Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR 4th Banner Contest...(submission thread)


  • This topic is locked This topic is locked
192 replies to this topic

#31 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 06 January 2008 - 00:56

επειδη δε φαινεται καλα ισως?:P

Αυτό εννοώ. :hahaha:
Σωσμένο σε max. quality φαίνεται μια χαρά σε overlay, αλλα όπως είπα χρειάστηκε να κατεβάσω πολύ την ποιότητα...

Μπορεί να το διορθώσω αύριο.

HnH5aB0.jpg


#32 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 06 January 2008 - 00:56

yami-chan, ό,τι και να φτιάξεις, πάντοτε εντυπωσιάζομαι όχι μόνο από το αποτέλεσμα, αλλά και από την ταχύτητα στην οποία αυτό επιτυγχάνεται. :oo:
Είσαι απλώς και η πρώτη! :riiight:

(χωρίς να θέλω να μειώσω κανέναν άλλον)


Καλα δεν πειραζει...Ετσι κι αλλιως για το επομενο π θελω ν φτιαξω ρωτησα...

Οριστε κ το πρωτο...Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος θα ελεγα...γιατι βγηκε (σχεδον)οπως ηθελα.

Spoiler:


Sora of the wind, στην αρχή νόμιζα ότι δεν ήταν καλό. Αλλά, τελικά μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Ειδικά εκείνο το ρολόι αριστερά από το «ANIME//GR» είναι :respect: .

Το μόνο που θα πρότεινα είναι να κάνεις λίιιγο πιο φωτεινό/έντονο/διακριτό το text, γιατί χάνεται εύκολα αναμιγμένο στην εικόνα.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#33 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 06 January 2008 - 01:13

Αυτό εννοώ. :hahaha:
Σωσμένο σε max. quality φαίνεται μια χαρά σε overlay, αλλα όπως είπα χρειάστηκε να κατεβάσω πολύ την ποιότητα...

Μπορεί να το διορθώσω αύριο.

yeah..overlay and 70kb are a bitch :emptyonexg1:
light stroke it or sth XD

yami-chan, ό,τι και να φτιάξεις, πάντοτε εντυπωσιάζομαι όχι μόνο από το αποτέλεσμα, αλλά και από την ταχύτητα στην οποία αυτό επιτυγχάνεται. :oo:
Είσαι απλώς και η πρώτη! :riiight:

domo :nod:

#34 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 06 January 2008 - 01:25

yami-chan, ό,τι και να φτιάξεις, πάντοτε εντυπωσιάζομαι όχι μόνο από το αποτέλεσμα, αλλά και από την ταχύτητα στην οποία αυτό επιτυγχάνεται. :oo:
Είσαι απλώς και η πρώτη! :riiight:

(χωρίς να θέλω να μειώσω κανέναν άλλον)




Sora of the wind, στην αρχή νόμιζα ότι δεν ήταν καλό. Αλλά, τελικά μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Ειδικά εκείνο το ρολόι αριστερά από το «ANIME//GR» είναι :respect: .

Το μόνο που θα πρότεινα είναι να κάνεις λίιιγο πιο φωτεινό/έντονο/διακριτό το text, γιατί χάνεται εύκολα αναμιγμένο στην εικόνα.


Οκ θα το κοιταξω...:smokingg:
Αλλα πιστευω πως ειναι οκ...εκτος αν εννοεις το text πανω απο το anime//gr

#35 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 January 2008 - 01:27

Όλα τα banners είναι πολύ ωραία :respect:Μην έχετε ενδοιασμούς για την ποσότητα, όσο περισσότερα, τόσο το καλύτερο.

Το anime retribution network φαίνεται αισχρό. :emptyonexg1:

Ελπίζω να εννοείς Distribution :P

E5VV38U.jpg


#36 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 06 January 2008 - 02:35

crappy...

Posted Image

Posted Image


#37 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 06 January 2008 - 02:49

ΠΡΟΣΟΧΗ- sorry,ακυρο το πρωηγουμενο banner βαλτε αυτο ως πρωτο μου banner!!! ΟΚ?
το ιδιο ειναι αλλα σε αλλο version ...http://img120.imageshack.us/my.php?image=dnbannerbysotw2yk0.jpg
οντως επρεπε να τονισω το text κι αλλο...:P

kι εγω επισης Θα αντικαταστήσω το λινκ του προηγούμενου ποστ με το καινούριο μπάννερ για αποφυγή μπερδεμάτων.

