Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#90601 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 29 September 2020 - 10:31

ο λόγος?


wdasa.png


#90602 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 29 September 2020 - 10:53

Συνειδητοποίησα πως ούτε ο ίδιος δεν πιστεύω αυτά που γράφω :Ρ



#90603 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 September 2020 - 12:02

Meanwhile, πως κλείνουν πολλά tickets στο Ελληνικό ΙΤ μετά από ενδελεχή διάλογο μεταξύ συναδέλφων και μελέτη του προβλήματος ...

 

Spoiler:

 

Χαχαχαχαχα, αχ γελάω μόνος μου!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#90604 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 29 September 2020 - 16:12

Καλώς τον το εντζλορντ. :)

 

Ω, έλα τώρα, δεν ήμουν ποτέ edgelord :(

 

Όχι πολύ τουλάχιστον...



#90605 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 29 September 2020 - 17:24

ναι ισχύει. ένας λόγος που ξαναγύρισα σε φορουμ με ανιμε, είναι επειδή ίσως νοσταλγω το παρελθον. και δεν έχω φτάσει καν τα 30. Απλά σκέφτομαι συνέχεια, οτι η ζωη απο εδω και πέρα θα ειναι βαρετη με ευθυνες και οικογένειες κλπ.

 

για αυτο χαιρομαι οταν βλεπω τον οικογενειαρχη Vectrapearl να μιλαε για video games σαν να ειναι 20!

 

 

Άρχισα να γράφω ένα μνμα παρηγοριάς, αλλά το έσβησα. :/

Θέλω να γράψω για το πώς είναι η σκληρή μπότα του καπιταλισμού που μας συντρίβει και αλλοτριώνει την ψυχή μας και πώς αναζητάμε μία κοινότητα μέσα στην αποξένωση αλλά με πιάνει η ψυχή μου.

 

Ας πούμε κάτι ευχάριστο. Πόσα χρόνια δίνετε στις ΗΠΑ πριν την μετατροπή σε φονταμεταλιστική δυστοπία? Έλεγα να δω το handmaid's tale για να προετοιμαστώ ψυχολογικά αλλά μου πέφτει βαρύ και κάνω μαραθώνιο Gilmore Girls ανταυτού.


xbJ3b2w.jpeg


#90606 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 29 September 2020 - 17:58

^ Πφφφ όσοι αναπολούν το παρελθόν τις ίδιες σαχλαμάρες λένε. Μανμου, όλα είναι παγερά και αδιάφορα γιατί εσύ μέσα σου είσαι παγερός και αδιάφορος. Αυτό είναι σημάδι ότι γερνάς, να το προσέξεις. Αυτό με τη νοσταλγία το παρατηρώ να βαράει πολύ άσχημα με τύπους απο δουλεια που πλησιάζουν τα 40. Μέχρι τότε έχεις καιρό να μην καταληξεις έτσι. :Ρ

Όμως μου αρέσει περισσότερο η metal apo to 2010 και μετά.

Όμως γενικά πιστεύω πως όλοι μας έχουμε την προσωπική μας Golden Era η οποιά είμαστε συνδεδεμένη. Υποθέτω επειδή ήταν ήμασταν νεώτεροι και το βάρος για τις σκωτούρες το αναλάμβανε άλλες/ος/οι. Πχ. το 2004 πήγαινα γυμνάσιο ε τι σκωτούρες που είχα πέρα από το να διαβάσω. Όμως 30+ ουκ ολίγοι αναλαμβάνουν εργασία/σουλειά κλπ κλπ και έχει σκάσει η φούσκα της παιδικότας.

Ακόμα στο υποθετικό ερώτημα μα όσο προχωράει ο χρόνος όλο και χειρότερα. Well the shit were the same απλά κάποιες εποχές είχαν κουκουλωθεί.



#90607 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 29 September 2020 - 23:05

Εγώ νοσταλγώ το παρελθόν που δεν υπήρξε ποτέ.


phmava.php

#90608 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 29 September 2020 - 23:38

Εγώ νοσταλγώ το παρελθόν που δεν υπήρξε ποτέ.

Αυτό μπορώ να πω ότι όντως το νιώθω. Μαζί σου και εγώ.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#90609 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 30 September 2020 - 10:44

πειτε τι νοσταλγείτε. τι εικονες και στιγμες σας εχουν μεινει. πολλες φορες δεν μας νοσταλγει αυτο που ζησαμε αλλά οι σκέψεις και οι φαντασιώσεις που κάναμε όταν το ζούσαμε.

wdasa.png


#90610 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 30 September 2020 - 11:38

πειτε τι νοσταλγείτε. τι εικονες και στιγμες σας εχουν μεινει. πολλες φορες δεν μας νοσταλγει αυτο που ζησαμε αλλά οι σκέψεις και οι φαντασιώσεις που κάναμε όταν το ζούσαμε.


Οκ, αφού επιμένεις.. νοσταλγώ την περίοδο που ακόμα πίστευα ότι αυτή η ταινία θα έβγαινε:

 

Youtube Video


phmava.php

#90611 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 September 2020 - 11:47

Ο μεγιστάνας των νίντζα, ακόμα να το δω!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#90612 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 30 September 2020 - 11:47

Τον εξω κόσμο, ξεχασα πως ειναι.
フカフカ

#90613 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 September 2020 - 11:58

Meanwhile ...

 

Youtube Video

 

:canthelp:


rsrGbGx.gif

#90614 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 30 September 2020 - 22:31

Kobra Kai κανεις;

wdasa.png


#90615 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 September 2020 - 22:56

Το είδα πριν από δύο εβδομάδες μονοκοπανιά με την αδελφή μου. Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να πωρωθώ τόσο. Έχει κάποια βασικά φάουλ στους χαρακτήρες αλλά σαν σύνολο είναι ιδιαίτερα απολαυστικό.


8J90AKf.jpg

that's a dude!