Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#90631 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 02 October 2020 - 18:49

Αχ ρε vectra με συγκίνησες, να πάρει :nanana:

 

Ο Γιουράκος είναι μικρός ακόμα αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα τον χάσω μια μέρα... Μπράβο που πήρες αδεσποτάκι και εμείς από καταφύγιο τον πήραμε. Το καταλαβαίνω ότι τα σκυλιά ράτσας έχουν μια γοητεία αλλά πέρα από τις σκοτεινές και ύποπτες συνθήκες περιρρέουσες στην αγορά κατοικίδιων  (όχι πάντα βεβαίως), η υιοθεσία ενός αδέσποτου είναι μια πράξη αγάπης.

 

Να σας ζήσει ο πανέμορφος ζουζούνος!

 

Κράτα μας ενήμερους για το αν τελικά γλύτωσες την πανούκλα!

 κανεις δεν ειναι ετοιμος για αυτο ποτε αλλα δεν ειναι αναγκη να τα σκεφτομαστε αυτα τωρα.....εχουμε χρονια μπροστα με τα παιδακια μας!!!

για μενα να σου πω η γοητεια της ρατσας χανεται οταν ειναι πχ εκτροφειου-breeder-πες το οπως θες γιατι 9 στις 10 φορες τα σκυλακια να μεν ειναι καλα αλλα η μαναδες τραβανε ζορια με φαρμακα και βιταμινες και καταληγουν συγνωμη για την εκφραση γενιστρες κουταβιων ειδικα στα λαμπραντορ που στην ελλαδα εχουν τεραστια ζητηση.και αυτο εμενα με αποθει πολυ!
καταλαβαινω την αναγκη καποιου πχ να παρει ενα ποιμενικο η ενα πιτ μπουλ,γιορκσαιρ οτι θελει βρε αδερφε και δεν θα πω και τιποτα αν θα το αγορασει αλλα οταν ξερω οτι μπορεις να βρεις στα ''χαριζονται''ρατσας  ε καλο θα ηταν να παρθει απο εκει.

 

μικρος θυμάμαι ήθελα να πάρω γερμανικό ποιμενικό.

 

τελικα, δεν μου τον πήραν ποτέ.

μπορεις να παρεις καποια στιγμη μονος σου ενα και να το χαρεις!

 

Δεμονισμενα , γατια σκυλια του σατανα ειναι.... λαγουδακια μόνο και ψαρακια αξιζει για πετ.

συγνωμη για το cruelty αλλα τα ζωα που βρισκονται στην κατηγορια βρωσιμου-φαγητο δεν μπορω να τα εχω ως κατοικιδια :sweat:(αστειακι μην με φατε)

 

Χα, τα ψάρια είναι ακόμα πιο δύσκολα σαν κατοικίδια. Πρέπει να φροντίζεις το νερό να έχει αρκετά βακτήρια, σωστό pH, λιγότερο χλώριο και εννοείτε ξεβρώμισμα της γυάλας από γλίτσα/περιτώμματα.

   :dazed:  

ειχα παρα πολλα χρονια 120 λιτρα ενυδρειο γλυκου νερου με πολλα διαφορετικα ειδη ψαριου και πραγματικα ειναι τεραστιων διαστασεων μπελας πολλα μεγαλωναν υπερβολικα και δεν χωραγαν οποτε επρεπε να τα επιστρεψω πισω και να παρω αλλα.ασθενειες που επρεπε να κανεις θεραπειες που χρειαζονταν τα αρρωστα ψαρια καραντινα οποτε κατεληξε και με ενα μικροτερο ενυδρειο για ωρα αναγκης..

θυμαμαι μια φορα καλοκαιρι εριχνα μπουκαλια με παγο γιατι ανεβαζε θερμοκρασια το νερο και θα γινονταν κακαβια τα ψαρια...

ειναι πολυ ωραιο οταν σβηνεις τα φωτα και ακους λιγο το κελαριστο νερακι και με το φως απο το ενυδρειο μονο αλλα πολυ κουραση!







edit ....

καλα ρε ολα καλα και ολα ωραια εγραψα σε anime forum οτι τον σκυλο μου τον εβγαλα GOHAN και δεν ειπε κανεις τιποτα???? :madtodeath: 

 I lost my faith in humanity.... :
 


Edited by vectrapearl, 02 October 2020 - 18:57.

