Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Burst Angel


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 EXORISTOS

EXORISTOS

    見捨てられた

  • Members
  • 44 posts

Posted 31 December 2007 - 23:09

Ψάχνοντας στο forum λόγο τις έλλειψης ενός από το σύνολο τον 24 επεισοδιων ανακάλυψα πως δεν υπάρχει thred για το εν λόγο "ανιμε" και κάνοντας δειλά δειλά τα βήματα μου σαν νέο μέλος ηπα να το αλλάξω αυτό.

Η ιστορία μας ξεκινάει με τον Kyohei Tachibana, ένα φοιτητή μαγειρικής τέχνης με όνειρο να γίνει (patissier) ζαχαροπλάστης. Περνώντας από ένα στενό στο κένδρο τις πόλις και να βρίσκετε στην μέση ανταλλαγής πυρών ενός μυστηριώδης κοριτσιού και μια συμμορία βανδάλων. Ο Kyohei διαφεύγει άθικτος και καταλήγει να εργάζεται ως μάγειρας για τέσσερα κορίτσια τις Jo, Meg, Amy και Sei στην προσπάθεια του να μαζέψει λεφτά για να ταξιδέψει στην Γαλλία. Η ηλικιακή σειρά τον κοριτσιών είναι από 11 έως 19 και αποδεικνύεται πως είναι μισθοφόροι μιας διεθνής ομάδας γνωστη ως Bau Lan

Posted ImagePosted ImagePosted Image
Posted Image

Το anime επικεντρώνεται στην ομάδα καθώς ερευνούν μια σειρά από μεταλλαγμένα ανθρωπόμορφα οντα με περίεργους λαμπυρίζοντες εγκεφαλους που προκαλούν μεγάλες καταστροφές κύριος στην πολύ του Tokyo. Υπάρχου επίσης μερική πλευρική χαρακτήρες (Jango, ένα robot που εμφανίζεται τακτικά στην σειρά μας και ο Leo που είναι ο μηχανικός του Jango) μαζί με διαφορα τρίτα πρόσωπα που εμφανίζονται κατά την διάρκεια τις σειρά η σε συγκεκριμένα σημεία τις, όπως ο νέος Ιάπωνας πρωθυπουργός ο οποιος παίρνει την εξουσία μέσο τις δολοφονίας του προηγουμενου, πρόσφατα εκλεγμένου πρωθυπουργού κοντά στο τέλος τις σειράς.

Προσωπικά η σειρά παίρνει 7 στα 10 αν και σίγουρα μερική θα τις έβαζαν παραπάνω λόγο τις αμφισβήτητα καλής δουλειάς του Koichi Ohata αν και σίγουρα έχουμε δει και καλύτερα




P.S. κάντε ελευθερα κριτική για το thread μου:deadga6:

Your Life Is An Illusion, Life Starts After Death
Posted Image


#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,656 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 January 2008 - 04:59

Thnx, dude, ένα thread για το Bakuretsu Tenshi το χρειαζόμασταν. :wooi2:

Το άνοιξες μάλιστα την ίδια μέρα που οι θεοί [moo-shi] έκαναν release όλη τη σειρά σε λαχταριστό DVD rip (h264 - AC3 6ch). Για όσους δεν το είδαν ακόμα, τσιμπήστε το batch torrent από εδώ. :riiight:

Επί του ιδίου του anime, θα το χαρακτήριζα above average, αν και θα μπορούσε να ήταν 10 φορές καλύτερο (καταραμένη GONZO... :emptyonexg1:). Βέβαια, είμαι λάτρης του "girls with guns" genre... δεν ξέρω πως θα φανεί σε κάποιον μη καμμένο με το είδος. :/

Α, και κάτι άλλο: Οι δύο πρωταγωνίστριες αποτελούν την πιο outspoken αντιγραφή των πρωταγωνιστριών του Neon Genesis Evangelion. :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 01 January 2008 - 12:27

ωραιο φαινεται :)
Posted Image

#4 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 02 January 2008 - 18:51

οντως κατι λεει...
ελπιζω να μην μεινει ΚΑΙ αυτο στον αερα... :uhh:

#5 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 04 January 2008 - 01:10

ναι θα ηθελα και εγω να δω συνεχεια
μου αρεσε παρα πολυ και το τελος εξαιρετικο αν και θα προτιμουσα διαφορετικη τροπη
το σχεδιο καταπληκτικο και εχεις δικιο Kenny για τις δυο πρωταγωνιστριες, και ελεγα κατι μου θυμιζει

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#6 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 04 January 2008 - 11:34

Να κάνω και εγώ μια μικρή σημείωση ότι έχει βγάει και κάποια OVA το συγκεκριμένο το κατέβασα πρόσφατα δεν έχω κάτσει να το δώ ακόμα :emptyonexg1:
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#7 Eve

Eve

    Starting...to enjoy this!

  • Members
  • 30 posts

Posted 04 January 2008 - 12:13

Let's see... Ενδιαφέρον φαίνεται... Thnks by the way!

