Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vinland Saga


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#46 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 02 April 2011 - 22:08

http://www.mangatraders.com/manga/series/287

Ότι manga θες από mangatraders, θέλει register

qzMHWHd.png


#47 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 17 May 2011 - 00:13

Εδω και λιγο καιρο διαβαζω αυτο το manga και αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο πεμπτο volume.
Well, στην αρχη μου αρεσε, αλλα δεν εντυπωσιαστηκα καθως το μονο που βλεπαμε ηταν μια ατελιωτη μαχη.
Οσο περισσοτερο εβλεπα απο τοτε, τοσο πιο πολυ το αγαπουσα.
Τωρα, εφτασα στο σημειο να το θαυμαζω, και να το θεωρω μαλλον το καλυτερο μανγκα που εχω διαβασει ποτε.
Spoiler:


Γενικα ειναι τελειο, και το προτεινω σε ολους, ακομα και αν δεν τρελενονται για historical battles.Εχει και πιο βαθυ νοημα που αναπτυσεται με στην πορεια και ελπιζω να το εκτιμησετε.

O6rrvsU.jpg


#48 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 17 May 2011 - 00:15

Το παράτησα κάπου στην καλλιέργια του σιταριού, πρέπει να το τελειώσω αφού έφτασα μέχρι εκεί νομίζω :P
Α και ο Askellaad είναι με διαφορά ο καλύτερος χαρακτηρας...
Posted Image

#49 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 29 December 2011 - 23:21

Chapter 79 is out! προχωρά πολύ αργά και βγάζει μόνο 22 σελίδες.

Περι των τελευταίων chapter:

Spoiler:


#50 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 24 March 2012 - 14:37

Vinland Saga 81 - Read Vinland Saga 81 Online - Page 1

Νεο chapter~

#51 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 11 April 2012 - 21:39

Έλεγα να κρατηθώ, γιατί δεν είχαν μείνει πολλά chapters και θα είχα αγωνία μετά, αλλά δεν άντεξα και διάβασα και το 81 σήμερα.

Spoiler:


Προτείνεται σε όλους χωρίς δεύτερη σκέψη. Αν υπάρχει ένα αρνητικό αυτό είναι οτι άντε να περιμένεις για επόμενο κεφάλαιο που βγαίνει κάθε μήνα.
Posted Image

#52 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 21 April 2012 - 19:29

ξερει κανεις αν εχει εκδοθει στα αγγλικα? σε amazon και bookdepository το βρισκω μονο σε γερμανικα και γαλλικα...
Posted Image

#53 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 22 April 2012 - 16:58

Δυστυχώς δεν έχει εκδοθεί ακόμα στα αγγλικά... είναι ίσως η πιο χαρακτηριστική περίπτωση σειράς manga που έχει έτοιμο αγοραστικό κοινό στη Δύση κι όμως κανένας αγγλικός εκδοτικός οίκος δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία.

Όπως έχω ξαναπεί, αν δεν κάνουν τίποτα μέσα σε άλλα δύο χρόνια, θα το αγοράσω στα γερμανικά (αφορμή να ξεσκονίσω και τη γλώσσα).

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#54 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 27 April 2012 - 00:24

είμαι στο chapter όπου
Spoiler:
και απλά θέλω να πω ότι ήταν από τα μεγαλύτερα wtf's εχω φάει στη ζωή μου...supermagahyper twister...
Posted Image

#55 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 16 October 2013 - 10:28

:terror2:

 

Επιτέλους βγήκε το Vinland Saga στα αγγλικά. Διπλό volume με πολλά έξτρα καλούδια μέσα, από χθες υπάρχει στο Amazon. Εγώ περιμένω να το φέρουν και στο bookdepository για να το αγοράσω.

 

Seriously, το αγαπώ απίστευτα αυτό το manga και είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δε θα έβγαινε ποτέ στα αγγλικά. Από τα καλύτερα νέα που έχω πάρει τελευταία. :)


15fkk04.jpg


#56 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 17 October 2013 - 22:28

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ?!?!?!?! :nanteee:  :nanteee:  :bike:  :bike:


Posted Image

#57 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 19 October 2013 - 15:57

αντε να δουμε και τη Historie στα Αρχαια Ελληνικα.....



#58 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 29 November 2013 - 00:43

sorry για το offtopic αλλά μόλις μου ήρθε ο πρώτος τόμος από bookdepository, πολύ καλή ποιότητα!!!