                                                                       


#90632 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 02 October 2020 - 19:26

Αλήθεια θα το κάνετε το εμβόλιο?


wdasa.png


#90633 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 02 October 2020 - 21:36

 


edit ....

καλα ρε ολα καλα και ολα ωραια εγραψα σε anime forum οτι τον σκυλο μου τον εβγαλα GOHAN και δεν ειπε κανεις τιποτα???? :madtodeath: 

 I lost my faith in humanity.... :
 

 

αφου εισαι μπαναλ ρε godfather της συμφοράς. Ακου ντραγκονμπολ... σε θωρώ με υφος ξεχασμενου χιπστερά και τινάζω τη σταχτη μου στο φρεντο σου.

 

btw, kudos που επεμεινες για καταφυγιο. κατω οι ρατσες σε ολα τα θηλαστικα. :8):

 

Από λάθος υπολογισμούς βρέθηκα με ενάμιση κιλό στήθος κοτόπουλο που έπρεπε να μαγειρευτεί άμεσα οπότε μαγειρεύω τις τελευταίες τρεις ώρες ασταμάτητα. Αποτέλεσμα : 40 κεφτεδάκια κοτόπουλο, ένας κουβάς κοτόπουλο κρασάτο με μακαρόνια και μισό κιλό τηγανιά σβησμένη σε μεταξύ μας μεταξά. Δεν ξέρω ποιός θα το φάει όλο αυτό το φαί για να μη σχολιάσω ότι ο σκύλος έχει πάθει αμόκ...

 

Πεθανα στο γελιο χαιρομαι που δε συμβαινουν μονο σε μενα αυτά


Edited by Lord Leon, 02 October 2020 - 21:43.

stasou%2520mygdala.jpg


#90634 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2020 - 23:37

 κανεις δεν ειναι ετοιμος για αυτο ποτε αλλα δεν ειναι αναγκη να τα σκεφτομαστε αυτα τωρα.....εχουμε χρονια μπροστα με τα παιδακια μας!!!

για μενα να σου πω η γοητεια της ρατσας χανεται οταν ειναι πχ εκτροφειου-breeder-πες το οπως θες γιατι 9 στις 10 φορες τα σκυλακια να μεν ειναι καλα αλλα η μαναδες τραβανε ζορια με φαρμακα και βιταμινες και καταληγουν συγνωμη για την εκφραση γενιστρες κουταβιων ειδικα στα λαμπραντορ που στην ελλαδα εχουν τεραστια ζητηση.και αυτο εμενα με αποθει πολυ!
καταλαβαινω την αναγκη καποιου πχ να παρει ενα ποιμενικο η ενα πιτ μπουλ,γιορκσαιρ οτι θελει βρε αδερφε και δεν θα πω και τιποτα αν θα το αγορασει αλλα οταν ξερω οτι μπορεις να βρεις στα ''χαριζονται''ρατσας  ε καλο θα ηταν να παρθει απο εκει.

 

μπορεις να παρεις καποια στιγμη μονος σου ενα και να το χαρεις!

 

συγνωμη για το cruelty αλλα τα ζωα που βρισκονται στην κατηγορια βρωσιμου-φαγητο δεν μπορω να τα εχω ως κατοικιδια :sweat:(αστειακι μην με φατε)

 

ειχα παρα πολλα χρονια 120 λιτρα ενυδρειο γλυκου νερου με πολλα διαφορετικα ειδη ψαριου και πραγματικα ειναι τεραστιων διαστασεων μπελας πολλα μεγαλωναν υπερβολικα και δεν χωραγαν οποτε επρεπε να τα επιστρεψω πισω και να παρω αλλα.ασθενειες που επρεπε να κανεις θεραπειες που χρειαζονταν τα αρρωστα ψαρια καραντινα οποτε κατεληξε και με ενα μικροτερο ενυδρειο για ωρα αναγκης..

θυμαμαι μια φορα καλοκαιρι εριχνα μπουκαλια με παγο γιατι ανεβαζε θερμοκρασια το νερο και θα γινονταν κακαβια τα ψαρια...

ειναι πολυ ωραιο οταν σβηνεις τα φωτα και ακους λιγο το κελαριστο νερακι και με το φως απο το ενυδρειο μονο αλλα πολυ κουραση!







edit ....

