Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Animeeting Θεσσαλονίκης - Σάββατο 1 Μαρτίου 2008


  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#31 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 24 February 2008 - 17:30

Άμα είναι να κλείσουμε στο Βελλίδειο, δεν οργανώνουμε και μια έκθεση που θα βγαίνει κάθε 2 χρόνια, την animexpo;
phmava.php

#32 holborn

holborn

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 24 February 2008 - 18:30

Και ποιος νομίζεις του έδωσε την ιδέα στο cosplay party της πέμπτης που ήρθε για λίγο να πιεί μια μπύρα; Όπως και να'χει άντε να μαζευτεί κόσμος να το κάψουμε :congrats::congrats:


Yeap ο Gojeta μου πέταξε την ιδέα για το meeting και ψήθικα κατευθείαν, αλλά μόλις έκανα την ανακοίνωση στο AP μου ήρθε αυτή η ιδέα... και πλέον θα γίνει χαμός.

Μέσα στην εβδομάδα θα προσπαθήσω να μας βρω μέρος κάπου στο κέντρο για να κάτσουμε και το αργότερο Πέμπτη θα ενημερώσω άπαντες.
Posted Image

#33 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 24 February 2008 - 19:02

Wow.Triple anime meeting...
Kαι θα το χάσω...:nanana::nanana:
Γαμώ την εξεταστική μου μέσα που έχω 4 μαθήματα μονοκοπανιά Δευτέρα,Τρίτη,Τετάρτη.
Αλλιώς το τρενάκι και φύγαμε για Σαλόνικα...

Τέσπα,ελπίζω να είναι μεγαλειώδες παιδιά.Και σχετικά χώρου,δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα.Τόσα μέρη έχει η Θεσ/νικη να κάτσετε(το οτι θα σπάσετε σε μιρκότερες παρέες είναι σχεδόν σίγουρο ούτως η άλλως) - το πολύ πολύ ορμείστε και καταλάβετε κανά αμφιθέατρο στο Αριστοτέλειο.:hahaha:

#34 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 24 February 2008 - 19:12

Σάββατο απόγευμα μόνο στη Δάδα μας κόβω αλλά και πάλι δεν χωράμε όλοι. Ελπίζω να έχει καλό καιρό.

#35 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 February 2008 - 20:30

Λοιπόν....

ΜΕΡΙΚΟΙ και ΜΕΡΙΚΕΣ απο εδω μέσα.... που δεν τους / τις γνωρίσαμε στο jparty.
Με το που εμφανιστούν στη συνάντηση να μας πλησιάσουν ώστε να καταφέρω επιτέλους να μετρήσω και εγώ πόσα άτομα ήρθαν απο το δικό μας το φόρουμ γιατί
μια ζωή η Animeclipse μαζεύει τον περισότερο κόσμο (ακόμη και όταν το Meetinng διοργανώνεται απο εμάς)

κάποιος να πει την moonheart για τη συνάντηση.

επίσης White Magician Girl θα μας κάνεις την τιμή να τσακιστείς να έρθεςι; να σε γνωρίσω επιτέλους;

#36 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 24 February 2008 - 21:20

που ακριβώς θα χωρέσουμε τόσα άτομα? και μπράβο σας!!μ Μαρτίου ΤΕΛΕΙΑ!! ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ!! νιααα νιαα να ζηλεύετεεεε!!

I WILL BE THERE!!(και αυτό είναι απειλή!!)
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#37 Zouz0una

Zouz0una

    Black Butterfly

  • Members
  • 39 posts

Posted 24 February 2008 - 21:34

Θα φορέσω μπλουζάκι που θα γράφει : Anime//Gr ... !! :nosey:

Και θα τρέξω καταπάνω σας φωνάζωντας!!Εγω ειμαι δική σας..Εγώ είμαι δική σας!!!! :kill4u::riiight:

I can't talk about it! It's so horrible! They were-- they were-- the milk!
Posted Image
Oh God, the milk!


#38 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 24 February 2008 - 22:47

λοιπον δε θα πω μεγαλα λογια γιατι οσες φορες το εκανα εγινε λαθος! πολυ πιθανον να ερθω μαλλον μονη μου! ελπιζω να πετυχει αυτη τη φορα!

