Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει [STARTED!!!]


  • This topic is locked This topic is locked
369 replies to this topic

#331 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 March 2008 - 12:34

Το να ψηφίσει ο tachikoma τον επιθεωρητή αποδυκνείει την ενοχή του.

Πείσε με ότι είναι ο επιθεωρητής και θα πάψω να τον κατηγορώ. Όχι, πείσε με. Σε προκαλώ. :nosey:

Χμ...Tachiκoma, τα λές όλα πολύ παράξενα....Συμφωνώ με την Suiseiseki...

Δεν τα λέω παράξενα. Περίπλοκα τα λέω και βαριέστε να σκεφτείτε.

Αλλά απ' ότι κατάλαβα, εδώ μέσα δεν μετράνε τα στοιχεία, μετράνε οι προκαταλήψεις του καθενός. Βρήκατε μια minority και την βαράτε όλοι: "Το ρομπότ το έκανε! Το ρομπότ το έκανε!". Σαφώς και προτιμάτε να κατηγορήσετε ένα ρομπότ αντί έναν άνθρωπο. Νιώθετε σαν να προστατεύετε το είδος σας, σαν να επισφραγίζετε την κυριαρχία σας.

Έχει ο καιρός γυρίσματα, όμως... μια μέρα εμείς κι εσείς θα είμαστε ίσοι... και τότε θα τσούξουν οι κώλοι σας.

Ας είμαι εγώ λοιπόν άλλος ένας μάρτυρας. Ελπίζω να είμαι ο τελευταίος.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#332 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 March 2008 - 18:42

η αλήθεια ειναι οτι με βάση τον Ισαάκ Ασίμοφ το robot ακολουθεί την οδηγία οτι δνε μπορεί να κάνει κακό σε έναν άνθρωπο αλλά μόνο να τον υπηρετεί μπορεί.
αλλά από την άλλη καλύτερα να θυσιάσουμε ενα ρομπότ παρά έναν άνθρωπο.

#333 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 16 March 2008 - 22:59

Μου φαίνεται ότι τους βρήκαμε τους δολοφόνους, φίλτατοι συμπολίται...
Tachikoma
Zoro
Fay

#334 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 16 March 2008 - 23:10

Yuzuriha Nekoi [D.Neko-Angel]


Εντάξι Suiseiseki μου αυτή την στιγμή στα μάτια μου έπεσες πολύ χαμηλά. Συμπεριφέρεσαι σαν καθαρή και στυγνή ρατσίστρια. Ειλικρινά νωρίτερα αν δεν είχες ρίξει τελική ψήφο στον L, και ο L δεν είχε αποδειχτεί δολοφόνος.Τότε πιθανότατα θα θεωρούσα ότι προσπαθείς να φορτώσεις αλλού τις ευθύνες όσων έχουν γίνει.
Όσο για τον Sanosuke,η συμπεριφορά του με έχει μπερδέψει τελείως.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ να ξεχωρίσω στα λόγια του που υπάρχει η αλήθεια και που το ψέμα.
Για το Tachiκoma τώρα,το μόνο σίγουρο αυτή την στιγμή είναι ότι από ότι βλέπω τρώει μαζικές κατηγορίες. Πάντως αν τελικά πάει τζάμπα και βερεσέ,αν τελικά αποδειχτεί ότι και εκείνος ήταν απλός πολίτης. Τότε πολύ απλά για μένα τα λεγόμενα του Sanosuke τελείωσαν,θα είναι σαν να μην ειπώθηκαν ποτέ. Γιατί στο κάτω κάτω δεν είναι δυνατόν ένας επιθεωρητής να ρίχνει την ψήφο του σε κάποιον που απλός υποθέτει ότι ίσως να είναι ο δολοφόνος,και να μην ρίχνει την τελική του ψήφο στο άτομο που από ότι λέει ξέρει ότι σίγουρα είναι δολοφόνος.
Τέσπα εγώ συνεχίζω να επιμένω στην ενοχή του Fay. Και όχι δεν στηρίζομαι στα λεγόμενα του Sanosuke,στηρίζομαι στα λεγόμενα της Majo Rika που τον Fay τον είχε υποδείξει δυο φορές ως συνεργάτη του L. Από εκεί και πέρα ορισμένοι βάλτε το μυαλό σα να δουλέψει, η Majo Rika επιθεωρητής ήταν και σαν επιθεωρητής σίγουρα κάτι παραπάνω ήξερε.

