Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει... [γενική συζήτηση]


  • Please log in to reply
5827 replies to this topic

#1411 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 29 May 2012 - 20:22

θα μπορουσαμε να κανουμε κι ενα εκλογικο παλερμο με παπαρηγα, σαμαρα κτλ. μιας και το ανεφερες Λεοντα. :thatsit:


Γέλασα.

Dibs για τον Τσίπρα.

Αντί για δολοφόνους, θα έχουμε την ομάδα που έκλεψε τα λεφτά της Ελλάδας. Θα ψάχνουμε ποιος είναι ο υπεύθυνος.

#1412 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 29 May 2012 - 20:24

dibs για Μιχαλολιάκο. Μου αρέσουν οι κόντρα ρόλοι XD

xbJ3b2w.jpeg


#1413 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 29 May 2012 - 20:26

να βαλουμε και ρολο ενα καραφλο να φωναζει εγερθητου οταν ξημερωνει στο παλερμο

stasou%2520mygdala.jpg


#1414 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 29 May 2012 - 20:27

Anelis δεν προσπαθω να σας βγαλω παρταλια. Αυτη την εντυπωση ομως εδωσαν ορισμενα ποστ που εγιναν και ισως τα παρεξηγησα οπως ισως παρεξηγιθικαν ορισμενα δικα μου σε φαση οτι δεν γουσταρω την ιδεα και θελω να σας το χαλασω ενω δεν ειναι ηταν αυτος ο σκοπος μου. Οπως και να χει ομως θελω να σου ζητησω συγγνωμη αν σε προσεβαλλα

Edited by The Tragic Prince, 29 May 2012 - 20:28.


#1415 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 29 May 2012 - 20:27

Κλεινω απο τωρα Παπαρηγα just in case...

#1416 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 May 2012 - 20:33

Κλείνω Μπένυ.

#1417 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 29 May 2012 - 20:34

Κλεινω το πισι.

stasou%2520mygdala.jpg


#1418 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 29 May 2012 - 20:34

Mad Hatter εγώ ξέρεις τί βρίσκω προσβλητικό? Το ότι καθεσαι και γράφεις όλα αυτά που γράφεις. Ότι δεν σεβόμαστε την άποψη των μελών του φόρουμ και άλλα τέτοια όμορφα όταν έχω πει μέχρι στιγμής 45 φορές ότι ο καθένας ας κάνει ό, τι θέλει για να μην καταπιεστεί κανείς. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά πού είναι το πρόβλημα σου αλλά δεν δέχομαι τις κατηγορίες και τις θεωρώ χτύπημα κάτω από τη μέση χωρίς λόγο.

Και έχοντας πει αυτά απλά τα παρατάω γιατί κουράστηκα. Το βασικό θέμα είναι να διασκεδάσουμε και ακούω κάτι πράγματα απίστευτα εδώ πέρα.


Μα lol το είπα στο ίδιο μου το post ότι δεν έχω κανένα σκοπό να προσβάλλω.
Τέσπα ούτε εγώ συνεχίζω το θέμα

qzMHWHd.png


#1419 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 May 2012 - 20:36

Καιιιιι κλείνουμε το spam πριν γεμίσουμε ολόκληρη τη σελίδα!

Οπως και να χει ομως θελω να σου ζητησω συγγνωμη αν σε προσεβαλλα

Δεκτή. :)

Παιδιά εδώ όλοι προσπαθούμε να περάσουμε καλά. Λογικό στο να υπάρχουν διαφωνίες στο πώς θα γίνει αυτό, αλλά το να αρχίσουμε να κρίνουμε ο ένας τον άλλον δεν έχει νόημα και θα χαλάσει όποια προσπάθεια πάει να γίνει. Ας χαλαρώσουμε να απολαύσουμε αυτό το δοκιμαστικό παιχνίδι, αν μαζευτούμε αρκετοί, και ας μην καθόμαστε να τρωγόμαστε.

Mad Hatter χαίρομαι που το σταματάς, αλλά όταν λες ότι θεωρείς ότι ενεργούμε με το σκεπτικό "αυτό γίνετε και σε όποιον αρέσει" ή ότι με τη συμπεριφορά μας βγάζουμε τα μέλη "κορόιδα" δεν θα πρέπει να εκπλήσσεσαι που το βρίσκουμε προσβλητικό.

Posted Image


#1420 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 29 May 2012 - 20:37

Τεσπα εχω κι εγω διαβασμα οποτε την κανω. Αν τελικα παιξουμε κλεινω για Hodor

#1421 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 29 May 2012 - 20:39

(Ασε που εχει υποσχεθει ο Κεννυ να κανει GM οταν γινει ) XD


Ahem, σχετικά μ' αυτό... λόγω ανωτέρας βίας (το πόσο ανωτέρας δεν το χωράει ο νους σας), θα χρειαστεί να πάρω πίσω τη δέσμευσή μου προς το παρόν. Μια μέρα θα μαρτυρήσετε στα σαδιστικά μου χέρια, σας το υπόσχομαι... απλά δεν θα είναι στο επόμενο Η Νύχτα Πέφτει.

Τώρα, για το μικρό πανικό που επικρατεί σ' αυτό το thread, καταρχήν να πω ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ (πριν βγάλω μαστίγιο XD).

