Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Οι χλιδάνεργοι


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#31 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 30 November 2007 - 02:23

προσωπικα πιστεύω οτι φταινε τα πάντα η οικογένεια, ο υπερμετρος καπιταλισμος, το κρατος , η παιδεία....αλλα τι να κανουμε δυστυχώς μονο ο ισχυρός και ο κολόφαρδος επιβιώνει σε αυτην την κοινωνία :(:(:(


Γιατί ρε γυροκόφτη δυστυχώς. (ασε που ο γυροκόφτης παίρνει κοντά 1800 το μήνα. Ο γεω μου το χε πει. Μάλλον έπρεπε να πεις, καλύτερα να σπουδάσω μπαλιγκάρι.)
Εγω είμαι υπερ της δύναμης του ισχυρού!!
Αμα θες να επιβιώσεις θα προσπαθήσεις και λίγο και θα κοπιάσεις ή θα κινηθείς έξυπνα να γίνεις ισχυρός και να επιβιώσεις.
Οχι κάθε ρεμάλι θα επιβιώνει.
Σαν πολύ να ιοανίζεις...

το ξερω, απλα το ΠΑΣΟΚ εχει το πλεονεκτημα πως μπορει να κανει απατεωνιες στα κρυφα ενω η ΝΔ οχι, κατι που την κανει ακομα πιο πολυμισητη.


Μαγκιά του

#32 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 November 2007 - 09:32

δυστυχώς εδώ, το ρεμάλι επιβιώνει...

δες αυτούς που κυκλοφορούν με τις αμαξάρες, που έχουν τις σπιταρόνες που, που, που. Και πες μου ότι οι περισσότεροι τα βγάζουν με τον τίμιο ιδρώτα τους... Δε νομίζω...

γι'αυτό κάποιοι που πάνε με το σταυρό στο χέρι, νομίζοντας ότι άμα είναι σωστοί αυτοί, θα είναι και σωστοί οι άλλο απέναντί τους μένουν στο τέλος χωρίς τπτ.

#33 Shiba

Shiba

    Newbie

  • Members
  • 41 posts

Posted 30 November 2007 - 13:17

παντος παιδια κακα τα ψεματα αυτο το θεμα εχει πολυ ψωμι και σηκωνει τρελη αναλυση γιατι πεζουν ρολο σε αυτο ολοι οι παραγοντες της κοινωνιας. Χωρια που αν εισαι ανδρας αν δεν εισαι σε εμφανιση κοντα στον Μπρατ Πιτ δουλεια βρισκεις με 10πλασια δυσκολια απο μια γυναικα.... αυτο το βλεπω σε τεραστιο βαθμο απο περισυ που ψαχνω δουλεια εστω παρτ-ταΐμ και ειδικα τωρα στη πολη που σπουδαζω για σερβιτορος δεν το συζηταμε απλα,για λαντζα ουτε για αστειο δεν με περνουν ,στα σουπερμαρκετ θελουν να εχω παει φανταρος ,σε αλλες δουλειες θελουν να χω δυπλομα και μεταφορικο μεσο. Ενω απο την αλλη βλεπω τις ανακοινωσεις για δουλειες στη σχολη μεσα που λεει με θρασος "Ζητουνται κοπελες για μπαρ και σερβις (χωρις προηπυρεσια)" και αλλα τετοια ωραια και τωρα μου χει μεινει απορια οι φοιτητες φταινε που δεν δουλευουν? γιατι γινετε το εξης παραδοξο τα μαγαζια θελουν γυναικες και οχι ανδρες οι περισοτερες κοπελες για καποιοους λογους δεν θελουν να δουλεψουν και ετσι τα μαγαζια δεν εχουν προσωπικο και τα αγορια δεν βρισκουν δουλεια τωρα ποιος φταιει!? (χωρια που και οι κοπελες πρεπει το λιγοτερο να βλεπονται και να τρωνε στην μαπα τον καθε λιγουρι)

#34 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 December 2007 - 00:25

Μαγκιά του


αυτο δεν ειναι μαγκια. αλλα αν ετσι σκεφτεται το 85 % των Ελληνων τσαμπα γεννηθηκαμε με το πλεονεκτημα της ομιλιας της ελληνικης γλωσσας.

