Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει... [γενική συζήτηση]


  • Please log in to reply
5827 replies to this topic

#5146 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 19 June 2017 - 16:04

Δεν εννοώ αυτό σε σχέση με τους κανόνες, αυτό ήταν δική του απόφαση και απολύτως οκ (άσχετα αν το παιχνίδι ίσως και να μην είχε τελειώσει lol).

Εννοώ το ότι από ένα σημείο και μετά είχε γίνει μόδα να ψηφίζει ο καθένας τον εαυτό του, ενώ αν θυμάμαι καλά αυτό απαγορευόταν ή τουλάχιστον δε συνέβαινε (και αν είχε ξανά συμβεί, ίσως ήταν μόνο προσωρινά και εντός πλαισίου χιούμορ) σε παλιότερα παλέρμο. Απλώς έθεσα το παράδειγμα του yuichi γιατί αναρωτήθηκα μήπως υπάρχει κάποιος κανόνας που να λέει ότι οι παίκτες επιτρέπεται να ψηφίζουν τους εαυτούς τους, αλλά αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους μέχρι το τέλος της ημέρας, αυτομάτως αυτοκτονούν. Αυτός ο κανόνας θα είχε κάποια λογική, αν και πιστεύω ότι καλύτερα να απαγορεύεται εξολοκλήρου γιατί εξακολουθεί να είναι exploitable.

 

Καταλαβαίνω το λόγο για τον οποίο το έκανε η Zura και για να πω την αλήθεια κι εγώ παρακινήθηκα να κάνω το ίδιο, αλλά θεώρησα ότι ήταν απλώς καλύτερο να μην μπω στο τρυπάκι να ψηφίσω έναν από τους δύο και απλώς να ψηφίσω κάποιον τρίτο, που ήταν και σχετικά ύποπτος. Που να' ξερα ότι θα έληγα και το παιχνίδι έτσι!


O6rrvsU.jpg


#5147 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 19 June 2017 - 16:12

Το παιχνίδι είχε τελειώσει. Καταλάβαμε λάθος πως ο GhostPrince ήταν ιατρός αντί για άνοσος για έναν γύρο, οπότε από την στιγμή που τον είχαμε σημαδέψει το προηγούμενο βράδυ και προστάτεψε τον εαυτό του, τώρα θα προστάτευε τον αποδεδειγμένα επιθεωρητή.

Άρα ο Οσάμα θα κοίταζε τον Καμούι και θα έλεγε ''αθώος, επιλέξτε μεταξύ Τακα και Ζούρα'', με τον Κάισερ να την έχει θεωρήσει αθώα. Δηλαδή στην χειρότερη 2 γύροι ακόμα.

 

Και πάλι, εγώ θα έπαιζα για χάρη της Kai, ώστε να γράψει περισσότερα κείμενα, όμως είναι προσωπική επιλογή και δεν υπάρχει χειρότερο από το να παίζεις ένα παιχνίδι που σε ξενέρωσε.

 

Πάντως, σκεφτόμουν σήμερα, αν την πρώτη νύκτα δεν δειλιάζαμε για την πιθανή ύπαρξη ιατρού, που στο δικό μου μυαλό ήταν περισσότερο σίγουρος από τον επιθεωρητή, και πετούσαμε έξω τον Οσάμα, τότε καμία υποψία δεν θα έπεφτε πάνω μου, λογικά πάντοτε, για τους επόμενους 2 γύρους, και ο όταν με πετούσατε έξω, τότε ο Τακα θα είχε έναν γύρο, το πολύ δύο, να κάνει παιχνίδι μόνος του πλέον.

Η τύχη δεν είναι με τους μη τολμηρούς, το μόνο σίγουρο.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5148 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 June 2017 - 16:14

Σόρρυ δεν κατάλαβα τι εννοουσες νόμιζα μιλούσες για το βράδυ.

Εγώ σε όσα είχα παίξει δε θυμάμαι να υπήρχε τέτοιος κανόνας οπότε αν ξαναγίνει θα είναι στην κρίση του rp να μπεί ή όχι αν και έχεις κάποιο δίκιο σε αυτό που λες.

Και ωραία ξενερωσατε σχεδόν όλοι, nice.

ySss0UF.jpg


#5149 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 19 June 2017 - 16:18

Η ξενερα/σπασιμο πήγε καθαρά για το θέμα που συζητήθηκε πιο πάνω. Το παιχνιδι σαν παιχνιδι, τα κείμενα και το rp όπως γράψανε και οι αλλοι, ηταν πολύ καλά και προσωπικά το διασκέδαζα.

#5150 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 19 June 2017 - 16:21

Το παιχνίδι είχε αρκετά έξυπνο setting και είναι κρίμα που τέλειωσε τόσο γρήγορα και γιατί και το rp πολλών το ευχαριστιόμουν. Λάτρευα τα χωσίματα του Kamui και το melancholic loneliness που έβγαζε ο Kaiser με τον Cross. Στις πύλες του ανεξήγητου ΠΕΘΑΝΑ παρεπιπτόντως Zura.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#5151 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 19 June 2017 - 16:21

Το είπα κι εγώ ότι το gming και γενικά το παιχνίδι ήταν μια χαρά αλλά ο Kai με θεωρεί είδωλο οπότε προσπαθεί να κλέψει λίγο από το ταλέντο μου στο να είμαι dorama queen.


O6rrvsU.jpg


#5152 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 19 June 2017 - 16:30

Το παιχνίδι είχε αρκετά έξυπνο setting και είναι κρίμα που τέλειωσε τόσο γρήγορα και γιατί και το rp πολλών το ευχαριστιόμουν. Λάτρευα τα χωσίματα του Kamui και το melancholic loneliness που έβγαζε ο Kaiser με τον Cross. Στις πύλες του ανεξήγητου ΠΕΘΑΝΑ παρεπιπτόντως Zura.


Οι Πύλες του Ανεξήγητου από το πρώτο ποστ του παλιού Παλέρμο.

#5153 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 June 2017 - 16:31

Ήθελα απλώς να με προσέξει ο Great General-senpai, εννοείται ότι τα βράδια κλαιω μόνη μου στις γωνιές και κάνω ο,τι μπορώ για να με προσέξει.

ySss0UF.jpg


#5154 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 19 June 2017 - 16:31

Και ωραία ξενερωσατε σχεδόν όλοι, nice.

 

Μπορείς να ασχοληθείς με άλλα πράματα.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5155 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 19 June 2017 - 16:37

Μπορείς να ασχοληθείς με άλλα πράματα.

Spoiler:


Κακό 'αστείο'.

#5156 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 June 2017 - 17:19

Κακό 'αστείο'.

 

I don't get it.



#5157 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 19 June 2017 - 17:25

I don't get it.

 

 

8GIQVa3.png
X0b4l5m.png


Edited by Kamen Tantei Zura, 19 June 2017 - 17:26.


#5158 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 19 June 2017 - 22:20

Εν τω μεταξύ, πριν τη νεραιδοχώρα του Guns, θα κάνει κανείς άλλος Παλέρμο; Ψήνεται κανείς;


Edited by Kamen Tantei Zura, 19 June 2017 - 22:20.


#5159 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 19 June 2017 - 22:22

Ψηθείτε ναι! Αυτό τέλειωσε γρήγορα και θέλω να παίξω κι άλλο.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#5160 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 19 June 2017 - 22:24

AnimePalermo.Gr


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018