Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#87391 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 18 July 2018 - 22:01

Δεν βρήκα κάποιο thread που να κολλάει αρκετά οπότε θα το σπαμάρω εδώ:
 
Youtube Video

Edited by phm, 18 July 2018 - 22:01.

phmava.php

#87392 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 18 July 2018 - 22:38

Μιας και μιλαμε για συναυλιες, Παρασκευη θα σας κατεβω κι εγω Αθηνα για Iron Maiden \m/



2bbd14fc.jpg


#87393 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 July 2018 - 22:47

Δεν βρήκα κάποιο thread που να κολλάει αρκετά οπότε θα το σπαμάρω εδώ:

Youtube Video

εξαιρετικό βίντεο. Σωστότατα points και πολύ σωστά τα εξήγησε. Ήταν και η αφορμή τώρα για να ξαναδω και το επικό parody του re:zero

Youtube Video

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87394 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 21 July 2018 - 15:37

Τι να πω με τα νέα κινητά. Κολλούσε το UI σε Android και έπρεπε να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις. Κάνω backup τις επαφές στη διεύθυνση mail, λέει πως αντιγράφηκαν 50+ επαφες. Μετά την επαναφορα και αφού βάζω το email,πάω να κάνω εισαγωγή επαφών και μου εισαγει μονο 2! Οι άλλες πουθενά! Έπρεπε να κάνω backup στην SD κάρτα, βλακεία, αν και μπορεί πάλι το ίδιο να γινοταν. Μπαινω στο Viber εισαγωντας τον αριθμο. Κενό και εκει και ούτε μια ομάδα. Νομιζα πως εκεί τουλαχιστον θα υπήρχαν καποιες επαφες.Αντε πάλι αντιγραφές από συγγενείς, φιλους, και τηλεφωνικούς καταλόγους..όσες μπορώ να βρω τουλάχιστον....

Και γιατί δεν αποθήκευσες τις επαφές στη SIM; :P Σνομπάρουμε; :hahaha:

 

Εγώ πάντα τις επαφές στη SIM τις αποθηκεύω, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στο κινητό σου :P (πχ στον αδερφό μου έχει ανατιναχθεί! :P )



#87395 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 24 July 2018 - 02:28

ringringring11_ic.jpg

Ο,τι καλύτερο έχω δει.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87396 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 July 2018 - 09:33

Και γιατί δεν αποθήκευσες τις επαφές στη SIM; :P Σνομπάρουμε; :hahaha:
 
Εγώ πάντα τις επαφές στη SIM τις αποθηκεύω, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στο κινητό σου :P (πχ στον αδερφό μου έχει ανατιναχθεί! :P )



Ευτυχώς είχα κάνει backup τις επαφές από ένα παλιότερο Nokia E51 Symbian σε υπολογιστή. Μετά όμως διαπιστώνω πως είχα σβήσει το πρόγραμμα Nokia Ovi Suite, ενώ το παλιό κινητό δεν άνοιγε καν. Είχε φαγωθεί το κουμπί και οποία πίεση και να ασκούσα, δεν. Μόνο φόρτιζε. Ευτυχώς μου κόψε να κάνω backup σε έναν φάκελο τις επαφές σε ένα αρχείο με κατάληξη nub. Τυχαια το βρήκα, γράφοντας nokia στο πρόγραμμα αναζητησης. Οπότε βρήκα ένα nub viewer και τις είδα. Τα βασικά νούμερα θέλω, όχι αυτά που έχω να πάρω χρόνια ή δεν θυμάμαι ποια άτομα είναι καν.

#87397 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 24 July 2018 - 12:30

ringringring11_ic.jpg

Ο,τι καλύτερο έχω δει.

Όντως

 

Ακόμη πήγα να φτιάξω το laptop μου και χειρότερα τα έκανα ήθελε επισκευή mobo και πληκτρολόγιο.

 

Άρα μάθημα παράγγελνε τα εξαρτήματα από ebay και πήγαινε στον τεχνικό να σου τα βάλλει και κάνε προσευχή να μην σου έρθει κούκος αηδόνι ;)



#87398 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 July 2018 - 14:14

Γίνονται οι πυρκαγιές με τόσα θύματα, γίνεται και ποδοσφαιρικός αγώνας. Μόνο τρομοκατικα χτυπηματα μετράνε τελικά για αναβολές....

