Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

C07R3: Tengen Toppa Gurren Lagann VS Lucky Star


  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

Poll: Ποιο anime σας αρέσει περισσότερο; (62 member(s) have cast votes)

Ποιο anime σας αρέσει περισσότερο;

  1. Tengen Toppa Gurren Lagann (32 votes [51.61%] - View)

    Percentage of vote: 51.61%

  2. Lucky Star (30 votes [48.39%] - View)

    Percentage of vote: 48.39%

Vote

#61 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 21 December 2007 - 02:48

οκ, μας αρεσει μια σειρα, αλλα οχι κι ετσι...
οσο κι αν στεναχωρηθω αν δεν περασει το lucky star :emptyonexg1:
All hail the machine
Posted Image

#62 Kangel87

Kangel87

    anime addict

  • Members
  • 58 posts

Posted 21 December 2007 - 05:39

12 hours to go... και πάλι ισοψηφία :deadga6:

BTW, πόσοι από αυτούς που ψήφισαν TTGL άραγε είδαν όλο το Lucky Star;

Εγώ πάντως έχω δεί ολόκληρα και τα δύο... :Blissfull:

#63 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 21 December 2007 - 08:26

Δεν μου αρέσει αυτό που θα γράψω, αλλά είναι η αλήθεια.

Οι χρήστες Konata και Fuko χρησιμοποίησαν την ίδια IP address στις 20-12 (91.132.242.154). Επίσης, ο χρήστης Fuko υπάρχει μόλις από τις 20-12, συνδέθηκε μόνο εκείνη τη μέρα, και το μόνο πράγμα που έχει κάνει είναι να ψηφίσει το Lucky Star, όπως και ο χρήστης Konata.

Το αφήνω στους admins.

Δεν αποκλειεται να προκειται για 2 ξεχωριστα ατομα που εγραψαν π.χ απο το ιδιο ιντερνετ καφε. Ετσι δεν ειναι?
Μπορει ο Fuko να ειναι καποιος φιλος του χρηστη Konata..

ΑΛΛΑ....

Τωρα που τωρα εκανα ενα προχειρο investigation, ανακαλυψα οτι για το Tengen ψηφισαν 3 καινουργιοι χρηστες που εχουν 0 ποστς στο φορουμ!! (Jadawin, steam_202, zafman)

- Γραφτηκαν κατα την διαρκεια του πολλ
- Δεν εχουν ποσταρει τιποτα
- Δεν εχουν αβαταρ
- Δεν εχουν γραψει τιποτα στο προφιλ
- Το μονο που εχουν κανει ειναι να ψηφισουν στο πολλ υπερ του Tengen...

Παμε για μεγαλυτερο σκανδαλο και απο αυτο στις προεδρικες εκλογες στην πολιτεια της Florida...
Posted Image

#64 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 21 December 2007 - 09:11

Sorry για το double-post...

Αλλα I am officialy pissed off!!!!

Ειναι φανερο οτι στην συγκεκριμενη ψηφοφορια εγιναν μπαμπεσιες!!!

Οι ψηφοι των Fuko, Jadawin, steam_202, zafman πρεπει να ακυρωθουν για τους παρακατω λογους:

- Γραφτηκαν κατα την διαρκεια του πολλ
- Δεν εχουν ποσταρει τιποτα
- Δεν εχουν αβαταρ
- Δεν εχουν γραψει τιποτα στο προφιλ
- Το μονο που εχουν κανει ειναι να ψηφισουν στο πολλ

Και αφου γινει αυτο, να κλεισει το πολλ για να αποφευχθουν αλλες σκανταλιες.

Και αυτο σημαινει οτι περναει στον επομενο γυρο το Lucky Star με 28 - 26
Posted Image

#65 dustov13

dustov13

    Beast Reborn

  • Members
  • 28 posts

Posted 21 December 2007 - 09:44

Ελατε ρε παιδια....ειπαμε να ειμαστε οπαδοι καποιον ανιμε αλλα με αυτον τον τροπο προσβαλετε και τον διαγωνισμο και αυτους που ψηφισαν...

