Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#87466 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 12 August 2018 - 16:00

Αφήνω εδώ αυτή την φοβερή διασκευή στο φανταστικό op του Dragonar.

 

Οχι οτι την έχω στο replay or something...

 

Youtube Video


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87467 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 12 August 2018 - 22:00

There are harems of catgirls too feel the force of nekoharem calling you!!!!!

Τα χαρέμια με μπερδεύουν, ένα (δύο;...τρία; ) και καλό.

(Έχω και προτιμήσεις, τρομάρα μου)

blast from the past time:

Spoiler:

phmava.php

#87468 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 12 August 2018 - 23:17

Όσοι έχουν φωτογραφία στο Facebook, με το περίφημο ιαπωνικό "red-gate", πάει να πει πως αυτομάτως είναι του δικού μας κλαμπ (δηλαδή γιαπωνεζόφιλοι, ανιμεόφιλοι, μανγκακαόφιλοι); Ή δεν έχουν ιδέα; Ρωτάω γιατί μυρίζει ψαρίλας, μια νεοφερμένη ουρανοκατέβατη επαφή που έσκασε μύτη από το πουθενά, αν είναι να αρχίσω να την ψάχνω τη δουλειά για ρίζες από φύτεμα... Όχι, όχι, δεν θα πιάσει το ίδιο κόλπο δυο φορές!

 

Ασχέτως, υπήρξε αλλού πρόοδος... Το μαύρο πρόβατο πήρε υπογείως προαγωγή σε τσοπανόσκυλο και οι βοσκοί εκτεθήκαν, γιατί γίνανε λύκοι. Τί μπέρδεμα εκεί έξω, ζούγκλα γίναμε. Πάλι καλά που υπάρχουν κι οι αντιήρωες δηλαδή, γιατί στο σήμερα, οι ρόλοι αντιστραφήκαν. Οι πυλώνες της σταθερότητας γίνανε σαν τους 7 "ήρωες" από το Ubel Blatt, φάση.


Edited by Aki, 12 August 2018 - 23:31.


#87469 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 August 2018 - 13:43

Μιλάς με γρίφους γέροντα.


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#87470 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 August 2018 - 15:30

Εσύ τι έπαθες, πολύ μπαίνεις, άκουσες ότι βγαίνει η τελευταία ταινία του Evangelion και εμφανίστηκες!  :hehehe:  :canthelp:

 

https://www.polygon.com/2017/7/28/16057598/evangelion-4-0-teaser


rsrGbGx.gif

#87471 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 August 2018 - 17:36


Εσύ τι έπαθες, πολύ μπαίνεις, άκουσες ότι βγαίνει η τελευταία ταινία του Evangelion και εμφανίστηκες!  :hehehe:  :canthelp:
 
https://www.polygon.com/2017/7/28/16057598/evangelion-4-0-teaser

 

Το πήρε το μάτι μου αυτό την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά μιλάμε για 2020, οπότε Salue-moi le platane.. :bahhh:


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#87472 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 13 August 2018 - 20:43

Εσύ τι έπαθες, πολύ μπαίνεις, άκουσες ότι βγαίνει η τελευταία ταινία του Evangelion και εμφανίστηκες!  :hehehe:  :canthelp:
 
https://www.polygon.com/2017/7/28/16057598/evangelion-4-0-teaser


Κι εγώ είχα σταματήσει να βλέπω για χρόνια, και ξεκίνησα πάλι πέρυσι. Αν κολλήσεις το μικρόβιο δύσκολα να σου βγει. Βέβαια από την άλλη στους περισσότερους φαίνεται να έχει φύγει τελείως, so I don't know!

Edited by phm, 13 August 2018 - 20:44.

phmava.php

#87473 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 August 2018 - 23:15

Κι εγώ είχα σταματήσει να βλέπω για χρόνια, και ξεκίνησα πάλι πέρυσι. Αν κολλήσεις το μικρόβιο δύσκολα να σου βγει. Βέβαια από την άλλη στους περισσότερους φαίνεται να έχει φύγει τελείως, so I don't know!

 

και εγω δεν νομιζω να δω τιποτα, περαν από το Jojo #5,  αφου τελειωσει το καλοκαιρι και το Boogiepop Phantom, αντιστοιχα την ανοιξη. Α, και το Project D, oποτε ερθει εκεινη η αποφραδα μερα. Ειναι απίστευτο, να εχω δει τοσα και τοσα, να μπαινω σε fora  και να μην γνωριζω καν για τις νεες σειρες του 17-18 που λαμβανουν τη μεριδα του λεοντος στις συζητησεις.  Εντελως διαφορετικοι κοσμοι

Και απο τα καινουργια τι να δω; Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.Αφου τελείωσα τη Doremi και είδα πως γενικα τη θαβουνε, ενω για τη Magica βλεπω διθυραμβους, με χωριζει αβυσσος με τα νεα γουστα 



#87474 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 August 2018 - 09:08

Κι εγώ είχα σταματήσει να βλέπω για χρόνια, και ξεκίνησα πάλι πέρυσι. Αν κολλήσεις το μικρόβιο δύσκολα να σου βγει. Βέβαια από την άλλη στους περισσότερους φαίνεται να έχει φύγει τελείως, so I don't know!