καλα ρε ολα καλα και ολα ωραια εγραψα σε anime forum οτι τον σκυλο μου τον εβγαλα GOHAN και δεν ειπε κανεις τιποτα???? :madtodeath: 

 I lost my faith in humanity.... :
 

 

Ρε vectra, μία με τα μωρά στις γυάλες, μία με τα φτιαγμένα αυτοκίνητα, μία με τα ψάρια όλο γούστα βγάζεις και τα λεφτά τα κάνεις κορδελάκια! ΜΑ ΠΟΣΟΥΣ ΚΟΥΡΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!  :hahaha:


rsrGbGx.gif

#90635 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 October 2020 - 23:45

μία με τα μωρά στις γυάλες

 

Μου πήρε πολλή ώρα να καταλάβω σε τι αναφέρεσαι. Τι μνήμη έχεις ωρέ?!


Edited by Angel.tze, 02 October 2020 - 23:45.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#90636 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 October 2020 - 23:53

Ναι θα εκανα τ εμβόλιο, κυριως για να γλιτωσω απαυτους τους επικίνδυνους που δεν θα το κανουν .

Θα κυκλοφορουσα και σε γυαλα ακομα σαν τενριουμπιτο για να χω μια αποσταση
フカフカ

#90637 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 October 2020 - 09:00

αφου εισαι μπαναλ ρε godfather της συμφοράς. Ακου ντραγκονμπολ... σε θωρώ με υφος ξεχασμενου χιπστερά και τινάζω τη σταχτη μου στο φρεντο σου.

 

btw, kudos που επεμεινες για καταφυγιο. κατω οι ρατσες σε ολα τα θηλαστικα. :8):

 

 

Μ@λ@κ@ εσενα σαγαπαω να το ξερεις... :lol:  :lol: 
μην απορησεις αν σου στειλω φωτο να ειμαι ντυμενος με τον σκυλο με στολες ντραγκονμπολ :slash:

 

Ρε vectra, μία με τα μωρά στις γυάλες, μία με τα φτιαγμένα αυτοκίνητα, μία με τα ψάρια όλο γούστα βγάζεις και τα λεφτά τα κάνεις κορδελάκια! ΜΑ ΠΟΣΟΥΣ ΚΟΥΡΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!  :hahaha:

let me clear this.

γενικα χρειαζεσαι ενα πραγμα,να μην σε νοιαζει να χρωστας παντου :joyful: 
σοβαρα τωρα!
Tα φτιαγμενα αυτοκινητα ηταν μια φαση απο τα 18 μεχρι τα 25 που η δουλεια μου σχετιζοταν με τα αυτοκινητα και οτι λεφτα εβγαζα τα εριχνα εκει(και στα κομενακια :moeee: )μετα που σοβαρευτικα με την τωρα γυναικα και αλλαξα και επαγγελματικο προσανατολισμο αυτα αλλαξαν και το αθλημα του tunning μας τελεψε!!!

τα ψαρια που ανεφερα και ποιο πανω το ειχα συναιτεριλικι με τον father στο πατρικο μου...μετα που σοβαρευτικα με την τωρα γυναικα μου και αλλαξαν καποια πραγματα μας τελεψε και αυτο.

γενικα βλεπεις που παει αυτο εγινε μια στροφη προς αλλη κατευθυνση και μια αλλαγη καμπης στα εξοδα μου  με την ελευση της τωρα γυναικα μου :bike:  :fromabove:

Mονο το gaming μου εχει μεινει .............και αυτο μαλλον απο οτι καταλαβαινω γιατι αρεσει και σε αυτην(στο ps5 θα τσονταρει και αυτη ειπε)..... :emptyonexg1: 

περα απο την πλακα με λιγο προγραμματισμο και σωστη διαχειριση καποια βιτσια βγαινου και πρεπει να βγαινουν για την ψυχικη μας ηρεμια(η γυναικα μου κλασσικα εχει 10903948394775937593493248958 ζευγαρια παπουτσια και 102293843479348 τσαντες και συνεχιζει)..δεν λεω να σπαταλαω και να μην εχω φαι να φαω,προτεραιοτητες και παμε!


