Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει... [γενική συζήτηση]


  • Please log in to reply
5827 replies to this topic

#5641 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 30 December 2017 - 14:31

Γελάνε και τα λουλούδια μές στις γλάστρες. Το είπα και εντός παιχιδιού και το εννοούσα. BK σου αξίζει να κατακτήσεις τον κόσμο ~χαχαχαχα


xbJ3b2w.jpeg


#5642 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 December 2017 - 14:44

Μπράβο στον Osama για την οργάνωση του παιχνιδιού και thanks στα 2 παιδιά που παίξαμε μαζί δολοφόνοι. Τους έτυχε δύσκολος ρόλος στην πρώτη τους φορά.

 

Στα του παιχνιδιού, δεν μου άρεσε καθόλου ο ρόλος του γελωτοποιού και το πως αυτός μπορεί να χαλάσει το κεντρικό κόνσεπτ του παιχνιδιού. Όταν είναι μέρα, οι αθώοι αθροιστικά πρέπει πάντα να έχουν την απόλυτη πλειοψηφία. Φυσικά όπως και έγραψα στο παιχνίδι, ήταν βέβαιο οτι ο Οσάμα δεν θα ψήφιζε απλά τον εαυτό του, αλλά 9 στα 10 παιχνίδια θα τελείωναν με ψήφους πάνω στον γελωτοποιό. Ο τελευταίος γύρος θα μια βαρετή, τυπική διαδικασία.

 

Για το θέμα του νομίσματος έχει παιχτεί Παλέρμο με το ρόλο του δικαστή που μπορεί να αποφασίζει το ποιος θα υπερτερεί σε ισοβαθμία, άρα αυτή είναι μια λύση.



#5643 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 December 2017 - 14:57

Ειχα γραψει ολοκληρο σεντονι, αλλα ενα refresh χωρις την αδεια μου τα εσβησε ολα και εχω ξενερωσει τωρα, οποτε θα ειμαι συνοπτικος.

 

Πολυ το διασκεδασα το παιχνιδι, ο ρολος του Σπιρτουλη ο καλυτερος και πολυ χαρηκα και την νικη μας.

 

Απο την αλλη, εκανα και πολλα λαθακια λογω της απειριας μου (noob φαση) και ο ΒΚ με βοηθησε πολυ σε αυτο το κομματι. Κουτσα στραβα, εζησα μεχρι το τελος xD

 

Συγχαρητηρια και θενξ στον Οσαμα για τον χρονο που κατεβαλε στα κειμενα και αναμενω με χαρα το επομενο παλερμο (που, ποτε δεν ξερεις, ισως να ειναι στη Χωρα των Θαυματων).


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#5644 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 30 December 2017 - 15:16

Youtube Video

 

Προσπαθώ αλλά δεν καταπίνεται πως τελικά ο BK ήταν δολοφόνος... Ωραίος, μαν



#5645 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 December 2017 - 17:13

Εμένα από την άλλη μου άρεσε ο ρόλος του γελωτοποιού. Βγάζει πολύ γέλιο και μπορεί να κάνει το παιχνίδι πολύ ενδιαφέρον και απρόβλεπτο, χώρια που μπορεί κάποιος να τον παίξει με πολλούς τρόπους. Η μόνη αλλαγή που θα έκανα θα ήταν να βάλω δύο δολοφόνους σε 12 άτομα αντί για τρεις, γιατί δεν είχα σκεφτεί πολύ καλά πόσο anti town γίνετε όσο προχωράει το παιχνίδι. Δεν νομίζω ότι θα ξαναδιοργανώσω Παλέρμο για αρκετό καιρό, (ίσως και ποτέ), αλλά αν διοργανώσω θα τον ξανασυμπεριλάβω.

 

Σχετικά με τα κείμενα, προσπάθησα να αποφύγω τον χαβαλέ και να φτιάξω κάτι που έφερνε περισσότερο σε "σοβαρή" ιστορία μυστηρίου, αλλά η αλήθεια είναι ότι ο Aizen σαν δολοφόνος μου χάλασε πολύ τα σχέδια, καθώς δεν μπορείς παρά να κάνεις χαβαλέ μαζί του, χώρια που δεν μπορείς να ασχοληθείς με τίποτα άλλο πέρα από αυτόν και την "evarething is purt of mah plan, mah niggas" λογική του. Γενικά, δεν σκόπευα να σας σκοτώσω όλους στο τέλος, αν και την ανατροπή ότι οι δολοφόνοι είναι "καλοί" την είχα σκεφτεί από σχετικά νωρίς. Το ρόστερ χαρακτήρων που είχατε διαλέξει, σε γενικές γραμμές κολλούσε σε αυτό που είχα στο κεφάλι μου, πέρα από τον Aizen και το Τζίνι, οπότε όλα ήταν καλά, σχετικά. Δεν σκόπευα από την αρχή να κάνω τον Σπιρτούλη ψυχοπαθή δολοφόνο, απλώς είχα στο μυαλό μου να "αποδειχθεί" ότι είναι ο δολοφόνος αυτός που θα κρεμιόταν τελευταίος σε περίπτωση νίκης των δολοφόνων (ο Σπιρτούλης στην προκειμένη περίπτωση). Κάποιους χαρακτήρες παρ'όλα αυτά δεν μου βγήκε πολύ να τους χρησιμοποιήσω, όπως τον Asta και την Rei. Δεν το έκανα επίτηδες, απλώς δεν μου βγήκε. Αργότερα αποφάσισα να κάνω την Rei και τον Mustang πράκτορες.