#38 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 January 2008 - 05:14

EDIT - THIS IS OBSOLETE, CHECK FOR V2

-------------------------------------------------------

Πρώτ' απ' όλα, να δηλώσω ότι ΜΙΣΩ το όριο των 150 px στο ύψος... είναι υπερβολικά στενό και με εμποδίζει στο να... εκφραστώ. D:

Δεύτερον, το έχω ήδη πει 100 φορές, ας το πω 101: I am a Photoshop-noob. Για το παρακάτω αμφιβόλου ποιότητας banner δαπάνησα 1 ώρα και 20 λεπτά. :if:

Τρίτον, θάψτε άφοβα. I can take it. =w=/

Posted Image
Κλικ για full size.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#39 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 06 January 2008 - 11:55

didn't turn out as I wanted :S

Posted Image

Posted Image


#40 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 06 January 2008 - 15:37

Έτσι για την τιμή των όπλων :bath:

Posted Image

#41 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 06 January 2008 - 16:14

@Phantom: Ναι αυτό. :hahaha:

@Kenny:
Σε νιώθω παλικάρι μου... ;'(
920x150 = μακρύ + λεπτό (με το συμπάθειο) οπότε κάποιες εικόνες δύσκολα μπορείς να τις χωρέσεις μέσα όπως θες... Είναι πολύ δυσανάλογες οι διαστάσεις, μεγάλη διαφορά... Εδώ 150px height sigs με 400 width φτιάνω εγώ. :hahaha:

@Dxs:
Ωραίο το banner σου, αλλά δεν μ'αρέσει το κίτρινο outer glow στο .aNiMe//GR. Ίσως σε κάποιο διαφορετικό χρώμα πιο ταιριαστό με το banner να πηγαίνει καλύτερα. Επίσης το stroke στη Dark Magician Girl βγάζει πολύ μάτι + κάνει το περίγραμμά της να φαίνεται σχετικά pixelιασμένο. Εγώ θα το έβγαζα και θα τη blendαρα λίγο καλύτερα έτσι ώστε να τραβάει περισσότερο την προσοχή ο κωλόφαρδος πρωταγωνιστής. :gn2:

@SWA: First of all I need the :8): image you used back there.
Το banner τώρα μου άρεσε αρκετά αλλά ίσως να ήταν καλύτερο αν ο :8): έπιανε περισσότεορ χώρο. Αν και η συγκεκριμένη εικόνα δεν είναι και η πιο ιδανική για μέγεθος banner οπότε αυτό που λέω ίσως είναι λίγο δύσκολο... Επίσης, βάλε κατιτίς παραπάνω στην αριστερή μεριά, πολύ πορτοκαλίλα έπεσε. :terror2:

Όλα τα παραπάνω δεν είναι παρατηρίσεις, είναι φιλικά comments που εκφράζουν την ταπεινή μου γνώμη. :emptyonexg1:

Anywayz, new version of the Rozen maiden banner:
Posted Image

It looked horrible in overlay despite all the strokes, glows etc. I added. T_T
So, blend change was the only option. D;

Θα αντικαταστήσω το λινκ του προηγούμενου ποστ με το καινούριο μπάννερ για αποφυγή μπερδεμάτων.

HnH5aB0.jpg


#42 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 06 January 2008 - 18:38

@Dxs: Ωραίο το banner σου, αλλά δεν μ'αρέσει το κίτρινο outer glow στο .aNiMe//GR. Ίσως σε κάποιο διαφορετικό χρώμα πιο ταιριαστό με το banner να πηγαίνει καλύτερα. Επίσης το stroke στη Dark Magician Girl βγάζει πολύ μάτι + κάνει το περίγραμμά της να φαίνεται σχετικά pixelιασμένο. Εγώ θα το έβγαζα και θα τη blendαρα λίγο καλύτερα έτσι ώστε να τραβάει περισσότερο την προσοχή ο κωλόφαρδος πρωταγωνιστής. :gn2:


Anywayz, new version of the Rozen maiden banner:
Posted Image

It looked horrible in overlay despite all the strokes, glows etc. I added. T_T
So, blend change was the only option. D;

Θα αντικαταστήσω το λινκ του προηγούμενου ποστ με το καινούριο μπάννερ για αποφυγή μπερδεμάτων.


Δεν ειναι stroke, outer glow ειναι..

Συμπερασμα : να κραταω και το psd αρχειο αυτων που φτιαχνω :fromabove:


Πολυ καλο το δικο σου :D

Posted Image


#43 SystemPirate

SystemPirate

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 06 January 2008 - 18:55

Posted Image


Ελπιζω να σας αρέσει. :)



My first post in this forum btw :hi:

#44 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 06 January 2008 - 19:51

Χμμ να κάνω και γω καμιά απόπειρα..?
Όλα ήταν ωραία,αλλά του Rushifazu Airu με τη Suigin μου άρεσε πιο πολύ απ'όλα ^^
Και θα μ'άρεσε κ'άλλο αν ήταν με την Suisei Posted Image

#45 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 06 January 2008 - 20:00

Δε χανεις τιποτα να προσπαθησεις ;) (οσο αθλιο και να ναι xD [j/k])

Posted Image