Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 3 votes

Καλύτερο-χειρότερο σκιτσο σε manga


  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#31 Master Sori

Master Sori

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 20 posts

Posted 08 October 2008 - 00:15

για το καλυτερο η απαντηση ειναι ευκολη

Blade of the Immortal

χειροτερο δεν ξερω,τα περισσοτερα μανγκα που εχω δει μου φαινονται αρκετα αδιαφορα σχεδιαστικα

#32 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 08 October 2008 - 19:10

Καλύτερα: Hunter X Hunter, Deathnote, Eyeshield 21

Χειρότερα: Flame of Recca (δυστυχώς ο Anzai δεν ήξερε, στις αρχές), Kaori Yuki(δικό της δεν είναι τα Godchild κτλ?), Host Club( όσο απίστευτη ιστορία, το κακό σχέδιο δεν συγχωρείται) και γενικά κάτι shoujo με τεράστιους λαιμούς κτλ (βλέπε Vampire Knight)

#33 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 12 October 2008 - 17:03

εγω τι να πω 2 μανκα εχω διαβασει ολλα και ολλα naruto-bleach
ε αγαπημενο bleach χειροτερο naruto :(

qzMHWHd.png


#34 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 20 October 2008 - 11:39

top: Basilisk (πρωτότυπο, καθαρά προσωπικό στυλ, έδενε απίστευτα και με το στόρι), Death Note (απίστευτο, οι λετπομέρειες που έχει είναι το κάτι άλλο)

και το πιο άθλιο σχέδιο που έχω δεί είναι με διαφορά το "A perfect day for love letters" από τον George Asakura, που ο μόνος λόγος που άντεξαν τα μάτακια μου ήταν ότι τα one-shots που είχε ήταν συμπαθητικά από άποψη ιστορίας. Από κει και πέρα δεν μου είχε αρέσει καθόλου το σχέδιο στο "Hana yori Dango", το οποίο όμως τελικά το συνήθισα (ε, μετά από 36 τόμους λογικό μου κάνει). Αντίθετα της ίδιας (Kamio Youko) το "Cat Street" έχει συμπαθέστατο σχέδιο.

Posted Image


#35 LexKuro

LexKuro

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 15 December 2008 - 19:01

μαρεσει πολυ το σχεδιο του bakuman ,,ειναι τοσο ευκολο να το διαβασεις και κυλαει πολυ ευχαριστα,,,,,απο διασιμα μαρεσει το bleach και το air gear για τα εφε τους,,,,για χειροτερο πρεπει να πω οτι μου φενεται το one piece

#36 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 15 December 2008 - 22:07

hmm καλύτερο σχέδιο, θα έλεγα: Bastard!!, Berserk!!, Basilisk (το όλο concept με φωτογραφίες από πίσω και γενικά το σχέδιο είναι απλά epic), Cardcaptor sakura, hellsing. για τους ecchi-lovers I guess Ikki Tousen - also known as Battle Vixens, όχι μονο για το σχέδιο αλλα και για το περιεχόμενο XD

όσο για το χειρότερο θα έλεγα, Claymore, δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που σχεδιάζει τα πρόσωπα, πολύ κυκλικά. parasyte έχει κάπως άθλιο artwork, Hunter X Hunter.

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#37 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 06 September 2009 - 21:48

Καλυτερο σχεδιο σε manga: ειμαι αναμεσα σε zetman και berserk.
Χειροτερο σχεδιο: μα φυσικα ο shin-chan. Αλλα ειναι τρομερος!

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#38 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 10 September 2009 - 12:05

Καλύτερο σχέδιο: Blade of the immortal / Tenjou Tenge
Χειρότερο σχέδιο: Κάποια με "ευρωπαϊκό σχέδιο" που έχουν πέσει κατά καιρόυς στα "χέρια μου", είναι καθαρά θέμα γούστου όμως

#39 avaton

avaton

    Quantum Personality

  • Members
  • 62 posts

Posted 15 February 2010 - 23:43

Καλύτερο: Berserk,20th Century Boys
Χειρότερο: One Piece

Edited by avaton, 16 February 2010 - 22:36.

