Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

AnatheManga το πρωτο ελληνικο manga fan-translation group.


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

Poll: να μεταφραστει το manga Gantz? (74 member(s) have cast votes)

να μεταφραστει το manga Gantz?

  1. Ναι, δεν βλεπω την ωρα για το πρωτο chapter. (22 votes [29.73%])

    Percentage of vote: 29.73%

  2. Kαλο ακουγεται,ισως να το κατεβασω. (37 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

  3. Δεν με ενδιαφερει ουτε προκειται να το κατεβασω. (15 votes [20.27%])

    Percentage of vote: 20.27%

Vote Guests cannot vote

#16 RageCryX

RageCryX

    Rage the Echidna

  • Members
  • 12 posts

Posted 14 January 2008 - 14:12

Είμαστε εδώ για να μείνουμε... η χειρότερη κατάσταση που μπορεί να βρεθούμε είναι η καθυστέρηση των releases. Σε καμία περίπτωση δεν θα σταματίσουμε, ακόμη και αν πάνε στραβά κάποτε τα πράγματα μείνουμε 2 άτομα. Tην παρασκευή που μας έρχεται ( 18/01/08 ) θα έχετε το Mai-HiME Chapter 2 του Volume 1. Πιστεύω πως είναι από τα πιο καθαρά και όμορφα releases που θα έχουμε κάνει ως τώρα. Το ταξίδι στα manga συνεχίζεται...
και χαιρόμαστε που σας έχουμε στο πλάι μας. :)



PS. Τα downloads έγιναν host στο RapidShare μέχρι να βρούμε έναν καλό τρόπο να έχουμε τον tracker 24/7 χωρίς να χαλάμε τα PC μας. (ναι μέχρι και το hosting του tracker εμείς το κάναμε)
As long as there is trust, there is betrayal.
Posted Image



#17 crais

crais

    the 5th cylon!

  • Members
  • 256 posts

Posted 15 January 2008 - 15:48

good work congarts...

εγώ πάντως τίμησα το elfen lied σας
Posted ImagePosted Image

#18 zombitsa

zombitsa

    zombitsa

  • Members
  • 67 posts

Posted 15 January 2008 - 22:56

ευχαριστουμε πολυ για την στηριξη παιδια.

#19 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 23 January 2008 - 10:31

Ειδικα για το gantz επειδη εχω διαβασει παρα πολλα κεφαλαια στα αγγλικα, δεν με ενδιαφερει και πολυ...
για οτιδηποτε αλλο ειμαι ανοιχτη
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#20 M.O.S(Master of Shuriken)

M.O.S(Master of Shuriken)

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 15 July 2008 - 15:34

πολλη καλη δουλεια ασχολουμαι και εγω με μεταφραση manga αν θελετε κατι??

#21 RageCryX

RageCryX

    Rage the Echidna

  • Members
  • 12 posts

Posted 25 July 2008 - 13:05

M.O.S πέρνα μια βόλτα από το .:: AnatheMANGA ::. να τα πούμε... κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
As long as there is trust, there is betrayal.
Posted Image



#22 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 30 August 2008 - 14:38

Εχω δει μεχρι τωρα τα Elfen Lied και One Piece και ειναι εξαιρετικα! Ιδικα το ΟΡ

#23 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 09 September 2008 - 13:59

Παντος ρε παιδια τι γινετε με τα releases σας γιατι εχει πολλυ καιρο να βγει νεο κεφαλαιο.Μπας και τα παρατησατε?:uhh:

#24 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 09 September 2008 - 14:32

Δεν είναι αρκετά ατομα απλά....και καθυστερούνε....έχουνε ακρετα Project....και πιστεύω το χειρότερο ειναι οτι το κάθε άτομο ασχολείται με το δικο του Project και δεν βοηθαει σε αλλα....η να βοηθησουν ολοι μαζι σε ενα Project και οχι χωτριστα...Πάντα προσωπική μου άποψη.

#25 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 09 September 2008 - 14:43

βασικα ολοι ερχομαστε απο μεταβατικη περιοδο και μπαινουμε σε αλλη μεταβατικη περιοδο...
δεν εχει ο καθενας δικο του project,απλα μερικες φορες εχει ο καθενας τις δικες του δουλειες...

π.χ. εγω ως συντονιστης/μεταφραστης/στοιχειοθετης στο ΟΡ δουλευα ολο το καλοκαιρι και δεν εχω ορεξη να ασχοληθω μεχρι να μου ''ερθει''....επισης ειμαι νεος φοιτητης και εχω αλλα πραματα στο μυαλο μου...επισης πρεπει να μλησω με τα αλλα μελη της ομαδας που εχουν και εκεινοι τα δικα τους θεματα.και μετα να μου μιλησει ο συντονιστης μιας αλλης ομαδας...συν το οτι το site ειναι ακομα υπο αναπτυξη.

με λιγα λογια η δουλεια ειναι σε παυση.κανεις δεν παρατησε τιποτα.και καθως η ιδεα ειναι φρεσκια ακομα θελει πολλη οργανωση το θεμα.

αυτο δε σημαινει ομως οτι δεν ετοιμαζονται νεα πραγματα.και ατομικες εξελιξεις αλλα και ομαδικες...:tensai:

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#26 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 10 September 2008 - 10:56

Ωραια , γιατι θα ηταν πολλυ κριμα να σταματαγε αυτο το Project

#27 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 28 May 2011 - 16:02

Ξερει κανεις τι εγινε με αυτο το γκρουπ? ειναι active ακομα;
I put up my headphones and listen to the deftones