Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#92371 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 08 September 2021 - 23:55

με πηρε τηλεφωνο σημερα.

 

 

μου λεει να παω αυριο απο το σπιτι και να δω αν εχει διαρροη ο θερμοσιφωνας (αυτος που αλλαξε πριν 2 χρονια) γιατι της φαινεται το ταβανι του μπανιου της σαν να έχει νερα. :cry5:


Edited by Erudinam, 08 September 2021 - 23:55.

wdasa.png


#92372 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 09 September 2021 - 00:19

Βρήκε θύμα να παρενοχλεί...
Να παρασιτήσει!

Αν και τι να πεις, κακολογεις μια τέτοια περιπτωση; Παρατημενη στο περιθώριο που ειναι; Τη βοηθας εν τελει κιας εχεις κ τις τυψεις σου παράλληλα..

Edited by GhostPrince, 09 September 2021 - 07:49.

フカフカ

#92373 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 September 2021 - 10:00

Ορίστε ο Kamui είχε δίκιο

 

https://theintercept.com/2021/09/09/covid-origins-gain-of-function-research/

 

Επίσης μετά την ιγμορίτιδα βγήκα θετικός στον κορόνα! Περαστικά μου!  :canthelp:

 

Στην δουλειά την έπαθα, από μία συνάδελφο που εντελώς συπτωματικά είναι ανεμβολίαστη και αρνήτρια. Είχε νοσήσει ο γιος και ο γκόμενος της αλλά μας έλεγε ότι πρόσεχε.

Τελικά κάπου το τσίμπησε στις διακοπές της, ξεκίνησε να βήχει και φτερνίζεται μέσα στη δουλειά, είπε οι αλλεργίες μου είναι και συνέχισε να έρχεται. 

Τέσπα μέχρι στιγμής δεν μυρίζω και η γεύση έχει πέσει στο 10%, νιώθω τις έντονες αλλά τίποτα πιο απάλο απλά καταλαβαίνω την ύφη του για να έχω μια εντύπωση του τι τρώω. Νταξ το βλέπω κιόλας! :P

Βέβαια παρόμοια συμπτώματα μερικές φορές βγάζει και η ιγμορίτιδα οπότε δεν είμαι σίγουρος.

Ευτυχώς που έχω στοκάρει παιχνίδια για το playstation για την καραντίνα.  :hehehe:


rsrGbGx.gif

#92374 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 September 2021 - 11:19

 

Επίσης μετά την ιγμορίτιδα βγήκα θετικός στον κορόνα! Περαστικά μου!  

Ευτυχώς που έχω στοκάρει παιχνίδια για το playstation για την καραντίνα.  :hehehe:

αυτην την περιοδο παιζω το a plague tale .. Πραγματικα εξαιρετικη δουλεια για το μεγεθος του Studio που το εφτιαξε...και οτι πρεπει για κορονα μιας και η μαχες περιοριζονται σε πολυ Stealth κομματι μιας και αν σε πιασουν εχει μονοχιτο game over και αρκετο αλλα σχετικα ευκολο puzzling !Οποτε δεν χρειαζεται να σκοτιζεσαι και πολυ

τερματισα και το resident evil 8 και μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο και απο το 7 οποτε το προτεινω και αυτο.

περαστικα παντως και το μονο που αν μπορεις παρε ειναι ενα οξυμερτρο να βλεπεις το οξυγονο.!

σε αλλα νεα η sony εκανε εχτες ενα showcase και ξεχωρισαν τα παρακατω

Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video


Edited by vectrapearl, 10 September 2021 - 11:24.

                                                                       


#92375 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 September 2021 - 11:36

Ναι μετριέμαι με αυτό το παπαράκι τρεις φορές την ημέρα, 98% αλλά ξέρεις τι είναι να τρως ζεστά κανελόνια και να μην καταλαβαίνεις τίποτα, ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!


rsrGbGx.gif

#92376 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 10 September 2021 - 12:59

Hazuki φαντάζομαι πληρωμένη άδεια έτσι; Για πόσο καιρό; Και για τρόφιμα, κτλ. βγαίνεις κανονικά έξω ή παραγγέλνεις; Επίσης φαντάζομαι δεν είχες κάνει το εμβόλιο ε;

 

On an unrelated note, γιατί τέτοιο design τον Thor ρε φίλε;

 

Spoiler:

Edited by MPVNsf123, 10 September 2021 - 13:02.