Φταίνε οι αρμόδιοι, φταίει ο καιρός αλλά φταίνε για εγκληματική αμέλεια οι ίδιοι οι ιδιοκτήτες που φραξαν τους δρόμους για να μην έχει διέξοδο ο κόσμος προς τη θάλασσα και να ταράζει τη γαλήνη τους. Χώρια που σπίτια μέσα σε πεύκα και με τέτοια κατάσταση είναι βόμβα έτοιμη να εκραγεί. Εκατοντάδες παραθεριστικοι οικισμοί είναι ετσι δυστυχώς. Για να πας παραλία κανείς ένα σωρό ζιγκ Ζαγκ και από συγκεκριμένα στενά δρομάκια μονο. Κάτι παρόμοιο να γίνει και εκει, άλιμονο. Αυτος που είχε το οικόπεδο που εγκλωβίστηκαν τα 26 θύματα, όπως και άλλοι οικοπεδούχοι, πρέπει να πάνε φυλακή για εγκληματική αμελεια. Αντί αυτού, θα πάρουν και αποζημίωση.
Δυστυχώς ενώ σε άλλες τραγικές περιπτώσεις λες πως τουλάχιστον γίνονται αφορμή να βελτιωθεί η κατάσταση, εδώ δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, σε ένα από τα πιο σαπια και διεφθαρμένα τμήματα του κράτους, των δήμων και της κοινωνίας.

#87399 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 25 July 2018 - 18:43

Όντως

 

Ακόμη πήγα να φτιάξω το laptop μου και χειρότερα τα έκανα ήθελε επισκευή mobo και πληκτρολόγιο.

 

Άρα μάθημα παράγγελνε τα εξαρτήματα από ebay και πήγαινε στον τεχνικό να σου τα βάλλει και κάνε προσευχή να μην σου έρθει κούκος αηδόνι ;)

τι σου χε παθει το λαπτοπ? το πληκτρολογιο δεν ειναι κτ και αρκετες φορες ερχετε πιο φθηνα να το αγορασεις απο εδω



#87400 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 July 2018 - 08:39

Γίνονται οι πυρκαγιές με τόσα θύματα, γίνεται και ποδοσφαιρικός αγώνας. Μόνο τρομοκατικα χτυπηματα μετράνε τελικά για αναβολές....

Φταίνε οι αρμόδιοι, φταίει ο καιρός αλλά φταίνε για εγκληματική αμέλεια οι ίδιοι οι ιδιοκτήτες που φραξαν τους δρόμους για να μην έχει διέξοδο ο κόσμος προς τη θάλασσα και να ταράζει τη γαλήνη τους. Χώρια που σπίτια μέσα σε πεύκα και με τέτοια κατάσταση είναι βόμβα έτοιμη να εκραγεί. Εκατοντάδες παραθεριστικοι οικισμοί είναι ετσι δυστυχώς. Για να πας παραλία κανείς ένα σωρό ζιγκ Ζαγκ και από συγκεκριμένα στενά δρομάκια μονο. Κάτι παρόμοιο να γίνει και εκει, άλιμονο. Αυτος που είχε το οικόπεδο που εγκλωβίστηκαν τα 26 θύματα, όπως και άλλοι οικοπεδούχοι, πρέπει να πάνε φυλακή για εγκληματική αμελεια. Αντί αυτού, θα πάρουν και αποζημίωση.
Δυστυχώς ενώ σε άλλες τραγικές περιπτώσεις λες πως τουλάχιστον γίνονται αφορμή να βελτιωθεί η κατάσταση, εδώ δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, σε ένα από τα πιο σαπια και διεφθαρμένα τμήματα του κράτους, των δήμων και της κοινωνίας.

 

Αν και γενικά θα έλεγα μην τσουβαλιάζουμε νομίζω τα δύο παρακάτω άρθρα καλύπτουν τα περισσότερα αίτια. Το δεύτερο είναι κάπως λαΐκιστικο όποτε read with caution!

