Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime party στην Θεσσαλονίκη ~ Kurisumasu special


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#46 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 19 December 2007 - 02:18

ελπίζω να μην παει καμια Θειτσα και φωνάξει μπατσαρια για σατανιστές!
επεικύνδυνο πραμα το cosplay!

θα περασω να δω τι γινεται αν και το επομενο πρωι δινω σηματα.
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#47 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 19 December 2007 - 02:37

Loipon ^^

Gia na dwsw apantiseis stis erwtiseis sas XDD

1)To party ειναι FREE entrance
2) to 10% εκπτωση ειναι για την φοίτηση στις σχολες Ξυνη, οχι για τα ποτα ^^
3)Tα περισσοτερα J-pop τα παιζουμε στην αρχη, οποτε οι fans παρακαλουνται να προσελθουν εγκαιρως λολ ^^
4)Ενα μαγαζι δεν ειναι απο μονο του μικρο η μεγαλο ^^ Ο κοσμος που θα ερθει καθοριζει το εαν τελικα το μαγαζι ειναι μεγαλο η μικρο για την εν λογω διοργανωση. Support us και την επομενη φορα θα κλεισω και αρένα xD I promise <3

Any other questions? :D

#48 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 19 December 2007 - 10:06

μπορείς να βάλεις κάνα χάρτη γιατί με ρωτάνε που είναι το μαγαζί και κοριάστηκα να εξηγώ.

#49 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 20 December 2007 - 10:14

I will be there to to capture you in my lens boys and gals! Beware! See you in the room of crazies:hahaha:.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#50 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 December 2007 - 10:21

I will be there to to capture you in my lens boys and gals! Beware! See you in the room of crazies:hahaha:.


R U for real???

U will be there??

#51 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 20 December 2007 - 21:04

Γαμώ την ατυχία μου.

Είχα κανονίσει με μερικά παιδιά να έρθω, αλλά πρίν απο καμια ώρα γύρισα απ'τον γιατρό...

Δεν μπορώ να βγώ για 2-3 μέρες, ειδικά βράδυ. :terror2: D:

Τί να πείς τώρα.
Το μόνο καλό είναι οτι θα χάσω school αύριο, θα κάναμε κανονικά (wtf)

HnH5aB0.jpg


#52 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 21 December 2007 - 00:43

OK μολις επεστρεψα καλα ηταν αν και θα μπορουσα να κατσω κι αλλο.Τhe same old faces and some new ones.Χαρηκα για τη γνωριμια (για οσους γνωρισα δηλαση:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:bike::bike::bike::fromabove:

#53 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 21 December 2007 - 01:55

Μολις γυρισα. Το παρτυ συνεχιζεται ακομη, αλλα εχω πολυ δουλεια αυριο και επρεπε καποτε να κοιμηθω...

Εντυπωσεις αριστες. Το μαγαζι γεμισε, και πραγματι αποδειχθηκε μικρο.. Ηταν δυσκολο να πας απο τη μια ακρη του μαγαζιου στην αλλη. Το επιπεδο του cosplay ηταν πολυ καλο και μπορω να πω οτι πολυς κοσμος ντυθηκε. Την παρασταση εκλεψαν οι διοργανωτριες και κατι αλλες κοπελες με συνολακια κατευθειαν απο Harajuku και Campden Town.

Φωτογραφικο υλικο πρεπει να υπαρχει μπολικο, αφου μας τιμησε με την παρουσια του και ο Sppedgrapher που ηταν διαρκως με την φωτογραφικη στο χερι. Θα πρεπει να περιμενετε ομως κανα 24ωρο γιατι το παιδι θα γυρισει Αθηνα με το πρωινο τρενο των 7, και χρειαζεται να ξεκουραστει πρωτα.

Η μουσικη εξοχη, τα PVs και το βιντεογουολ πολυ καλα, και γενικα ολοι περασαμε πολυ καλα.

Ενα μεγαλο μπραβο στην Somnium και την Mona Risa για την διοργανωση!