 

Τι του έχει φύγει, ο άλλος (Dante) έχει κάνει μαραθώνιο σε σειρές! Νταξ εγώ βλέπω πλέον σε πολύ αργούς ρυθμούς αλλά βλέπω. Η Kai λιώνει κάθε σεζόν! Γενικά όσοι μπαίνουν νομίζω ότι βλέπουν σταθερά.

Εσύ είπαμε σε παρασύρθηκες στα online games, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ!  :canthelp:


rsrGbGx.gif

#87475 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 14 August 2018 - 10:43

και εγω δεν νομιζω να δω τιποτα, περαν από το Jojo #5,  αφου τελειωσει το καλοκαιρι και το Boogiepop Phantom, αντιστοιχα την ανοιξη. Α, και το Project D, oποτε ερθει εκεινη η αποφραδα μερα. Ειναι απίστευτο, να εχω δει τοσα και τοσα, να μπαινω σε fora  και να μην γνωριζω καν για τις νεες σειρες του 17-18 που λαμβανουν τη μεριδα του λεοντος στις συζητησεις.  Εντελως διαφορετικοι κοσμοι

Και απο τα καινουργια τι να δω; Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.Αφου τελείωσα τη Doremi και είδα πως γενικα τη θαβουνε, ενω για τη Magica βλεπω διθυραμβους, με χωριζει αβυσσος με τα νεα γουστα 

 

 

Προσωπικά πιστεύω το sirius the Jaeger έχει τα φοντα να εξελιχθει σε κατι πολυ καλο ποιοτικά. Το καινουριο Βaki ειναι πολυ καλή σαπιλα για να περναει ευχάριστα η ώρα σου. και απο μανγκα τα τευχη του Hinomaru Ζumo ήταν απο τα πιο απολαυστικά που εχω δει σε shonen. Κατι συνολικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ δεν εχω να παραθέσω, αλλά εχω ελαχιστο χρονο να διαθεσω οποτε δεν ειμαι και η καλυτερη πηγη.


stasou%2520mygdala.jpg


#87476 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 14 August 2018 - 13:03

και εγω δεν νομιζω να δω τιποτα, περαν από το Jojo #5,  αφου τελειωσει το καλοκαιρι και το Boogiepop Phantom, αντιστοιχα την ανοιξη. Α, και το Project D, oποτε ερθει εκεινη η αποφραδα μερα. Ειναι απίστευτο, να εχω δει τοσα και τοσα, να μπαινω σε fora  και να μην γνωριζω καν για τις νεες σειρες του 17-18 που λαμβανουν τη μεριδα του λεοντος στις συζητησεις.  Εντελως διαφορετικοι κοσμοι

Και απο τα καινουργια τι να δω; Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.Αφου τελείωσα τη Doremi και είδα πως γενικα τη θαβουνε, ενω για τη Magica βλεπω διθυραμβους, με χωριζει αβυσσος με τα νεα γουστα 

 

Έλα βρε Πετράν, έχεις το φετινό Precure που το τρέχει ο σκηνοθέτης της πρώτης σεζόν Sailor moon, Aria, Kaleido star κτλ, κι όσο έχω ακούσει είναι από τις πολύ καλές χρονιές. Το φθινόπωρο αρχίζει και το Gridman που αν μη τι άλλο έχει βγάλει ήδη στη φόρα μερικά ωραία sentai και monster designs

 

Του χρόνου θα 'ναι ωραία χρονιά. Βγάζει ο Watanabe το Carol & Tuesday με τη Bones, με 2 κοριτσάκια και μάλλον θέμα τη μουσική, βγάζει ο Ikuhara το Sarazanmai που έχει στην αφίσα 2 νόστιμα bishonen ντυμένα αστυνόμους (και δεν φαίνονται να ΄ναι αδέρφια όπως στο Penguindrum), βγάζει 2η σεζόν το Mob Psycho με την ίδια ομάδα, κι αν και δεν έχουν πει αν είναι για '19 ή πιο μετά, ετοιμάζουν νέες σειρές τόσο ο Imaishi όσο κι ο Mitsuo Iso του Dennoh coil με τον character designer του Eureka seven και του Overman king Gainer

 

Το Planet with φαίνεται ενδιαφέρον σαν ιδέα από τα τρέχοντα αλλά είναι τόσο άσχημο στο μάτι που απλά θα διαβάσω το manga

 

Α, ναι, κάποια στιγμή βγαίνει σε ταινία κι ένα ακόμη βιβλίο απ τον ίδιο τύπο που έγραψε το Tatami Galaxy και το Eccentric family, λέγεται Penguin highway και την κάνει το στούντιο Colorido που συνήθως βγάζει shorts. Βασικά το mal λέει πως προβάλλεται σε 3 μέρες


Edited by OdyMonaxos, 14 August 2018 - 13:11.