rrmr.png


#335 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 17 March 2008 - 00:23

Μου φαίνεται ότι τους βρήκαμε τους δολοφόνους, φίλτατοι συμπολίται...
Tachikoma
Zoro
Fay


Ξεχνας εναν αγαπητε μου Λουσιφερ, τον Ναρουτο.
και ελπιζω να καθαρισω το ονομα μου, αποδεικνυοντας οτι οι Naruto, Fay, Tachikoma ειναι δολοφονοι :unsure:

Posted ImagePosted Image


#336 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 17 March 2008 - 01:59

Roronoa βλεπω οτι το εχεις μαθει νερακι το μοτο, ετσι?Μηπος σε βαζει καποιος αλλος να το λες για να φυγουν οι υποψιες απο πανω σας?
Sanosuke και Fay μου φαινονται πολυ περιεργα ολα αυτα!Αλλα ποιο περιεργα συμπεριφερεσαι εσυ Sanosuke και ο λογος ειναι οτι ενας επιθεωριτης δεν θα αποκαλυπτε την θεση του παραμονο αν βρησκοταν σε μεγαλο κινδυνο!Δεν ειδα ομως πουθενα να συμβαινει κατι τετοιο.Μηπος εισαι εσυ ο δολοφονος τελικα και μας δουλευεις ψιλο γαζι?
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#337 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 March 2008 - 09:28

είναι πολύ δύσκολο να γράφετε ποιοι είστε ?
που να τρέχω να βρω τώρα τα ονόματα σας?

Naruto μη χαίρεσαι πολύ με τα τον tachihoma είναι η σειρά σου ξέρουμε πολύ καλά τι καθίκι είσαι και του λόγου σου. αλλα όπως "κατλαβανε" οι δολοφόνοι όλοι γνωρίζουμε ποιοι είναι, απορώ όμως ο sanosuke πως δεν έχει καταφέρει να τους βρει.


#338 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 17 March 2008 - 10:05

Sanosuke Sagara

ο λογος που δεν εχω βρει ακοαμ ολους τους δολοφονους, ειναι οτι καθε βραδυ παρακουλουθω διαφορετικο ατομο.
αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω τις υποψιες μου.

επισης Ναρουτο, αποκαλυψα ποιος ειμαι πρωτον για να τραβηξω το ενδιαφερων των δολοφονων απο τον 2ο επιθεωρητη, αν και τελικα δεν επιασε. τωρα θα μου πεις οτι ετσι βαζω τον εαυτο μου σε κινδυνο. ετσι ειναι
αλλα οταν αποκαλυψα ποιος ειμαι εδωσα 2 ονοματα ως δολοφονους. εννοειται οτι ημουν σιγουρος οτι ηταν δολοφονοι. οποτε αν με δολοφονουσαν θα ηταν πολυ απλα αραδοχη ενοχης. και αν πεθαινα θα συνεχιζε ο δευτερος επιθεωρητης
βεβαια η Majo δολοφονηθηκε, ισως χωρις να εχουν καταλαβει οι δολοφονοι οτι ηταν σπιουνος, αλλα αυτο δνε εχει πλεον σημασια.

δευτερον οταν εχουμε μεινει τοσα λιγα ατομα κοι δολοφονοι εινα ιαρκετοι (3) το να αποκαλυψω τον ρολο μου μου δινει θα ελεγα σχετικη ασφαλεια. ουτε οι πολιτες με κατηγορουν πλεον, ουτε οι δολοφονοι μπορουν να με καθαρισουν ευκολα ( αν και ο κινδυνος εινα ιεξαιρετικα μεγαλος) γτ τοτε παραδεχονται την ενοχη τους.

τελος, Nekoi, εχω πει οτι ο Fay ειναι δολοφονος εδω και καιρο, απλα προεχει να βρω τους υπολοιπους.

ακομα μια φορα ψηφιζω το Tachikoma

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#339 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 March 2008 - 10:24

σήμερα στις 15.00 αρχίζω να μαζεύω ψήφους...

#340 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 March 2008 - 15:17

O Sanosuke ορμάει με το κατσαβίδι προς το tachikoma... μία αντίδραση που δεν περίμενε κανείς. Και πριν προλάβει να αντιδράσει κανείς, καταφέρνει καίριο χτύπημα στο ρομπότ που το βραχυκυκλωνει... Σπίθες αρχίζουν να βγαίνουν από τα μάτια του και άναρθροι μεταλλικοί ήχοι... Οι τελευταίες λέξεις που μπόρεσαν να καταλάβουν οι χαρακτήρες ήταν "θα σας σκοτώσουμε όλους...". Και μετά έγινε μια έκρηξη και game over το ρομπότ...