εντωμεταξυ fun fact η δουλεια παει σκατα απο την αρχη της χρονιας και γενικα υπαρχει ζορι πολυ και εχουν αρχισει και με ζωνουν τα φιδια!


ΥΓ.Κατι που ξεχασα ειναι οτι για να κανω καποια πραγματα πρεπει να υπαρχει και συμβιβασμος...πχ οταν ανακοινωσα οτι προπαραγειλα το ps5 day 1 και δεν κρατηθικα για χριστουγεννα που λεγαμε μου ειπε οτι αμα θελω να ερθει day 1 ps5 μεσα στο σπιτι καλα θα κανω να εχω βαψει το σαλονι που με παρακαλαει εδω και 1 χρονο και να τελειωσω μια συνθεση με ραφια στον τοιχο του σαλονιου.


να μην τα πολυλογω....

το αλλο σαβατοκυριακο βαφω......


Edited by vectrapearl, 03 October 2020 - 09:30.

                                                                       


#90638 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 October 2020 - 12:16

Το καμάρι μου, το φως των αμαθκιών μου... Δεν είναι ένα κουκλί?

 

Spoiler:

 

 

 

Για μη-γάτα ναι, είναι πανέμορφος.



#90639 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 03 October 2020 - 14:21

μιλάμε για ps5...

 

κάποτε κοιτάγαμε τα παιχνιδια στο Αdvance και ps2 και τωρα...ps5!


wdasa.png


#90640 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 03 October 2020 - 19:34

Τώρα, δεν επιτρέπεται κανείς πέρα από τους συμμετέχοντες στη δίκη μέσα στην αίθουσα. Πριν που επιτρεπόταν δεν θα το έλεγα για να είμαι ειλικρινής, έχει μπάτσους και σε πετάνε έξω αν είσαι κακό παιδί και μιλάς με το διπλανό σου. Ε, σε κάτι αυτόφωρα γίνεται ένας χαμούλης λόγω του συνωστισμού και έχει μια βοή αλλά μέχρι εκεί. Ειδικά σε κάτι εφετεία και Άρειο Πάγο ή σε σοβαρά ποινικά πχ ανθρωποκτονίες δεν ακούγεται κιχ.

 

Σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ σε δικαστική αίθουσα ως διάδικος αλλά για παρακολούθηση όλο και κάτι καλό θα πετύχεις πχ στις εξυβρίσεις που η φάση είναι

 

Πρόεδρος: Πώς σας αποκάλεσε ο κατηγορούμενος?

Μάρτυρας: Με είπε πουτάνα και σκύλα

Πρόεδρος: Σας είπε κάτι άλλο?

Μάρτυρας : Να πάω να γαμηθώ κυρία Πρόεδρε

Πρόεδρος : Μάλιστα

 

Ή όταν οι κατηγορούμενοι ή οι μάρτυρες αισθάνονται πολύ άνετα και αρχίζουν να αποκαλούν προέδρους "κυρία μου" και ακούς από την έδρα "κυρία πρόεδρε σας παρακαλώ, τί το κάναμε εδώ μέσα!"

 

Γενικά αν είμαι Ευελπίδων και έχω τελειώσει νωρίς και βαριέμαι χώνομαι σε καμιά αίθουσα να χαζέψω, όλο και κάτι καλό θα σκάσει

Απαντώ, μόνο και μόνο (pun intended :P ) για να μην νομίζεις ότι σε έγραψα. Ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Όταν ήμουν φοιτητής, ήθελα να πάω να παρακολουθήσω καμιά δίκη έτσι για τον χαβαλέ, αλλά δεν έτυχε. Ειδικά για την επαρχία, εδώ, έχω ακούσει ότι οι δίκες είναι ξεκαρδιστικές (τύπου: "ο γείτονας μού έκλεψε 5 κότες και έχω τώρα διαφύγοντα κέρδη" κλπ κλπ). Τώρα με τον κορωνοϊό νομίζω ότι θα αργήσει αυτό το life achievement :P



#90641 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 03 October 2020 - 22:35

Ο Σύψας πιστεύει ότι θα έχουμε κάποια κανονικότητα το καλοκαίρι του 2021. Το ίδιο πιστεύει και ο Φαούτσι για την Αμερική. Εσείς τι πιστεύετε; Είστε τόσο αισιόδοξοι ή προτιμάτε να λέτε ότι θα ζουμε με μέτρα για χρόνια; Είναι κάτι που μου την δίνει να ακούω αλλά πείτε μου την γνώμη σας.