Δεν ξερω αν μπορουν να επεμβουν οι moderators και κατα ποσο αυτο ειναι ευκολο (γιατι πραγματικα καποιος απο αυτους τους 4 μπορει απλα να ετυχε να ειναι το πρωτο πραγμα που εκανε στο forum).

Απλα λυπαμαι τους ανθρωπους που οπως και εγω τρεκαρουν το thread αυτο 30 φορες την μερα ενω καποιοι αλλοι ειχαν την εμπνευση να κανουν καινουρια accounts μονο και μονο για το voting...κριμα

#66 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 21 December 2007 - 09:48

Jadawin, stean_202 και zafman ελέγχθηκαν μόλις τώρα. Posts/avatar μπορεί να μην έχουν, μπορεί να γράφτηκαν κατά τη διάρκεια του poll (Και τι μ' αυτό; Έχουν λιγότερο δικαίωμα από κάποιους που γράφτηκαν τον Νοέμβρη, δεν έχουν postάρει ΕΠΙΣΗΣ τίποτα και ψηφίζουν στα polls;), αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ έχουν μοναδικές IP.

Ε, εμένα μου φαίνονται πιο έγκυροι.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#67 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 21 December 2007 - 09:49

Δεν ξερω αν μπορουν να επεμβουν οι moderators και κατα ποσο αυτο ειναι ευκολο (γιατι πραγματικα καποιος απο αυτους τους 4 μπορει απλα να ετυχε να ειναι το πρωτο πραγμα που εκανε στο forum).

Δεν νομιζω οτι πρεπει καν να τεθει αυτο υποψην γιατι σε πολλα φορουμ δεν επιτρεπεται σε καινουργιους users να ανοιξουν καινουργια thread η να λαβουν μερος σε ψηφοφοριες αν δεν εχουν συμπληρωσει πχ 20 ποστς.

Τωρα καταλαβαινω την σημασια αυτου του κανονα. Ισως θα επρεπε να ισχυει και σ'αυτο το φορουμ.
Posted Image

#68 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 21 December 2007 - 09:52

Jadawin, stean_202 και zafman ελέγχθηκαν μόλις τώρα. Posts/avatar μπορεί να μην έχουν, μπορεί να γράφτηκαν κατά τη διάρκεια του poll (Και τι μ' αυτό; Έχουν λιγότερο δικαίωμα από κάποιους που γράφτηκαν τον Νοέμβρη, δεν έχουν postάρει ΕΠΙΣΗΣ τίποτα και ψηφίζουν στα polls;), αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ έχουν μοναδικές IP.

Ε, εμένα μου φαίνονται πιο έγκυροι.


Kenny sorry, αλλα αυτο δεν στεκει. Ειναι μαλλον φανερο οτι προκειται για ψηφους μαιμου...

Και ξερεις καλα οτι στην Ελλαδα λιγοι εχουν fixed IP addresses. Στις περισοττερες περιπτωσεις ο ΟΤΕ σου κανει assign ενα τυχαιο IP απο μια μεγαλη IP POOL καθε φορα που ο χρηστης συνδεεται.... Πραγμα που σημαινει οτι ειναι ευκολο για καποιους να φτιαχνουν μαιμου accounts σε φορουμ και να μην εχουν το ιδιο IP με αυτο του κανονικου τους account.
Posted Image

#69 dustov13

dustov13

    Beast Reborn

  • Members
  • 28 posts

Posted 21 December 2007 - 09:55

Βλεπω αυτο το poll να καταστρεφεται επειδη απλα καποιοι δεν γουσταρουν καποιο anime... κλαπς λυγμ :nanana:

#70 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 21 December 2007 - 10:07

BTW η Fuko είναι φίλος που δεν έχει internet, αλλά ήθελε να ψηφίσει και αυτός, οπότε του έφτιαξα ένα λογαριασμό από το PC Μου. :) Τόσο απλό. Και είναι αλήθεια ότι δεν θα ασχολείται με το forum για προφανείς λόγους παρά σπανίως. Gomen για την όποια παρεξήγηση...

