Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime party στην Θεσσαλονίκη ~ Kurisumasu special


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#61 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 21 December 2007 - 18:22

=^.^=

Ήταν μια υπέροχη βραδιά η χτεσινή κι ευχαριστούμε όλους όσους ήρθαν ,με κέφι, θετική ενέργεια και memorable cosplays :)

Οφείλω να ομολογήσω πως γίναν πολύ καλές προσπάθειες .Οι Naruto cosplayers δώσαν ρέστα *_* όπως και ο Near και γενικώς όλα τα παιδιά που ντύθηκαν φάνηκε πως το είχαν δουλέψει το θέμα. Την επόμενη φορά περιμένουμε κι άλλους ^^

Ευχαριστούμε πολύ τον Speedgrapher που κάλυψε το γεγονός , ήρθε ως την Θεσσαλονικη και ξανάφυγε με ταχύτητα φωτός. Πιστεύω σου αξίζει μεταξύ άλλων και βραβείο γερής κράσης ^^.

Χμμμ δεν τα μοιράσαμε όλα τα γλυκά :P Από κάποιο σημείο και μετά ήταν ψιλο-αδύνατο να κυκλοφορήσουμε με τους δίσκους..T_T

Ευχαριστούμε τέλος το Κόφιξ και τις Ξένες γλώσσες Ξυνή για την πραγματικά αψογη συνεργασία καθώς επίσης και ολους οσους έκατσαν ως τις 4 παρά (τότε το διαλύσαμε για να μην μας πάρουν μέσα για διατάραξη κοινής ησυχίας, ειδάλλως ήμουν ικανή να παίζω άλλες τόσες ώρες xDDDDD) και τα σπάσαμε κανονικά ^^. Tsumi to Batsu FTW.

Όποιος έβγαλε φωτογραφίες και θέλει να τις βάλουμε στο gallery του party στο myspace η οπουδηποτε τελος παντων , ας μου τις στείλει, να τις ανεβάσω (αφου περάσουν photoshop ^^).

<33333333

#62 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 22 December 2007 - 18:21

Hehe, thank you Somnium-chan. The first pics are up on the blog (see the sig for the link, as always).

Hope you enjoy them!:congrats:

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#63 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 23 December 2007 - 16:05

=^.^=

Ήταν μια υπέροχη βραδιά η χτεσινή κι ευχαριστούμε όλους όσους ήρθαν ,με κέφι, θετική ενέργεια και memorable cosplays :)

Οφείλω να ομολογήσω πως γίναν πολύ καλές προσπάθειες .Οι Naruto cosplayers δώσαν ρέστα *_* όπως και ο Near και γενικώς όλα τα παιδιά που ντύθηκαν φάνηκε πως το είχαν δουλέψει το θέμα. Την επόμενη φορά περιμένουμε κι άλλους ^^

Ευχαριστούμε πολύ τον Speedgrapher που κάλυψε το γεγονός , ήρθε ως την Θεσσαλονικη και ξανάφυγε με ταχύτητα φωτός. Πιστεύω σου αξίζει μεταξύ άλλων και βραβείο γερής κράσης ^^.

Χμμμ δεν τα μοιράσαμε όλα τα γλυκά :P Από κάποιο σημείο και μετά ήταν ψιλο-αδύνατο να κυκλοφορήσουμε με τους δίσκους..T_T

Ευχαριστούμε τέλος το Κόφιξ και τις Ξένες γλώσσες Ξυνή για την πραγματικά αψογη συνεργασία καθώς επίσης και ολους οσους έκατσαν ως τις 4 παρά (τότε το διαλύσαμε για να μην μας πάρουν μέσα για διατάραξη κοινής ησυχίας, ειδάλλως ήμουν ικανή να παίζω άλλες τόσες ώρες xDDDDD) και τα σπάσαμε κανονικά ^^. Tsumi to Batsu FTW.

Όποιος έβγαλε φωτογραφίες και θέλει να τις βάλουμε στο gallery του party στο myspace η οπουδηποτε τελος παντων , ας μου τις στείλει, να τις ανεβάσω (αφου περάσουν photoshop ^^).

<33333333



Εγω παντως ειχα περασει πολυ καλα!!!
btw, εσυ ειχες κανει ενα super cosplay, extra kawaiiiii!!:wooi2::wooi2:

Πιο καταλληλος χωρος απο το κοφιξ δεν υπηρχε, και συν τοις αλλοις, τα τραγουδια που παιχτηκαν μου αρεσαν πολυ, απο ολα ηξερα ενα μονο:emptyonexg1:, το darkwave surfer απο aural vampire, το οποιο τυχαινει να ειναι και το αγαπημενο μου απο αυτους (αλλα να μου πεις, αυτη ειναι η διαφορα μεταξει pros και n00bs)....

Κανενα τιτλο απο αυτα που παιχτηκαν θα μου πειτε για να κατεβασω plz???

