Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Samurai Deeper Kyo


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 27 January 2008 - 13:18

Στην αρχή μου φάνηκε καλό και ο Kyo πολύ κούλ και μαμάτος. Οι μάχες στα 1α επς δεν με πείραζαν καθόλου, στα επόμενα σκεφτόμουν οτι θα φτιάξει, από τη μέση και μετά I gave up all of my hopes.

Spoiler: SDK battle simulation


Δεν ξέρω πως κατάφερα και το τελείωσα.

HnH5aB0.jpg


#17 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 27 January 2008 - 13:34

You forgot the thing after the battle:P

Spoiler:


Anyway ppl read the manga. Σε ακίνητο χαρτί οι μάχες είναι καλύτερες από "that thing" που έδειχνε στο anime. Και δεν έχει την super-duper μούφα Kenyou ή όπως λέγεται:hahaha:
Είδα 6 επισόδεια και το παράτησα. Μόνο το OST μου άρεσε από ότι θυμάμαι (έχει περάσει κανα 3χρονο)

Posted Image


#18 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 27 January 2008 - 13:42

Και δεν έχει την super-duper μούφα Kenyou ή όπως λέγεται


Ολοι αυτο λενε :< εμενα μου άρεσαν παρα πολυ αυτα. οι μαχες ηταν οντως όπως τις περιγράφει ο Rushifazu Airu ομως, hahaha

#19 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 09 July 2008 - 13:22

Το τέλος ήταν ωραίο, αλλά γενικά έχανε σαν άνιμε. Πολύ επαναλαμβανόμενο.
Το σενάριο γενικά μου άρεσε, αλλά όχι η εκτέλεση. Πάντως είναι μικρή σειρά (26 επισόδεια) και από ότι ξέρω, σε κάποιους φίλους μου άρεσε, οπότε σε μπορεί να αρέσει και σε εσάς. Αν δεν έχετε κάτι καλύτερο, δώστε του μια ευκαιρία



#20 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 09 July 2008 - 20:11

Το τέλος ήταν ωραίο, αλλά γενικά έχανε σαν άνιμε. Πολύ επαναλαμβανόμενο.
Το σενάριο γενικά μου άρεσε, αλλά όχι η εκτέλεση. Πάντως είναι μικρή σειρά (26 επισόδεια) και από ότι ξέρω, σε κάποιους φίλους μου άρεσε, οπότε σε μπορεί να αρέσει και σε εσάς. Αν δεν έχετε κάτι καλύτερο, δώστε του μια ευκαιρία


well you can always read the manga which is 1000 times better than the anime ;)

Το τελος εμενα παντως δεν μου αρεσε ηταν ανοιχτο δηλαδη
Spoiler:


Μερικοι λογοι να διαβασεις το manga ειναι οτι δεν εχει youkai και lame demons, η ιστορια ειναι πιο ολοκληρωμενη,εχει διαφορετικο τελειωμα και τελος οι υπολοιποι shisheiten που ποτε δεν εδειξε το ανιμε δηλαδη
Spoiler:


Το μονο σιγουρο πρεπει να το δουνε περισσοτερα ατομα :D

#21 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 10 July 2008 - 09:42

To manga έχω σκοπό να το διαβάσω έτσι κι αλλιώς.
Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που είδα το άνιμε, και δεν θυμάμαι καλά το τέλος, θυμάμαι μόνο ότι ήταν διαφορετικό από ότι περίμενα
Spoiler:



#22 gilbertus

gilbertus

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 24 July 2008 - 19:06

Μου άρεσε….αλλά περίμενα περισσότερα, μου <<άφησε μια πικρή γεύση>> λόγω ίσως του manga που είναι πολύ καλύτερο ή γιατί έχει λίγα επεισόδια.

#23 gilbertus

gilbertus

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 11 August 2008 - 21:36

Μόλις πήρα στα χέρια μου το samuraι warriors 2 και καθώς το κάνω setup είπα να τσεκάρω λίγο το site και βρήκα πως...μερικοί χαρακτηρες υπαρχουν και στο samurai deeper και αυτο γιατί ειναι πραγματικοί σαν τον sαnada yokimura

Sanada Yukimura - Wikipedia, the free encyclopedia

να πάρει πως εγινε και ένα τοσο cool manga να έχει ένα anime τοσο...δεν ξερώ και εγώ πως να το περιγράψω.

#24 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 11 August 2008 - 22:09

Βασικά πολλοί χαρακτήρες στο Samurai Showdown και στο Samurai Deeper είναι βασισμένοι σε ιστορικά πρόσωπα της Ιαπωνίας, εξίσου και οι συνονυμίες. Ο Hanzo Hatori για παράδειγμα είναι από τους πιο γνωστούς νίντζα και τον συναντάμε σχεδόν σε όλα τα ανιμέ με νίντζα. Ακόμα και στο Ναρούτο.

#25 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 12 December 2010 - 10:26

Για καποιο λογο το τελειωσα και εγω (εβλεπα 1 επ καθε διμηνο βεβαια) μαλλον επειδη μου αρεσαν τα op/ed. Το animation ηταν καλο,αλλα ρε φιλε τι μουφα σκηνοθεσια ηταν αυτη. Αντι να κατσουν να γεμισουν τα επς με ξυλο τυπου claymore αφου το στορυ ουτως ή αλλως δεν προσφερεται για διαλογους καταφεραν να τους καταστρεψουν και τους χαρακτηρες με ολη αυτη τη φλυαρια. Και στο k-on εχει ακαταπαυστη φλυαρια αλλα εκει γουσταρεις γιατι το setting ειναι σωστο.

Τεσπα , αρκετα thumbs down απο μενα για το εν λογω τιτλο.

Παιζει να το διδασκουν και για παραδειγμα προς αποφυγη σε σχολες εκει περα.

Spoiler:

Posted Image

#26 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 31 December 2010 - 18:18

ναι το anime το σκοτωσαν τελειως σε σχεση με τα manga

Spoiler: