Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#87841 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 08 November 2018 - 19:41

Προφανώς είναι ο ίδιος που γράφει και αυτά



#87842 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 08 November 2018 - 19:46

Καλο το παγωτο και το anime.
Αρκει να μη σπαει η ζυγαρια οταν ανεβαινεις πανω.
Και εμενα μαρεσουν τα pc games, αλλα θα με αφησουν καμπουρη και αγυμναστο για ολη μου τη ζωη.
Balance bitches. Try to maintain balance...


Καλά από τη στιγμή που κάθεσαι και δουλευεις 8 ώρες και τρως καμία ώρα στο δρόμο κάθε μέρα για τι balance μιλάμε..παραπάνω απο τη μισή ζωή σου την τρως εκεί...και από την άλλη τι είναι ένα τρίωρο στον καναπέ τρώγοντας παγωτό και βλέποντας άνιμε μπροστά στην αιωνιότητα ?

pic.jpg


#87843 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 November 2018 - 00:48

Καλά από τη στιγμή που κάθεσαι και δουλευεις 8 ώρες και τρως καμία ώρα στο δρόμο κάθε μέρα για τι balance μιλάμε..παραπάνω απο τη μισή ζωή σου την τρως εκεί...και από την άλλη τι είναι ένα τρίωρο στον καναπέ τρώγοντας παγωτό και βλέποντας άνιμε μπροστά στην αιωνιότητα ?

Εξάλλου τι καλύτερη θαλπορή το να βλέπεις γατοκόριτσα γεμάτα αγάπη και φροντίδα για τον gozujinsama τους. Και να λές για δες αυτές είναι γυναίκες τρυφερές που σε αγαπούν!!!

 

Αχ πλέον δεν υπάρχουν γυναίκες να σε αρπάξουν και να σε σφίξουν στην αγγαλία τους, να εκδηλώνουν αφιλτράριστα την αγαπη τους και τα συναισθσήματά τους.


Edited by pc_magas, 09 November 2018 - 00:50.


#87844 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 09 November 2018 - 01:07

Εξάλλου τι καλύτερη θαλπορή το να βλέπεις γατοκόριτσα γεμάτα αγάπη και φροντίδα για τον gozujinsama τους. Και να λές για δες αυτές είναι γυναίκες τρυφερές που σε αγαπούν!!!
 
Αχ πλέον δεν υπάρχουν γυναίκες να σε αρπάξουν και να σε σφίξουν στην αγγαλία τους, να εκδηλώνουν αφιλτράριστα την αγαπη τους και τα συναισθσήματά τους.



πλεον οι αν8ρωποι δεν εχουν καν συναιστηματα ενοεις...
τραγικη εποχη απολες τις αποψεις, ηθελα να χα γενηθει τουλαχιστον 1~2 αιωνες πριν....
フカフカ

#87845 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 09 November 2018 - 01:18

Ο τακασι παιζει σε βιλα αυριο
Ευχηθειτε του καλη επιτυχια ;p
Actually Im realy excited ^^


ezgif.com-resize.gif


#87846 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 09 November 2018 - 09:16

Τώρα που έκλεισε τα subs4free και το subtitles ο τίμιος Ο.Π.Ι. ξέρετε κανένα καλό site για αγγλικούς/ελληνικούς υπότιτλους γιατί γενικά βλέπω αραιά σειρές και είχα συνηθίσει με αυτά.


ySss0UF.jpg


#87847 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 November 2018 - 10:06

Για δοκίμασε να βάλεις άλλο dns στο pc σου, από ότι διαβάζω δεν τα έκλεισαν απλά ανάγκασαν τους παρόχους να τα μπλοκάρουν.


rsrGbGx.gif

#87848 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 09 November 2018 - 10:53

Τώρα που έκλεισε τα subs4free και το subtitles ο τίμιος Ο.Π.Ι. ξέρετε κανένα καλό site για αγγλικούς/ελληνικούς υπότιτλους γιατί γενικά βλέπω αραιά σειρές και είχα συνηθίσει με αυτά.

https://tinyurl.com/y89pmpv3

απο εδω μια χαρα κατεβαζω μεχρι στιγμης!!!

επισης αμα βλεπεις μεσω bsplayer δεν σου βρισκει αυτοματα τα subs.???και αν οχι μπορεις να του προσθεσεις εσυlink σαν αυτο που σου εδωσα για παραδειγμα...


ασχετο αλλα παρατηρησα οτι στο chrome μου βγαζε την συνδεση στο site ως μη ασφαλης !!!! ξερει κανεις γιατι?


Edited by Hazuki, 09 November 2018 - 11:53.
Παιδιά όχι χύμα links για κατεβάσματα κλπ!

                                                                       


#87849 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 November 2018 - 13:29

πλεον οι αν8ρωποι δεν εχουν καν συναιστηματα ενοεις...
τραγικη εποχη απολες τις αποψεις, ηθελα να χα γενηθει τουλαχιστον 1~2 αιωνες πριν....

Και πάλι οι παλαιότερες εποχές δεν συμαίνει αυτόματα ότι υπήρχε συναίσθημα. Νομίζω το πρόβλημα αρχίζει εκ παλαιώθεν, πχ. εαν δεις μέσω της λογοτεχνίας στο σχολείο για την θέση της γυναίκας ή τον κλασσικό "Ελληναρά" ή παλιά στα χωριά με το σεντόντι στην πρώτη νύχτα του γάμου.

 

Το ζήτημα είναι ότι δεν υπήρχε και δεν υπάρχει συναίασθημα ιδίως από τον άντρα προς την γυναίκα από την άλλη δε αξιοζημίοτο είναι ότι τις 3 τελευταίες δεκαετίες υπάρχει έντονη η εξέφραση του σεξισμού και το ότι σύντροφος=echi stuff και στα 2 φύλα.


Edited by pc_magas, 09 November 2018 - 13:36.


#87850 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 09 November 2018 - 15:23

πλεον οι αν8ρωποι δεν εχουν καν συναιστηματα ενοεις...
τραγικη εποχη απολες τις αποψεις, ηθελα να χα γενηθει τουλαχιστον 1~2 αιωνες πριν....

Οι ανθρωποι δεν εχουν συναισθηματα; Εισαι χαζος ή μας δουλευεις;
Να σου θυμισω πως και το μισος συναισθημα ειναι
Απλα δε σαρεσει. Ενταξει σε αυτο.
Αν δε σαρεσει η εποχη που ζεις, κανε κατι να την αλλαξεις.
Αλλα ξερεις ε; Πρωτα να ξεκινησεις απο τον εαυτο σου..


ezgif.com-resize.gif


#87851 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 09 November 2018 - 15:24

https://tinyurl.com/y89pmpv3

απο εδω μια χαρα κατεβαζω μεχρι στιγμης!!!

επισης αμα βλεπεις μεσω bsplayer δεν σου βρισκει αυτοματα τα subs.???και αν οχι μπορεις να του προσθεσεις εσυlink σαν αυτο που σου εδωσα για παραδειγμα...


ασχετο αλλα παρατηρησα οτι στο chrome μου βγαζε την συνδεση στο site ως μη ασφαλης !!!! ξερει κανεις γιατι?

 

 

Thanks. Εμένα μου έβγαζε μη ασφαλές και με πετούσε στη σελίδα του Ο.Π.Ι.. Έλεγα μήπως υπάρχει κάτι εναλλακτικό αλλά μου κάνει και το ίδιο. Πάντως από τη στιγμή που η σελίδα δεν περιέχει βίντεο μου φαίνεται λίγο περίεργο να χτυπήσουν κατευθείαν εκεί αν και έγινε το ίδιο από ό,τι διάβασα και σε gamato και παρόμοιες σελίδες. 


ySss0UF.jpg


#87852 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 09 November 2018 - 16:28

Οι ανθρωποι δεν εχουν συναισθηματα; Εισαι χαζος ή μας δουλευεις;
Να σου θυμισω πως και το μισος συναισθημα ειναι
Απλα δε σαρεσει. Ενταξει σε αυτο.
Αν δε σαρεσει η εποχη που ζεις, κανε κατι να την αλλαξεις.
Αλλα ξερεις ε; Πρωτα να ξεκινησεις απο τον εαυτο σου..

 

39410.jpg



#87853 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 09 November 2018 - 19:14

Εξάλλου τι καλύτερη θαλπορή το να βλέπεις γατοκόριτσα γεμάτα αγάπη και φροντίδα για τον gozujinsama τους. Και να λές για δες αυτές είναι γυναίκες τρυφερές που σε αγαπούν!!!
 
Αχ πλέον δεν υπάρχουν γυναίκες να σε αρπάξουν και να σε σφίξουν στην αγγαλία τους, να εκδηλώνουν αφιλτράριστα την αγαπη τους και τα συναισθσήματά τους.

Χμ δε ταυτίζομαι πολυ μ αυτό..μάλλον πιο πολύ με ανεκπλήρωτους έρωτες / συναισθήματα κλπ..

πλεον οι αν8ρωποι δεν εχουν καν συναιστηματα ενοεις...
τραγικη εποχη απολες τις αποψεις, ηθελα να χα γενηθει τουλαχιστον 1~2 αιωνες πριν....

Α εκεί να δεις ομορφιά ..εάν ζούσες μέχρι τα 30 ήσουν τυχερός και και όσο από έρωτες ..προξενιά χωρίς τη συγκατάθεση κανενός και καταπίεση και φάπες στο σπίτι..έτσι νομίζω δηλαδή δεν έχω την υπερδύναμη του time travel.

pic.jpg


#87854 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 November 2018 - 19:34

Α εκεί να δεις ομορφιά ..εάν ζούσες μέχρι τα 30 ήσουν τυχερός και και όσο από έρωτες ..προξενιά χωρίς τη συγκατάθεση κανενός και καταπίεση και φάπες στο σπίτι..έτσι νομίζω δηλαδή δεν έχω την υπερδύναμη του time travel.

That's what I'm talking about !!!!!!!!!!
Φρίκη! Τουλάχιστον την σήμερον εποχή έχεις το δικαίωμα του να σηκώσεις middle finger και εαν δεν γουστάρουν και πέφτει φάπα τότε κάνεις και καταγγελία αστυνομία ;)



#87855 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 10 November 2018 - 00:29

Όταν κολλητή σου φίλη δουλεύει στον Ο.Π.Ι. ~oooooops

 

LethalMike well said.


xbJ3b2w.jpeg