 

https://tinyurl.com/y7yjlmcy

https://tinyurl.com/y78d7uqo


rsrGbGx.gif

#87401 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 July 2018 - 11:56

Αν και γενικά θα έλεγα μην τσουβαλιάζουμε νομίζω τα δύο παρακάτω άρθρα καλύπτουν τα περισσότερα αίτια. Το δεύτερο είναι κάπως λαΐκιστικο όποτε read with caution!
 
https://tinyurl.com/y7yjlmcy
https://tinyurl.com/y78d7uqo


Καλά και η πυροσβεστική μας είναι....

Ο πατέρας μου ήταν διευθυντής σε επαρχιακό σχολείο και οι αγρότες καιγαν τα ριζοκαλαμα και οι καπνοί, μες στα φυτοφάρμακα, πνεαν στο σχολείο και τα παιδιά δεν μπορούσαν να ανασανουν. Τους τηλεφωνεί, τηλεφώνημα δηλαδή από δημόσια υπηρεσία, να κάνουν κάτι και δεν κάναν τίποτα. Ίσα ίσα που πηγαν να τους δικαιολογησουν κιόλας.
Μια άλλη περίπτωση σε έναν οικισμό είχαν πετύχει μια μεγάλη οχιά και κάλεσαν την πυροσβεστική γιατί υπήρχαν κοντά παιδιά. Είχε φάει και δεν μπορούσε να κουνηθεί. Η οχιά που είναι πλέον απειλούμενο είδος. Αντί να ακολουθήσουν την επίσημη διαδικασία απομάκρυνσης,πήρε ο πυροσβεστης μια τσάπα και την αποκεφάλισε. Μάλιστα είπε να μην τον αναφέρουμε γιατί θα έβρισκε το μπελά του

#87402 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 26 July 2018 - 14:17

Καλά και η πυροσβεστική μας είναι....

Ο πατέρας μου ήταν διευθυντής σε επαρχιακό σχολείο και οι αγρότες καιγαν τα ριζοκαλαμα και οι καπνοί, μες στα φυτοφάρμακα, πνεαν στο σχολείο και τα παιδιά δεν μπορούσαν να ανασανουν. Τους τηλεφωνεί, τηλεφώνημα δηλαδή από δημόσια υπηρεσία, να κάνουν κάτι και δεν κάναν τίποτα. Ίσα ίσα που πηγαν να τους δικαιολογησουν κιόλας.
Μια άλλη περίπτωση σε έναν οικισμό είχαν πετύχει μια μεγάλη οχιά και κάλεσαν την πυροσβεστική γιατί υπήρχαν κοντά παιδιά. Είχε φάει και δεν μπορούσε να κουνηθεί. Η οχιά που είναι πλέον απειλούμενο είδος. Αντί να ακολουθήσουν την επίσημη διαδικασία απομάκρυνσης,πήρε ο πυροσβεστης μια τσάπα και την αποκεφάλισε. Μάλιστα είπε να μην τον αναφέρουμε γιατί θα έβρισκε το μπελά του

 

Να σημειώσω όμως οτί αυτά που αναφέρεις είναι προβλήματα πυροσβεστών, όχι πυροσβεστικής...


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87403 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 26 July 2018 - 15:01

Θεωρώ άτοπο να καθόμαστε και να κατηγορουμε τον έναν και τον άλλο. Ο καθένας κάθεται και λέει το μακρύ και το κοντό του. Ας επικεντρωθούμε στα βασικά ζητήματα και ας αφήσουμε την απόδοση ευθυνών για μια άλλη φορά.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87404 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 July 2018 - 17:06

Να σημειώσω όμως οτί αυτά που αναφέρεις είναι προβλήματα πυροσβεστών, όχι πυροσβεστικής...


Αυτός που απαντά στο τηλεφωνικό κέντρο εκπροσωπεί την πυροσβεστική και ουσιαστικά επιδοκιμάζουν την παρανομη καύση χόρτων στα χωράφια

Θεωρώ άτοπο να καθόμαστε και να κατηγορουμε τον έναν και τον άλλο. Ο καθένας κάθεται και λέει το μακρύ και το κοντό του. Ας επικεντρωθούμε στα βασικά ζητήματα και ας αφήσουμε την απόδοση ευθυνών για μια άλλη φορά.


