Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#91651 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 April 2021 - 12:07

Δεν φτάνει μόνο αυτό, πρέπει να φτιάξεις 2η wan σύνδεση στο vlan 837 (όχι 835 που είπα πριν) εκεί βρίσκεται το ims της vodafone.

Αν δεν πάρει το fritz ip από αυτό το δίκτυο δεν πρόκειται να μιλήσει με το IMS.


rsrGbGx.gif

#91652 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 May 2021 - 12:34

Επειδή είστε πολλοί εδώ μέσα Χρόνια Πολλά στους Γιώργηδες! Επίσης άνοιξε η εστίαση! Τραπεζάκι έξω και οι γιαγιάδες να πείνουν καφέ με τη μάσκα. Είμαστε πλέον στο Fallout έτσι, απλά διαλέγουμε τι μάσκα θα βάλουμε στην αποκάλυψη!  :beaten:


rsrGbGx.gif

#91653 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 03 May 2021 - 18:03

Να φανταστώ αληθεύει πως απαγορεύτηκε η μουσική; Μην είμαστε καχύποπτοι, κάνουν ό,τι μπορούν για τη δημόσια υγεία οι άνθρωποι και τίποτα παραπάνω. Η μουσική ως γνωστόν είναι του διαβόλου, με αποτέλεσμα να μεταφέρει το ιικό φορτίο μέσα από τα ηχητικά κύματα, έτσι κρίθηκε ιδιαίτερα επισφαλής για τη δημόσια υγεία. Πείτε όχι στη συνομωσιολογία, δεν υπάρχει κανένα σχέδιο, βρισκόμαστε σε πόλεμο, κάνουμε ψυχαναγκαστική κατανάλωση σε συνθήκες που αναιρούν το άνοιγμα της εστίασης αλλά δεν έχει σημασία, αρκεί να μένουμε ασφαλείς. Εμβολιαζόμαστε για να προστατέψουμε τους συνανθρώπους μας και τηρούμε όλα τα μέτρα για να τους ξαναπροστατέψουμε. Είναι θέμα κοινωνικής συνείδησης.


Edited by Kamui, 03 May 2021 - 22:44.

O6rrvsU.jpg


#91654 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 May 2021 - 22:50

Το σενάριο είναι ότι αν έχεις μουσική, δεν ακούς καλά οπότε ξεκινάς και μιλάς δυνατότερα οπότε φεύγουν περισσότερα μικροσωματίδια και άρα αυξάνεται το ιικό φορτίο και η μεταδόση.

Τώρα το ότι κάθεται ο άλλος και μιλάει για τρεις ώρες συνεχόμενα με τον μολυσμένο δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο.


rsrGbGx.gif

#91655 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 May 2021 - 23:21

Α, εγώ νόμιζα ότι το έκαναν για να μην μαζεύονται παρέες για παρτάκια και υπάρχει συνωστισμός. Και πάλι βλακεία είναι πάντως.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91656 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 03 May 2021 - 23:39

Το σενάριο είναι ότι αν έχεις μουσική, δεν ακούς καλά οπότε ξεκινάς και μιλάς δυνατότερα οπότε φεύγουν περισσότερα μικροσωματίδια και άρα αυξάνεται το ιικό φορτίο και η μεταδόση.

Τώρα το ότι κάθεται ο άλλος και μιλάει για τρεις ώρες συνεχόμενα με τον μολυσμένο δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο.

Βγήκα σήμερα για περπάτημα και ξαφνιάστηκα από την απουσία μάσκας. Εγώ προσωπικά και το καλοκαίρι όταν δεν υπήρχε lockdown και υποχρέωση για χρήση μάσκας απέφευγα μέρη με συνωστισμό. Και τώρα που η κατάσταση είναι χειρότερη από ποτέ είδα κόσμο σε καφετέριες χωρίς μάσκα, χωρίς φόβο.

 

;

 

Δηλαδή όλοι αυτοί είναι εμβολιασμένοι ή αρνητές; Γενικά δεν είμαι από αυτούς που κριτικάρουν άλλους, γενικότερα έχω αποφύγει αυτή την ιδεολογία αυτοαστυνόμευσης που ξεκίνησε στην κοινωνία με το που ήρθε η πανδημία, αλλά με ξάφνιασε το πόσο διαφορετική αντιμετώπιση και απουσία φόβου είχαν οι γύρω μου.



#91657 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 03 May 2021 - 23:47

Δηλαδή όλοι αυτοί είναι εμβολιασμένοι ή αρνητές; Γενικά δεν είμαι από αυτούς που κριτικάρουν άλλους, γενικότερα έχω αποφύγει αυτή την ιδεολογία αυτοαστυνόμευσης που ξεκίνησε στην κοινωνία με το που ήρθε η πανδημία, αλλά με ξάφνιασε το πόσο διαφορετική αντιμετώπιση και απουσία φόβου είχαν οι γύρω μου.