#35 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 December 2007 - 00:35

παντος παιδια κακα τα ψεματα αυτο το θεμα εχει πολυ ψωμι και σηκωνει τρελη αναλυση γιατι πεζουν ρολο σε αυτο ολοι οι παραγοντες της κοινωνιας. Χωρια που αν εισαι ανδρας αν δεν εισαι σε εμφανιση κοντα στον Μπρατ Πιτ δουλεια βρισκεις με 10πλασια δυσκολια απο μια γυναικα.... αυτο το βλεπω σε τεραστιο βαθμο απο περισυ που ψαχνω δουλεια εστω παρτ-ταΐμ και ειδικα τωρα στη πολη που σπουδαζω για σερβιτορος δεν το συζηταμε απλα,για λαντζα ουτε για αστειο δεν με περνουν ,στα σουπερμαρκετ θελουν να εχω παει φανταρος ,σε αλλες δουλειες θελουν να χω δυπλομα και μεταφορικο μεσο. Ενω απο την αλλη βλεπω τις ανακοινωσεις για δουλειες στη σχολη μεσα που λεει με θρασος "Ζητουνται κοπελες για μπαρ και σερβις (χωρις προηπυρεσια)" και αλλα τετοια ωραια και τωρα μου χει μεινει απορια οι φοιτητες φταινε που δεν δουλευουν? γιατι γινετε το εξης παραδοξο τα μαγαζια θελουν γυναικες και οχι ανδρες οι περισοτερες κοπελες για καποιοους λογους δεν θελουν να δουλεψουν και ετσι τα μαγαζια δεν εχουν προσωπικο και τα αγορια δεν βρισκουν δουλεια τωρα ποιος φταιει!? (χωρια που και οι κοπελες πρεπει το λιγοτερο να βλεπονται και να τρωνε στην μαπα τον καθε λιγουρι)


Αν θές να κατηγορίσεις κάποιον σκέψου το εξής...όπου υπάρχει ζήτηση υπάρχει και προσφορά.

Κατηγόρισε τους φίλους σου ή τους συγγενείς σου που πάνε για παράδειμγα στα Hooters μόνο και μόνο για να χαζέψουν τις σερβιτόρες,όλους τους λιγούριδες ιδιοκτήτες μπάρ,και γενικά το 80%(μάλλον λίγο λέω) του αντρικού πληθυσμού....
Posted Image

#36 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 01 December 2007 - 09:36

... οι περισοτερες κοπελες για καποιους λογους δεν θελουν να δουλεψουν και ετσι τα μαγαζια δεν εχουν προσωπικο και τα αγορια δεν βρισκουν δουλεια τωρα ποιος φταιει!? (χωρια που και οι κοπελες πρεπει το λιγοτερο να βλεπονται και να τρωνε στην μαπα τον καθε λιγουρι)


φιλε μου γι'αυτο δεν θελουν να δουλεψουν εκει οι περισσοτερες κοπελιες, γιατι στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν προκειται για δουλεια αλλα για φικι-φικι που λεει και μια φιλη μου. λιγο το'χεις να σου βαζουν χερι τρεις και λιγο, πελατες και ιδιοκτητες μαζι?


#37 Arikkado

Arikkado

    Noctis Filius

  • Members
  • 92 posts

Posted 01 December 2007 - 14:59

Το φαγητό στα Hooters είναι χάλια πάντως.



#38 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 December 2007 - 21:10

Το φαγητό στα Hooters είναι χάλια πάντως.


i want to work in hooters lol

#39 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 December 2007 - 21:21

Hooters=μπλιαχ

έχω πάει μια φορά και ήτανε για ξέρασμα,ειλικρινά αν το το 90% των αντρών πάει σε τέτοια μέροι μόνο για τις σερβιτόρες τότε πρέπει επισήμως να ανακυριχθούμε το βλαμμένο φύλο....
Posted Image

#40 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 02 December 2007 - 02:17

Hooters=μπλιαχ

έχω πάει μια φορά και ήτανε για ξέρασμα,ειλικρινά αν το το 90% των αντρών πάει σε τέτοια μέροι μόνο για τις σερβιτόρες τότε πρέπει επισήμως να ανακυριχθούμε το βλαμμένο φύλο....