 

so  happy :8):


Posted Image

#59 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 December 2013 - 21:41

αρκετα καλη σειρα με μερικες επικες μαχες και σκηνες, σε αυτο δεν εχω παραπονο.

 

αλλα για ιστορικο manga μου βαζει πολλες shonenιες ιδιως στο πρωτο μισο. με  επιρροες Berserk φανερες. Αν και διαφωνουν αρκετοι, το δευτερο μερος μου αρεσε περισσοτερο οπου σοβαρευουν τα πραγματα και γινονται ρεαλιστικοτερα,

αν ηταν ετσι απο την αρχη, ισως εφτανε ή και ξεπερνουσε το παρομοιο και αριστουργηματικο Historie. Παντως σε καποια σημεια επηρρεαστηκε απο αυτο (πχ εκει που δραπετευει ο σκλαβος ή εκει που ο πατερας του αναγκαζετε να σωσει το γιο)

 

δυστηχως ομως σε σχεση με το Historie αποτυγχανει να συνδεσει τα νηματα της ζωης του πρωταγωνιστη. ειναι σα να βλεπω δυο τελειως διαφορετικα προσωπα.

ενω το Historie τα παει αψογα σε αυτο και ξερει που βαδιζει απο την αρχη. χωρια που μας πληροφορει πολυ καλυτερα για το ιστορικο γιγνεσθαι της εποχης. πχ μεχρι τωρα ουδεμια αναφορα στα γειτονικα ευρωπαικα βασιλεια.

ισως γιατι στο μεσαιωνα τα πραγματα ειχαν οπισθοδρομισει πολυ περισσοτερο απο την αρχαιοτητα.

 

δυστηχως τα αλλα ιστορικα Manga που κοιταξα οπως το Ravages of time, βαζουν μεσα και μυθολογικα στοιχεια, κατι που δεν μου αρεσει.

 

οπως και να εχει, παραμενει το δευτερο αγαπημενο μου, εστω με καποια αποσταση, κυριως λογω του πρωτου μισου.



#60 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 01 January 2014 - 03:53

αρκετα καλη σειρα με μερικες επικες μαχες και σκηνες, σε αυτο δεν εχω παραπονο.

 

αλλα για ιστορικο manga μου βαζει πολλες shonenιες ιδιως στο πρωτο μισο. με  επιρροες Berserk φανερες. Αν και διαφωνουν αρκετοι, το δευτερο μερος μου αρεσε περισσοτερο οπου σοβαρευουν τα πραγματα και γινονται ρεαλιστικοτερα,

αν ηταν ετσι απο την αρχη, ισως εφτανε ή και ξεπερνουσε το παρομοιο και αριστουργηματικο Historie. Παντως σε καποια σημεια επηρρεαστηκε απο αυτο (πχ εκει που δραπετευει ο σκλαβος ή εκει που ο πατερας του αναγκαζετε να σωσει το γιο)

 

δυστηχως ομως σε σχεση με το Historie αποτυγχανει να συνδεσει τα νηματα της ζωης του πρωταγωνιστη. ειναι σα να βλεπω δυο τελειως διαφορετικα προσωπα.

ενω το Historie τα παει αψογα σε αυτο και ξερει που βαδιζει απο την αρχη. χωρια που μας πληροφορει πολυ καλυτερα για το ιστορικο γιγνεσθαι της εποχης. πχ μεχρι τωρα ουδεμια αναφορα στα γειτονικα ευρωπαικα βασιλεια.

ισως γιατι στο μεσαιωνα τα πραγματα ειχαν οπισθοδρομισει πολυ περισσοτερο απο την αρχαιοτητα.

 

δυστηχως τα αλλα ιστορικα Manga που κοιταξα οπως το Ravages of time, βαζουν μεσα και μυθολογικα στοιχεια, κατι που δεν μου αρεσει.

 

οπως και να εχει, παραμενει το δευτερο αγαπημενο μου, εστω με καποια αποσταση, κυριως λογω του πρωτου μισου.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Το Historie δεν το είχα κοιτάξει και διαβάζοντας το σχόλιο του ξεκίνησα και το τελείωσα!

Φοβερά και τα δύο αν και το vinland saga το έχει ψιλοχαλασει τώρα τελευταία!

 

ps. ευχαριστώ για το φοβερό recommendation (historie) !