Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Gunslinger Girl + GSG Teatrino


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#31 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Φεβρουάριος 2008 - 18:42

μολις ειδα και το 5ο! το τελος καταφερε και με συγκινησε. Ηταν βασικα ενα flashback επισοδειο, που εδωσε και καποια καινουργια στοιχεια για τους χαρακτηρες.

#32 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2008 - 19:12

bump και νεα.

Gunsliger Girl Il Teatrino 06 by Triad is out!!! the beast is alive (triad).

Αντε go dl :(:(:(

#33 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2008 - 19:22

double bump.

Ειδα και το 6, δυστυχως εχει περασει καιρος απο το 5 και η μνημη μου για εκεινο το επισοδειο ειναι λιγο αμυδρη, μου φανηκε καλο, ειχαμε εξελιξεις αλλα συγχρονως ειδαμε και ενα νεο χαρακτηρα που μου φανηκε λιγο σαν 'filler' εκτος αν τον ξανα συναντησουμε παλι αργοτερα :)

#34 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2008 - 13:16

πολυ ομορφη σειρά, ειδικά τα OST της 1 season τα αγάπησα. ξεκίνησα το Il Teatrino χθες :)

#35 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2.221 Δημοσιεύσεις:
  • LocationDark City

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2008 - 13:46

Πράγματι άψογη σειρά άπειρα καλύτερη απ'οτι περίμενα και δεν κούραζε καθόλου, καταπίνεται εύκολα μονορούφι και μου έκανε και μεγάλη εντύπωση το soundtrack.

Τελικά αυτή η κλασική μουσική ώρες ώρες πόσο φτιάχνει τις σειρές αν ξέρει να χρησιμοποιείται στα σωστά σημεία...Κι αυτό το βιολί άλλο πράγμα. Έχω καιρό που είδα το πρώτο season αλλά δεν ξεχνιέται. Άξιζε τον χρόνο που τις αφιέρωσα πάντως χαλαρά.

Όσο αφορά το 2ο season κρατώ επιφυλάξεις μιας και έχω ακούσει αρκετές άσχημες κριτικές πως δεν πλησιάζει με τίποτα σε ποιότητα την πρώτη season. Παρ'όλα αυτά θα περιμένω να την τελειώσουν και οι Triad να ακούσω και περισσότερες γνώμες και ίσως κάποτε την δω και αυτήν. Αν όντως αξίζει.

#36 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2008 - 15:28

κοιτα σιγουρα η ποιοτητα ειναι αρκετα χαμηλοτερη, νομιζω στις πρωτη σελιδα ειχα βαλει κατι photos για συγκριση, αλλα η σειρα βλεπεται μια χαρα. Εχει αλλαξει το υφος της λιγο, αλλα !

πιστευω οτι αμα πας να τη συγκρινεις στοιχειο προς στοιχειο με τη πρωτη season απλως θα εχεις προιδεαστει αρνητικα. Δες την και απολαυσε την.

#37 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2008 - 17:00

έφτασα το 6. πολύ όμορφη σειρά, it didnt let me down :)

#38 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2008 - 17:05

:) παντως ειχαμε δει τα μικρα πιονια τωρα βλεπουμε τα μεγαλα, οποτε πιστευω οτι στα τελευταια επισοδεια θα γινει ο χαμος απο μαχες. Αντε αντε να το δουμε να διαβασω και το μανγκα που το εχω αφησει στο 2ο τομο (δλδ επισοδειο 2-3 απο season 2).

Μονο που οι Triad αργουν πολυ στο GSG. Οποτε αν δε κανω λαθος ( απο κει δε κατεβαζεις right ? ) θα περιμενουμε πολυ.

#39 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2008 - 21:25

Βασικά τα il teatrino τα ανακάλυψα μαζικά και ξαφνικά, είχα δει στο anidb τα releases πριν καιρό αλλά δεν ήξερα πότε έχει αρχίσει το subing..

Ξέρει κανεις περίπου πόσο καιρό κάνουν να βγάλουν ένα επισόδειο?

#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 25 Απρίλιος 2008 - 04:16

Βασικά μόλις τελίωσα τη πρώτη σεζόν και ήθελα να γράψω 2 - 3 λόγια, αλλά το εισαγωγικό ποστ του Dante με κάλυψε όσο δεν πάει. Ειδικά το τέλος μαγευτικό και μου φαίνεται απίστευτο ότι μία περιπέτεια μπορεί να σου δώσει τόσα συναισθήματα, που προσωπικός δεν βρίσκω σε άπειρα ρομάντζα.