Είχα πάει μια φορά εκεί(δε κάθισα απλώς να δω πως ακριβώς είναι μιας και είχα ακούσει γι'αυτό και είχα περιέργεια) αλλά μπορώ να πω ότι δεν ενθουσιάστηκα.Εκτός του ότι δεν μου άρεσε καμία από αυτές που είδα,φορούσαν και υπερβολικά πολλά ρούχα.Σαν super pervert που είμαι έχω υψηλές απαιτήσεις:hehehe:(αν και τότε ήμουν ακόμα φυσιολογικός άνθρωπος ήταν την προ anime εποχή:oo:)

ΥΓ.J-babes FTW:respect:

Posted Image


#41 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 02 December 2007 - 03:25

[QUOTE=Jiraiya;106009,φορούσαν και υπερβολικά πολλά ρούχα[/QUOTE]

Αυτό αντιχεί σαν εφιάλτης στα αυτιά μου:oo:για ποιο λίγα ρούχα πας σε τριπτιδάζικο:terror2:
Posted Image

#42 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 02 December 2007 - 10:51

Συμφωνω και επαυξανω με τον Jiraiya. Το ελληνικο Hooters ειναι αθλιο. Το φαγητο ειναι χαλια, οι κοπελες ειναι αδιαφορες, βαριεστημενες, και με πολλα ψωμακια...

Ενα τετοιο μαγαζι εχει φιλοσοφια παρομοια με ενα maid cafe. Αν οι κοπελες δεν ειναι εμφανισιμες, δεν ειναι φιλικες και δεν κανουν το αναλογο roleplay, τοτε χανεται η ολη ουσια του μαγαζιου.

Και για να προλαβω τον πυραμιδα, αυτα τα μαγαζια (συν τα maid cafes) δεν εχουν καμια σχεση με στριπτιτζαδικα. Τα στριπτιζαδικα εχουν καθαρα σεξουαλικο ρολο, ενω αυτα τα μαγαζια προσφερουν ενα social fantasy-roleplay. Δεν υποβαθμιζουν τις γυναικες η οτιδηποτε αλλο.
Posted Image

#43 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 02 December 2007 - 12:40

Παμε για split thread σχετικο με τα hooters?
Αν και τετοιο θεμα μονο ο λουφη μπορουσε να το φανταστει:terror2:

#44 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 December 2007 - 18:33

Παμε για split thread σχετικο με τα hooters?
Αν και τετοιο θεμα μονο ο λουφη μπορουσε να το φανταστει:terror2:


x 1

#45 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 12 December 2007 - 14:37

Επιτελους ενα τοπικ που δεν ανοιξε γιατι καποιος που βαριοταν ειχε αυπνιες, ουτε επειδη τον παρατησε η κοπελα του και πονα :hahaha:

Λιγο πολυ απο τα παραπανω που διαβασα πιστευω οτι ολοι εχουν εν μερει δικιο (οσοι γραφουν σοβαρα, οχι ποστ τυπου "μαγκια του"....). Ευθυνες εχουν και το κρατος/εργοδοτες και οι υπερπροστατευτικες οικογενειες και ο καθε ενας απο εμας σαν ατομο. Δυστυχως το (οποιοδηποτε) "βολεμα" ειναι γλυκο και δεν το αποχωριζομαστε ευκολα.

Σεβομαι το μοχθο του καθενος που εχει περασει χ χρονια για να σπουδασει, αλλα πρεπει καποιες στιγες να καταπινουμε την "περηφανια" μας και να πηγαινουμε σε μια δουλεια που δεν ειναι πανω στο αντικειμενο της δουλειας μας. Ολοι απο καπου ξεκιναμε. Η μεμψοιμιρια και το ανακατεμα του φραπε ποτε δεν ανοιξε πορτες για μεγαλες δουλειες και παχυλους μισθους. Και ο εκαστοτε γκρινιαρης που λεει οτι δεν πιανει δουλεια των 700 ευρω γιατι την θεωρει υποτιμητικη για το πτυχιο του, ας εχει στο νου του, οτι υπαρχουν και αλλα ατομα με εξισου καλο ή και καλυτερο ακομα πτυχιο.

Τελος, ακομα και οι γονεις καποια στιγμη λενε οχι στην συντηρηση του υπερτροφικου πενταχρονου που τα περιμενει ολα ετοιμα :)
All hail the machine
Posted Image