Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Samurai Deeper Kyo


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 December 2005 - 20:28

Samurai Deeper Kyo, i istoria enas "pliviou" :lol: pou mesa tou iparhei to pneuma enos thrilikou manslayer samurai [Kyo] Apo tis liges seires pou me ekanan na vlepo ta episodes maniodos. Auto pou mou arese kirios itan to apisteuto dub pou ehei, me ton Kyo na spernei [Did you hear it 8) ]. Telos nomizo oti einai ena apo ta kalitera samurai mazi me champloo kai ova kenshin. Must see kai auti :(
rsrGbGx.gif

#2 Panoramixgr

Panoramixgr

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 28 December 2006 - 17:09

βασικα ενδιαφερομαι να βρω τα επεισοδια αν υπαρχουν τις σειρας αυτης η αν ξερεις καποιο site απο το οποιο μπορουμε να κατεβασουμε τα επεισοδια. Ευχαριστω
Κυριως ενδιαφερομαι τα κεφαλαια μετα το 108 μιλαω παντα για τα manga.

#3 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 28 December 2006 - 18:52

Είχα βάλει να δώ τη σειρά παλιότερα,αλλά meh, ομολογώ οτι βαρέθηκα στα 3-4 πρώτα επισόδεια :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#4 Panoramixgr

Panoramixgr

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 29 December 2006 - 11:40

Βασικα αλλο ρωτησα αν υπαρχει καποιο site η αν εχει καποιος τη σειρα να μου τη στειλει αλλιως να την κατεβασω απο καπου. Ευχαριστω

#5 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 30 December 2006 - 17:12

Ε εγώ απάντησα στο post του Hazuki :P
Οσο για το κατέβασμα της σειράς, υπάρχει υποθέτω στους γνωστούς trackers, κάνε search isohunt,boxtorrents,animeyume κλπ

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#6 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 04 January 2007 - 13:42

www.animenewsnetwork.com

Τα περισσότερα παλία παίζει να είναι εδώ...Εγώ τα βρήκα εκεί τα περισσότερα παλιά και καινούργια...Καλή τύχη...

Η ιστοσελίδα δεν είναι μόνο ειδήσεις ιαπωνικών κινούμενων σχεδιών αλλά και κατεβάσματος οπότε δείτε...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 January 2007 - 14:19

To animenewsnetwork ? Mήπως εννοείς το anidb γιατί από ότι μου χουν πεί [δηλαδή ο Δον80 :P ] λέξεις όπως fansub κλπ θεωρούνται ύβρι εκεί μέσα :D Δεν θυμάμαι να έχει κανα μέρος που να λέει για dl -________-
rsrGbGx.gif

#8 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 04 January 2007 - 14:44

www.animenewsnetwork.com

Τα περισσότερα παλία παίζει να είναι εδώ...Εγώ τα βρήκα εκεί τα περισσότερα παλιά και καινούργια...Καλή τύχη...

Η ιστοσελίδα δεν είναι μόνο ειδήσεις ιαπωνικών κινούμενων σχεδιών αλλά και κατεβάσματος οπότε δείτε...


Posted Image

<<<<<<

EDIT:Με προλαβες Hazuki.
Που θα παει,θα σε εκδικηθω...

EDIT ΥΓ:Το βιασαμε,μετα συγχωρησεως,το topic.

#9 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 04 January 2007 - 16:52

EDIT ΥΓ:Το βιασαμε,μετα συγχωρησεως,το topic.


Όχι ρε τι λέτε τώρα....:bleh:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#10 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 21 January 2007 - 16:40

Anime=Τραγικό
Manga=Κορυφή

#11 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 March 2007 - 13:25

Σαν χαρακτηρας ο Kyo μου αρεσε πολυ και μου αρεσε και ο σχεδιασμος του. Δεν μπορω να πω ομως οτι ξετρελαθηκα με τη σειρα συνολικα. Θα το εβαζα στα μετρια anime. Το manga δεν το εχω διαβασει.

#12 Kyo

Kyo

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 18 March 2007 - 22:52

Απο τα αγαπημενα μου manga!Εξου και το ονομα μου :P Δεν εχω δει ομως το anime αν καποιος απο εδω μπορει να μου το στειλει/δωσει , feel free to do it:)

#13 Whiteyez

Whiteyez

    Photoshocker!

  • Members
  • 18 posts

Posted 18 March 2007 - 23:30

Τελείως βαρετό...δεν μπόρεσα να δώ ούτε 2 επεισόδια..(και είχα κατεβάσει όλη τη σειρά). :(

#14 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 27 January 2008 - 04:10

Δεν με ενθουσίασε...ούτε η ιστορία ούτε οι χαρακτήρες.
Μέτριο αλλά βλέπεται με λίγη καλή διάθεση :P
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#15 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 27 January 2008 - 12:33

εμένα μου άρεσε πολύ σαν τοτε που το είδα, κ ας λεγαν απο τοτε οτι ειναι μια μπούρδα, κ δν πιανει μια μπροστα στο manga, ειχα κατεβάσει κ το παιχνίδι για το πλεηστεστιον (το 1) κ ομολογουμένως ηταν παρα πολυ καλο, για τα δεδομενα του psχ.