Η απόδοση ευθυνών είναι ένα βασικό ζήτημα, ακόμα και πολιτικό. Ο Σκάι πέρασε από την κάλυψη και βοηθεια στην προπαγάνδα, δεν είχαμε ούτε μια παραίτηση υπουργού και φρουρούσαν τον Καμμένο πάλι για να μην τον λιτσαρουν και αφησανε 2 άτομα για να φαίνεται πως κάνει διαλογο. Και πάλι τους έπιασε το κόμπλεξ τι θα πουν τα ξένα ΜΜΕ. Ακόμα και στα βασικά είναι για λυπηση.

#87405 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 26 July 2018 - 17:52

 

Η απόδοση ευθυνών είναι ένα βασικό ζήτημα, ακόμα και πολιτικό. Ο Σκάι πέρασε από την κάλυψη και βοηθεια στην προπαγάνδα, δεν είχαμε ούτε μια παραίτηση υπουργού και φρουρούσαν τον Καμμένο πάλι για να μην τον λιτσαρουν και αφησανε 2 άτομα για να φαίνεται πως κάνει διαλογο. Και πάλι τους έπιασε το κόμπλεξ τι θα πουν τα ξένα ΜΜΕ. Ακόμα και στα βασικά είναι για λυπηση.

 

Δεν θα διαφωνησω, απλως αυτο που βλεπω ειναι οτι ασχολουμαστε με την αποδοση ευθυνων, ενω τωρα προεχει να βοηθηθουν οσοι βρισκονται σε κινδυνο και να ενισχυθουν τα μετρα ασφαλειας για να ανατραπει παρομοιο γεγονος στο μελλον. Η κυβερνηση δεν προκειται να κανει τιποτα μονη της, πρεπει καπως να μαζευτουμε και να την αναγκασουμε να κανει δουλεια, οπως επισημες ασκησεις πυρασφαλειας. Κανενας δεν ηξερε τι επρεπε να κανει την ωρα της πυρκαγιας, γι' αυτο ειχαμε και τοσα θυματα. Ενας τροπος να αντιμετωπιστουν τα πραγματα ειναι αυτος. Απο εκει και περα, πιο μεγαλη προσοχη τους καλοκαιρινους μηνες απο τις αρμοδιες υπηρεσιες, μιας και το ξερουμε οτι καθε, μα καθε χρονο γινονται εμπρησμοι. Τελος, να παρθουν μετρα για υποθεσεις οπως οι παρανομες περιφραξεις που ανεφερες. Αν ειναι δυνατον, ψυχικα με ενοχλει που ανθρωποι πραγματικα μπορουν με καθαρη τη συνειδηση τους να κανουν τετοια πραγματα και εμεις απο την αλλη να μην κανουμε τιποτα γι' αυτο. Επρεπε να γινει το μεγαλο κακο για να πουμε οτι υπαρχει θεμα.

Γι' αυτα πρεπει να παλεψουμε τωρα και ελπιζω οτι οι ενοχοι θα βρεθουν μετεπειτα. Θεωρω οτι ειναι πιο σημαντικο να συνεργαστουμε για να σωθουν ζωες απο το απλως να κραζουμε τον οποιονδηποτε. Ειτε τωρα, ειτε μετα, καπου θα αποδοθουν ευθυνες, δεν γινεται. Η τηλεοραση μονο γι' αυτο μιλαει πλεον (και λογικο) και ο καθενας βγαινει και λεει τις μ@λακιες του μονο και μονο για να πουλησει. Ολοι θα κατηγορουν ολους. Απαισιο πραγμα αυτο, δεν θα υπαρξει διαλογος με τιποτα.

Ειμαι ο μονος που πραγματικα εχει αποκαρδιωθει απο την καταστροφη του δασους και χλωριδας/πανιδας εκει πανω? Φανταστειτε ο,τι ζωο ζουσε εκει πανω. Ε, παει. Τραγικο γεγονος απ' ολες τις αποψεις, δειχνει σαπιλα.


8J90AKf.jpg

that's a dude!