Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Sora's wallies and art


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#46 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 October 2008 - 14:33

Απίστευτες δουλειες...... Σου αξίζουν συγχαρητηρια!!!!!!

BTW ιδιως το τελευταιο εγινε αμεσως saved και Wallpaper...... Μου αρεσε παρα μα παρα πολυ!!!!....

#47 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 06 October 2008 - 14:40

Απίστευτες δουλειες...... Σου αξίζουν συγχαρητηρια!!!!!!

BTW ιδιως το τελευταιο εγινε αμεσως saved και Wallpaper...... Μου αρεσε παρα μα παρα πολυ!!!!....

Τhnx!
Χαίρομαι...
Το μόνο που δεν μου αρέσει σ'αυτό το wall είναι το άδειο βάθος..
Αλλά anyway δεν είναι και όπως τα πρώτα μου οποτε είμαι ευχαριστημένος...^^


#48 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 06 October 2008 - 14:46

Το τελευταιο ειναι πραγματικα υπεροχο, συγχαρητηρια!

Posted Image


#49 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 October 2008 - 14:52

Τhnx!
Χαίρομαι...
Το μόνο που δεν μου αρέσει σ'αυτό το wall είναι το άδειο βάθος..
Αλλά anyway δεν είναι και όπως τα πρώτα μου οποτε είμαι ευχαριστημένος...^^


Kαι τα πρωτα ηταν πολυ ωραια παντως... Το κατεχεις το θεμα!!! Και παλι μπραβο!!!

Αναφορικα με το αδειο βαθος δεν ξερω αν καταλαβα σωστα αλλα αν μιλαμε για παρασταση πανω σε χαρτι για μενα ετσι πρεπει να ειναι..... Η πενα που ακουμπαει επανω στο χαρτι πχ φαινεται πολυ διαφορετικη,,,, Τελειο ειναι μην το ψαχνεις! ^^

#50 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 06 October 2008 - 15:05

Kαι τα πρωτα ηταν πολυ ωραια παντως... Το κατεχεις το θεμα!!! Και παλι μπραβο!!!

Αναφορικα με το αδειο βαθος δεν ξερω αν καταλαβα σωστα αλλα αν μιλαμε για παρασταση πανω σε χαρτι για μενα ετσι πρεπει να ειναι..... Η πενα που ακουμπαει επανω στο χαρτι πχ φαινεται πολυ διαφορετικη,,,, Τελειο ειναι μην το ψαχνεις! ^^

Βασικά δεν είναι και τόσο ωραίο να κόβεται έτσι στο ξαφνικό ο δρόμος...γι' αυτό λέω για το βάθος...αλλά οκ δεν μπορούσα να το "ψιψιρησω" αλλο...
Μπορεί σε κάποιο
άλλο wall..:hero:
Και πάλι thnx παίδες..^^



#51 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 October 2008 - 16:07

Πολύ ωραίο θέμα (Kino FTW ^^), και αρκετά καλή προσπάθεια. Θα σου πω τι θα άλλαζα για να το κάνω καλύτερο.

Καταρχήν, ας απαριθμήσω τα στοιχεία που έχεις χρησιμοποιήσει.

> Χαρτί για background
> Μία παρτιτούρα
> Μία πένα
> Κλαδιά ενός δέντρου
> Πουλιά σε σχηματισμό καρδιάς
> Kino

Όλα τους είναι πολύ ωραία στοιχεία, και ταιριάζουν σε wallpapers, αλλά αυτό που παρατηρώ είναι ότι τα συνδύασες κάπως επιπόλαια.

Πρώτα απ' όλα, υπάρχει ένας αλλά σημαντικός περιορισμός στα στοιχεία που διάλεξες, το τσάκισμα του χαρτιού ακριβώς στη μέση. Δεν το εκμεταλλεύτηκες, αντιθέτως έβαλες παρτιτούρα και Kino πάνω στο τσάκισμα. Θα φρόντιζα να μην πέφτει τίποτα πάνω του, είναι πιο ρεαλιστικό.