#64 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 23 December 2007 - 18:18

Awwwww ευχαριστώ :wooi2: ποιός ήσουν εσύ ? ^^
Χεχεχ τι στυλ τραγούδια σου άρεσαν βασικά, για να σου πω μερικά favourites. PM me :wis:

#65 Guest_Nina_*

Guest_Nina_*
  • Guests

Posted 24 December 2007 - 16:08

Το παρτυ ηταν πολυ ωραιο και τα τραγουδια μου αρεσαν,απλα σε καποια φαση επαιζαν συνεχεια καποια μεταλ κομματια με ιδιο ρυθμο...μονο ενα κομματι αναγνωρισα,προς μεγαλη μου χαρα,και αυτο ηταν το Weekend των X-Japan.:congrats:

#66 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 December 2007 - 16:38

Το παρτυ ηταν πολυ ωραιο και τα τραγουδια μου αρεσαν,απλα σε καποια φαση επαιζαν συνεχεια καποια μεταλ κομματια με ιδιο ρυθμο...μονο ενα κομματι αναγνωρισα,προς μεγαλη μου χαρα,και αυτο ηταν το Weekend των X-Japan.:congrats:


GO Nina Go Nina :)

how are you girl???

#67 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 24 December 2007 - 20:50

Part II of the report (and photos) has been posted. Κάλλιο αργά...:wis:

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#68 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 24 December 2007 - 21:15

Γιατι δεν χτυπησες καμια μπουγατσα με τυρι στο σταθμο οσο περιμενες για το τρενο?

:hahaha:

Ωραιες οι φωτος και ωραιο το review. Φυσικα πρεπει να ερθεις να καλυψεις και το επομενο.

Αν μπορεις ανεβασε τις φωτο και στο γκαλερυ εδω, για να ειναι και συγκεντρωμενες.

Και μια τελευταια ερωτηση. Μια που καλυψες και τα 2 παρτυ, ποιανων το παρτυ ηταν καλυτερο? Των θεσσαλονικιων η των Αθηναιων?

Be honest! :wis:
Posted Image

#69 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 24 December 2007 - 21:22

Awwwww ευχαριστώ :wooi2: ποιός ήσουν εσύ ? ^^
Χεχεχ τι στυλ τραγούδια σου άρεσαν βασικά, για να σου πω μερικά favourites. PM me :wis:

Απλα τα σπασε το παρτυ ...
Κ φυσικα το cosplay σου ηταν το καλυτερο εκει μεσα xD (ακομα κιαν δεν ειχες ντυθει Misa οπως ρωτησε ο κολλητος μ,... ...
@ Eri δεν νομιζω να γνωριστηκαμε .... αν με παρατηρησες (γτ δεν ειχα ντυθει κατι), φορουσα μια μοβ φουτερ και τζιν .. . αλλα νο συναντησεις...Σκεφτομουν ιπταμενες κανατες.
Signature Removed

#70 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 December 2007 - 23:18

xaxa εγώ ήμουν μία μαζί με τον Ayu
μία μαζή με τον Gaijin τον Pretorian Και με τον τύπο με το
σκουφάκι του αγιου βασίλη που χτυπιόταν.
επίσης τραγουδούσα hard chore σε άσχετες φάσεις και έκανα φασαρία
και είχα δίπλα μου άδειες κανάτες έτοιμες.

#71 Guest_Nina_*

Guest_Nina_*
  • Guests

Posted 25 December 2007 - 15:17

Ειδες Erisabetsu που εκανα και γω ποστ???:congrats:
Επρεπε ρε να παρουμε κανενα μικροφωνο και να δειξουμε τι εστι μεταλ!!:hahaha:
(οταν πηγα σπιτι ο λαιμος με ψιλοποναγε,πλακα-πλακα)

#72 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 26 December 2007 - 18:54

Απλα τα σπασε το παρτυ ...
Κ φυσικα το cosplay σου ηταν το καλυτερο εκει μεσα xD (ακομα κιαν δεν ειχες ντυθει Misa οπως ρωτησε ο κολλητος μ,... ...


:wis: ^_____^ Arigatou ~
Hahaha, μαλλον φταιει που η Misa ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα gosu-rori, οποτε ολα τα gosu-rori outfit παραπεμπουν στην Misa, τουλαχιστον τους fan του Death Note.

Παντως, μια απο τις επομενες φορες θα το κανω το cosplay Misa, piece of keki desu ^_^ xD

#73 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 27 December 2007 - 00:52

*Τριβει τα χερια του γεματοC λαχταρα*
Θα ειμαι εκει και θα το δω
Signature Removed

#74 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 31 December 2007 - 19:36

So....gallery updated finally Posted Image

myspace.com/japananimeparty

To gallery ειναι friends only βεβαια, για να αποφυγουμε την υπερβολικη εκθεση των παρευρισκομενων στο αχανες Myspace...Οποτε befriend us ^_______^

Οι περισσοτερες φωτογραφιες ειναι του Speedgrapher αλλα υπαρχουν κι αλλες. Και φυσικα μπορειτε να μας στειλετε και τις δικες σας ^^.
Αυταααααα, καλη χρονια minna~~~~~~~~~~ Posted Image

#75 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 02 January 2008 - 16:59

τέλειες οι φωτογραφίες!!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey: