Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Strongest disciple kenichi


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#31 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 06 December 2010 - 19:01

παιδιά εσείς που είστε ongoing ξέρετε αν τελειώνει σύντομα?
Εγώ είμαι στο 240κάτι και μου αρέσει πολύ. Τις μάχες όμως δεν μπορώ να τις καταλάβω 100%

2po6sfa_jpg.gif


#32 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 06 December 2010 - 19:07

Δεν φαίνεται να πηγαίνει κάπου ακόμη η υπόθεση.
Ίσως από εδώ και πέρα να έχουμε κάποιες σημαντικές μεταβολές και να ξεκαθαρίζουν τα πράγματα.
Ήδη είχαμε την πιο δραματική και επικίνδυνη μάχη ενός από τους δασκάλους του Ryouzanpakou.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#33 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 13 December 2010 - 14:46

410: Young Detective Squad ?

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#34 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 13 December 2010 - 16:04

Ουάου μου κάνατε την καρδιά περιβόλι (μα να μήν μπορώ να διαβάσω μάνγκα με τίποτα?) Αυτός/ή Yami or Yomi or whatever είναι το ίδιο πρόσωπο? Αν ναι spoilerιάστε με δεν με πειράζει. Ούτως ή άλλως τα μάνγκα κι εγώ τα έχουμε σπάσει καιρό. Θα περιμένω μπάς και αξιωθούν να το βγάλουν σε anime.


Υ.Γ Γιατι ειμαστε τοσοι λιγοι?

Γιατί εγώ δεν μπορώ να διαβάσω μάνγκα :P :emptyonexg1:
Posted Image

#35 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 17 December 2010 - 21:26

Ουάου μου κάνατε την καρδιά περιβόλι (μα να μήν μπορώ να διαβάσω μάνγκα με τίποτα?) Αυτός/ή Yami or Yomi or whatever είναι το ίδιο πρόσωπο? Αν ναι spoilerιάστε με δεν με πειράζει. Ούτως ή άλλως τα μάνγκα κι εγώ τα έχουμε σπάσει καιρό. Θα περιμένω μπάς και αξιωθούν να το βγάλουν σε anime.



Γιατί εγώ δεν μπορώ να διαβάσω μάνγκα :P :emptyonexg1:

Yami -> ομαδα κακων (ενηλικες)
Yomi -> ομαδα κακων (ανηλικοι, οι μαθητες των αποπανω)

Και εγω στην αρχη δεν την παλευα καθολου, αλλα τωρα μ'αρεσει και περισσοτερο μπορω να πω (σε καποιους τιτλους. Πχ GTO δεν μπορω να διαβασω το μανγκα με τιποτα και δεν ξερω το γιατι)

#36 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 22 December 2010 - 21:50

411:Time to fulfill that promise

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#37 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 22 December 2010 - 22:58

411:Time to fulfill that promise



Thnx for the heads up. Αρκετα καλο, αλλα ρε γαμωτο ειναι τοσο μεγαλες οι αποστασεις απο καθε release που χανεις εντελως επαφη:erk:

#38 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 23 December 2010 - 00:31

Yami -> ομαδα κακων (ενηλικες)
Yomi -> ομαδα κακων (ανηλικοι, οι μαθητες των αποπανω)

Και εγω στην αρχη δεν την παλευα καθολου, αλλα τωρα μ'αρεσει και περισσοτερο μπορω να πω (σε καποιους τιτλους. Πχ GTO δεν μπορω να διαβασω το μανγκα με τιποτα και δεν ξερω το γιατι)


Thanks for the info :D

'Οσον'αφορά αυτό το θέμα με τα μάνγκα που έχω ίσως λυθεί με τον καιρό αλλά γενικά δεν είμαι μεγάλος φάν των κόμικς, προτιμώ τα βιβλία στην τελική. Παρ'όλα αυτά, σου ήρθε γενικά η επιφοίτηση ή έχεις κάποιο hidden tip για να την παλέψω κι εγώ ο απάλευτος? :P

Sorry για το οφφ μπάι δε γουέι :hihi2:
Posted Image

#39 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 23 December 2010 - 00:41

Thanks for the info :D

'Οσον'αφορά αυτό το θέμα με τα μάνγκα που έχω ίσως λυθεί με τον καιρό αλλά γενικά δεν είμαι μεγάλος φάν των κόμικς, προτιμώ τα βιβλία στην τελική. Παρ'όλα αυτά, σου ήρθε γενικά η επιφοίτηση ή έχεις κάποιο hidden tip για να την παλέψω κι εγώ ο απάλευτος? :P

Sorry για το οφφ μπάι δε γουέι :hihi2:

Παντως χανεις που δεν διαβαζεις το μανγκα, ειλικρινα τα chapter που συνεχιζουν το ανιμε ειναι απιστευτα (τρελλο γελιο και αρκετη δραση).
Επισης καποια στιγμη θα αναγκαστεις, αφου αρκετοι αξιολογοι τιτλοι κοβονται στα ανιμε και μενεις στην μεση (δεν υπαρχει χειροτερο).

Υ.Γ Εγω καταπιαστηκα με το fairy tail αρχικα (το οποιο ειναι απιστευτα ευκολοχωνευτο μανγκα) και εκει μυηθηκα.

#40 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 23 December 2010 - 01:44

Thnx for the heads up. Αρκετα καλο, αλλα ρε γαμωτο ειναι τοσο μεγαλες οι αποστασεις απο καθε release που χανεις εντελως επαφη:erk:

Μπααα....Απλώς προσπαθώ κάθε 6-9 ημέρες να κοιτώ,για κανένα καινούργιο κεφάλαιο.
Σκέψου να διάβαζες και το Claymore,που βγαίνει μια φορά το μήνα.Εκεί να δεις γλέντια,που διαβάζω και τα δύο προηγούμενα κεφάλαια,για να καταλάβω τι λέει το καινούργιο... :sadist:

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#41 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 08 January 2011 - 18:46

Chapter 412: Priest Soldier

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#42 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 13 January 2011 - 23:43

Chapter 413: Betrayer

Αρκετα καλο. Συνεχιζει στο ιδιο πνευμα. Ελπιζω να δουμε συντομα δασκαλους εν δρασει

#43 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 22 January 2011 - 19:09

Chapter 414: Between a tiger and a wolf
Επιτέλους είδαμε και λίγο δράση,ανυπομονώ για την μάχη Miu-Rimi !!

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#44 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 26 January 2011 - 21:57

415 : The Battle Over The Disk

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#45 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 30 January 2011 - 02:55

415 : The Battle Over The Disk


Παλι καλα που ο judoka εκανε και κατι. Ειχα βαρεθει να τον βλεπω να ειναι αχρηστος