Building #1
[table="head"]Character | Nickname | Κατάσταση | Ρόλος
Roronoa Zoro | Ephialtes
Ichigo | trynksssj2 | Lynched | Δολοφόνος
Tachikoma | Kenny | Lynched | Δολοφόνος
Kintaro Oe | Shin_Getta | Lynched | Πολίτης
[/table]

Building #2
[table="head"] Character | Nickame | Κατάσταση | Ρόλος
Sanosuke Sagara | Melkor1431
Naruto | kabamaru-1986
Rob Lucci | Yata_kai_ksero_psomi
Ryoma-sama | samurai_pizza_dora | Killed | Πoλιτης
Majo Rika | Kienzan | Killed | Επιθεωρητής
[/table]

Building #3
[table="head"]Character | Nickname | Κατάσταση | Ρόλος
Alucard | Phantom Duck | Lynched | Πολίτης
Fay D. Flourite | dmvagos
Lucifer | _sophia!!!_
Shibata Hajime | whitelighter | Lynched | Πολίτης
Agito/Akito | pershs | Killed | Πολίτης
[/table]

Building #4
[table="head"]Character | Nickname | Κατάσταση | Ρόλος
Re-l Mayar | Damaged Rose
Yuzuriha Nekoi | d.neko-angel
Suiseiseki | Erisabetsu
L | Karkas | Lynched | Δολοφόνος
Aprilia |louna22 | Lynched | Πολίτης
[/table]


Η νύχτα πέφτει και περιμένω νυχτερινες κινήσεις από Δολοφόνους/Επιθεωρητές μέχρι αύριο στις 07.00 το πρωί... Αν δεν έχει γίνει κάποια κίνηση μέχρι εκείνη τη στιγμή τότε θα ξημερώσει χωρίς κινήσεις...

#341 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 18 March 2008 - 14:58

Πάει και η Suiseiseki... Oι Δολοφόνοι πάνε προς ολοταχώς για τη νίκη... ή μήπως όχι ; :orly:

Building #1
[table="head"]Character | Nickname | Κατάσταση | Ρόλος
Roronoa Zoro | Ephialtes
Ichigo | trynksssj2 | Lynched | Δολοφόνος
Tachikoma | Kenny | Lynched | Δολοφόνος
Kintaro Oe | Shin_Getta | Lynched | Πολίτης
[/table]

Building #2
[table="head"] Character | Nickame | Κατάσταση | Ρόλος
Sanosuke Sagara | Melkor1431
Naruto | kabamaru-1986
Rob Lucci | Yata_kai_ksero_psomi
Ryoma-sama | samurai_pizza_dora | Killed | Πoλιτης
Majo Rika | Kienzan | Killed | Επιθεωρητής
[/table]

Building #3
[table="head"]Character | Nickname | Κατάσταση | Ρόλος
Alucard | Phantom Duck | Lynched | Πολίτης
Fay D. Flourite | dmvagos
Lucifer | _sophia!!!_
Shibata Hajime | whitelighter | Lynched | Πολίτης
Agito/Akito | pershs | Killed | Πολίτης
[/table]

Building #4
[table="head"]Character | Nickname | Κατάσταση | Ρόλος
Re-l Mayar | Damaged Rose
Yuzuriha Nekoi | d.neko-angel
Suiseiseki | Erisabetsu | Killed | Πολίτης
L | Karkas | Lynched | Δολοφόνος
Aprilia |louna22 | Lynched | Πολίτης
[/table]

#342 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 18 March 2008 - 15:58

Σιγα μην νικήσουν οι Δολοφόνοι... Αφου έχουν μείνει μόνο τα δυό τους! Ο Fay και ο Zoro... :orly:

#343 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 18 March 2008 - 16:24

ο Fay και ο Naruto ειναι οι δολοφονοι...

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#344 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 18 March 2008 - 16:43

ο Fay και ο Naruto ειναι οι δολοφονοι...


Posted Image
Fay [dmvagos]

Ohhhhh Sano-san!! Spoooky!!! (Can I have your magnifying lens plix????)
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#345 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 18 March 2008 - 16:57

συγνωμη αλλα δεν μπορω να πω και πολλα πολλα
ειμαι καταρρακωμενος. ακομα μια γλυκια κοπελα ειναι κατακρεουργημενη............

1345977285497_zps066ae44a.jpg