#92377 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 10 September 2021 - 13:26

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΦΩΝΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.

 

 

Youtube Video


wdasa.png


#92378 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 September 2021 - 14:28

Δεν ειπε κανεις οτι αν εχεις κανει εμβολιο δεν κολας παντος, θελει προσοχη με τοους αρνητες καμικαζι εκει εξω. Περα απτη χαζοπαραπληροφοριση που εχει πεισει οτι γινεσαι μαγνίτο ή σουπερμαν δλδ.
Πλεον ετσι κιαλλιως με τοση πλαστογραφιση και αναρχικους να βαζουν μπομπες (βλέπε ιταλια) γιατι αρνητές δεν θα ξερουμε ποιοι το χουν κανει οντος. Κιουτε πρόκειται να κτλβουν οι περισσότεροι οτι αν δεν καθε 6-8μηνες πρεπει νεα δοση αλλιως τσάμπα ολα. Γενικα ας ετοιμαζόμαστε για μονημη κατασταση σιγα σιγα, και αμφιβαλω αν φταινε εξολοκλήρου οι κυβερνησεις γι'αυτό. Αξιοι της μοιρας μας και των πραξεων μας ολοι. Κριμα για οσους παιρνει η μπαλα μαζι.

Χαζυκι περαστικα κ καλη ανάρρωση :) Καλη τυχη ωστε να τ περασεις ήπια.

Edited by GhostPrince, 10 September 2021 - 14:29.

フカフカ

#92379 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 September 2021 - 14:41

Hazuki φαντάζομαι πληρωμένη άδεια έτσι; Για πόσο καιρό; Και για τρόφιμα, κτλ. βγαίνεις κανονικά έξω ή παραγγέλνεις; Επίσης φαντάζομαι δεν είχες κάνει το εμβόλιο ε;

 

On an unrelated note, γιατί τέτοιο design τον Thor ρε φίλε;

 

Spoiler:

 

 

Full εμβολιασμένος από τα μέσα Ιουλίου παρακαλώ, δεν είναι ότι δεν κολλάς, απλά προετοιμάζει τον οργανισμό να μην ξεσπάσει η καταιγίδα και καταλήξεις με πνευμονικό οίδημα.

Επίσης από ότι μου πανε από την πολιτική προστασία μεταδίδω κανονικά για αυτό και είμαι καραντίνα απλά μάλλον λόγο αντισωμάτων έχω λιγότερο ιικο φορτίο οπότε κολλάω τους άλλους πιο δύσκολα από έναν ανεμβολίαστο σαν την συνάδελφο στη δουλειά.

Κάτι χαζομαγειρέματα σπίτι κάνω μόνος μου αλλιώς φαί από το έτερο ήμισυ που μου το αφήνει στη πόρτα συν ότι πράγματα μπορεί να χρειαστώ! Δουλειά κανονικά remotely.


rsrGbGx.gif

#92380 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 10 September 2021 - 14:58

Full εμβολιασμένος από τα μέσα Ιουλίου παρακαλώ, δεν είναι ότι δεν κολλάς, απλά προετοιμάζει τον οργανισμό να μην ξεσπάσει η καταιγίδα και καταλήξεις με πνευμονικό οίδημα.

Επίσης από ότι μου πανε από την πολιτική προστασία μεταδίδω κανονικά για αυτό και είμαι καραντίνα απλά μάλλον λόγο αντισωμάτων έχω λιγότερο ιικο φορτίο οπότε κολλάω τους άλλους πιο δύσκολα από έναν ανεμβολίαστο σαν την συνάδελφο στη δουλειά.

Κάτι χαζομαγειρέματα σπίτι κάνω μόνος μου αλλιώς φαί από το έτερο ήμισυ που μου το αφήνει στη πόρτα συν ότι πράγματα μπορεί να χρειαστώ! Δουλειά κανονικά remotely.

Μάλιστα.

 

Περαστικά.

