Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

BΡΥΚΟΛΑΚΕΣ VS ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ


  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#61 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 31 December 2007 - 16:25

και τι ακριβώς λέτε εδώ;

#62 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 31 December 2007 - 16:28

Οκ!Ειναι ανουσιο και ηλιθιο οπως λες αλλα γιατι να μπαινει καποιος εδω και να γραφει τα παραπονα του και τις καθε μαλακειες του.εαν θες να πεις τα παραπονα σου τοτε τραβα στην Black Hole γι'αυτο εχει δημιουργηθει για να λεμε οτι μας κατεβει.


Βασικά όχι,μιας και εγώ επίσης είχα γράψει πρώτος πρώτος ότι τούτο δω το τόπικ ήταν για κλείδωμα,επειδή θα μπορούσε να είναι απλά ένα ποστ στη μαύρη τρύπα.Αυτό δεν είναι καρφί για το άτομο που το άνοιξε,αλλά για το τόπικ.

Και στη μαύρη τρύπα λέμε ότι θέλουμε,αλλά αν γράφαμε παράπονα για το κλαθε τόπικ εκεί,θα είχε όχι 1000 αλλ΄1000000000000000000 ποστς


Και btw,λίγη ευγένια δεν βλάπτει.
Posted Image

#63 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 31 December 2007 - 16:31

Οκ!Ειναι ανουσιο και ηλιθιο οπως λες αλλα γιατι να μπαινει καποιος εδω και να γραφει τα παραπονα του και τις καθε μαλακειες του.εαν θες να πεις τα παραπονα σου τοτε τραβα στην Black Hole γι'αυτο εχει δημιουργηθει για να λεμε οτι μας κατεβει.

Εγω δεν ειπα ποτε οτι το τοπικ ειναι ηλιθιο, ειπα οτι ειναι ελλειπες..και οσο το λεω, αντι να κατσετε να γραψετε δυο πληροφοριες, καθεστε και επιτιθεστε στο μοναδικο ατομο που λεει κατι ουσιωδες εδω μεσα..και η μαυρη τρυπα δεν ειναι για παραπονα..ειναι για γενικη συζητηση...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#64 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 31 December 2007 - 16:33

:wis:Oριστε.:wis::wis::bath:

#65 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 31 December 2007 - 16:36

at last...(δεν σχολιαζω το απλο copy paste..)...και αντι να το κανετε αυτο απο την αρχη, επρεπε να με κανετε εξω φρενων και να με βγαλετε και τρελη..ημαρτον...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#66 Vampire Martin

Vampire Martin

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 31 December 2007 - 16:49

Κυρια Εξω φρενων τα χαπια για τα νευρα μην ξεχασεις.
Posted Image<<<I Am thirst for BLOOD....>>>

#67 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 31 December 2007 - 16:55

Κυρια Εξω φρενων τα χαπια για τα νευρα μην ξεχασεις.

τωρα απλα προσπαθεις να μου την πεις...και μετα λες οτι εγω προκαλω...τεσπα...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#68 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 31 December 2007 - 16:58

Βασικά,ή I am high again,ή το κείμενο εξαφανίστικε....
Posted Image

#69 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 31 December 2007 - 16:58

spam alert!!!:

chupacabura!

(an opening?!)


αν εξαιρέσουμε τα Negima references, δεν πιστεύω ότι το thread ήταν ή είναι άχρηστο. Απλά είναι off-topic με άνιμε (σχεδόν...). Προσωπικά πιστεύω ότι βγάζει το γέλιο του και περνάω καλά μαζί του.

Πάντως, η αλήθεια είναι Matsu-san ότι το αρχικό θέμα ήταν "πείτε μας τι προτιμάτε", εξ'ου και οι απαντήσεις του κόσμου (μονολεκτικές ή περίπου).

Δεν νομίζω, πάντως, να έχει κανένας πρόβλημα με ένα καλό διάλογο πάνω στις προτιμήσεις του καθενός πάνω στο θέμα, ή σε καλή επιχειρηματολογία.


Πιστεύω όμως ότι σε σημεία επιτέθηκες χωρίσ ουσιαστικό λόγο, και μάλιστα σε νέα (σχετικά) μέλη. Μπορεί ο καινούριος (και εμένα με παίρνει η μπάλα) να μην ήξερε ότι "...οταν ξεκιναμε ενα τοπικ δινουμε παντα πληροφοριες γυρω απο το θεμα το οποιο πραγματευεται..αν δεν δινεις τιποτα και απλα ενα ξερο λινκ, τοτε μην γκρινιαζετε οταν σας τα κλειδωνουν...".