wdasa.png


#90642 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 04 October 2020 - 08:41

ΜΙΑ ειν η λυση. Λαγουμια να μπουμε ολοι μεσα.
ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜ ΟΥΛΟΙ XD



Λογικα θα βγει τ εμβολιο μεχρι καλοκαιρι, ε πόσο πια... Κ καλο να το κανουμε για προστασια κυριως απ'αυτους π δεν θα θελουν γτ θα νμζουν οτι ειναι μικροτσιπ.
フカフカ

#90643 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 04 October 2020 - 12:19

Guys βλέπω το Forza Horizon 4 και όσο το βλέπω τόσο το λιγουρεύομαι. Αξίζει να πάρω XBox One μόνο για να παίζω forza.
Και λέω XBoxOne γιατί στο Ebay έχει 125 Euros και το PC μου είναι:
 

  1. Intel© Core™ i5-6400 CPU @ 2.70GHz × 4
  2. 16GB DDR3
  3. NVIDIA Corporation GF119 [GeForce GT 610

Και να του βάλω windows σε VM (τρέχω GNU/Linux) θα μου είναι resources waste. Ακόμη δεν θέλω να βάλω OS σε dualboot απλά μόνο και μόνο για ένα Game.



#90644 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 October 2020 - 13:13

Βγαίνει το νέο xbox το Νοέμβριο, θα σου πρότεινα να περίμενεις και να πάρεις τότε κάποιο μεταχειρισμένο xbox one που θα τα πουλάνε όπως όπως.

Επίσης μπες insomnia να πάρεις από εδώ Ελλάδα να γλυτώσεις μεταφορικά που θα σου βγει κανά 25αρι.


rsrGbGx.gif

#90645 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 October 2020 - 13:17

Ο Σύψας πιστεύει ότι θα έχουμε κάποια κανονικότητα το καλοκαίρι του 2021. Το ίδιο πιστεύει και ο Φαούτσι για την Αμερική. Εσείς τι πιστεύετε; Είστε τόσο αισιόδοξοι ή προτιμάτε να λέτε ότι θα ζουμε με μέτρα για χρόνια; Είναι κάτι που μου την δίνει να ακούω αλλά πείτε μου την γνώμη σας.

 

Η κανονικότητα ήταν, είναι και θα είναι μύθος. Τί σημαίνει κανονικότητα? Και σε κάθε περίπτωση ακόμα και αν υπήρχε το γεγονός ότι ένας ιός μας κατέβασε συλλογικά τα βρακιά είναι από μόνο του αρκετό για να εξαλείψει την οποιαδήποτε κανονικότητα ιδιαίτερα ενόψει και της επερχόμενης κλιματικής καταστροφής. Επομένως εγώ απλά λέω να χαλαρώσουμε και να απολαύσουμε την καθημερινότητα γιατί δεν υπάρχει καμία ελπίδα.

ΜΙΑ ειν η λυση. Λαγουμια να μπουμε ολοι μεσα.
ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜ ΟΥΛΟΙ XD



Λογικα θα βγει τ εμβολιο μεχρι καλοκαιρι, ε πόσο πια... Κ καλο να το κανουμε για προστασια κυριως απ'αυτους π δεν θα θελουν γτ θα νμζουν οτι ειναι μικροτσιπ.

Hot take. Εγώ δεν θα κάνω το εμβόλιο και δεν θα συμβουλεύσω και κανέναν να το κάνει. Και πριν με βγάλετε τρελή συνωμοσιολόγο να πω το εξής: Δεν εμπιστεύομαι αυτή τη στιγμή καμία φαρμακευτική και κανένα κράτος ότι μέσα σε αυτή την τρέλα που ζούμε θα τηρήσουν όλα τα πρωτόκολλα ασφαλείας προκειμένου να βγάλουν κάτι σύντομα. Φυσικά, δεν θα εμπόδιζα και κανέναν να το κάνει και δεν αποκλείω μελλοντικά να το κάνω και εγώ όταν κλινικές έρευνες χρόνων αποδείξουν την αποτελεσματικότητα και την ασφάλειά του.


xbJ3b2w.jpeg