Έπειτα, δεν θα έβαζα Kino και παρτιτούρα στο ίδιο μισό της εικόνας. Θα έβαζα την παρτιτούρα στο αριστερό μισό, και την Kino στο δεξί μισό. Αυτό έχει δύο πλεονεκτήματα. Πρώτον, η Kino θα είναι σαν να κοιτάει την παρτιτούρα. Δεύτερον, θα συνδυάζονταν παρτιτούρα και πένα. Και για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα, αντί για τυπωμένη παρτιτούρα θα έβαζα μια χειρόγραφη (παράδειγμα).

Τέλος, θα μετέφερα τα κλαδιά και τα πουλιά στο δεξί μισό της εικόνας. Έτσι, τα δύο μισά θα είχαν "equal weight", άσε που θα ταίριαζε η καρδιά πάνω από το κεφάλι της Kino. :P

I really hope for a v2, γιατί τα περισσότερα από αυτά που σου προτείνω διορθώνονται εύκολα. Keep it up. :congrats:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#52 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 06 October 2008 - 17:46

Πολύ ωραίο θέμα (Kino FTW ^^), και αρκετά καλή προσπάθεια. Θα σου πω τι θα άλλαζα για να το κάνω καλύτερο.

Καταρχήν, ας απαριθμήσω τα στοιχεία που έχεις χρησιμοποιήσει.

> Χαρτί για background
> Μία παρτιτούρα
> Μία πένα
> Κλαδιά ενός δέντρου
> Πουλιά σε σχηματισμό καρδιάς
> Kino

Όλα τους είναι πολύ ωραία στοιχεία, και ταιριάζουν σε wallpapers, αλλά αυτό που παρατηρώ είναι ότι τα συνδύασες κάπως επιπόλαια.

Πρώτα απ' όλα, υπάρχει ένας αλλά σημαντικός περιορισμός στα στοιχεία που διάλεξες, το τσάκισμα του χαρτιού ακριβώς στη μέση. Δεν το εκμεταλλεύτηκες, αντιθέτως έβαλες παρτιτούρα και Kino πάνω στο τσάκισμα. Θα φρόντιζα να μην πέφτει τίποτα πάνω του, είναι πιο ρεαλιστικό.

Έπειτα, δεν θα έβαζα Kino και παρτιτούρα στο ίδιο μισό της εικόνας. Θα έβαζα την παρτιτούρα στο αριστερό μισό, και την Kino στο δεξί μισό. Αυτό έχει δύο πλεονεκτήματα. Πρώτον, η Kino θα είναι σαν να κοιτάει την παρτιτούρα. Δεύτερον, θα συνδυάζονταν παρτιτούρα και πένα. Και για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα, αντί για τυπωμένη παρτιτούρα θα έβαζα μια χειρόγραφη (παράδειγμα).

Τέλος, θα μετέφερα τα κλαδιά και τα πουλιά στο δεξί μισό της εικόνας. Έτσι, τα δύο μισά θα είχαν "equal weight", άσε που θα ταίριαζε η καρδιά πάνω από το κεφάλι της Kino. :P

I really hope for a v2, γιατί τα περισσότερα από αυτά που σου προτείνω διορθώνονται εύκολα. Keep it up. :congrats:

Έχω να πώ για όλα αυτά που είπες ένα ΌΝΤΩΣ...
Δυστυχός δεν νομίζω να μπορώ να φτιάξω v2 γιατι άντε τα textures πες πάνε σταδιάλα αλλα έχω παίξει με burn/dodge tool πάνω στο αρχικό χαρτί....κοινός δεν γίνεται να αλλάξω το φώς και να το πάω απο την άλλη..:uhh: (ήθελα να βάλω τα πουλιά να πηγαίνουν προς το φώς...).Θα μπορούσα να κάνω κάτι και με αυτόν τον περιορισμό αλλα είναι λίγο μπλέξιμο..Νομίζω πως καποια σημεία 8α φένονται πολύ γεμάτα και άλλα πολύ άδεια..Θα το κοιτάξω πάντως..
Αnyways thnx :P






#53 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 07 October 2008 - 12:55

το τελευταιο και ο αγγελος τα σπανε...
keep drawing...

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'