Τα παιδιά που θέλουν να παίξουν GoT RPG έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν, κι αυτό το δικαίωμα δεν θα πρέπει επ' ουδενί να θεωρείται ότι υπονομεύει το δικαίωμα να παιχτεί, ακόμα και ταυτόχρονα, ένα κλασσικό Η Νύχτα Πέφτει RPG με anime χαρακτήρες. Έτσι κι αλλιώς δεν βάζουμε περιορισμό στον αριθμό των ταυτόχρονων παιχνιδιών. Αν υπάρξει αρκετή ζήτηση για ένα ακόμα "Η Νύχτα Πέφτει στην .aNiMe//GR Town", θα γίνει κι αυτό, ακόμα και ταυτόχρονα — το ξαναλέω για έμφαση (αρκεί φυσικά να βρείτε GM).

Από 'κει και πέρα, παράπονα τύπου "μα εγώ ήθελα να παίζαμε όλοι μαζί ένα παιχνίδι" δεν στέκουν σαν επιχειρήματα. Δεν μπορείς να αναγκάσεις μια ομάδα ατόμων που επιθυμούν να παίξουν κάτι ελαφρώς διαφορετικό να εγκαταλείψουν αυτήν τους την επιθυμία για να συμμετάσχουν με το ζόρι σ' αυτό που θες εσύ.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#1422 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 29 May 2012 - 20:41

Ρε Πάνο και Mad που κολλάτε ? Εγώ δεν έχω ιδέα από GoT αλλά το ψήνω να παίξω , όπως και πολλοί άλλοι . Συμφωνώ στο ότι θα είναι πιο δύσκολο για αυτούς που δεν το έχουν δει/διαβάσει αλλά από τη στιγμή που υπάρχει συμμετοχή γιατί να μη γίνει ? Και εγώ θα παίξω και στο άλλο λογικά αν γίνει περίοδο που μπορώ . Δεν πάει να πει πως αν παίξεις στο ένα δε θα θες στο άλλο .

Πριν λίγο καιρό είχαν πει πάλι για το anime-Παλέρμο και οι πιο πολλοί έλεγαν όχι τώρα λόγω εξετάσεων κλπ . Από τη στιγμή που κάποια άτομα θέλουν να παίξουν τώρα γιατί να μην παίξουν ? Εξάλλου όλοι αυτοί που δεν μπορούν αυτή τη στιγμή (που είναι και οι περισσότεροι ) θα μπορούν μετά τις εξεταστικές , που θα έχει τελειώσει το GoT . Είναι σαν να θέλουμε να πάμε κάποιοι για καφέ και να μη μας αφήνετε οι υπόλοιποι μέχρι να είμαστε όλοι μαζί .

Και γιατί σας έπιασε η μανία σήμερα ? Πριν λίγες μέρες είχε πει κάποιος για Παλέρμο αλλά κανείς σας δεν επιμείνε τότε τόσο πολύ ώστε να γίνει . Σήμερα που είχαν κάποιοι μια ιδέα σας έπιασε ? Αν δεν το είχε πει σήμερα ο Sponis λογικά ξεχασμένο θα έμενε για αρκετό καιρό ακόμα .

Και δεν νομίζω να επέβαλλε κανείς να παίξουμε με τους όρους του όπως είπε κάποιος παραπάνω . Ο Sponis ρώτησε ποιοι ψήνονται και εκδηλώθηκε ενδιαφέρον από πολλούς . Ίσα ίσα το να μην παίξουν όσοι θέλουν τώρα επειδή κάποιοι δε συμφωνούν το βρίσκω πιο άδικο .

Γέλασα.

Dibs για τον Τσίπρα.

Αντί για δολοφόνους, θα έχουμε την ομάδα που έκλεψε τα λεφτά της Ελλάδας. Θα ψάχνουμε ποιος είναι ο υπεύθυνος.


Εσύ τι κάνεις εδώ ρε ? Έχεις Πανελλήνιες , τράβα διάβασε αλλιώς νάνι :P


Btw μην περιμένετε από μας που δεν έχουμε δει/διαβάσει το GoT κανα τρομερό role game ^^

#1423 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 May 2012 - 20:45

Μέχρι στιγμής είμαστε 11.
Θείε Sponi, μέχρι πότε θα είναι οι συμμετοχές;

Forum Nickname | Character
Anelis | Daenerys Targaryen
Iristella | Tyrion Lannister
Black Kaiser | Littlefinger
Mono | Arya Stark
Ice_Hime | Lord Varys
Fandom | Khal Alegro (a Dothraki leader - δικός του χαρακτήρας)
Wild Monkey | Jamie Lannister aka Kingslayer
OdyMonaxos | Lancel Lannister
Lord Leon | Bronn
Babba | Derek Halligan (δικός του χαρακτήρας)
The Tragic Prince | Hodor

Edited by Anelis, 29 May 2012 - 22:32.

Posted Image


#1424 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 29 May 2012 - 20:46

Dids για τον Bronn.
Damn you Leon,dibs για Jon Snow. xD

Θερμότατη παράκληση,όποιος/α έχει διαβάσει τα βιβλία ή έστω έχει ασχοληθεί περισσότερο με το GoT ας μου στείλει καμιά συμβουλή για τον χαρακτήρα.

Edited by junpei, 29 May 2012 - 20:47.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#1425 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 29 May 2012 - 20:51

Να πούμε μέχρι Παρασκευή βράδυ να κλείσουν οι συμμετοχές, μέσα στο Σ/Κ να δημιουργηθεί το σενάριο κ από Δευτέρα να ξεκινάμε;



θα ποστάρω κ αργότερα πως έχω στο νου μου τους κανόνες...