#87477 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 14 August 2018 - 14:04

Το νέο Mob θα βγει Γενάρη του '19.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87478 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 August 2018 - 19:17

Έλα βρε Πετράν, έχεις το φετινό Precure που το τρέχει ο σκηνοθέτης της πρώτης σεζόν Sailor moon, Aria, Kaleido star κτλ, κι όσο έχω ακούσει είναι από τις πολύ καλές χρονιές. Το φθινόπωρο αρχίζει και το Gridman που αν μη τι άλλο έχει βγάλει ήδη στη φόρα μερικά ωραία sentai και monster designs

 

Του χρόνου θα 'ναι ωραία χρονιά. Βγάζει ο Watanabe το Carol & Tuesday με τη Bones, με 2 κοριτσάκια και μάλλον θέμα τη μουσική, βγάζει ο Ikuhara το Sarazanmai που έχει στην αφίσα 2 νόστιμα bishonen ντυμένα αστυνόμους (και δεν φαίνονται να ΄ναι αδέρφια όπως στο Penguindrum), βγάζει 2η σεζόν το Mob Psycho με την ίδια ομάδα, κι αν και δεν έχουν πει αν είναι για '19 ή πιο μετά, ετοιμάζουν νέες σειρές τόσο ο Imaishi όσο κι ο Mitsuo Iso του Dennoh coil με τον character designer του Eureka seven και του Overman king Gainer

 

Το Planet with φαίνεται ενδιαφέρον σαν ιδέα από τα τρέχοντα αλλά είναι τόσο άσχημο στο μάτι που απλά θα διαβάσω το manga

 

Α, ναι, κάποια στιγμή βγαίνει σε ταινία κι ένα ακόμη βιβλίο απ τον ίδιο τύπο που έγραψε το Tatami Galaxy και το Eccentric family, λέγεται Penguin highway και την κάνει το στούντιο Colorido που συνήθως βγάζει shorts. Βασικά το mal λέει πως προβάλλεται σε 3 μέρες

 

Για αυτό είπα θα κάνω μια πάυση μέχρι το 19. Απλα θα κανω ένα διάλλειμα. Ενδιαφέρουσες σειρές όντως.

Το Hugtto το έχω στα υπόψιν μου. Eνταξει καλό και το Precure, αλλά το Doremi δεν το φτάνει. Εχουν και μωρό στη μέση; Οτι δηλαδή συνέβει και στο Doremi Sharp και μετά. Οταν τελειώσει πάντως, θα το δω. Aπό τις ελάχιστες original σειρές 50 επεισοδίων με κάποια ποιότητα έστω. Aπλά δεν είναι να τα βλέπεις κάθε χρόνο αυτά, αλλά έχοντας δει μόνο το Heartcatch, θα το δω και αυτό. Θα ειναι το ντεμπουτο για τη νεα χρονια.

 

 

Προσωπικά πιστεύω το sirius the Jaeger έχει τα φοντα να εξελιχθει σε κατι πολυ καλο ποιοτικά. Το καινουριο Βaki ειναι πολυ καλή σαπιλα για να περναει ευχάριστα η ώρα σου. και απο μανγκα τα τευχη του Hinomaru Ζumo ήταν απο τα πιο απολαυστικά που εχω δει σε shonen. Κατι συνολικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ δεν εχω να παραθέσω, αλλά εχω ελαχιστο χρονο να διαθεσω οποτε δεν ειμαι και η καλυτερη πηγη.

 

Πιστεύω έχω δει αυτά που με ενδιέφεραν για το 18. Βεβαια με αυτά που διαβαζω για το High Score Girl που παραλείψαν αρκετά παιχνίδια από το manga, δεν μου κάνει αίσθηση να το δω. Γενικά αποφεύγω διασκευές manga ή Light novel πλέον



#87479 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 14 August 2018 - 19:19

Εσύ είπαμε σε παρασύρθηκες στα online games, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ! :canthelp:


Για να πω την αμαρτία μου, ξαναπιασα τα anime γιατί πέρυσι το καλοκαίρι είπα να κάνω ένα διάλειμμα από το poe! Βέβαια εντάξει πλέον δεν παίζω όσο παλιότερα.
phmava.php

#87480 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 14 August 2018 - 19:44

80ties anime λέμε, αφήστε ήσυχα τα σκουπίδια που βγαίνουν ως επί το πλείστον στις μέρες μας!

 

:riiight:


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear