Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει... [γενική συζήτηση]


  • Please log in to reply
5827 replies to this topic

#5086 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 18 June 2017 - 00:45

Eσύ είπαμε, έγινες παρωδία του εαυτού σου.

 

ε ενταξει πρεπει να το αντεξω kai... αφου εχω δει και χειροτερα...



#5087 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 18 June 2017 - 00:50

Αφού έχεις δει και χειρότερα ντε! Έτσι, μην απελπίζεσαι.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#5088 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 June 2017 - 03:45

That's all folks. Το παιχνίδι τελείωσε.

 

Εγώ να πω τις ευχαριστίες μου στον Black Kaiser που είχε άνετα το καλύτερo RP του παιχνιδιού, με αναφορές ακόμη και στο παλιό παιχνίδι ενώ δεν είχε παίξει και που γενικά ευχαριστιόμουν να διαβάζω στο κείμενο του αλλά και στον BlasoN που ενώ έπαιζε πρώτη φορά με έκανε να θέλω να ξαναδώ το Kaiji και πιθανότατα να το κάνω αργά ή γρήγορα αλλά και σε όλους όσους συμμετείχαν με το rp όπως και ότι σεβαστήκατε τις διορίες και το παιχνίδι κυλούσε χωρίς να χρειάζεται να παιδεύουμε mod με κλείδωμα και ξεκλείδωμα του thread.

 

Σε Blason και Scarlet ξεχωριστά που ενώ έπαιζαν πρώτη φορά προσαρμόστηκαν σχετικά γρήγορα. Πιστεύω ότι αν τύχει να ξαναπαίξετε θα τα πάτε ακόμη καλύτερα. Babba λυπήθηκα που έφυγες γρήγορα, κι εσύ Fallen.

 

Κι ένα ευχαριστώ στην iristella για τη βοήθεια με την κλήρωση και την επιλογή ρόλων αλλά και σε όσους που ενώ δεν έπαιζαν παρακολουθούσαν το παιχνίδι.

 

Αυτά.


ySss0UF.jpg


#5089 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 18 June 2017 - 03:56

ολα κι ολα, εγω για καλυτερο Rp ημουν μεταξυ του takayama και του Ghostprince αν και ο okabe ειναι ενας ευκολος χαρακτηρας νομιζω. 

 

επισης Οταν εγω ελεγα οτι η misaka παιζει πουστιες κανεις δεν με ακουγε! Αλλα εσεις "οοοοοχι ρε ας το κοριτσακι ησυχο" ...ντροπη σας...  :wet2: 


Edited by Scarlet D., 18 June 2017 - 03:58.


#5090 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 June 2017 - 04:00

O GhostPrince ξεπέρασε την ερμηνεία του ως Shinji είναι η αλήθεια, να τα λέμε κι αυτά.

ySss0UF.jpg


#5091 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 18 June 2017 - 04:06

Shinji; νομιζω εκανε τον rentarou okabe XD τι στην ευχη, αρχισα να μπερδευω τα anime? XD

 

καλα πραγματικα δεν προκειται να ξαναπαρω τετοιον ψωφοχαρακτηρα που να χτυπιεμαι ρε... για να το κανω λιγο πιο comic reliaf φαντασου πηγα και εβγαλα κουρευτηκη μηχανη απο την τσεπη μου και κουρευτηκα επι τοπου και καλα... ποσο πια;



#5092 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 June 2017 - 04:10

Damn, that was fast. Καλή δουλειά, στρατηγέ Kamui.

 

Kai, πολύ καλή και καθαρή οργάνωση και κείμενα, συγχαρητήρια.

 

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ζητήσω ένα συγγνώμη από τους άλλους παίκτες και την Kai, καθώς ήμουν κομματάκι πολύ ανταγωνιστικός. Απλώς, τα τελευταία τρία χρόνια περίπου παίζω κατά κόρον mafia (το παιχνίδι-βάση του Παλέρμο) αλλού το οποίο είναι πάρα πολυ απαιτητικό, δύσκολο και ανταγωνιστικό και είχα ξεχάσει τελείως το χαλαρό κλίμα του χαβαλέ που υπάρχει εδώ με όλους εσάς τους filthy casuals και που μου είχε λείψει.

 

Ως εκ τούτου, το RP μου τελικά ήταν απαράδεκτο (είμαι ο Pariston Hill διάολε, δεν με ενδιαφέρει αν θα νικήσω ή θα χάσω) και ας περίμενα άπειρο καιρό να έχω επιτέλους την ευκαιρία να παίξω τον Pariston Hill σε παλέρμο.


Edited by Osama Bin Laden, 18 June 2017 - 04:19.