 

Από περιέργεια, στη δουλειά φορούσατε και εσύ και η τύπισα που σε κόλλησε μάσκα;


Edited by MPVNsf123, 10 September 2021 - 15:00.


#92381 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 September 2021 - 17:41

Υποτίθεται όταν καθόμασταν στα γραφεία μας όχι άλλα ναι στους κοινόχρηστους και αν πήγαινες σε άλλου το γραφείο. Η κυρία μαζί με έναν ακόμα αντιεμβολιαστη και ένα από τα δύο αφεντικά (αυτός εμβολιασμένος) δεν φορούσαν πουθενά.
rsrGbGx.gif

#92382 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 10 September 2021 - 19:02

το resident evil 7 ηταν καλυτερο απο το 8.

 

 

το μονο ωραιο που μου αρεσε στο 8 ηταν το κάστρο. ολα τα αλλα οχι τοσο. και γενικα σαν ατμοσφαιρα δεν..... το 7 ηταν παραπανω προσεγμενο. ειχε καλυτερη σκηνοθεσια/πιστες/ατμοσφαιρα.


wdasa.png


#92383 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 11 September 2021 - 06:31

Υποτίθεται όταν καθόμασταν στα γραφεία μας όχι άλλα ναι στους κοινόχρηστους και αν πήγαινες σε άλλου το γραφείο. Η κυρία μαζί με έναν ακόμα αντιεμβολιαστη και ένα από τα δύο αφεντικά (αυτός εμβολιασμένος) δεν φορούσαν πουθενά.

 

Τι καθεστώς υπάρχει με τις μάσκες στο χώρο εργασίας σου;

Είναι οι μάσκες υποχρεωτικές; Αν είναι, νομίζω έπρεπε να κάνεις παράπονα.

 

Τέλος πάντων, περαστικά σου μεγάλε.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#92384 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 11 September 2021 - 10:07

Hazuki, περαστικά σου φίλε μου!
Δυστυχώς, η μη χρήση μάσκας ή η λάθος χρήση της είναι μεγάλη μάστιγα. Κανένας ανεμβολιαστος δεν φοράει μάσκα, αμελώντας τους κινδύνους. Οι δε εμβολιασμενοι πολλές φορές δεν φοράνε γιατί "έκαναν το εμβόλιο για να μην ξαναφορεσουν".

Στο μεταξύ, όταν ενεργοποιήθηκε το μέτρο για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των υγειονομικών υπαλλήλων, έρχονταν μερικοί συνοδοί των ασθενών και με ρωτούσαν "εσένα παιδί μου σε υποχρέωσαν να το κάνεις;" :kakaka:

#92385 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 11 September 2021 - 10:30

εμενα

 

Στο μεταξύ, όταν ενεργοποιήθηκε το μέτρο για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των υγειονομικών υπαλλήλων, έρχονταν μερικοί συνοδοί των ασθενών και με ρωτούσαν "εσένα παιδί μου σε υποχρέωσαν να το κάνεις;" :kakaka:

καλα απο τυπος ΄΄εχω εμβολιαστει δεν φοραω μασκα΄΄ εχω μπολικους στο μαγαζι!

Εμενα ερχοντουσαν και ερχονται στο κουρειο και με ρωτανε αν και εμενα με υποχρεωσαν να το κανω και τους απανταω οτι το εκανα απο τους πρωτους γιατι ειχα υποχρεωση απεναντι στην οικογενεια μου,στον εαυτο μου,σε εσενα που με ρωτας και στους γυρω μου!
και εκει το βουλωνουν!

τις προαλες με πηρε ενας να κλεισει ραντεβου για κουρεμα,καινουργιος πελατης ρωτησε πληροφοριες(τιμες ωραρια μερες)και στο τελος με ρωτησε αν εχω εμβολιαστει.ακουγοταν και λιγο ηλικιωμενος οποτε θεωρησα οτι το εκανε για εξτρα προστασια,οταν απαντησα ΝΑΙ μου ειπε  κοφτα ¨Α καλα θα παω καπου που δεν ειναι εμβολιασμενα προβατα " και μου το εκλεισε!

τι τραβαω ρε το φελεκι μου