I'm coming to an end...Realize what i could've been! I can't sleep so i take a breath and hide behind my bravest mask...I mean,i've lost control....

#40 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 17 February 2010 - 05:22

Το καλυτερο σχεδιο που εχω δει προς το παρον ειναι σιγουρα του Vagabond!!
To Blade of the immortal δν το διαβασα ακομη,αλλα λιγο που το τσεκαρα εχει οντως αρκετα καλο σχεδιο.

Δν εχω διαβασει ακομα καποιο που ειχε τοσο κακο σχεδιο,γιαυτο και δν προκειται να μειωσω κανενα manga αδικως!
P.S.Με τον κυριο "freak fan" απο πανω που διαλεξε ως χειροτερο το OP,απλα γελαω..:hehehe:.

Edited by Punisher_P.E.F., 17 February 2010 - 06:11.


#41 avaton

avaton

    Quantum Personality

  • Members
  • 62 posts

Posted 17 February 2010 - 07:29

Είμαι μεγάλος οπαδός του One Piece επίσης,αλλά του ανιμε,όχι του μανγκα.
Το σχέδιο του Oda εμένα πρσωπικά με κάνει να γελάω,σε μερικες σκηνές δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε....Χάνει στην λεπτομέρεια και οχι μόνο!
I'm coming to an end...Realize what i could've been! I can't sleep so i take a breath and hide behind my bravest mask...I mean,i've lost control....

#42 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 18 February 2010 - 01:58

Είμαι μεγάλος οπαδός του One Piece επίσης,αλλά του ανιμε,όχι του μανγκα.
Το σχέδιο του Oda εμένα πρσωπικά με κάνει να γελάω,σε μερικες σκηνές δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε....Χάνει στην λεπτομέρεια και οχι μόνο!



Ε.. τοτε δεν ξερεις απο μανγκα, γτ αν ηξερες οτι ο οντα βαζει κ την τελευταια λεπτομερεια!

Posted Image


#43 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 18 February 2010 - 02:07

Ομολογω οτι στις μαχες δν βαζει και την τελευταια λεπτομερεια.Ομως οχι οτι στερειται τοσο πολυ!

#44 avaton

avaton

    Quantum Personality

  • Members
  • 62 posts

Posted 18 February 2010 - 07:31

Ε.. τοτε δεν ξερεις απο μανγκα, γτ αν ηξερες οτι ο οντα βαζει κ την τελευταια λεπτομερεια!


Το αν ξέρω ή δεν ξέρω ασε να το ξέρω καλύτερα εγώ.Το οτι το γούστο μου δεν συμπήπτει με το δικό σου ,αυτό με κάνει άσχετο στο θέμα; Και μην με κάνεις να γελάω οτι ο Oda είναι απο αυτούς που τελειωποιούν το μανγκα τους μέχρι και στην λεπτομέρεια....

Οτι λέω στο λέω φιλικά.
I'm coming to an end...Realize what i could've been! I can't sleep so i take a breath and hide behind my bravest mask...I mean,i've lost control....

#45 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 18 February 2010 - 07:48

Ε.. τοτε δεν ξερεις απο μανγκα, γτ αν ηξερες οτι ο οντα βαζει κ την τελευταια λεπτομερεια!

i loled
έλεος με τέτοιες βαρύγδουπες εκφράσεις
αν ο oda βάζει "και την τελευταία λεπτομέρεια" τότε o hiroaki samura, η kaori yuki, ακόμα και οι clamp τι κάνουν; τι άλλο θα ακούσουμε πια για το one piece!!!
είπαμε op fans αλλά μη λέμε κ ό,τιναναι

Posted Image