#39 ChaosTheory

ChaosTheory

    Metrosexual my @$$

  • Members
  • 32 posts

Posted 24 February 2008 - 23:39

Πάντως απ'ότι κατάλαβα που μίλησα με τον The_Last_Quincy count us two out...:(


Όμως έχω ένα προαίσθημα οτι θα περάσετε τεεεελεια!:D
IPosted ImagePARAMORE

#40 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 24 February 2008 - 23:46

ΟΥΑΟΥ, παρα πολυ καλή φαση. θα ερθω κ εγω :)

#41 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 25 February 2008 - 08:51

extreme situations need extreme measures!
Στην τελική πέρνετε ένα σπαστό καφέ, ένα κουτάκι μπυρίτσα/αναψυκτικό από το περίπτερο και την βγάζετε (αρκετά φθηνότερα :bleh:) στην Ναυαρίνου ή στον Λευκό Πύργο. Κάτι τέτοιο ήταν η δική μας τελική επιλογή στο meeting του anime.gr τον Οκτώβριο στην Αθήνα όπου και μαζέψαμε 60 περίπου άτομα. Βέβαια βρήκαμε αμέσως καφετέρια...:tongue2:
Κρίμα πάντως γιατί προγραμματίζω να ανέβω το Σάββατο 8 Μαρτίου στα μέρη σας. Στις 1 Μαρτίου δεν με βολεύει.:if:
Καλά να περάσετε!:riiight:

Γιαυτο μ'αρεσεις ρε Fingolfin εχεις παντα την λυση...:hahaha:
Καλα να περασετε εκει στον Βορρρααα...Εδω χαμο στην Αθηνα θα κανονισουμε τπτ?ΟΕΟ:hahaha:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#42 xHatebreedx

xHatebreedx

    Animeρος

  • Retired Staff
  • 394 posts

Posted 25 February 2008 - 11:46

Αν και εχω χαθει απο anime-related γης (τι'θελα και το ξεκινησα το μεταπτυχιακο ωρε; ), αν δεν δουλευω εκεινο το Σαββατο, θα περασω σιγουρα για ενα καφεδακι.
Λιζα, η wmg ηταν στην πρωτη συναντηση μας προπερσι. Νομιζω ειχες ερθει και συ, αλλα πιθανως θα κανω λαθος.

Για μερος, το μονο πιθανο για κεντρο, ειναι καμια μεγαλη καφετερια πεζοδρομιου στη Ναυαρινου. Αλλου για κεντρο δεν πρεπει να παιζει να χωρεσουμε (μιλαμε για 70 ατομα και ανω, αν προκειται για μαζωξη των 3 πιο διασημων anime-related sites).
Σto Mediterranean Cosmos θα ελεγε, μιας και κει εχει τεραστια άπλα, αλλα θελει τροχους, και δεν ξερω αν βολευει ολους.

Οπως και να χει, θα ειναι κατι το αξιοσημειωτο και πρωτογνωρο αυτη η συναντηση-συλλαλητηριο.

#43 hachix山P

hachix山P

    Uso datte ite o, Joe!

  • Members
  • 126 posts

Posted 25 February 2008 - 22:13

Εγώ πάλι πού ζώ??Τώρα το έμαθα!!Και ευτυχώς δηλαδή για θα την κοπανούσα Σαββατοκύριακο!
Και εγώ θα έρθω!!!Δεν το χάνω με τίποτα! Ίσως δω και καμιά γνωστή φυσιογνωμία απο το πάρτυ της Πέμπτης!
Καλά αυτό με το χώρο είναι μεγάλη πίκρα!Ούτε στη Δάδα θα χωρέσουμε αν μαζευτούμε τρία φόρουμ!!!

#44 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 25 February 2008 - 22:31

ελατε ρε παιδια .. καταρχην η Δαδα δεν ειναι μαγαζι. ελεος δλδ. και δεν ειναι και μεγαλη σε χωρητικοτητα
καφε πεζοδρομιου στη Ναυαρινου Σαββατο 6-7 το απογευμα λιγο δυσκολο να ειναι αδεια, ειδικα αμα εχει καλο καιρο

η λυση που προτεινε το Ξωτικο ειναι ισως οτι πιο πραγματοποιησιμο ακουστηκε μεχρι τωρα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#45 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 February 2008 - 22:33

ρε τι σκάτε;
στην τελική κάτσε να έρθει εκείνη η μέρα να δούμε πόσοι θα είμαστε.
στην τελική και ενας σπαστός στο χέρι και τα παγκάκια της ναυαρίνου καλά είναι.
Τέλος αν έρθει ο Spawn οι πιθανότητε να βρέξει εκείνη τη μέρα θα ανέβουν στο 85%