#8 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 27 January 2008 - 14:24

Μόλις είδα το πρώτο επισόδειο. Εντάξει δεν είναι άσχημο αλλά δυστυχώς παραμένει Gonzo. Παρόλα αυτά μάλλον θα το δω όλο μιας έχει το ενδιαφέρον του.^^

Posted Image


#9 shadowsong

shadowsong

    Ikimashou >:D !!!

  • Members
  • 72 posts

Posted 04 April 2008 - 09:03

παιδια εγω παντως ξεκινησα να το βλεπω λογο ενος και μονο χαρακτηρα......
της SEI!:wooi2: απλα ειναι απ'τις πιο ομορφες και sexy anime κοπελιες που εχω δει...(απλα προσωπικη μου γνωμη φυσικα...)
φυσικα η Jo δε ειναι καποια που περνα απαρατηρητη ισως οχι τοσο σαν εμφανιση οσο σαν ξυλοφορτωτης!!! ειναι βλεπετε το κλασικο hero style ετσι?:hero:(ειναι να μην απαγαγεις την megumi => Jo: πριν=:| μετα=:twisted:!!!)
οι ιστοριες ηταν αρκετα ωραιες μπορω να πω και για αυτα τα λιγα (δυστυχως) επισοδεια υπηρχε ποικιλια σε αυτο που βλεπαμε...
anyway, το τελος ηταν αυτο που με παραξενεψε πιο πολυ και απο το 10 χακερι της σειρας(η γλυκουλα αμυ...), βασικα το περιμενα διαφορετικο αλλα οχι οτι δεν ηταν ωραιο.
Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχουν ελπιδες να βγει επομενη arc
???:congrats:

#10 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 April 2008 - 10:31

Burst Angels - Το χειρότερο anime που έχω παρακολουθήσει
Όσοι απο εσάς εκεί έξω, δεν το είδατε και σκέφτεσθε να το κάνετε, ΜΗΝ το κάνετε.Υπάρχουν τόσο ωραίες σειρές που θα ηταν κρίμα να τις αγνοήσετε. Δείτε το, αν προτιμάτε τη λογοκριμένη βία, τους αφελείς διαλόγους, τους σουρεαλιστικούς χαρακτήρες και την άνοστη μουσική...

#11 shadowsong

shadowsong

    Ikimashou >:D !!!

  • Members
  • 72 posts

Posted 04 April 2008 - 15:04

Βασικα νικολακι αν θες υπαρχει και το worst anime ever για να γραψεις την προσωπικη σου γνωμη, δε χρειαζεται να γραφεις ο,τι να 'ναι και οπου να'ναι...:riiight:...τα λεμε...

#12 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 04 April 2008 - 15:22

Βασικα νικολακι αν θες υπαρχει και το worst anime ever για να γραψεις την προσωπικη σου γνωμη, δε χρειαζεται να γραφεις ο,τι να 'ναι και οπου να'ναι...:riiight:...τα λεμε...



ενταξει νομιζω οτι εγραψε την γνωμη του για το ανιμε, στο thread για το συγκεκριμενο ανιμε. εγω δεν βλεπω κατποιο λαθος σε αυτο. πως οπου ναναι δλδ?

τωρα αν δεν συμφωνεις μαζι του , αλλο

παντως ουτε και εγω ξετρελαθηκα με το εν λογω ανιμε, αν και
Spoiler:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#13 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 April 2008 - 21:03

shadowsong, διατύπωσα την άποψή μου, για το συγκεκριμένο anime. Εξ' άλλου σκοπός ενός thread δεν είναι η αποθέωση του anime με το οποίο ασχολείται. Αντ' αυτού, σε ενα thread οι θαμώνες του forum εκφέρουν γνώμες. Αυτό έκανα και αναρωτιέμαι αν θεωρείς οτι με το να με προτρέψεις να γράψω αλλού, θα "προστατέψεις" το anime απο τις κακόβουλες επιθέσεις μου...
Το τί έγραψα σε αλλο thread είναι αλλη ιστορία, εκτός κι αν κάθε φορά που θα σχολιάζω threads με "συγγενική" θεματολογία, πρέπει να αρκεσθώ σε ενα copy-paste. Σε κάθε περίπτωση οφείλω να ζητήσω συγγνώμη, αν με τα γραφόμενά μου, έθιξα την προσωπικότητά σου.

Ακολουθώντας το παράδειγμά σου, θα σε προτρέψω κι εγώ...

Stay cool dude, the world is strange!

#14 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 04 April 2008 - 22:12

Μπήκαν τα 3 πρώτα επεισόδια για download έτσι για sample...για να δούμε.

#15 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,745 posts

Posted 05 April 2008 - 10:30

Καλούτσικη σειρά με ωραίες σκηνές δράσης, κάπως το 3d χάνει σε ποιότητα, συμφωνώ ότι θα μπορούσε να είναι κάτι καλύτερο. :wis:
rsrGbGx.gif