#5093 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 18 June 2017 - 04:12

Shinji; νομιζω εκανε τον rentarou okabe XD τι στην ευχη, αρχισα να μπερδευω τα anime? XD

καλα πραγματικα δεν προκειται να ξαναπαρω τετοιον ψωφοχαρακτηρα που να χτυπιεμαι ρε... για να το κανω λιγο πιο comic reliaf φαντασου πηγα και εβγαλα κουρευτηκη μηχανη απο την τσεπη μου και κουρευτηκα επι τοπου και καλα... ποσο πια;


Πάρε κάτι με χαρακτηριστική προσωπικότητα η τρόπο που μιλάει. Όταν ο χαρακτήρας σου πιο generic edgelord παθαίνεις(αλλά δεν πεθαίνεις. Έπρεπε να σε είχα σκοτώσει από νωρίς) είναι δύσκολο να κάνεις RP γιατί δεν παίζει καν ρόλο, είναι απλά κανονικός καθημερινός, σχετικά πάντα, άνθρωπος.

#5094 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 June 2017 - 04:22

Είχε παίξει σε παλιότερο Παλέρμο τον Shinjj ο GhostPrince και είχε πάρει Όσκαρ δραματικής ερμηνείας, εννοούσα ότι ξεπέρασε παλιότερη ερμηνεία του με τον Okabe.

ySss0UF.jpg


#5095 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 18 June 2017 - 04:24

Πάρε κάτι με χαρακτηριστική προσωπικότητα η τρόπο που μιλάει. Όταν ο χαρακτήρας σου πιο generic edgelord παθαίνεις(αλλά δεν πεθαίνεις. Έπρεπε να σε είχα σκοτώσει από νωρίς) είναι δύσκολο να κάνεις RP γιατί δεν παίζει καν ρόλο, είναι απλά κανονικός καθημερινός, σχετικά πάντα, άνθρωπος.

 

Δεν εχει δει Btooom εσυ ε; ο Oda ειναι κυριολεκτικα ενας χαρακτηρας με κενο, καθως το btooom "τελειωνει" πολυ πριν την ωρα του. Το εχω πει πολλες φορες, τον γνωριζεις μονο σε 2-3 επισοδεια, αυτα κατ αρχας σημαινει πολυ πολυ πολυ μικροτερη γκαμα συναισθηματων και χαρακτηριστικων, κατα δευτερον δεν μιλαει σχεδον καθολου, τωρα γιατι ειμαι edgelord:

 

Spoiler: Spoiler για btoom

 

Σε μερικα λογια δεν το λες καθημερινο ανθρωπο, αλλα πιστευω οτι ετσι οπως τον επαιξα ηταν ο πιο ταιριαστος...

 

Καλα ρε εγω σου δινω επαινο για το ποσο καλα επαιξες την misaka κι εσυ αρχιζεις να μου αραδιαζεις τι λαθη πιστευεις εσυ οτι εκανα στο roleplay; Απο την επομενη φορα που θα παρω ευκολο χαρακτηρα θα σου εξηγησω το ονειρο :P


Edited by Scarlet D., 18 June 2017 - 04:32.


#5096 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 June 2017 - 04:31

 

Spoiler: Spoiler για btoom


Από την άλλη θα μπορούσε να είχε ζήσει και χειρότερα.

ySss0UF.jpg


#5097 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 18 June 2017 - 04:33

Από την άλλη θα μπορούσε να είχε ζήσει και χειρότερα.

αλλ αντ αυτου δεν εζησε χειροτερα, απλα τα είδε XD


Edited by Scarlet D., 18 June 2017 - 04:33.


#5098 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 18 June 2017 - 04:34

Damn, that was fast. Καλή δουλειά, στρατηγέ Kamui.

Kai, πολύ καλή και καθαρή οργάνωση και κείμενα, συγχαρητήρια.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ζητήσω ένα συγγώμη από τους άλλους παίκτες και την Kai, καθώς ήμουν κομματάκι πολύ ανταγωνιστικός. Απλώς, τα τελευταία τρία χρόνια περίπου παίζω κατά κόρον mafia (το παιχνίδι-βάση του Παλέρμο) αλλού το οποίο είναι πάρα πολυ απαιτητικό, δύσκολο και ανταγωνιστικό και είχα ξεχάσει τελείως το χαλαρό κλίμα του χαβαλέ που υπάρχει εδώ με όλους εσάς τους filthy casuals και που μου είχε λείψει.

Ως εκ τούτου, το RP μου τελικά ήταν απαράδεκτο (είμαι ο Pariston Hill διάολε, δεν με ενδιαφέρει αν θα νικήσω ή θα χάσω) και ας περίμενα άπειρο καιρό να έχω επιτέλους την ευκαιρία να παίξω τον Pariston Hill σε παλέρμο.