Όχι απλά κουράστικαν να ακούν πράγματα άνευ αναποκρίσεως και δυνατότητας κατανόηησης ;)



#91658 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 03 May 2021 - 23:54

Κατανοητό, αλλά και πάλι μου φαίνεται ότι υπάρχει μια ακραία λογική τύπου "YOLO". Επαναλαμβάνω ότι δεν κατακρίνω κανέναν, αλλά εγώ προσωπικά ακόμα και αν με υποχρέωνε η κυβέρνηση να πάω σε καφετέρια χωρίς μάσκα, δεν θα πήγαινα. Η όλη κατάσταση αγγίζει τον παραλογισμό. Στα μισά καθημερινά κρούσματα που έχουμε τώρα υπήρχε πανικός και τώρα είναι σαν να μην υπάρχει πανδημία.



#91659 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 04 May 2021 - 00:13

Γτ ποτε φοραγαν μασκα κ δν το θυμάμαι;; XD Εγω απτην αρχη της πανδημίας δεν εχω δει ανθρωπο να τη φοραει πανω απ'το σαγόνι εκτος κιαν ειναι σε λεωφορείο ή μετρο που εκει το κανει γτ φοβαται το πρόστιμο. Μετα απορουμε γτ μεταδίδεται τοσο.
Αυτο με τα σταγονίδια δεν εχει λογικη γτ και τωρα συνονστιζονταν κ μιλαγαν δυνατα ολοι, οταν μαζευονται πολλοί κ μιλανε ταυτοχρονα ειναι αναμενόμενο να γκαριζουν. Αυτο το θεαμα αποτελει πολιτισμικο στοιχειο της χωρας και δυσκολα αποβάλλεται και αλλο τοσο δυσκολα το συναντας αλλου. Σημερα που βγηκα βολτα ηταν τα παντα τοσο φισκα που και να ηθελες να κατσεις καπου μιας και ανοιξε η εστίαση δεν θα μπορουσες. Τοσο στεριμενοι ολοι..
Μακαρι να φτεγανε τα χαζα μετρα ή η ελειψη σχεδιου μόνο κ οχι η ηλιθιότητα μας. Βεβαια μαζι παει κιαυτο, ηλιθιοι που κυβερνουν αλλους ηλιθιους. Θα ταν αξιοπεριεργο αν υπηρχε αποτέλεσμα εστω και σε ενα πράμα..
フカフカ

#91660 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 04 May 2021 - 05:18

https://www.rosa.gr/koinonia/poumpouras-ti-einai-protimotero-na-kathesai-spiti-i-na-douleveis-ki-as-min-pairneis-mia/

 

Εσείς δουλεύετε τσάμπα ή είστε τπτα τριτο-δεύτεροι;



#91661 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 May 2021 - 10:45

https://www.rosa.gr/koinonia/poumpouras-ti-einai-protimotero-na-kathesai-spiti-i-na-douleveis-ki-as-min-pairneis-mia/

 

Εσείς δουλεύετε τσάμπα ή είστε τπτα τριτο-δεύτεροι;

 

Ναι σου λέει κερδίζεις σε εμπειρία και φτιάχνεις κύκλο. Μου αρέσει αυτή η συνειδητή έλλειψη ανθρωπιάς στο τι θα φάει ο άλλος και πως θα πάει και θα ρθει στη γαλέρα σου, τουλάχιστον ξέρεις ότι πρέπει να πας κάπου αλλου.


rsrGbGx.gif

#91662 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 04 May 2021 - 10:58

Youtube Video

 

Μου αρεσει πολυ αυτη η καινουρια 'μοδα' με τα transitions


Edited by 0neZ, 04 May 2021 - 10:59.

latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#91663 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 May 2021 - 11:16

Καλό, πάει και με το LoFi trend που έχει πιάσει πολύ με anime και skateboard clips! Όλο και κάποιο τυχαίο mix ακούω στο youtube.


rsrGbGx.gif

#91664 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 May 2021 - 17:56

https://www.rosa.gr/koinonia/poumpouras-ti-einai-protimotero-na-kathesai-spiti-i-na-douleveis-ki-as-min-pairneis-mia/

 

Εσείς δουλεύετε τσάμπα ή είστε τπτα τριτο-δεύτεροι;

 

Εγώ είμαι στην κατηγορία που δεν θέλει να δουλεύει ακόμα και αν πληρώνεται, τί κερδίζω?

 

Όσο για τον Πούμπουρα εύχομαι αργό και βασανιστικό ψόφο


xbJ3b2w.jpeg


#91665 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 04 May 2021 - 19:17

Εγώ είμαι στην κατηγορία που δεν θέλει να δουλεύει ακόμα και αν πληρώνεται, τί κερδίζω?

 

Όσο για τον Πούμπουρα εύχομαι αργό και βασανιστικό ψόφο

Στους developers ισχύει το αντίθετο:

  • Εργασία: Ανάπτυξη λογισμικού
  • Ψυχαγωγία ανάπτυξη λογισμικού
  • Διασκέδαση Jokes για ανάπτυξη λογισμικού.