Κάτι που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι ότι κάθε ηρωίδα είχε προσωπικότητα και οι σκέψεις όπως και οι πράξεις της ήταν ρεαλιστικότατες και όχι απλά για να κυλήσει το σενάριο. Αυτό είναι πραγματικά δύσκολο και σε προκαλεί να συμπαθήσεις τους χαρακτήρες ή να τους αντιπαθήσεις όχι για βλακώδεις λόγους (εμφάνιση, καμιά άκυρη σκηνή με γυμνό, κτλ) αλλά για την προσωπικότητα που βγάζουν καθαρά. Για αυτό και αργότερα οι πράξεις τους σε γεμίζουν πραγματικά με συναισθήματα και όχι επιφανειακά.

Να πατήσω σε προηγούμενα σχόλια και για το εισαγωγικό κομμάτι: απίστευτο, προτότυπο, συναισθηματικότατο και πιστεύω κόλαγε άψογα με τη σειρά.

Το μόνο που με χάλασε ήταν τα ιαπωνικά ώς γλώσσα ενώ η ιστορία εξελισόταν στην Ιταλία. Κάποιος ας το βγάλει με ιταλικά, θα είναι απίστευτο πιστεύω.

Το ότι επιβάλεται να το δείτε είναι αυτονόητο. Αν δεν το κάνετε, εσείς χάνετε, κανένας άλλος.

Άντε να δούμε τι λέει και η δεύτερη σεζόν:wooi2:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#41 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Απρίλιος 2008 - 10:14

πάντος τα OST της 1ης season είναι....

καταπληκτικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#42 Tamaki

Tamaki

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Απρίλιος 2008 - 12:41

Για αρχή πολλά πολλά ευχαριστώ που το βάλατε στα direct downloads του site ,γιατί κατά πάσα πιθανότητα αν δεν ήταν εκεί δεν θα το είχα δει (τουλάχιστον όχι κάποια στιγμή στο σύντομο μέλλον).
Ήταν το πρώτο που διάλεξα να δω από τα όσα είναι εκεί ,θα έλεγα μόνη μου αν δεν είχα διαβάζει και το ποστ του Dante :).

Με τον πρώτο κύκλο κατενθουσιάστηκα(!!!) ,σε βαθμό που κίνησε την υποψία του Πυραμίδα ,και του επέβαλε η συνείδηση του (λέμε τώρα :rolleyes:) να το δει! (η αποψή του αρκετά καλή ,μερικά ποστ πιο πριν).


Έχω δει και εγώ μέχρι το 6ο του δεύτερου κύκλου, και όπως τους περισσότερους φαντάζομαι.. η διαφορά στο σχέδιο στην αρχή με ξένισε αλλά αργότερα με συνεπήρε πάλι το story και έτσι οι όποιες διαφορές ξεγλίστρησαν από την αντίληψη μου.

Νομίζω πως θα μου αρέσει περισσότερο το Il Teatrino, μη σας πω κιόλας.
Spoiler:



Spoiler:




#43 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Απρίλιος 2008 - 15:05

Είδα και τα πρώτα 6 της 2ης season. Προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο από την 1η. Αν έβγαιναν και τα επισόδεια με λιιιιίγο πιο γρήγορο ρυθμό καλά θα ήταν.:stubborn:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#44 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Απρίλιος 2008 - 22:21

μην εχεις πολλες ελπιδες εδω για το 6ο επρεπε να επικαλεστουμε καθε θεοτητα που υπαρχει ....

Το feeling της πρωτης σειρας ηταν καλυτερο πιστευω, απ την αλλη βεβαια μου αρεσει πολυ ο τροπος που ξετιλυσεται η πλοκη, καθως και που γνωριζουμε συνεχεια νεα προσωπα που λογικα θα αποτελεσουν μερος της τελικης μαχης.

#45 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2008 - 20:45

ε ρε bump που εχω κανει εδω μεσα.... αλλα μιας και περναει καιρος μεταξυ τους ... :P

ep7: φοβερο το νεο opening, ειναι πολυ καλο δεν εχει το feeling του OP της πρωτης season αλλα τι να κανουμε ^^.

Γενικα το επισοδειο μου αφησε μια χροια που ελεγε filler, ειχαμε flashback στη ζωη της franka, character development αλλα δε προχωρησε η πλοκη καθολου.