Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Strongest disciple kenichi


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 20 January 2008 - 01:42

Ε το μανγκα απο οτι ειδα ειναι πιο πισω απο το ανιμε????ξερει κανεις τιποτα?:congrats:

#2 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 20 January 2008 - 02:16

Βασικά είναι πιο μπροστά αλλά νομίζω δεν έχει μεταφραστεί όλο ακόμα.θα ψάξω αύριο αν προλάβω και θα σας πω.Πάντως τα σπάει.

Posted Image


#3 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 January 2008 - 11:24

Το manga είναι στα 27 volumes.
Απλά επειδή το kenichi έγινε διάσημο μετά το άνιμε, η μετάφραση του manga εγινε πολύ αργότερα και απο τους Kuro-Hana που έβαλαν λουκέτο πρίν λίγο καιρό.

Let us pray for a S2.

LfNX0dh.png


#4 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 27 May 2008 - 12:36

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για το manga? Το έχω ψάξει στο internet και είχα βρει κάτι αλλά μονό μέχρι εκεί που τελειώνει και το anime ...:emptyonexg1::emptyonexg1::emptyonexg1:
Posted Image

#5 Zerro

Zerro

    Zero to Hero

  • Members
  • 56 posts

Posted 02 April 2009 - 23:52

παιδια ειναι δυνατον να μην ειναι στα τοπ αυτο το μανγκα? μην τρελαθουμε!! απλα φανταστικο. και το onemanga εχει μεχρι το 300++ chapter!100% recommented

#6 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 03 April 2009 - 01:07

Ναι ρε παιδια,ειναι γυρω στο chapter 320!!!Για τσεκαρετε λιγο mangatraders...
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#7 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 11 April 2010 - 15:04

Long time since the last post...

Τεσπα, διαβάζει κανείς αυτο το Manga?
Πολύ καλό μέχρι στιγμής σε κρατάει συνεχώς πορωμένο χωρις να σε κουράζει.
Το μαγκα αυτο είναι Must!!

Spoiler: 379


#8 TiLiskos

TiLiskos

    Ninpu: Suiton Doton Mokuton Rasengan no jutsu!!!

  • Members
  • 57 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 23 June 2010 - 19:39

Εγω το περιμενω πως και πως καθε βδομαδα! Ειναι απλα τελειο! Και ειδικα τα τελευταια chapter ειναι ολα τα λεφτα... Shigure I love!:kill4u::kill4u::kill4u::kill4u::kill4u::kill4u::kill4u:
Posted Image



#9 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 25 June 2010 - 13:09

Εγω το περιμενω πως και πως καθε βδομαδα! Ειναι απλα τελειο! Και ειδικα τα τελευταια chapter ειναι ολα τα λεφτα... Shigure I love!:kill4u::kill4u::kill4u::kill4u::kill4u::kill4u::kill4u:


Και γω που νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που περίμενα!! Εχουμε να δουμε πολές μάχες και ξύλο :beaten::beaten::beaten: να δουμε ακόμα...

Spoiler:


#10 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 15 October 2010 - 22:28

Επιτέλους διάβασα ό,τι έχει βγει μέχρι τώρα!

About Chapter 402:

Spoiler:

Edited by Pirate Luffy, 20 October 2010 - 20:25.
Διόρθωση


#11 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 16 October 2010 - 00:43

ειναι ενα απο τα μανγκα πο εχω στα υπ' οψιν μου διοτι εχω ακουσει πολυ καλα σχολια. στο μελλον θα το ξεσκονισω...
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#12 johntheo95

johntheo95

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 20 October 2010 - 01:51

ειδα το ανιμε και ποροθηκα(μεχρι που σκευτομαι να αρχισω martial arts:slash:)απλα τελειο αμα σας αρεσουν τα martial arts και comedy τοτε ειναι το ιδανικο ανιμε για σας,επεισης οι μαχες ειναι απικες.Το μονο κακο ειναι οτι τελειωσε γρηγορα:sadist:
Ξερει κανεις τπτ αμα θα βγει season 3??
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Posted Image

#13 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 20 October 2010 - 08:14

ειδα το ανιμε και ποροθηκα(μεχρι που σκευτομαι να αρχισω martial arts:slash:)απλα τελειο αμα σας αρεσουν τα martial arts και comedy τοτε ειναι το ιδανικο ανιμε για σας,επεισης οι μαχες ειναι απικες.Το μονο κακο ειναι οτι τελειωσε γρηγορα:sadist:
Ξερει κανεις τπτ αμα θα βγει season 3??


Αυτό το θρέντ είναι για το μάγκα. Αν έχεις ερωτήσεις για το άνιμε μπορείς να ποστάρεις ΕΔΩ.

Για season 3 δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα (απ 'όσα ξέρω) μέχρι τώρα. Πιστεύω όμως ότι αργά ή γρήγορα θα το συνεχίσουν μια και το μάνγκα τα πάει καλά και προχωρά με καλούς ρυθμούς.

#14 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 20 October 2010 - 18:36

Μακραν το καλυτερο μανγκα απο αυτα που εχω διαβασει. Τρελλο γελιο, απιστευτη δραση, πολυ συναισθημα. Οσοι δεν το εχουν διαβασει να το κανουν, εγω ειχα μεινει στο ανιμε γιατι νομιζα οτι η δραση δεν θα μπορουσε να αποτυπωθει τοσο καλα στο χαρτι, αλλα ειλικρινα, ειναι απιστευτο.

Υ.Γ Γιατι ειμαστε τοσοι λιγοι?

#15 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 20 October 2010 - 19:00

Ας ζωντανέψουμε λίγο αυτό το θέμα γιατί του αξίζει.
Είμαι up to date και πραγματικά περιμένω πως και πως το επόμενο chapter που θα ολοκληρωθεί η μάχη του Kenichi με τον Koukin.
Spoiler:

Αρχίζουμε να βλέπουμε ότι η "απόλυτη" δύναμη που χαρακτήριζε τους δασκάλους του Ryōzanpaku έχει κάποια όρια και υπάρχουν ικανοί και ισάξιοι αντίπαλοι. Πρώτη φορά παθαίνει τέτοια ζημιά ένας τους (ο Apachai). Μέχρι στιγμής είτε ήταν χαμηλότερης δυναμικότητας οι αντίπαλοί τους ή είχαν πολύ σύντομες μάχες χωρίς κατάληξη με κάποιους από τους δυνατότερους δασκάλους της Yomi.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image