Ας δούμε λοιπόν μία πιο σοβαρή συζήτηση πάνω στο θέμα βρυκόλακες, λυκάνθρωποι και, γιατί όχι, δαίμονες ή και ghosts (love), ακόμα και γενικά πάνω στο supernatural. Κανένας δεν λέει όχι. Αλλά παρακαλώ όχι τόση έχθρα...Όλοι φίλοι είμαστε εδώ. (και τώρα μιλάει άνθρωπος που συνήθως αρπάζεται :P)


Π.Χ.: είναι περίεργη άποψη, αλλά έχω την εντύπωση ότι όλη αυτή η μανία με βρυκόλακες έχει μία από της ρίζες της πολύ κοντά σε μία παλιά ταινία με το όνομα "Λαβύρινθος" με τον David Bowie. Όλη αυτή η ατμόσφαιρα του Bowie-san στην ταινία μου θύμησε πολύ το μεταγενέστερο vampire στυλ, και να πω την αλήθεια, πιστεύω ότι επηρρέασε αρκετά σε ότι αφορά το gothic στοιχείο, έστω και ασυναίσθητα, αρκετούς από εμάς που την είδαμε μικροί.

Με καταλαβαίνει κανείς; Ή ακούγονται αρλούμπες όλα αυτά;; :emptyonexg1:
Posted Image

#70 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 31 December 2007 - 16:58

Το κειμενο ειναι στην πρωτη σελιδα!

#71 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 31 December 2007 - 16:59

Λυκάνθρωποι και shamanistic animal rites ftw. Και τιγράνθρωποι και kitsune και tengu και same-bito και naga και werejaguars. Και οι βρυκόλακες βέβαια μπορεί να έχουν κάποιο ενδιαφέρον. Από Clans στο Vampire προτιμώ assamites, malkavians, tremere, salubri, gangrel και ravnos με τυχαία σειρά.

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#72 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 31 December 2007 - 17:04

Λυκάνθρωποι και shamanistic animal rites ftw. Και τιγράνθρωποι και kitsune και tengu και same-bito και naga και werejaguars.



Isawa Tadaka-dono! ! :oo::oo::oo::oo:

*bows deeply*

just couldn't resist...πανέμορφο άβαταρ. :Blissfull: Phoenix ftw.

/όφ τόπικ
Posted Image

#73 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 31 December 2007 - 17:08

Πιστεύω όμως ότι σε σημεία επιτέθηκες χωρίσ ουσιαστικό λόγο, και μάλιστα σε νέα (σχετικά) μέλη. Μπορεί ο καινούριος (και εμένα με παίρνει η μπάλα) να μην ήξερε ότι "...οταν ξεκιναμε ενα τοπικ δινουμε παντα πληροφοριες γυρω απο το θεμα το οποιο πραγματευεται..αν δεν δινεις τιποτα και απλα ενα ξερο λινκ, τοτε μην γκρινιαζετε οταν σας τα κλειδωνουν...".


Λοιπον..ουσιαστικος λογος κατα την αποψη μου υπαρχει..ναι καμαρι μου, να σου πω την αποψη μου, αλλα δωσε μου κατι ωστε να στην πω..το πρωτο ποστ, που ορθα εγινε edited επρεπε να εχει πληροφοριες ακομα και για τον πιο ασχετο πανω στο θεμα, ο οποιος ομως ενδιαφερεται να μαθει...δεν μπορεις να του πεις ξερα, τραβα μαθε...υποτιθεται οταν κατεχουμε κατι, και οταν μας ενδιαφερει κατι, δινουμε πληροφοριες σε αυτο το κατι....απο την αλλη..οταν ο "νεος" δεν ξερει αρκετα πανω στο θεμα, τοτε κανει ηρεμα, αυτο που λογικα ο "παλιος" του λεει..οσο για τον "νεο" ο οποιος τα πηρε στην κρανα μετεπειτα, απλα δεν υπαρχει..κοινως, οταν δεν ξερεις, δεν επιτιθεσαι κιολας...end of story..το αρχικο ποστ εγινε edited, ωστε οποιοσδηποτε θελει να ασχοληθει, να εχει κατι να διαβασει, ωστε να καταληξει σε μια γνωμη...εγω ακομη δεν εχω προλαβει να το διαβασω, οταν γινει κι αυτο, ειδωμεν...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#74 Vampire Martin

Vampire Martin

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 31 December 2007 - 17:12

τωρα απλα προσπαθεις να μου την πεις...και μετα λες οτι εγω προκαλω...τεσπα...

Τωρα μπορω να φυγω ευτηχισμενος ξεροντας οτι πλεον δεν θα γκρινιαζεις για πληροφοριες που πλεον υπαρχουν:gn2:.και δεν σου πηγαινει το εκνευρισμενο υφος:gotit:.
Posted Image<<<I Am thirst for BLOOD....>>>

#75 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 31 December 2007 - 17:16

Για να βρειτε ποιο ειναι το vampire name σας....http://www.emmadavies.net/vampire/

The Great Archives determine you to have gone by the identity:
Mary Crowley
Known in some parts of the world as:
Kuan Yin of The Flesh
The Great Archives Record:
A sensual one who knows the flesh - and knows the blood.