:Blissfull::Blissfull:

Μονες παραφωνιες ηταν οτι η Erisabetsu που θεωρησε οτι η Duvel δεν ειναι καλη μπυρα, και ο Kenny που ελαμψε δια της απουσιας του απο το παρτυ και την προβολη...
Posted Image

#54 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 21 December 2007 - 02:05

Μώλις γύρισα. Αρκετά καλό το πάρτυ. Το μαγαζί γέμισε, αλλά ξαφνικά κατά τις 12-12:30 πολλοί την έκαναν(χάσαν καλή μουσική μετά :P). Το παράπονό μου είναι ότι εκεί που ήταν το videowall είχε ορατότητα μόνο ένα μικρό τμήμα του μαγαζιού. Καλή διοργάνωση, ελπίζω το επόμενο να γίνει σε μεγαλύτερο χώρο.Συγχαρητήρια στους διοργανωτές

#55 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 21 December 2007 - 02:40

εγω λοιπον σαν στραβαδι σε αναλογο παρτυ, εχω να δηλωσω οτι το καταευχαριστηθηκα. μπραβο στα παιδια που ντυθηκαν ( Kakashi-sensei το βιβλιο ηταν το clue της βραδιας , πεθανα στα γελια).

ελπιζω να εχουμε τη χαρα να ξαναπαμε

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#56 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 21 December 2007 - 04:59

χαχ σας τιμησα κ γω με την παρουσια μου !~
Ωρεα ηταν αν κ επρεπε να φυγω νωρις γιατι ειμαι απο αλλη πολη...
Απο cosplay κτλ δεν ειχε πολυ πραγμα αλλα 2-3 ηταν πετυχημενα ( ειδικα η bar woman...)
Απο κανονικο0ς επισκεπτεΣ το καλυτερο θεωρω ηταν ενας Deidara (naruto)
αν και δεν εκατσα πανω απο 2μιση ωρες....Next time αποφασισαμε να ντυθουμε και μεις.....
Signature Removed

#57 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 December 2007 - 09:57

ωραία ήταν και αυτή τη φορα είχαμε αρκετά μέλη από την anime.gr
Εζέ Melkor?? εσάς σαs γνώρισα?

Χάρηκα που σας είδα και γνώρισα και μερικούς παραπάνω :)

Speedgrapher you rule
, Ayu στο ποτήρι έγραφε chimney δεν ήξερα ότι ήταν duvel, σου χρωστάω κέρασμα
θέλω να πιστεύω ότι όλοι το διασκεδάσαμε :)
θυμίστε μου το nick του παλικαριού που ήταν Kakashi Σένσι ντυμένος???

#58 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 21 December 2007 - 12:24

και εγώ ήμουν αλλάδεν κάθησα και πολύ! σνιφ! την άλλη φορλά περισσότερο εννοείται!

#59 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 21 December 2007 - 17:22

Το ολο σκηνικο ηταν απλα κορυφαιο, το μαγαζι ηταν ΓΕΜΑΤΟ με πωρωμενους ανιμετζηδες, και το κεφι ηταν στο κατακορυφο, οπου και να πηγαινες γινοταν κατι ενδιαφερον! Καιρο εχω να περασω τοσο καλα! Υπηρχαν πολλα cosplay και οντως ξεχωριζαν ο Near (complete with a real Death Notebook and an L doll) και τα παιδια που ντυθηκαν χαρακτηρες απο Ναρουτο. Εγω πρωτη φορα εκανα cosplay ο ιδιος (τον Roronoa Zoro), δεν ηταν ιδιαιτερα πετυχημενο αλλα ειχε σιγουρα τρελο γελιο! Η επικη μονομαχια στον πρωτο οροφο θα μεινει για παντα χαραγμενη στους τοιχους του μαγαζιου :-Ρ (περιμενω να δω το βιντεο με εφφε!)

ΥΓ : Οποιος απο τους παρευρισκομενους θελει καποια απο τις φωτογραφιες που τραβηξα, ας μου στειλει ΠΜ. Σε εσενα, Near, ερχονται ηδη ;-)
Posted Image

#60 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 December 2007 - 17:43

rara now and i was wondering who was that creepy guy with the katanas
upload them in our gallery section :)