Τώρα για τα υπόλοιπα παιδιά δεν ξέρω...Το είχα παρατηρήσει και εγώ να πω την αλήθεια...
Posted Image

#71 dustov13

dustov13

    Beast Reborn

  • Members
  • 28 posts

Posted 21 December 2007 - 10:12

Και για τον ιδιο λογο που ειπε η Konata δεν ειναι δικαιο να επεμβουμε σε κανενα vote....αρα let it be...

P.S (off topic) Καλα χριστουγεννα...αντε ρε Κοζαναρα με τους -6 σου!
:colddd: :colddd: :colddd: :colddd:

#72 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 21 December 2007 - 10:15

Κάτι ήξερε ο Ash που δεν έβαλε polls πέρυσι. :gn2:

oR4yYRl.gif


#73 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 21 December 2007 - 10:25

BTW η Fuko είναι φίλος που δεν έχει internet, αλλά ήθελε να ψηφίσει και αυτός, οπότε του έφτιαξα ένα λογαριασμό από το PC Μου. :) Τόσο απλό. Και είναι αλήθεια ότι δεν θα ασχολείται με το forum για προφανείς λόγους παρά σπανίως. Gomen για την όποια παρεξήγηση...

Τώρα για τα υπόλοιπα παιδιά δεν ξέρω...Το είχα παρατηρήσει και εγώ να πω την αλήθεια...

Πόσο μεμπτό είναι όμως αυτό;

Όταν κάποιον τον ξέρεις μόνο εσύ, δεν έχει ασχοληθεί με το forum (και μάλιστα δηλώνει ότι ΔΕΝ θα ασχοληθεί), τότε γιατί να μετράει η γνώμη του εδώ μέσα;

Έχω 6 συμφοιτητές μου που πορώθηκαν με Gurren Lagann. Γιατί εγώ δεν ένιωσα την ανάγκη να τους μπάσω κι αυτούς στην ψηφοφορία;

Μήπως επειδή αυτή η ψηφοφορία είναι -υποτίθεται- κλειστή, ανάμεσα στα ενεργά μέλη του .aNiMe//GR;

Τα πράγματα είναι απλά: Δεν σε ενδιαφέρει η .aNiMe//GR κοινότητα; Μην ψηφίζεις.

Let it be, προς το παρόν, αλλά note to ourselves, για τον επόμενο διαγωνισμό, να απαιτούνται minimum 50 posts - ναι, ΠΕΝΗΝΤΑ.

Και ο Ash_Pokemaster έχει μεγάλο δίκιο: Ούτε στον φετινό τελικό να μην μπει poll.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#74 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 21 December 2007 - 10:29

Let it be, προς το παρόν, αλλά note to ourselves, για τον επόμενο διαγωνισμό, να απαιτούνται minimum 50 posts - ναι, ΠΕΝΗΝΤΑ.

Disagree...

Κανονικα για να μην χαθει το credibility του πολλ και του φετεινου διαγωνισμου θα πρεπε οι ψηφοι των "καινουργιων" χρηστων να αφαιρεθουν.

Και για την συνεχεια του διαγωνισμου και για ολους τους μετεπειτα διαγωνισμους να ισχυει ο κανονας που ισχυει σε αλλα φορουμς.

Σε ισοπαλια τι γινεται?
Posted Image

#75 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 21 December 2007 - 10:37

Disagree...

Κανονικα για να μην χαθει το credibility του πολλ και του φετεινου διαγωνισμου θα πρεπε οι ψηφοι των "καινουργιων" χρηστων να αφαιρεθουν.

Και για την συνεχεια του διαγωνισμου και για ολους τους μετεπειτα διαγωνισμους να ισχυει ο κανονας που ισχυει σε αλλα φορουμς.

Τώρα είναι αργά. Ορισμένοι από τους "καινούργιους χρήστες" έχουν διαμορφώσει αποτελέσματα και σε παλιά polls, π.χ. Claymore VS. Code Geass.

Σε ισοπαλια τι γινεται?

Αν ισχύσει ο περυσινός κανόνας (που μάλλον αυτός θα ισχύσει), περνάει το Lucky Star λόγω αλφαβητικής κατάταξης.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||