Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Sora's wallies and art


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#16 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 12 January 2008 - 16:16

:oo:Χρηστέ μου!!!!!!Το δεύτερο τα ΣΠΑΕΙ!!!!!!Αυτο με τον Riku και τον Sora εννοώ!Εσύ το σχεδίασες?το έβαψες?Όλα μόνος?Παναγιά μου!Αξιοθαύμαστη δουλειά!Μπράβο σου!:)
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#17 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 12 January 2008 - 20:08

:oo:Χρηστέ μου!!!!!!Το δεύτερο τα ΣΠΑΕΙ!!!!!!Αυτο με τον Riku και τον Sora εννοώ!Εσύ το σχεδίασες?το έβαψες?Όλα μόνος?Παναγιά μου!Αξιοθαύμαστη δουλειά!Μπράβο σου!:)


Ρε οχι cool-αρισε...χιχι...αν κ θα ηταν μεγαλη μ τιμη να τους ειχα ζωγραφισει...
οχι δεν το εκανα εγω...
Εγω απλα βρηκα αυτο το funart scan καπου...του εκανα ριθμισεις χρωματων...μετα εφτιαξα 1 δικο μ backround κ τους επικολλησα πανω τ...
Ομως οταν αποκτησω λιγο παραπανω εμπειρια=βρω χρονο να ασχοληθω παραπανω...θα επηχηρησω σιγουρα να κανω κ αυτο π ειπες...:P
Αν μετα απο αυτα π ειπα συνεχιζεις να λες οτι σ αρεσε thnx για τα kala s logia...:)

#18 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 13 January 2008 - 20:13

Ρε οχι cool-αρισε...χιχι...αν κ θα ηταν μεγαλη μ τιμη να τους ειχα ζωγραφισει...
οχι δεν το εκανα εγω...
Εγω απλα βρηκα αυτο το funart scan καπου...του εκανα ριθμισεις χρωματων...μετα εφτιαξα 1 δικο μ backround κ τους επικολλησα πανω τ...
Ομως οταν αποκτησω λιγο παραπανω εμπειρια=βρω χρονο να ασχοληθω παραπανω...θα επηχηρησω σιγουρα να κανω κ αυτο π ειπες...:P
Αν μετα απο αυτα π ειπα συνεχιζεις να λες οτι σ αρεσε thnx για τα kala s logia...:)


:wis:I still like it!Είναι πολύ καλο και σε βάζει σε μια απίθανη , μυστηριακή,απόκρυφη,μοναδικά ελκυστική ατμόσφαιρα.Μπράβο σου ρειιι!!~~;)
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 January 2008 - 22:51

να πω την αμαρτία μου,
μου άρεσε περισσότερο το πρώτο που έβαλες.
και αν σου είπαν κάτι τέτοιο απο το animepaper είναι απαράδεκτοι.



#20 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 15 January 2008 - 22:55

Αν θυμοσουν αυτο το future θα με ικανοποιουσες γιατι εγω πρωσπαθησα να
χαλασω τις ακρες με απυρο blur tool...:emptyonexg1:
οοοοοh φιλε...
Οσο για το saturation θα το ξανακοιταξω μαλλον θα εβγενε καλυτερο οπως λες...

Spoiler:


Φυσικα ομως θα μπορουσα ν το κανο κ πολυ καλυτερο[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5BURL=http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000320184177263294%5D%5BIMG%5Dhttp://aycu29.webshots.com/image/37988/2000320184177263294_rs.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/IMG]

google the word "buzz simplifier"

creates miracles.

Posted Image


#21 bleach2black

bleach2black

    playing the angel

  • Members
  • 140 posts

Posted 20 January 2008 - 00:20

Σαν fan του Kingdom Hearts (περιμένω το 3) και χρείστης του photoshop (λιγάκι άσχετος) θέλω να πω πως είναι εκπληκτικήήήή δουλειά!!! Το δεύτερο φαντάζομαι πως θα το 'χεις κάνει εσύ μιας και φαίνεται ένα motion blur. Θα ήταν καλύτερο αν στο πρώτο έφτοιαχνες λίγο το μαύρο φτερό του Ρίκου αλλά και πάλι... :riiight:super

(Προσωπική Απορία: Που έμαθες photoshop?)
Posted Image

#22 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 01 February 2008 - 01:06

κ αυτο ειναι το καιμενο μ banner π μολις πριν λιγο τελειωσα νομιζοντας πως οι admin θα περιμενουν αλλο λιγο:nanteee::nanana:

ναι εχω καει....θελω να δω comments....παω να κοιμηθω τωρα γιατι αρκετο καψημο εφαγα κ αποψε...

http://www.imageshack.gr/files/knvrefgay0e6f5frdgiz.jpg

#23 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2008 - 10:25

Anipe//gr?

#24 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 01 February 2008 - 12:52

Anipe//gr?


oxi δεν ειναι anipe...ειναι anime...απλος ειναι περιεργη η γραμματοσειρα....
ετσι ή αλλιως...εσυ αυτο βρηκες να σχολιασεις..?
ελεορ

(Προσωπική Απορία: Που έμαθες photoshop?)


εκει π μαθενει ολος ο κοσμος...σπιτι μ κ μονάχος....κ δεν εχω μαθει,ειμαι newb...συνεχιζω να μαθαινω...

#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2008 - 23:20

εεεεεεεεεεεεε αφού μόνο αυτό δεν μου άρεσε όλα τα άλλα μου άρεσαν.

#26 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 01 February 2008 - 23:22

thnx then eri-chin

#27 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2008 - 23:25

τι chin ρε?
chan... c h k a b a n CHAN
(LOL)

#28 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 01 February 2008 - 23:31

τι chin ρε?
chan... c h k a b a n CHAN
(LOL)


πιραζει π σε ειπα chin:hahaha:?....καλα θα σ λεω sama τοτε...αν την εχεις δει αφ υψηλου...ειμαι οφ τοπικ στο ιδιο μ το τοπικ...αυτα ειναι:wis:

#29 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 02 February 2008 - 11:41

πρωινος πρωινος αφου με ξυπνησε η χαζάδο αδερφη μ με τα τηλεφωνηματα της...τελοσπαντων..οριστε κ το πρωτο μ try να χρωματισω manga χθες το εκανα...

scan:
Spoiler:


coloured:
Spoiler:


Spoiler:


απλη δουλεια...κλασικα χωρισμος των layers για καθε ξεχωριστο part...λιγο burn και dodge toοl εκει π νομιζα πως χρειαζεται για να δοσω λιγο σκια...ολα τα comments δεκτα κ αν εχεται καποιο καλο tutorial σχετικα με σκιες κ 3d colouring να μ το προτηνεται για να βελτιωθω...αυτα:wis:

#30 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 February 2008 - 14:45

Καλό το coloring, αλλά από κάτω πρέπει να γράφει © ABe.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||