Προσωπικά δεν είχα θέμα με τον ανταγωνισμό και τη προσπάθεια να νικήσετε. Casual η όχι όλοι παίζουν για να νικήσουν.
Εγώ προσωπικά μπήκα για το RP. Έτυχε να είμαι είμαι δολοφόνος, κάτι που ήταν εντελώς out of character αλλά τι να κάνεις, αλλά έπαιζα όπως θα έπαιζα και κανονικά. Δηλαδή δεν έκανα κάποια κίνηση για να κρύψω το γεγονός ότι είμαι δολοφόνος.
Ένιωθα ότι είχα καλύψει όλες τις βάσεις εξ αρχής σαν αθώος, αλλά ο Kaiser με έβαλε στο μάτι και μετά τον Greed ήμουν 98% rest in spaghetti. Και που μπήκα στον κόπο να αναλύσω τις ψήφους μου από την αρχή δεν φάνηκε να νοιάστηκε(με πίστεψε) και κάνεις.
Για αυτό και έκανα honorable sudoku.
Αν νιώθει κάνεις ότι δεν θα έβγαινα απαραίτητα εγώ στην ψηφοφορία εγώ μετά τον Greed να το πει για να νιώσω λίγο περισσότερο μαλάκας,λολ.
(Ο Prince θα ήταν dead. Δεν θα είσαι bulletproof για πάντα διάολε.)

Πάντως είχαμε master plan να αφήσουμε την εξής εξάδα:
Greed
Last Order
Nakamura
Pariston
Aizawa
Cross

Για να έχει πλάκα και να γεμίσουμε wall of text.
Κρίμα που δεν την βγάλαμε μέχρι τότε. Τελικά bulletproof ήταν ο επιστήμονας και ήταν και αυτός που καταδίκασε τον Greed στην τελική και με έβαλε και στο μάτι για αργότερα. Prince I hate you, you bandwagon riding mado scientisuto.
Εγώ το έλεγα, οι επιστήμονες είναι κακοί. Έπρεπε να τον φάμε με ψήφο.


Είπα και στην στον Kai να βάλει την Misaka να απλώνει την μπουγάδα σου με όλα αυτά τα σεντόνια πριν φύγει απ το παιχνίδι αλλά δεν το έβαλε :(.
Σκότωσε και την Misaka ενώ έζησε ο Αmari, ντροπή και αίσχος. Το μικρό το κοριτσάκι ρε;
Χάρηκα πάντως που είχε Accelerator cameo.

#5099 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 18 June 2017 - 04:37

Δεν εχει δει Btooom εσυ ε;


Το έχω διαβάσει πολύ πριν γίνει anime και έχω περάσει ολόκληρο το arc του Oda. Δεν με πείθει σαν χαρακτήρας να σου πω την αλήθεια.

#5100 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 June 2017 - 04:48

Προσωπικά δεν είχα θέμα με τον ανταγωνισμό και τη προσπάθεια να νικήσετε. Casual η όχι όλοι παίζουν για να νικήσουν.

 

 

 

Ναι, παίζουμε για να νικήσουμε αλλά εκ των υστέρων κατάλαβα ότι συμπεριφορά μου ήταν λίγο ή αρκετά υπερβολική, ίσως στα όρια της αγένειας. Νομίζω όσοι με ξέρουν κατάλαβαν ότι μετά από κάποιο σημείο ήμουν legit λιγάκι τσαντισμένος με τον χαβαλέ, κάτι που ήταν φάουλ σε ένα παιχνίδι που παίζουμε... για τον χαβαλέ. Για αυτό ζήτησα και ζητάω συγγνώμη.

 

 

 

Αν νιώθει κάνεις ότι δεν θα έβγαινα απαραίτητα εγώ στην ψηφοφορία εγώ μετά τον Greed να το πει για να νιώσω λίγο περισσότερο μαλάκας,λολ.

 

 

 

Ήταν θέμα process of elimination βασικά. Εσύ, ο Kamui και η Zura ήσασταν οι πιθανοί δολοφόνοι, με αυτήν την σειρά. Με τον Kaiser, τον Kamui και την Zura πάνω σου, λογικά θα έβγαινεις πρώτος.

 

Την δεύτερη νύχτα, πυροβολήσατε τον Ghostprince, ο οποίος αποδείχτηκε Bulletproof ή έγινε κάτι άλλο;

 

Επίσης, άλλη ερώτηση τώρα γιατί έχω μπερδευτεί. Ο Kamui ήταν βιτζιλάντης, σωστά; Ο Woodcutter τι ρόλος είναι;


Edited by Osama Bin Laden, 18 June 2017 - 04:48.