Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#88801 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 30 June 2019 - 12:22

Kαυσων!!!

I am a good slime:

Youtube Video



#88802 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 30 June 2019 - 13:57

Kαυσων!!!

 Λιοπυρι.....

 

 

Youtube Video


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#88803 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 30 June 2019 - 14:22

Καλοκαίρι η χειρότερη εποχή για Goth Lolitas και για την Rory Mercury, γι αυτό δεν θα έλεγα όχι για υποψήφια σύζηγο σε μια Lolita.

 


Edited by pc_magas, 30 June 2019 - 14:26.


#88804 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 June 2019 - 15:06

Απλά θυμηθείτε, δεν φέρνουμε την σύζυγο στην δουλειά, θα φάμε παντόφλα (και θα μας αξίζει).

 

Youtube Video


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#88805 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 July 2019 - 02:10

Μου ήρθε η θεία φώτιση σήμερα και συνειδητοποίησα ότι ο Bulbasaur είναι το καλύτερο starter που υπαρχει.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88806 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 July 2019 - 11:01

Τον γκοτζιλα ποτε θα τον ταϊσουμε τελικα;
ενυ μεετινγκ πλανς;

Τσαριζαρντ ftw btw, δε πα να τον κανει καινουριο ο σκουιρτλ, ειναι κιουτ.
フカフカ

#88807 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 01 July 2019 - 13:02

Τί λέτε για το ΣΚ μετά τις εκλογές? Να έχει έρθει και η ανάπτυξη...


xbJ3b2w.jpeg


#88808 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 July 2019 - 18:21

τον καταλαβαινω τον ανθρωπο.  Αυτό έπρεπε να κανουν σειρα αντι το GTO.

6.jpg



#88809 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 01 July 2019 - 19:30

Τον γκοτζιλα ποτε θα τον ταϊσουμε τελικα;
ενυ μεετινγκ πλανς;

Τσαριζαρντ ftw btw, δε πα να τον κανει καινουριο ο σκουιρτλ, ειναι κιουτ.

Προσωπικά σε pokemon gold ξεκινώ με Cyntaquil και φροντίζω να έχω και το Chincu. Το δεύτερο είναι τύπος water electric άρα δεν έχει την αδυναμία των pokemon νερού στον ηλεκτρισμό, επιπλέον έχει και τα πλεονεκτήματα και των 2.

Επιπλέων ο Cintaquil είναι ισχυρός σε pokemon τύπου φυτού και πληθώρα άλλων.  Το συνδιάζω με magnemite που τα poison είναι πρακτικά αδύνατο ενώ το buterfree που είναι flying με psycic atacks είναι καλό combo.



#88810 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 July 2019 - 20:35

*POKEMON OVERLOAD*

*do not read if not associated with Pokemon at all, you will get bored*

 

καθαρά σχεδιαστικά, το Cyndaquil είναι ανώτερο των Chikorita (το σιχαίνομαι) και του Totodile. Πρέπει να πω επίσης πως το Charmander και εξελίξεις είναι τρομερά overrated. Bulbasaur and Squirtle FTW! Έχουμε ρε μια σαύρα με λουλούδι στη πλάτη και leech seed και μια χελώνα με κανόνια!! Που να συγκριθεί ο δράκος που δεν είναι καν dragon type.

 

Πρέπει να παραδεχτώ πάντως πως όλοι οι starters της τρίτης και τέταρτης γενιάς (RSE & DPP) είναι φοβεροί. Μιλάμε για Swampert (!), Blaziken (!!), Sceptile (!!!). Τα λατρεύω και τα τρία, με μια μικρή αδυναμία παραπάνω στο Sceptile. Από την άλλη, δεν νομίζω ότι υπάρχει παιδί που δε θέλει INFERNAPE, E M P O L E O N ή TORTERRA. Ειδικά ο τελευταίος θεωρώ απεικονίστηκε τρομερά στο detective pikachu. Η σκηνή με τον κήπο Torterra (όποιος είδε ξέρει) ήταν φανταστική γιατί βλέπουμε τον απόλυτο τρόμο του πραγματικού μεγέθους ενός Pokemon (αν και κατάλαβα ότι τελικά

Spoiler:
.

 

Γενικότερα, το detective pikachu έκανε σωστά την παρουσίαση των IRL pokemon. Ήταν ένα από τα πράγματα που μου άρεσαν. Πχ ο Gengar ήταν τρομακτικός. Στα παιχνίδια το θες οπωσδήποτε, αλλά συνειδητοποιείς πως στην πραγματική ζωή υπάρχει μια διαφορά. Θα σε επηρέαζαν προσωπικά τα pokemon. Είναι ο ίδιος λόγος που μου άρεσαν τα Torterra της ταινίας, όπως και τα Bulbasaur. Ήταν... ειλικρινές.

 

Αναρωτιέμαι πως θα απεικόνιζαν Kyogre, Rayquaza και Giratina (τα αγαπημένα μου θρυλικά, τα οποία δεν είδαμε δυστυχώς στην ταινία).


Edited by Angel.tze, 01 July 2019 - 20:35.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88811 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 July 2019 - 19:14

Detective pikatsu ειχε και γαμω τα θρι ντι και σχεδιασμο γενικοτερα αλλα απο σεναριο εγινε πιξαρ, δεν έπεισε
フカフカ

#88812 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 July 2019 - 23:27

Το σενάριο ήταν μέτριο, κάτι πήγε να πει αλλά δεν έπεισε καθόλου. Δυστυχώς μου θύμισε πολύ αμερικανιά. Δεν μπορώ να πω ότι δεν την απόλαυσα την ταινία (λάτρευα να πιάνω όλες τις αναφορές και οι μάχες έλεγαν, όπως φυσικά και τα μοντέλα των pokemon), αλλά το σενάριο δεν με ικανοποίησε. Ήταν πολύ κενό, είχε τρύπες και ανεξήγητες καταστάσεις. Για αρχή καλό ήταν. Αν βγάλουν και sequel (αν πήγαν καλά οι εισπράξεις), ευελπιστώ σε κάτι πιο καλογραμμένο.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88813 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 03 July 2019 - 00:03

Μονο ιαπωνια παιζει να πηγε καλα, ακουγοταν εστω.
Εδω βαριεσαι να ακους κραξιμο , νταξ μετριο ηταν αλλα κιεγω το χαρηκα να σ πω ...
Θυμηθηκα και χρονια που χαν παιχτει οι πρωτες δυο ταινιες εδω ελλαδα σινεμα, μετα τιποτις...
フカフカ

#88814 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 03 July 2019 - 13:56

Αφήστε ρε τα πικατσου και τα τσαρμαντερ και τα τσιγκλιπουφ εδώ ο Πλεύρης γύρισε αντικατασκοπικό θρίλερ μέσα στο άντρο των αναρχοκομμουνιστοσυμμοριτών! Από τα μεγαλύτερα έπη της νέας ελληνικής ιστορίας θεωρώ άνετα...

 

Youtube Video


xbJ3b2w.jpeg


#88815 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 July 2019 - 14:34

Η δημοκρατία έρχεται! 


rsrGbGx.gif