 

Το αρχικό μου πλάνο πάντως όταν έκλεισαν οι εγγραφές και είδα το ρόστερ ήταν να γράψω όλη την ιστορία από από το POV της Kyoko, που θα έπαιζε τον ρόλο του ντετέκτιβ/πρωταγωνιστή της ιστορίας και που θα ακολουθούσαμε στα κείμενα όσο ανακάλυπτε κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ότι όλοι είναι μπλεγμένοι κάπως με το θύμα (σαν το έγκλημα στο Όριαν Εξπρές) αλλά ήταν προφανές από την αρχή ότι ήταν δολοφόνος, οπότε η ανατροπή ότι είναι μπλεγμένη δεν θα ήταν και πολύ... συνταρακτική.

 

Το setting του τρένου μου άρεσε πολύ πάντως και από όλα τα setting που έχω χρησιμοποιήσει σε Παλέρμο είναι ίσως το αγαπημένο μου μαζί με το Βατικανώ. Ίσως να βοήθησε και το γεγονός ότι έχω κάνει irl χειμώνα την διαδρομή Βενετία-Παρίσι με το τρένο όπως έχω περάσει και από το τούνελ του Αγίου Βερνάρδου (που irl είναι για οχήματα και όχι για τρένα), οπότε είχα μια σχετικά καλή ιδέα του τι παίζει με το περιβάλλον και τις τοποθεσίες.

 

Όσον αφορά το παικτικό κομμάτι, δεν έχω να πω κάτι γιατί εξαρχής έπαιζα για να τρολάρω. Ίσως να είχα καταλάβει τον Kaiser αν καθόμουν και ανέλυα όπως είχα κάνει στο Παλέρμο της Kai, αλλά δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου και όντως δεν με ένοιαζε να κερδίσω, αν και θα ήθελα στον τελευταίο γύρο, έτσι όπως είχε πάει το πράγμα να αποφασιστεί στο κέρμα αν θα νικήσω ή αν θα νικήσουν μόνο οι δολοφόνοι.

 

Τελοσπάντων, χαίρομαι που το ευχαριστηθήκατε. Γενικά, δεν είχα σχεδόν κανένα πρόβλημα να παίζω και να διοργανώνω μαζί, αν και αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στην καλή επικοινωνία που είχα με την Black Rock.

 

Τα λέμε στο επόμενο, όποιος και να το διοργανώσει.


Edited by Osama Bin Laden, 30 December 2017 - 17:16.


#5646 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 January 2018 - 16:32

Τα λέμε στο επόμενο, όποιος και να το διοργανώσει.

 

Έλα τι ποιος θα το διοργανώσει, εσύ!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#5647 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 March 2018 - 22:56

Να σας πω, εκεί γύρω στις 25-30 τελειώνω μια κλινική και έχω κενό για έναν ολόκληρο μήνα. Ψήνεστε για κάνα παλέρμο? Υπάρχουν 9-11 καμένοι τουλάχιστον?


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5648 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 17 March 2018 - 23:09

Εγω θελω να προσπαθησω αυτη τη φορα μιας που ειδα περιπου πως παιξατε το προηγουμενο οποτε count me in!


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#5649 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 March 2018 - 23:11

1.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#5650 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 March 2018 - 23:16

Καίγομαι καίγομαι ρίξε και άλλο λάδι στη φωτιά.

 

Αυτό ήταν ναι btw


xbJ3b2w.jpeg


#5651 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 17 March 2018 - 23:31

Ναι προφανώς.

 

Επιτέλους θα παίξω.



#5652 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 17 March 2018 - 23:31

Μεσα.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#5653 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 17 March 2018 - 23:47

Youtube Video



#5654 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 March 2018 - 23:58

Ωραία, οπότε:

 

1. Babba

2. Aeron

3. Mono

4. Osama

5. Angel.tze

6. Odymonaxos

 

Άλλοι τρεις και θα γίνει σίγουρα. Περισσότεροι σαφώς ευπρόσδεκτοι. Έχουμε επτά με δέκα μέρες ακόμα μπροστά μας, οπότε χαλαρά.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5655 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 March 2018 - 08:14

Βαλε κι εμένα με επιφύλαξη, αν δεν μπορέσω θα ενημερώσω εγκαίρως

ySss0UF.jpg