητικη συλλογη απο anime...Αλλα ρε παιδια βλεπω σε διαφορα ξενα site και δεν εννοω ιαπωνικα,οτι η ταδε σειρα anime κυκλοφορει σε DVD κτλπ....Αλλα εδω δεν βλεπω να κυκλοφορει τπτ...και δεν μπορω να το καταλαβω...εμεις εδω στην ελλαδα
Spoiler:


#36 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 03 June 2008 - 11:28

στο πηγαδι κατουρησαμε και μας εχουνε γραμμενους?

Ξερεις πολυ κοσμο που αγοραζει DVD στην Ελλαδα? Ποσο μαλλον ανιμε...

Λιγο η ακριβεια, λιγο η νοοτροπια, λιγο το ιντερνετ και οι μαυροι με τα μαιμου... Σε αυτη την χωρα το retail DVD απλα δεν πουλαει. Ας ειναι καλα τα online shops και οι πρωπληρωμενες να λες..
Posted Image

#37 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 03 June 2008 - 11:42

η ακριβεια πιστευω παιζει τον πιο μεγαλο ρολο. κα ιη φιλοσοφια του ελληνα καταστηματαρχη " θα το βαλω πανακριβα γτ απο τα ελαχιστα κοροιδα που θα τα δωσουν, θα βγαλω τα λεφτα μου. και οι αλλοι ας μην το παρουν"
αλλα τα εχουμε πει 1000αδες φορες...

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#38 Magnus_Richmoore

Magnus_Richmoore

    ギリシャの富豪の

  • Members
  • 126 posts

Posted 03 June 2008 - 13:01

Ρε παιδιά όταν αγοράζεται prepaid ή όπως και να'ναι απο internet [Δεν το έχω κάνει ποτέ(εφ'όσον στην Ελλάδα δεν υπάρχει τπτ αξιόλογο)] πόσο ακριβότερα απο την τιμή που αναγράφεται το πληρώνεται?Σε πόσο καιρό έρχεται περίπου?Και γενικά συμφέρει?
soz αν το θέμα έχει ξανα-αναφερθεί που είμαι σίγουρος γι'αυτό...
Posted Image
You cannot travel the path until you have become the path itself

#39 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 03 June 2008 - 13:22

Ρε παιδιά όταν αγοράζεται prepaid ή όπως και να'ναι απο internet [Δεν το έχω κάνει ποτέ(εφ'όσον στην Ελλάδα δεν υπάρχει τπτ αξιόλογο)] πόσο ακριβότερα απο την τιμή που αναγράφεται το πληρώνεται?Σε πόσο καιρό έρχεται περίπου?Και γενικά συμφέρει?
soz αν το θέμα έχει ξανα-αναφερθεί που είμαι σίγουρος γι'αυτό...


Εδω θα απαντηθουν αρκετα απο τα ερωτηματα σου.Αν παλι εχεις και αλλες αποριες κανε ενα pm:drink:

#40 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 03 June 2008 - 13:22

αναλογα το site. Αν εχει / δεν εχει μεταφορικα. Αν ειναι ΕΕ η πιο εξω, ποσα αγοραζεις και αν εχει καποια προσφορα....

Συνηθως σε ΕΕ απο 4-7 μερες, σε manga 100% συμφερει σε dvd ειχα δει πολυ καλες τιμες αλλα δε ξερω απο ελλαδα να συγκρινω.

#41 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 03 June 2008 - 14:03

Θα σου πώ εγώ για τιμές:

Lord of the Rings τα special editions με τα αγαλματίδια από το Amazon UK τα πήρα όταν πρωτοβγήκαν στην αγορά από 45 εως 55 ευρώ το καθένα. Στην Ελλάδα τα πουλούσαν την ίδια εποχή από 75 εως και 85 ευρώ το καθένα, και η μόνη διαφορά ότι το ελληνικό DVD έχει ελληνικούς υπότιτλους. Και αφού προσωπικά δεν χρειάζομαι υπότιτλους γιατί να πληρώσω 30 ευρώ παραπάνω;

Αργότερα κατεβάσαν τις τιμές, αλλά ήταν πια αργά επειδή τουλάχιστον οι δικοί μου φίλοι το είχαν πάρει χαμπάρι από νωρίς και τα είχαν ήδη παραγγείλει από Amazon.

Βέβαια το Metropolis έχει φέρει κατά καιρούς κομμάτια σε απίστευτα χαμηλές τιμές, όπως όλα τα Star Trek (μιλάω για όλες τις σειρές και όλα τα DVD) με τιμές που κυμαινόντουσαν από 37,50 εως 42 ευρώ η σαιζόν. Είχα συμπληρώσει αρκετές από τις ελλείψεις τότε. Και πουθενά δεν υπήρχε τόσο χαμηλή τιμή.

Nα λέμε τα στραβά αλλά να λέμε και τα καλά.

#42 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 24 November 2008 - 15:56

λοιπον,σε βιντεο κλαμπ μπορεισ να βρεισ ενα σωρο ανιμε[τουλαχιστον στο δικο μου] οπωσ το Evagellion....Αλλα στο κεντρο υπαρχουν 2 μεγαλα μαγαζια που πουλανε ταινιεσ και εχει ενα σωρο ανιμε επεισοδεια μεταφρασμενα^___^και ειναι και πολλλλλυυυυ φτηνα
Posted Image

#43 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 10 April 2011 - 09:55

Πάντως το γενικό συμπέρασμα είναι οτι ο έλληνας δεν αγοράζει dvd!!

#44 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 17 April 2011 - 19:58

Πάντως το γενικό συμπέρασμα είναι οτι ο έλληνας δεν αγοράζει dvd!!


γιατί να αγοράσει αφού μπορεί να κατεβάσει??

#45 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 21 April 2011 - 10:14

Σωστο κ αυτο αλλα όταν πρωτοξεκινησα τα ανιμε δεν ήξερα tι παει να πει torrent...Ουτε Rapidshare...